Inhoud blog
  • Met Bob & Min aan de Petite Côte
  • Pittige wandeling natuurgebied Popenguine
  • Fietstocht naar de Africa "Eco"-Race
  • Boottocht op de Senegal-rivier
  • Hoog bezoek
    Ons verblijf in Senegal

    10-02-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Met moeke en vake naar île de Gorée
    Op maandag 5 februari worden moeke en vake verwelkomd door Christof, Daan en Nette. Ze landen op de nieuwe luchthaven die dichter bij Thiès ligt dan bij Dakar. Heel handig wanneer wij bezoek ontvangen. Minder goed nieuws voor de beschikbare gronden voor natuur en landbouw. Een thema waar ondertussen tijdens de driedaagse van Neles werk in Toubab Dialaw over gedebatteerd wordt.
    Moeke en vake genieten ervan om Daan en Nette in hun nieuwe biotoop bezig te zien. Ze wonen de sportactiviteiten bij, gaan mee naar het strand van Popenguine en maken van de gelegenheid gebruik om de maaltafels en het Frans van de kids nog wat bij te spijkeren. 
    In het weekend trekken we naar Ile de Gorée. Als de laatste boot is vertrokken, is het lekker rustig op het anders zo toeristische eiland. We snuisteren er wat rond, tafelen er lekker en overnachten in een gezellige B&B. De volgende ochtend bezoeken we het voormalige slavenhuis. Een gids wijdt ons en de kinderen in in het gruwelijke verhaal van de slavenhandel. Mensen die als koopwaar werden verkocht. 100 kinderen die samen in een hokje zaten in afwachting van de verkoop. Gezinsleden die mekaar nooit meer weerzagen omdat ze naar verschillende bestemmingen werden verscheept. In zo'n fysieke ruimte en met de kinderen erbij, komt deze gruwelijke geschiedenis iets dichter bij.
    In alle bedrijvigheid vergeten we het telefoontje voor opa's 70ste verjaardag. Oepsie. Sorry opa!


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie *
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Archief per maand
  • 02-2019
  • 01-2019
  • 12-2018
  • 11-2018
  • 10-2018
  • 09-2018
  • 07-2018
  • 06-2018
  • 05-2018
  • 04-2018
  • 03-2018
  • 02-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 09-2017
  • 08-2017

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs