Faller Car Systeem of kortweg FCS is een extra dimensie van rijdende voertuigen in schaal 1/87.
Volgende onderdelen zitten in dergelijk voertuig:
1. Batterij. 2. Sleper met magneet. 3. Losse vooras. 4. Reedcontact. 5. Aan/Uit schakelaar. 6. Laadcontact.
1. De batterij :
De voertuigen zijn uitgerust met een kleine batterij, dit kan een NiMH ( Nikkel Metaalhybride) batterij zijn of in de laatste versies die omgebouwd worden, kan dit al eenLiPo ( Lithium polymeer)batterij zijn. De batterij zorgt voor de voeding van de kleine motor die meestal de achteras aandrijft.
Kleine voertuigen zoals gewone personen en bestelwagens zijn voorzien van een kleinere batterij omwille van de kleinere motor. Ook speelt plaats een grote rol. Vrachtwagens hebben meestal een grote batterij.
Standaard batterij VARTA CP300H in dubbele uitvoering uit de Faller vrachtwagen.

2. Het sleepcontact of sleper :
Deze is ook verschillend volgens grote van het voertuig. Kleinere voertuigen hebben ook een lichtere magneet op die sleper en durven nogal sneller van hun rijdraad afwijken ... Echter is dit voor kleine autootjes een nadeel. Dan dien je een zwaardere magneet vooraan op de sleper te kleven of de sleper gebruiken van een groter voertuig. De sleper sleept als het ware met zijn kleine magneetje over deze draad.
Afbeelding van een standaard sleper op een Faller vrachtwagen.

3. Vooras : bewegend geheel in een uiterst los en fragiel geheel :
Tijdens de eerste testen op een uitgelegde rijdraad, gebeurde een spijtige val van het DHL voertuig tegen de grond ... Gevolg : vooras stuk op de bevestigings punten en na enkele pogingen was deze niet meer te herstellen ...

4.Reedcontact:
In ieder standaard voertuig van Faller zit ook een reedcontact dat de volgende functie heeft. Door een magnetisch veld te ontwikkelen onder je voertuig gaat dit ingebouwd reedcontact open van het voertuig. Dit reedcontact onderbreekt dan de spanning op de motor, waardoor de auto dadelijk stopt. Heel eenvoudig kan je zo op éénder welke plaats op je modelbaan je voertuigen laten stoppen.
5. Aan / uit schakelaar.
Op standaard Faller voertuigen zit een kleine schuifschakelaar die de spanning van de batterij naar de motor schakelt. Dus van zodra je deze aan zet, start de motor met draaien.
Bij DC of DCC ombouw versies, wordt de schuifschakelaar niet meer in die functie gebruikt. Hier wordt dan de decoder zonder stroom gezet.
6. Laadcontact.
Drie polig laadcontact voor het opladen van de interne batterij. De netlader wordt hierop verbonden.
|