Dagboek van onze reizen, uitstappen,wandelingen.. Diario de nuestros viajes, excursiones, caminatas,..
30-09-2011
de laatste boontjes
29 september.
Ja , het is de laatste dag , en om het helemaal in de sfeer te geraken staan we op en ....is er geen zon ! En geloof het of niet , iets later begint het te regenen , en nog erger ...dat blijft zo tot 16h ! Dus een afsluit om U tegen te zeggen .
Niet getreurd, we moeten toch inpakken .
De beloofde strandfoto is er dus 1 in mineur, in de avondspits.
Een plaatselijke shop had er niets beter op gevonden dan hun koe aan de voordeur een paraplu te geven , vonden we leuk om eventjes op de foto te zetten .
Onze auto Torro, fiere bezitter van een zilveren stier op zijn poep, staat geladen in de garage , behalve nog enkele zaken , klaar voor de terugrit.
Morgen rijden we tot Girona en daar zetten we dit op de blog plus het verloop van de trip. We staan niet extra vroeg op en zijn ook zinnens de rit rustig te doen , alle tijd , het is tenslotte verlof !!!!
In elk geval , naar Calpe komen we terug , hoe sneller hoe liever , maar er wachten mij eerst nog een klein jaartje werken .
30 september 2011
Ja inderdaad , we zijn op de terugweg .
Aangekomen in Girona deze namiddag. We genieten op ons gemak wat verder in de witte loungezetels op het terras van het hotel. We hebben geen goesting meer om een lokale wandeling te doen.
Onderweg en hier in Girona zijn de temperaturen opnieuw prima en geen wolkje aan de lucht .
De rit was rustig en zonder problemen. In Barcelona was het wel tijdelijk eventjes aanpassen aan de mierenhoop en de rijstijl.
Morgen nog ongeveer 60km tot de spaans/franse grens en hop naar Beaune.
Ons Belgenland komt weer wat dichterbij, in de loop van zondagnamiddag zijn we in Duffel.
Vandaag zijn we gaan wandelen naar de Faro del Albir op de Serra de Gelado. Onze auto hebben we geparkeerd voor Bert zijn vastgoed investering hier in Spanje, zie bijgevoegde foto.
In Albir aan de Playa stikt het dus van de toeristen , niet erg aangenaam vertoeven. Eens een 500m verder richting wandelpad is er gelukkig reeds een oase van stilte, bij het betreden van het Nationaal Park.
De wandeling is tot boven geasfalteerd en afgezet , ofwel met houten balken of met enorme rotsblokken, jammer genoeg met gaten ertussen , waardoor ik enkele bange , warme, zeg maar zweterige momenten heb mee gemaakt maar.... ik ben boven geraakt ditmaal ! Getuige de bijgevoegde foto.
Weerom prachtige vergezichten .
In totaal hebben we toch 12km gestapt, klinkt belachelijk weinig in onze oren maar we leven nu eenmaal als de echte Spanjaarden lento . De temperaturen nietwaar. Volgens we hier vernemen van onze trouwe bloglezer Swa , zijn in Belgie de temperaturen ook zalig, al een geluk dan zal het voor ons zondag niet te erg schrikken worden !
Tijdens de autorit de terugweg, zagen we een reddingsaktie van de lokale geelgeschilderde helikopter van de lokale Seaking. Die moest een interventie doen (wat het juist was, zagen we niet) op de flanken van de Morro de Toix. Die wandelaars in de Sierras toch he.... Tiens, we zijn daar ook eens gaan wandelen toch?
Paco, heeft een bar_taverne in Calpe, genaamd Venezia. In tegenstelling tot de naam zou kunnen laten vermoeden, is dit een echt Spaanse en geen Italiaanse bar. Dit was ons favoriet plaatsje de voorbije maand, om tussendoor even te verpozen.
Vanop het ruime terras hebben we een mooi uitzicht op de promenade (mensjes kijken) langs de Playa Levante. We kunnen de mierenhoop op het strand zien, met op de achtergrond de Penon d Ifach. Ook `s avonds geeft dit een mooi zicht, want het strand is verlicht met gele lampen.
