Dag 2 30april 2011
Weerom een stralende zon!
Na een weldoend ontbijt vertrekken we te voet voor de 2de dag , richting Justitiepaleis . Het staat in een stelling voor reparatie, behalve de koepel die staat te schitteren in de zon .Het is gebouwd door Architect Poelaert in de 19de eeuw . Het was heel lang het grootste gebouw van Europa. Vanaf het Poelaertplein hebben we een spectaculair uitzicht over de benedenstad met links onder ons de Marrollen .
Na een korte wandeling in de regentschapstraat komen we aan de Kleine Zavel met rechts een mooi aangelegde tuin, met onder andere het standbeeld van Egmont en Hoorn . Rondom het park staan 48 bronzen beeldjes die ieder voor 1 van de Brusselse gilden staan .
Links is de Onze Lieve Vrouw ten Zavelkerk die we een bezoek brengen . Zeer mooie glasramen maar voor de rest sober.
Na een korte passage langs de antiek kraampjes, gaan we verder door de Regentschapstraat met rechts het Rekenhof en links het Koninklijk museum voor schone kunsten.
Via het Koningsplein komen we aan het Paleizenplein. Op het Koningsplein is er veel drukte . We zien de Koudenbergkerk , gebouwd in 1775 in de stijl van een Romeinse tempel . Het standbeeld van Godfried van Bouillon staat in het midden van het plein. Aan de andere zijde het Muziekinstrumenten museum .
Gezien het mooie weer nemen we ons voor om later eens terug te komen om de musea te bezoeken als het buiten frisser is . Op het Paleizenplein ( zeer breed) is het Koninklijk Paleis. Met een gewoel van jewelste. Pro en contra royalisten, al zouden die laatste er best weg blijven , zorgen voor nogal luidruchtige situaties.
In het park van Brussel genieten we van wat rust met een fris drankje. Het park heeft talrijke beelden en fonteinen. We wandelen het park door tot aan de wetstraat. In de wetstraat is er zowaar een Duitse dame , met wagen die we verder kunnen helpen bij haar hopeloze zoektocht naar de Koninklijke serres . We hebben namelijk een stadsplan bij .
We nemen wat foto's van het imposante Paleis der Natie uit de 18de eeuw , waar nu het Belgisch Parlement zetelt .
Via de Koningsstraat gaan we terug naar het Koningsplein en gaan rechts de Kunstberg af met de terrassen van de Franse tuin.
Beneden staat een standbeeld van Albert. Hij zit op zijn paard, hier moet ik een foto maken met Bert erbij!
We gaan verder richting Grote Markt, vanaf hier is het wel flink wat drukker. Daar het reeds middag door is, gaan we op zoek naar een geschikte eetplaats. We lopen door smalle straatjes druk bezet met stoelen en tafeltjes en massa's toeristen er boven op . Maar de schotels zien er ons niet zo geschikt uit voor Bert.
In de hoedenmakerstraat vinden we een leuk restaurant met een geschikte kaart. Restaurant Chapeliers is zeer proper en koosie , vriendelijke ober en het eten is uitstekend. Eventjes geen dieet !!!.
Hierna gaan we naar de Grote Markt, een drukte van jewelste. Grote meevaller...er is juist een huwelijk geweest in het stadhuis. Wij mee binnen tussen de feestvierders naar de binnenkoer. En ja hoor Bert filmt kortstondig en ik neem 3 foto's. Tot we prompt worden buiten gezet en achter ons de poort op slot gaat.
De drukte blijft in de korte- en Beenhouwerstraat.
We bewonderen de beurs, van 1873 aan de hand van architect Leon Suys en gaan daarna op zoek naar Manneke Pis.
Dat kleine ventje staat zowaar aangekleed in de Portugese klederdracht. We zijn getuigen van een Portugees volks en dansgebeuren, die verbroederen met Brussel.
Via de Grote Zavel ; hier winkelt de Brusselse chic, en ik bij een apotheek voor compeet. De prijzen in de winkels zijn aan de zeeer hoge kant.
Aan het Egmont paleis wandelen we door het Egmontpark, een oase van rust in een drukke wijk, en verder naar Louisaplein.
Na een natje en een droogje naar ons hotel waar we na 20h , zeer moe, verbrand maar content van deze dag aankomen. Het was een fijn WE, we kennen een beetje meer van Brussel en komen zeker terug om de museums te bezoeken , maar zolang de zon schijnt houden we het buitenshuis .
We kijken nu uit naar onze trip naar Hadrians Wall in de UK vanaf 21 mei
Marie-Jeanne en Bert








|