Wat is Master-of-Cycling Een initiatief van 5 vrienden die gebeten zijn door de wielermicrobe.We hopen een leuke en spannende wielerpronostiek aan te bieden aan gelijkgezinden in een eerder beperkte kring.Alle inschrijvingsgelden worden uitsluitend aangewend voor uitbetaling van de winnaars. De Algemene spelregels
Hallo, hallo, 1 weekje voor het WK werden de kaarten nogmaals geschud. Tijdens de WB te Hoogerheide was het reikhalzend uitkijken naar de prestaties der favorieten. Uiteraard is het altijd ietwat dubieus. Enkele renners gebruiken deze wedstrijd als allerlaatste test, anderen zien dit dan net weer als een buitenkans om zich te verschuilen achter een masker van onkunde. Het was vooraf duidelijk dat Pauwels voluit zijn klassement in de WB zou verdedigen, en gelijk heeft hij. Dit deed hij dan ook met verve. Dit jaar heeft hij zich volledig kunnen ontpoppen als misschien wel de beste veldrijder van 2012. Uiteraard word het moeilijk om de kroon op het werk te zetten. Benieuwd wat Koksijde zal bieden...
Dit weekend krgen we zowaar het belgische kampienschap veldrijden voorgeschoteld. Net zoals verschillende voorgaande jaren toonde opnieuw Sven Nys zich oppermachtig. Toch heeft hij het publiek op een tikkeltje spanning getrakteerd. Vooraf kreeg hij blijkbaar eensklaps te maken met een geblokkeerde rug en nekwervels, waardoor naar eigen zeggen zijn spieren zich verstijfden waardoor hij bijna zijn bed niet uitkon.
Zoals elk jaar werden we dus geconfronteerd met tal van excuses van eenelk der toppers. Dit jaar echter leken tal van excuses echt wel gemeend. Over dat van Sven durf ik achteraf wel ietwat te twijfelen. Vooraf was het echter wel duidelijk dat Niels Albert niet 100% zou kunnen zijn. Hij had reeds enkele weken last van bronchitis en luchtwegen. Dan wordt het idd vrij moeilijk om te trainen en te presteren. Bart Wellens deed er bovendien nog een schepje bovenop. Een acute virusaanval liet hem eventjes begeven tussen het rijk der doden en levenden. Met hartfunctie van 10% en andere uivallende organen zag het er ventjes niet goed uit. Terwijl de roddelpers omtrent dit voorval wel nog eventjes zal blijven draaien, is het toch goed nieuws dat hij er vrij snel bovenop lijkt te komen. Hoedanook leek alle verantwoorderlijkheid nu te worden doorgespeeld naar ofwel: Pauwels, dewelke een parcours werd voorgeschoteld dat helemaal niet op zijn lijf is geschreven, ofwel naar Rob Peeters, dewelke nauwelijks werd geselecteerd voor een wereldbeker.
Uiteindelijk kwam het nog allemaal goed. Nys starte vanuit een bijna verloren positie terwijl Albert er snel alleen vandoor ging. Na 1 enkele ronde kon Nys aansluiten bij de achtervolgende groep en dan ook onmiddellijk daar het voortouw in nemen. In een mum van tijd reed hij alleen het gat toe naar de eenzame koploper. Toen was het al duidelijk wie de sterkste was. Iets later was het nys die ten aanval trok en snel 10-15seconden wist te nemen. Albert kon het gat een tijdlang stabiel houden, maar naar het einde toe zat hij duidelijk door zijn beste krachten heen. Hopelijk kunnen een paar trainingsweken hem in goeie doen naar het WK brengen. Dit zou wel eens wat spannender kunnen worden.
Hieronder volgde de hernieuwde top 10, met verwerking van alle nationale kampioenschappen (uitgezonderd japan, ierland en Luxemburg).
last updated : 23/04/2013 (ps, na klikken op de knop helemaal onderaan gaan op de nieuwe pagina om vervolgens de file met de tussenstand te downloaden op jouw pc)
De 5 pronostieken - Ding mee naar de titel van de: -Klassiekers (maart) -Ronde van Italie (mei) -Ronde van Frankrijk (juli) -Ronde van Spanje (sept.) -Het veldrijden (oktober) en wordt Master-of-Cycling