Paco dus, dit is een echte spanjaard, evenals zijn camarero Don. Beiden zijn toffe gasten en zij spreken spaans met ons. Kunnen we zo wat bijleren.
Vermits donderdag hun sluitingsdag is, gaan we deze avond ons laatste avondmaal bij hen nuttigen. Zo rond 8u.
Voor elk een groot bord met een zeer lekkere ½ gebraden kip, een ruime sla en frietjes, met een lekkere frisse koele fles vino rosado. Voor dit alles betalen we nog geen 20Euro. Op dat gebied is Spanje dus nog wel goedkoop.
Oh ja... we trachten niet te vergeten om morgen een foto van de zonnekloppers op het strand te nemen... zodat je niet zou denken dat er in Spanje alleen maar gebergtes zijn....
Verder is het morgen ook inpakken (zal rap gebeurt zijn) want vrijdagmorgen rijden we terug, naar Gerona.
Vandaag hebben we besloten om een autorondrit te maken.
We vertrekken hier rond 10h30, richting Moraira, havenstadje.
Onderweg , op de kustweg eventjes gestopt aan bureau van toerisme voor een mappa van Benissa . In een aangrenzend zaaltje waren zo een 25 tal toeristen of inwijkelingen , wie zal het zeggen, braafjes en heel aandachtig spaanse les aan het volgen .
In Moraira, 12 KM van Calpe hebben we zowat 1h1/2 rond gewandeld, langs het haventje en kriskras door de straatjes, waarvan hierbij enkele foto`s.
Van hier rijden we richting Benitachell, binnenland, via Gata de Gorgos, vanaf hier gaan we de bergen in , soms steil , kleine wegen er naartoe.
De dorpjes zijn soms maar een paar huizen rijk en men is er dan ook door voor je het beseft.
Over Vall del Pop en Lliber naar Jalon. Het is bijna 14h ondertussen en we besluiten te picnicken en de benen wat te strekken .
Voor het bureau van toerisme zijn we net te laat , sluit om 14h. Maar buiten hangt een kaart waarop een wandeling staat van 15 km de bedding van de rvier Gorgos volgt en over meerdere dorpjes gaat . Komen zeker terug om dit te doen , maar voor ons word ze dan dubbel zo lang als we terug naar onze auto moeten.
Het lokaal van de lokale wijnboer is eveneens gesloten , reeds van 13h30. Zal voor volgend jaar zijn .
Verder over Alcalali naar Parcent over de Coll de Rates, en hoog dat het daar is ! Fotootje van mij hierbij, zoals je ziet voelde ik me nogal onwennig !
Van daar richting Tarbena, waar we op de top eveneens filmen en foto`s nemen. Onderweg probeer ik vanuit de rijdende auto ,wat te filmen . Of het een succes is hebben we nog niet bekeken . Maar het stuur over nemen zit er voor mij hier nog niet in !
Op naar Bollula en Fontes de Algar , die laatstse zijn we niet gaan bekijken . In het verleden hebben we dat gedaan en het stelt niet veel voor.
Via Callosa d`en Sarria rijden we naar Altea en zo terug op de hoofdweg naar Calpe .
Het gebergte waar we door reden noemt Serra del Ferrer
We komen aan ons appartement rond 17h. Alles samen maar .... 89km, korte rit in kilometers, lange dag met prachtige uitzichten , zalig weer , wat heeft een mens nog meer nodig ?
Eveneens een foto van een tuinzaak met beelden; ergens loopt er een levend beeld in rond (Bert) , zoeken maar !
Gisteren opnieuw een uur de flamingo`s aan het spotten geweest, er weer wat foto`s van genomen , ook hierbij gevoegd, als het maar beestjes zijn nietwaar .
Druk op onderstaande knop , en vul het formulier in en we sturen je een mailtje als wij een nieuw verhaal of foto's op de blog gezet hebben----
Haz clic el botón y rellena el formulario. Te enviaremos un correo electrónico cuando ponemos una historia o fotos nuevas en el blog.
Stuur mij een email - Envíame un email
Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen - - -Haz clic el botón