Inhoud blog
  • Met Bob & Min aan de Petite Côte
  • Pittige wandeling natuurgebied Popenguine
  • Fietstocht naar de Africa "Eco"-Race
  • Boottocht op de Senegal-rivier
  • Hoog bezoek
    Ons verblijf in Senegal

    27-02-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Reservaat van Guembeul
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De tweede week van de krokusvakantie trekken we richting noorden. We starten met twee overnachtingen in het gezellige camping-hotel Zebrabar in de buurt van St.Louis. We bezoeken natuurgebied Guembeul met aapjes, gemsbokken, vogels. Maar het zijn vooral de babyschildpadjes die de aandacht van de kinderen trekken. 

    Bijlagen:
    IMG_0339_dromedarissen.JPG (262.5 KB)   
    IMG_0376_Zouthoopjes.JPG (187.6 KB)   
    IMG_0392_bedekte_zouthoopjes.JPG (194.5 KB)   
    IMG_0396_Calao_oranjebek.JPG (218.7 KB)   
    IMG_0404_ochtendmist_zebrabar.JPG (83.4 KB)   
    IMG_0408_ochtend-dauw_zebrabar.JPG (124.8 KB)   
    IMG_0458_krabbenjacht.JPG (131.4 KB)   
    IMG_0466_wenkkrab of vioolkrab.JPG (132.9 KB)   
    IMG_0514_guepier nain.JPG (81.3 KB)   
    IMG_0549_schildpad-baby.JPG (106.7 KB)   
    IMG_0561_gemsbok.JPG (197.6 KB)   


    >> Reageer (0)
    17-02-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vijf dagen in de Sine Saloum-delta
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Schoolvakantie! En dus trekken we er samen met moeke en vake op uit. We gaan voor vijf dagen naar de delta van de Sine Saloum, een vruchtbare streek op 3,5 uur rijden van Thiès. We logeren er in de Ecolodge van Simal. De perfecte plek om de verjaardagen van Christof en Andrea te vieren. Er is een mooi zwembad, je kan gebruik maken van kayaks om tot aan de mangrove te varen of met een aperitiefje vanuit je zetel de pelikanen en andere vogels bewonderen die zich tegoed doen aan de scholen kleine visjes. Vlakbij ontdekken we een prachtig museumpje in opbouw van een Franse prof Afrikaanse kunst. Op de terugweg naar huis, maken we tussenstops aan het gemengde kerkhof op het schelpeneiland van Fadiouth en de mooie binnentuin van de (Belgische) stokerij Likeur de Warang waar we ons de proeverij laten welgevallen. Nog één keer slapen in ons huis in Thiès alvorens moeke en vake 's avonds de vlieger opstappen.

    Bijlagen:
    IMG_0070_Simal_vogels_boot.JPG (136.8 KB)   


    >> Reageer (0)
    13-02-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De abdij van Keur Moussa
    Terwijl Daan en Nette op school zijn, brengen vake, moeke en Christof een bezoek aan de abdij van Keur Moussa. Helaas geen gezangen vandaag vermits de paters de vastenmaand aan het voorbereiden zijn. Het abdijwinkeltje is wel open en wordt bijna leeg gekocht alvorens het gezelschap een pintje gaat drinken bij Maurice.

    >> Reageer (0)
    11-02-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dorpsfeest bij Albertine in Peycouck Serer
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Sinds november houdt Albertine 3 halve dagen per week ons huis proper. Niet evident met het woestijnzand dat hier schaamteloos naar binnen waait. Albertine heeft lange tijd in Gambia gewerkt maar kwam terug naar Senegal toen haar vader ziek werd. Enkele jaren geleden had ze een auto-ongeluk waardoor haar linker ooglid permanent dicht is. Albertine - Betty - is een heel aangename vrouw van onze leeftijd met wie we het goed kunnen vinden.
    We zijn dan ook heel blij wanneer Betty ons uitnodigt voor een feest in haar dorp. Ieder jaar organiseert Peycouck Serer een dorpsfeest met muziek en dans. Iedereen die in Peycouck geboren is, neemt er aan deel. De feestvierders zijn ingedeeld in generaties van een 5-tal jaar. Met de indeling in generaties, wil het dorp eventuele verschillen op basis van religie of ethnie overstijgen. Elke generatie draagt voor de gelegenheid kledij uit dezelfde stof en toont om beurten haar beste danspassen. Heel mooi! Terwijl wij vanop een veilige afstand de Afrikaanse moves bewonderen, danst Guido vrolijk mee.

    Bijlagen:
    IMG_20180211_180859_Peycouck_Betty_Christof.jpg (117.8 KB)   


    >> Reageer (0)
    10-02-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Met moeke en vake naar île de Gorée
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Op maandag 5 februari worden moeke en vake verwelkomd door Christof, Daan en Nette. Ze landen op de nieuwe luchthaven die dichter bij Thiès ligt dan bij Dakar. Heel handig wanneer wij bezoek ontvangen. Minder goed nieuws voor de beschikbare gronden voor natuur en landbouw. Een thema waar ondertussen tijdens de driedaagse van Neles werk in Toubab Dialaw over gedebatteerd wordt.
    Moeke en vake genieten ervan om Daan en Nette in hun nieuwe biotoop bezig te zien. Ze wonen de sportactiviteiten bij, gaan mee naar het strand van Popenguine en maken van de gelegenheid gebruik om de maaltafels en het Frans van de kids nog wat bij te spijkeren. 
    In het weekend trekken we naar Ile de Gorée. Als de laatste boot is vertrokken, is het lekker rustig op het anders zo toeristische eiland. We snuisteren er wat rond, tafelen er lekker en overnachten in een gezellige B&B. De volgende ochtend bezoeken we het voormalige slavenhuis. Een gids wijdt ons en de kinderen in in het gruwelijke verhaal van de slavenhandel. Mensen die als koopwaar werden verkocht. 100 kinderen die samen in een hokje zaten in afwachting van de verkoop. Gezinsleden die mekaar nooit meer weerzagen omdat ze naar verschillende bestemmingen werden verscheept. In zo'n fysieke ruimte en met de kinderen erbij, komt deze gruwelijke geschiedenis iets dichter bij.
    In alle bedrijvigheid vergeten we het telefoontje voor opa's 70ste verjaardag. Oepsie. Sorry opa!

    Bijlagen:
    IMG_20180211_104701_IleDeGoree.jpg (207.2 KB)   


    >> Reageer (0)


    Archief per maand
  • 02-2019
  • 01-2019
  • 12-2018
  • 11-2018
  • 10-2018
  • 09-2018
  • 07-2018
  • 06-2018
  • 05-2018
  • 04-2018
  • 03-2018
  • 02-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 09-2017
  • 08-2017

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs