Inhoud blog
  • Citaat !
  • Nieuwe Aanwinsten
  • Een Thuis Voor Kathy - Henry Denker
  • Recensie De Onderste Steen
  • Recensie Gebroken Licht
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Boekenwormpjuh - My Own Library
    Mijn Ultieme Chillin' Out
    21-06-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eerste Berichtje !

    Hallo,

    Het eerste berichtje van mijn nieuwe blog, die niet over mezelf zal gaan maar over alle boeken die ik in mijn 20 jarig bestaan heb verslonden. Boeken die ik gelezen heb uit de bibliotheek of die ik in mijn bezit heb, ze verdienen allemaal een plekje op deze gloednieuwe blog. Ik studeer Orthopedagogie en ben verzot op allerlei dramatische verhalen, waargebeurd en tragisch ... ik kan me helemaal inleven in iemand anders hun verhaal.
    Mijn lievelingsboeken gaan dan ook altijd over verslaving, ziekte, handicap, autisme, problemen, tieners, kinderen, ouders enz ...

    Ik hoop ze hier allemaal neer te kunnen zetten

    Tot lezens

    Huppelmuisje van het Boekenhuisje




    21-06-2006 om 00:00 geschreven door Huppelmuisje  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (9 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Strijd Met De Waarheid - Jodi Picoult

    Hoi lezertjes ...

    Maandag ben ik met keppie naar de bibliotheek getrokken en heb weer 2 pareltjes uit de rekken weten te halen.
    Mijn lievelings schrijfster is Jodi Picoult ... vandaar dat ik deze keer een boek van haar heb uitgeleend. Ze schrijft verhalen over allerlei aangrijpende thema's op een zodanige manier alsof je mee speelt in het verhaal, alsof je er een deel van uitmaakt.
    Het boek dat ik uitgeleend heb heet

    Strijd Met De Waarheid - Vertaling: Plain Truth



    Bespreking:

    een psychologische thriller, page turner !

    In de stal van een Amish boerderij wordt het lichaampje van een pasgeboren baby gevonden. Uit het politieonderzoek blijkt dat de moeder de 18 jarige Katie Fisher is, een ongetrouwd Amish meisje, en dat de baby geen natuurlijke dood is gestorven. Hoewel Katie het medische bewijs van haar moederschap weigert te erkennen, leiden de bewijsstukken tot haar arrestatie. Katie wordt juridisch bijgestaan door de advocaat Ellie Hathaway, die door de zaak betrokken raakt bij een cultuur die niet de hare is. Langzaam maar zeker begint ze iets van deze levenswijze te begrijpen. Jodi Picoult schetst een beeld van een gemeenschap waartoe buitenstaanders zelden toegang hebben. In dit verhaal zijn de dingen niet wat ze lijken en waar liefde sterk genoeg is om een brug te slaan tussen 2 werelden.

    ISBN: 90295 3627 6
    2000 - 2001




    Jodi Picoult studeerde aan Havard & Princeton en woont momenteel in New Hampshire

    21-06-2006 om 00:00 geschreven door Huppelmuisje  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mijn Jongen - Tony Parsons

    Mijn 2de keuze uit de bibliotheek deze week is

    Tony Parsons - Mijn Jongen

    Als Harry opeens door zijn vrouw verlaten wordt, staat hij alleen voor de opvoeding van hun vierjarig zoontje. Harry, volop bezig met zijn succesvolle carrière, is totaal onvoorbereid op het alleenstaande ouderschap. Zijn zoontje Pat is verdrietig en opstandig, en mist zijn moeder. Ook Harry mist Gina en heeft zijn handen vol aan de dagelijkse strijd met Pat en alles wat er bij het huishouden komt kijken.
    Gaandeweg groeit Harry in zijn rol als verantwoordelijke vader.

    Maar dan komt Gina haar zoon terugeisen.

    Tony Parsons is een Engelse bestsellerauteur.
    Van zijn debuut Mijn jongen zijn meer dan twee miljoen exemplaren verkocht


    21-06-2006 om 00:00 geschreven door Huppelmuisje  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wieg Me Zachtjes - Judith Kelly

    Een boek die ik enkele dagen geleden heb besteld bij de ECI boekenclub, hij kan elk moment in de bus vallen.
    Ik heb al enkele omtrent dit thema maar toch ... mishandeling fascineert me enorm, hoe je als persoon zo'n klein wezentje kwaad kan doen.

    Wieg Me Zachtjes - Judith Kelly



    Oorspronkelijke titel: Rock me gently

    Schokkende memoire over een jeugd in een door nonnen geleid weeshuis
    Midden jaren vijftig belandt Judith Kelly, na haar vaders overlijden, in Nazareth House, een Engels katholiek weeshuis. Haar moeder gaat intussen op zoek naar een geschikte woonplaats voor haarzelf en de achtjarige Judith. De nonnen bij wie Judith wordt achtergelaten, zijn verre van liefdevol en voeren een psychologische terreur over de meisjes, die zij bovendien regelmatig mishandelen. Het leven van Judith en de anderen is een hei waaruit ze niet kunnen ontsnappen, onder meer omdat hun post wordt onderschept en niet verstuurd...

    Weken worden maanden, maanden jaren, en Judith hoort nog steeds niets van haar moeder. Onbegrip wordt machteloosheid. Ze vindt steun bij de andere meisjes in het weeshuis en wordt dikke vriendinnen met Frances, op wie de dagelijkse ellende en de daden van de nonnen merkwaardig weinig invloed lijken te hebben. Des te schokkender zijn de waarheid over Frances en haar tragische lot bij de nonnen: gebeurtenissen die Judith nooit meer zal kunnen vergeten.

    Jaren later raakt zij in een kibboets bevriend met een slachtoffer van de jodenvervolging. Met deze wederzijdse herkenning van leven in angst, begint voor Judith de verwerking van haar traumatische jeugd, die haar uiteindelijk terugvoert naar het weeshuis, naar een confrontatie met het verleden.


     

    21-06-2006 om 00:00 geschreven door Huppelmuisje  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (6 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De Tweede Dochter & Het Verbond

    Mijn andere Jodi Picoult pareltjes

    De Tweede Dochter heb ik in mijn bezit
    Vertaling: My Sister's Keeper



    Velen vinden dit haar beste werk omdat het een erg aangrijpend boek is over de designer baby, ouders die een 2de kind verwekken in de hoop dat ze hun oudere zieke kind kunnen redden. Hopend op een gelijkend beenmerg, bloedcellen en dergelijke proberen de ouders tot het uiterste te gaan. Maar de 2de dochter is daar op een bepaalde dag niet meer akkoord mee en dient een klacht in tegen haar ouders omdat ze niet langer haar lichaam wil beschikbaar stellen ten dienste van haar zieke zus.
    Een levensgroot dilemma die je tot op de laatste bladzijde bezighoudt ...

    Maar toen ik enkele maanden geleden in de bibliotheek Het Verbond vond, heb ik een nieuw Jodi Picoult lievelingsboek
    Dit boek gaf mij kippenvel en is spannend tot de laatste letter

    Vertaling: The Pact



    Gaat over een jongen Chris en een meisje Emily die elkaar al hun hele leven kennen, maar op een gegeven moment worden ze een koppeltje.
    Op haar 17de ziet Emily het allemaal niet meer zitten en ze pleegt zelfmoord.
    Natuurlijk is Chris onmiddellijk de hoofdverdachte
    hij vermoordde haar niet, hij gaf toe aan haar laatste wens ... sterven

    Ik kijk uit naar volgende boeken van haar

    Huppelmuisje

    21-06-2006 om 15:03 geschreven door Huppelmuisje  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Boekenparadijs !

    Hello lezertjes ,

    Enkele aanwinsten van in het Boekenparadijs te Kortrijk, Expo Hallen ...
    Op een gezellige zondagmiddag trok ik met keppie daar heen om enkele boekjes aan te schaffen aan sterk verminderde prijzen, de meest bekende boeken waren natuurlijk al de deur uit tegen de late zondagmiddag maar we hebben toch nog enkele op de kop kunnen tikken.
    Velen aan - 90 % .. dus dat was handig meegenomen.

    Mijn Kortrijkse Boekjes ...

    1. De Nanny - Melissa Nathan



    Onweerstaanbaar, romantisch, hilarisch en warm ...
    Jo Green wil een flitsend leven, weg van huis en haar saaie familie en verloofde. Ze gaat als kindermeisje bij een deftige familie in Londen werken. Maar haar enthousiasme slaat al gauw om in totale verbijstering. Jo kan haar nieuwe leven bij de Fitzgeralds nauwelijks omschrijven want het is een grote cultuurshock. Jo verlangt stiekem terug naar huis, maar uiteindelijk krijgt ze toch de smaak te pakken. Tot Josh opduikt, een nieuwe huisgast die een ware lust is voor het oog maar die een humeur heeft om op te schieten.
    En dan komt Jo's verloofde onverwachts op bezoek.

    De Nanny is haar 3de roman en werd een daverd internationaal succes

    ISBN 9044307665
    The House Of Books

    2. Kinderen Van Het Echte Volk - Marlo Morgan
    Vertaling: Message From Forever



    Een ontroerend verhaal van de aboriginal tweeling Geoff en Beatrice, die na hun geboorte wreed van hun moeder en van elkaar worden gescheiden. Geoff wordt geadopteerd door een Amerikaans echtpaar, hij wordt geheel aan zijn lot overgelaten en groeit kansloos op in een vreemde omgeving. Beatrice wordt opgenomen in een katholiek weeshuis waar zij jarenlang het mikpunt is van racisme.
    Ze is in tegenstelling tot haar broer nieuwschierig naar haar afkomst en gaat op zoek naar haar roots, de reis duurt uiteindelijk 30 jaar. Haar werk brengt haar in contact met Geoff zonder op de hoogte te zijn van hun familieband.

    ISBN 90 229 8426 5

    3. Mijn Eigen Kind - Jacquelyn Mitchard
    Vertaling: A Theory Of Relativity



    Een aangrijpende roman over liefde en vergeving
    Op zijn 24ste krijgt Gordon te horen dat zijn enige zuster is omgekomen bij een auto ongeluk samen met haar echtgenoot. Hun eenjarig dochtertje Keefer blijft alleen achter. De beslissing over wie Keefer zal opvoeden en hoe staat nog niet vast. Er ontstaat een strijd over de adoptie tussen de diverse grootouders van het kind. Gordon lijkt ook een geschikte voogd voor zijn nichtje omdat hij zijn ouders heeft geholpen voor Keefer te zorgen toen zijn zus vocht tegen een levensbedreigende ziekte.

    ISBN 90 5108 533 8
    The House Of Books


    21-06-2006 om 15:48 geschreven door Huppelmuisje  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De Spiegel Van Mijn Ziel - Dawn Prince Hughes

    Met de puntjes uit Het Laatste Nieuws heb ik via mijn oma dit boek gekregen ...
    Ik heb het nog niet gelezen maar heb het in mijn bezit tegen dat de verveling toeslaat

    Vertaling: Songs Of The Gorilla Nation



    Het is een waargebeurd verhaal over een autistische vrouw die haar ziekte stap voor stap overwint
    Het indrukwekkende levensverhaal van een autistisch meisje dat de grenzen van haar ziekte doorbreekt. Op school wordt ze mishandeld en gepest, ze loopt weg van huis , woont jarenlang op straat en drinkt en gebruikt drugs. Niemand weet, ook zijzelf niet dat ze aan het Syndroom Van Asperger lijdt, een vorm van autisme. Tot ze op een dag de dierentuin bezoekt ...



    21-06-2006 om 15:54 geschreven door Huppelmuisje  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    22-06-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Torey Hayden !

    Na Jodi Picoult is Torey Hayden ongetwijfeld mijn alltime favoriete schrijfster, ze heeft net als ik een opleiding ivm moeilijk opvoedbare kinderen genoten ... is gespecialliseerd in electief mutisme en doet er alles voor om met een kind een band op te bouwen. Electief mutisme, wanneer kinderen weigeren te spreken tegen andere mensen dan hun eigen gezinsleden. Een variant op het gewone mutisme, waarbij de kinderen als gevolg van een traumatische gebeurtenis niet meer willen spreken zelfs niet tegen hun gezindsleden. Het gaat hier niet om een onvermogen om te spreken, maar een weigering , erg boeiend allemaal !
    Torey Hayden heeft hier veel mee gewerkt in haar carriere en heeft er meer dan 1 boek over geschreven.




    Kind In Nood 
     
    Vertaling: Beautiful Child



    De zevenjarige Venus Fox spreekt niet meer, luistert niet en reageert nergens op.
    Men vermoedt dat ze doof is of misschien een hersenbeschadiging heeft.
    Ze komt terecht in het klasje van juf Torey Hayden, die gespecialiseerd is in kinderen met ernstige gedragsproblemen.
    Het zal een van Torey’s zwaarste, meest verbijsterende maar ook dankbaarste schooljaren worden.

    Ook weer van The House Of Books

    22-06-2006 om 14:05 geschreven door Huppelmuisje  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (10 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Torey Hayden - Schaduwkinderen


    Verschijnt pas deze maand maar toch al ene waar ik sterk naar uitkijk

    Schaduwkinderen
    Vertaling: Twilight Children


    Cassandra, negen jaar en ernstig verwaarloosd en mishandeld. Ze praat niet meer, Torey probeert haar vertrouwen te winnen. Maar Cassandra vertoont toenemend gewelddadig gedrag. Drake, een lief jongetje van vier spreekt ook geen woord behalve tegen zijn moeder. Zijn enige vriend is zijn tijgerknuffel. Gerda is de 3de patiënt, zij is 82 jaar oud en heeft een beroerte gehad, ze is angstig en zwaar depressief. Hoewel Torey nog nooit met volwassenen heeft gewerkt besluit ze Gerda niet aan haar lot over te laten.
    Drie stemmen door niemand gehoord ...



    The House Of Books

    22-06-2006 om 14:21 geschreven door Huppelmuisje  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (7 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dave Pelzer - 3 Boeken



    Als er een schrijver is die weet wat het is om mishandeld te wordan dan is het Dave Pelzer wel, hij heeft 3 boeken geschreven over zijn ongelukkige jeugd met een tirraniserende moeder. Hij was het zwarte schaap van het gezin en moest allerlei vernederingen ondergaan.
    Nu hij een volwassen man is schreef hij 3 autobiografische verhalen over zijn jeugd ...
    3 boeken waar je even stil van wordt

    Ik heb ze 2de hands gekocht via internet ... ze zijn erg zeldzaam in de boekhandel
    Het eerste boek is haast onvindbaar tegenwoordig


    1ste boek Ik Was Niemand, A Child Called It , 1995

      
    2de boek Ik Heb Geen Thuis, The Lost Boy, 1997

       
    3de boek Ik Had Geen Naam, A Man Named David, 1999

     

    22-06-2006 om 14:37 geschreven door Huppelmuisje  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (14 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Richard Pelzer - Ik Ben Niet Slecht



    Nadat Dave Pelzer zijn 3 autobiografieën heeft geschreven, heeft zijn jongere Richard hem opgevolgd ..
    Een van Richard's eerste jeugd herinneringen is dat hij toekijkt hoe zijn moeder zijn oudere broer David mishandelt. Tot Dave op dertienjarige leeftijd door de politie uit huis wordt gehaald. Dan gebeurt hetgeen waar Richard altijd zo bang voor is geweest, hij wordt zijn moeders nieuwe slachtoffer. Vanaf zijn negende wordt Richard jarenlang zwaar mishandeld en vernederd. Niemand grijpt in maar toch overleeft hij.
    Dit is zijn ontroerend levensverhaal ... die ik direct heb gekocht nadat ik hoorde dat de broer van ook een boek had uitgebracht




    House Of Books

     

    22-06-2006 om 14:46 geschreven door Huppelmuisje  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (9 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sophie Kinsela - Shopaholic

    HILARISCH

    Iets wat niet helemaal in het rijtje van Ortho - stuff thuishoort maar die toch ook ergens passend is bij mij. Shoppen, .. ooh I love it , niet dat ik zoals het personage een heleboel geld per dag spendeer aan allerlei nutteloze dingen. Neen dat niet, maar ik ga graag eens tussen de rekken gaan snuisteren samen met een goede vriendin of de mama. Vandaar dat dit boek dan ook aangenaam leesvoer is op zomere namiddagen in mijn ligzetel op het terras. Ik heb 3 verhalen van deze schrijfster gekocht in 1 dikke omnibus, kwam voordeliger uit ...
    In de bibliotheek zijn ze haast allemaal te vinden



    Stap binnen in de aanstekelijke droomwereld van een bruisende vrouw, die slechts eén groot probleem heeft: ze kan geen winkel voorbijlopen zonder dat éne leuke jasje of die mooie tas te kopen...

    Sophie Kinsella is schrijfster en ex-financieel journaliste.
    Ze gaat zeer bewust met haar geld om en heeft een uitstekende relatie met haar bankadviseur.


    22-06-2006 om 15:11 geschreven door Huppelmuisje  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kristin Hannah - Het Huis Aan Het Water


    Een boek die ik 2de hands gekocht heb op internet , maar die ik nog niet heb gelezen .. ik moet er na mijn stapel andere boeken toch eens dringend aan beginnen. Een hele mooi kaft , maar het verhaal op zich .. ik vrees dat het me niet volledig zal aanspreken.
     Nu ja, het is toch een mooie aanvulling op mijn collectie.

    Het Huis Aan Het Water

    Foto: Het huis aan het water- Kristin Hannah

    Een ontroerende roman over de unieke band tussen moeder en dochter. Tien jaar geleden heeft Nora haar gezin in de steek gelaten. Nu is zij een radiopresentatrice, die advies geeft aan mensen met familieproblemen. Wanneer Nora betrokken raakt bij een heftig schandaal en kort daarop een ongeluk veroorzaakt, krijgt ze hulp uit een onverwachte hoek. Haar inmiddels volwassen dochter Ruby verbreekt de jarenlange
    stilte en biedt aan haar gewonde moeder te verzorgen...

    The House of Books, 2002

    22-06-2006 om 15:17 geschreven door Huppelmuisje  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    23-06-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wieg Me Zachtjes In Bezit !

    Hoi Lezertjes,

    Het boek Wieg Me Zachtjes van Judith Kelly is in de bus gevallen, een dikke 270 pagina's, valt best mee .. piepkleine letter'kes dat wel. Ik kan niet wachten om me er in te verdiepen maar momenteel ben ik nog een en al Amish minded met het boek van Jodi.
    Nu de zomervakantie aangebroken is, wil dat zeggen dat ik een heleboel uren met mijn neus in de boeken zal doorbrengen. Terwijl anderen zich vervelen, maak ik de meest verre reizen in mijn hoofd door al die verhalen.







    23-06-2006 om 13:21 geschreven door Huppelmuisje  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tippi, Kind Van Afrika

    Tippi, Kind Van Afrika

    Een boek die ik héél lang geleden eens heb aangekocht, de bespreking en de kaft wisten me te bekoren maar het verhaal op zich viel wel wat tegen. Een kind laten opgroeien in de wildernis, het geeft zijn voor - en nadelen als je het mij vraagt.
    Dit verhaal deed me wel denken aan de theorie over het wolvenkind uit de Orthopedagogie.




    Dit is het verhaal van een echtpaar dat heeft gekozen voor de vrijheid en de terugkeer naar de natuur.  Een verhaal over de wonderlijke geheimen van de Kalahari-woestijn. De lokroep van het moederschap in de wereld vol gevaren.  En het kind dat er kwam: Tippi.  Haar kennismaking met het leven in de oerwouden, de zandvlakten en de moerassen van zuidelijk Afrika.  Haar geheime verstandhouding met de in het wild levende dieren.  Haar eerste speelgoed: de schedel van een nijlpaard.  Haar eerste vriendje: Abu de olifant, die zij 'mijn broertje' noemt.

    Sylvie Robert en Alain Degré

    23-06-2006 om 13:29 geschreven door Huppelmuisje  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (8 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dirk Bracke !

    Als kleine uk was ik al in de ban van dergelijke thema's, op jeugdniveau zijn deze dus terug te vinden in de boeken van Dirk Bracke. Mijn op en top lievelingsauteur tijdens mijn kinder en jeugdjaren. Ik zou ze nog steeds lezen op mijn 21 .. hehe ... heel mooi geschreven boeken waar de emotie sterk in te voelen is. Onderwerpen zo uit het leven van tieners gegrepen, zo herkenbaar geschreven ... prachtig gewoon.
    Ik heb er 2 van hem gekocht



    Zij en Haar

    Twee jaar geleden is het al. Margaux verongelukte terwijl ze samen naar school reden. Toch is Eve haar beste vriendin nog niet vergeten. Op de speelplaats brengen de blikken van Céline, een laatstejaars, Eve in de war. Als Tibo verliefd wordt op haar, laat Eve zich door hem inpalmen. Maar het klikt niet echt met Tibo, Eve begint te twijfelen.
    Ze fantaseert meer en meer over Margaux. En dan zijn er nog de ogen van de knappe Céline …
    Inspiratie vond Dirk Bracke in gesprekken met heel wat holebi-jongeren. '
    Zij en haar' is een boeiende zoektocht van een tienermeisje naar zichzelf en haar geaardheid.

    Het Engelenhuis


    Andere toppers van hem die ik wel eens wil lezen zijn:
    - Blauw Is Bitter = kinderprostitutie
    - Het Uur Nul = een seropositieve jongen

    Ik ga me eens terug in de jeugdliteratuur moeten verdiepen

    23-06-2006 om 13:52 geschreven door Huppelmuisje  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (17 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ECI Magazine




    Dag boekenwormpjuhz,

    Elke 2 maanden kijk ik uit naar het magazine van de boekenclub die in de bus zal vallen, deze week was het weer zover. Ik kon de nieuwste boeken bekijken, besprekingen lezen en mijn keuze al maken voor wanneer het tijd wordt om te bestellen. Dit zijn voorbeelden van boeken die ik er uit heb geplukt die hier het vermelden waard zijn. Boeken die op een dag nog in mijn boekenkast zullen belanden of die ik zeker eens zal uitlenen in de bibliotheek. Mijn bestelling van de vorige uitgave was dus Wieg Me Zachtjes. Zie hier de kanshebbers voor de volgende



    Als klein meisje wordt de Senegalese Khady door twee vrouwen een kamer binnen gesleurd. Terwijl de ene vrouw haar hoofd vasthoudt en met haar knieën op haar schouders duwt, houdt de andere haar benen wijd open, waarop de 7-jarige Khady volgens oeroude traditie besneden wordt. Met deze aangrijpende getuigenis doorbreekt Khady de stilte rond de hel waarin twee miljoen meisjes wereldwijd jaarlijks belanden. Haar boek is een hartverscheurende kreet van woede en pijn, maar ook een gepassioneerd pleidooi ter voorkoming en afschaffing van deze achterhaalde praktijken.

    The House Of Books, 208 blz paperback 14,75 €



    Het eerste deel van de spannende driedelige Celeste-serie van de succesvolle schrijfster Virginia Andrews

    Celeste en haar tweelingbroer Nobel zijn onafscheidelijk, tot Nobel door een tragisch ongeluk om het leven komt. Dit verlies is meer dan hun moeder, die erg bijgelovig is, kan verdragen. In een wanhopige poging om de geest van haar zoon in leven te houden, verplicht ze Celeste haar haar af te knippen, jongenskleren te dragen en zelfs Nobels identiteit aan te nemen. Het meisje in Celeste is bijna verdwenen, totdat een knappe jongen naast haar komt wonen. Celeste strijdt met haar ontwakende vrouwelijkheid en herontdekt zichzelf, met het risco dat haar moeder wraak zal nemen.

    336 blz gebonden uitvoering 14, 50 €



    Het leven van Jennifer is totaal veranderd door de geboorte van haar zoontje Charlie. Ooit had ze een succesvolle carrière, nu draait alles om hem. Wanneer Charlie vier is, slaat het noodlot keihard toe: er wordt leukemie bij hem geconstateerd. Vanaf dat moment staat het leven van Jennifer en Charlie in het teken van het gevecht tegen de dood. En daar kunnen moeder en zoon alle hulp bij gebruiken, vooral van Charlie's vader. Maar die is al lang uit Jennifers leven verdwenen. Waar is hij nu? Een ontroerende en onvergetelijke roman over moederliefde.

    The House Of Books, 336 blz  paperback 14, 75 €



    Prachtige, gebonden uitgave waarin de twee succesvolle autobiografische boeken van Carry Slee zijn samengebracht. Moederkruid, dat werd genomineerd voor de NS Publieksprijs, is het aangrijpende en bij vlagen onthutsende verhaal van een klein meisje dat opgroeit onder weinig liefdevolle omstandigheden. In het vervolg, Dochter van Eva, volgen we de vertelster als puber die haar weg in het leven probeert te zoeken. Twee veelgeprezen romans, van een schrijfster die in meerdere genres tot de top behoort.

    424 blz gebonden 12, 95 €



    Wanneer Ray met haar man Dermot van Ierland naar Amerika emigreert is dat tegen haar wil. Mar volgens Dermot ligt daar hun toekomst en zij houdt teveel van hem om zich te verzetten. Nu, tien jaar en vier kinderen later, heeft de recessie in Texas toegeslagen. Dermot's carrière, en ook hun huwelijk, is tot stilstand gekomen. Hij wil terug naar Dublin. Zij weet niet meer wat ze wil. De avond voor hun vertrek verdwijnt hun tienjarige dochter Hannah plotseling. Terwijl de uren verstrijken wordt Ray steeds wanhopiger. Want hoe kan zij verder leven zonder Hannah?

    The House Of Books , 288 blz paperback 12, 50 €





    23-06-2006 om 17:47 geschreven door Huppelmuisje  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ebay Koopje

    Ooo spannend, heb zopas op Ebay een boek ontdekt die me heel sterk aansprak. Maar het probleem is, ik heb geen ervaring met Ebay, normaal kocht ik mijn boeken via 2dehands.be ofzo ... Ik heb de persoon een email gestuurd en om zijn rekening nummer gevraagd zodat ik het bedrag kan overschrijven, hopelijk komt dit allemaal in orde en bezorgt hij me een pakje. Het is een koopje ... 4 euro voor een zeldzaam boek.
    Thumbs up ... ik hou jullie op de hoogte !




    Rosalie Niemand Vertelt - Jan Vanhaelen & Liliane Stynen

    Rosalie Niemand vertelt Het verhaal van Rosalie Niemand is bekend. Ze verbleef bijna een leven lang volkomen ten onrechte in een psychiatrische instelling. Wanneer ze in 1988 met haar verhaal naar buiten komt, slaat dat in als een bom. Rosalie Niemand is in het ware leven Liliane Stynen. Sinds de dag van haar vrijlating houdt ze dagboeknotities bij. Daarin vind je beelden van haar jarenlange opsluiting in Duffel, maar vooral van de lange worsteling om zich ook werkelijk helemaal te bevrijden van de trauma’s en het opgelopen stigma. Wie ben ik? Waarom heeft mijn moeder me zo behandeld? Wat bezielde de zusters in Duffel om me dit allemaal aan te doen? Samen met Jan Vanhaelen gaat Liliane Stynen op zoek naar een antwoord. Een zoektocht naar de herkomst van de kleine Rosalie, maar ook een zoektocht naar hoe ze voor het eerst echt gaat leven.

    144 blz

    Hopend Op Een Goede Samenwerking Met Ebay

    23-06-2006 om 18:41 geschreven door Huppelmuisje  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    24-06-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vlotte medewerking

    Hoi,
    Ik heb goed nieuws over het bestelde Ebay boek, ik heb het boek dus gewonnen bij de verkoper en ik heb antwoord gekregen op mijn email. Hij stuurde mij zijn rekening nummer en als ik het vandaag of morgen nog overmaak , de 6.50 euro, dan valt het hier binnen enkele dagen in de bus. Ja ja , zo snel al want die verkoper is woonachtig op een kleine 20 km van bij mij. Hij zei ook dat ik het daar kon komen ophalen maar ik ben nu ook geen zo'n voorstander van levensecht contact met iemand via internet. Daarom dus maar via de post .. ik ben eens benieuwd.
    Ebay, ongelofelijk hoe betrouwbaar het eigenlijk is, vaarwel vooroordelen ..
    En wanneer ik het boek gelezen zal hebben volgt er uiteraard een hele fijne bespreking



    24-06-2006 om 15:45 geschreven door Huppelmuisje  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Recensie Strijd Met De Waarheid

    Bloggertjes,

    Strijd Met De Waarheid is uit ... amaai het is een boek die zeker en vast past bij Jodi Picoult. Het is dezelfde manier van schrijven, dezelfde manier van je op het verkeerde been te zetten om je dan op het laatste nippertje een volledige ommezwaai te bezorgen. Je leert de gewoonten en de levensstijl van de Amish gemeenschap kennen, je leert al lezend respect op te brengen voor de traditionele manier van leven ... Maar wanneer er dan een moord aan te pas komt, waarvan iedereen denkt dat ie gepleegd werd door een 18 jarig meisje Katie, dan kan je gewoon niet geloven dat dit gebeurt op een plek als een Amish boerderij. Katie zegt tegen Ellie dat ze niet meer weet wat er gebeurd is die befaamde nacht, ze kan zich niets meer herinneren, ze weet enkel dat ze zwanger was van Adam ... maar de nacht van de geboorte is vaag. Ze is naar de stallen geslopen midden in de nacht om het kind te baren, ze had zoveel weeën en pijn ... maar wanneer het kind tussen haar benen in lag , verloor ze het bewustzijn, ze kwam wakker ... en het kind was er niet meer. Ze bedankte God hiervoor en hernam haar gewone leven. Ze was onmiddellijk de hoofdverdachte en alle DNA , medische testen wezen op haar als moeder van de gevonden baby in de paardenstal. Ellie & Cooper krijgen kop noch staart aan het meisje die blijft volhouden dat ze er niets meer van afweet, ze weet niet hoe de baby vanuit haar schoot in de paardenstallen is terecht gekomen. Ze kan het zich niet herinneren, ze was immers buiten bewustzijn. Alle partijen hebben het hier moeilijk mee, maar uiteindelijk besluiten Ellie en de openbare aanklager George het te gooien op een akkoordje. Ja Katie wordt haar rechten ontnomen, ja Katie wordt gestraft en moet door een elektrode aan haar been op het land blijven gedurende een jaar .. maar neen .. Katie is niet schuldig.
    Wanneer Ellie & Cooper op het einde van het proces terug naar Philadelphia vertrekken, neemt de moeder van Katie, Sarah , Ellie eventjes apart op de slaapkamer. Ze geeft haar een pakje, wanneer Ellie het opent bevat het een schaar met bloedresten aan. De schaar waar de navelstreng mee werd doorgeknipt , de schaar die tot dusver vermist was ... dit maakt Sarah tot de dader. Niet Katie, maar haar moeder heeft de baby vermoord die nacht, ze volgde Katie naar de stallen, nam het kind weg wanneer Katie het bewustzijn verloor, doodde het en verborg het in de paardenstal. Katie had gelijk ... ze wist echt niet wat er met de baby gebeurd was ... haar moeder wel, het hele proces lang ...
    Happy End ... Ellie & Cooper zijn zwanger, houden van elkaar en zullen in het huwelijksbootje treden, Katie gaat de gevangenis niet in, is na een jaar weer vrij om haar land te verlaten ... en Sarah ... die blijft ongestraft want Ellie vertelt het niet aan de rechtbank.

    Prachtig verhaal .... zoals ik het verwacht had

    Lezende Groetjes

    Op naar het volgende boek

    24-06-2006 om 19:03 geschreven door Huppelmuisje  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)


    Archief per week
  • 06/11-12/11 2006
  • 04/09-10/09 2006
  • 31/07-06/08 2006
  • 24/07-30/07 2006
  • 17/07-23/07 2006
  • 10/07-16/07 2006
  • 03/07-09/07 2006
  • 26/06-02/07 2006
  • 19/06-25/06 2006
  • 26/09-02/10 2005

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs