Foto

Wat is Master-of-Cycling
Een initiatief van 5 vrienden die gebeten zijn door de wielermicrobe.  We hopen een leuke en spannende wielerpronostiek aan te bieden aan gelijkgezinden in een eerder beperkte kring.  Alle inschrijvingsgelden worden uitsluitend aangewend voor uitbetaling van de winnaars.
De Algemene spelregels

Foto
Inhoud blog
  • Eindstand klassiekers
  • Tussenstand WK
  • tussen stand na Hoogerheide
  • tussenstand na baal
  • Tussenstand na Overijse
    Foto
    Master Of Cycling Blogt!!!
    Gebruik je wielerkennis en doe mee!!!
    cyclo20092010jpg
    04-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tour na rit 2
    Ziezo,
    De tourpronostiek is begonnen, en dit met terug een goeie 40 ploegen.  De renners werden heel bewust iets minder duur geprijsd kwa MoCpunten, wat iedereen heeft toegelaten een rijkelijk pallet aan kopmannen te kiezen.  Toch belooft het niet minder spannend te worden.  Niet alle kopmannen konden worden gespeeld, alsook drong een selectie zich op kwa sprinters en aanvallers.  We kregen alvast een heel diverse reeks aan ploegen. 
    Na 3 dagen lijdt Eric Goeminne de dans. De aanwezigheid van Gilbert, Hushovd, Rojas en Evans hebben reeds een belangrijke bijdrage geleverd aan zijn punten-oogst.  Toch moet het nog allemaal beginnen.
    Uiteraard is het wel terug op zijn plaats om nogmaals de prestaties van Gilbert te bewierroken.  Wat hij klaarspeelt is meesterlijk.  We mogen de naam Mercx uiteraard niet uitspreken.  Doch riep "de manier waarop" bij velen zeker herinneringen op.  Het moet gezegd, hij is niet de enige renner van deze generatie die dit heeft gekund.  Op gelijkaardig terrein waren eerder al Argentin, Bartoli, Bettini en misschien wel Valverde zijn gelijke.  Toch doet het zo´n deugd dit te zien gebeuren door iemand van ons, iemand die zowel in wallonie en vlaanderen wordt omarmd.  Zelden echter deed iemand dit met evenveel uitstraling, met evenveel zelfvertrouwen.   Zeg nu zelf, wie durft achteraf zeggen dat hij -nog voor de rit begon- reeds zeker was van de overwinning.  Wie durft a propos ook met evenveel vertrouwen zeggen dat hij -normaal gezien- ook de rit van morgen zal winnen.  Tegelijkertijd had hij zichzelf reeds vooraf uitgeroepen tot revelatie van deze toer.  Hij lijkt in elk geval goed op weg.  De prestaties van garmin gisteren en farrar vandaag waren mooi, maar toch worden dit wellicht randopmerkingen in deze ronde.  Blijven kijken!!!
    top 10:
    1 Eric Goeminne rik 1 509
    2 Bert Seynaeve 2 Iron Team 2 460
    3 Bert Seynaeve 1 Iron team 1 455
    4 lena desloovere Rik3 449
    5 Lieven Demeestere meestre 445
    6 Anthony Rogiers 2 de col omlaag 426
    7 Luc Demeestere Hoop doet leven 387
    8 Stephanie Clijsters Calabria 386
    9 Filip Rogiers Paars en wit 374
    10 Jarno Blancke smokin' T-rex 360

                    

    04-07-2011 om 21:13 geschreven door moc  


    22-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Vanaf vrijdag t.e.m. vandaag, zondag stonden 3 loodzware bergritten geprogrammeerd.  De zaterdagrit naar de Zoncolan werd weliswaar ingekort, maar dat heeft de pret nauwelijks kunnen bederven.  Eerlijk is eerlijk, de afdaling van de Crostis leek er mij persoonlik ook wel te veel aan.  De Giro staat elk jaar terug garant voor het nodige spektakel, en zonder deze afdaling hebben we ook wel genoeg pret beleefd.  Afdalingen op gravel van 30% zouden zeker in het voordeel van Nibali hebben gespeeld.  Doch, dit zou de uitslag vermoedelijk niet hebben veranderd.  Contador is de onbetwiste nummer 1, met voorsprong de meest gevleugelde klimmer uit het peleton.  Ook een allersterkste Scarponi of Rujano moeten op zijn versnellingen passen.  De derde dag klimmen was er vandaag voor velen duidelijk teveel aan.  Mannen als Anton, Machado, Sastre kregen hier duidelijk een serieuze klap.  Best indrukwekkende tijdsverschillen eigenlijk (de 20ste staat reeds op een klein half uur).  Verder was het leuk kijken naar een aantal verrassingen, vooral Kruiswyck is een duidelijke "nieuwkomer"... mooi.
    Na de rustdag en de klimtijdrit van overmorgen is het nu vooral uitkijken naar de voorlaatste rit (naar sestriere), en de rit de dag ervoor.  Benieuwd of daar nog enkele prikken worden uitgedeeld, en/of dit vooral een strijd word voor de ereplaatsen.  Ik heb alvast het gevoel dat Scarponi nog iets van plan is...

    top 10:
    1 Stephanie Clijsters 2   1302
    2 Isaura Morre   1289
    3 Anthony Rogiers   1230
    4 Kristof Speltinckx   1218
    5 Henk Vandermeersch   1193
    6 Jos Van Der Maarel   1163
    7 Wolf Van Der Maarel   1153
    8 Kristof Benoit   1144
    9 Steven Dhont   1133
    10 Ilse Van Eylen   1131

    22-05-2011 om 21:17 geschreven door moc  


    16-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Etna
    Zondag kregen de klassementsrenners een eerste echte test voorgeschoteld.  Na de beklimming van de Etna halfweg de rit, konden ze diezelfde puist ook nog eens als slotklim verwerken.  Het moge duidelijk zijn dat Contador de te kloppen man van de Giro zal worden.  Qua media attentie vooraf over gebrekige form en ziektes lijkt hij alleen maar de concurrentie zand in de ogen te hebben gestrooid.  Toch is deze Giro zeker nog niet gereden.  Er wachten de renners nog vele proeven, over wisselend terrein.
    Hoewel de Etna zeker een belangrijke scherprechter is, volgen er zeker nog heel wat zwaardere dagen.  Koffiedik kijken wie dan over de beste benen zal beschikken. 

    Tussenstand:

    1 Steven Dhont   768
    2 Kristof Speltinckx   731
    3 Stephanie Clijsters 2   712
    4 Isaura Morre   699
    5 Henk Vandermeersch   663
    6 Steven Coosemans   651
    7 Joost Dewaele   627
    8 Ilse Van Eylen   579
    9 Jos Van Der Maarel   573
    10 Kristof Benoit   569

    16-05-2011 om 08:13 geschreven door moc  


    11-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Giro rit 5
    Helaas stonden de eerste dagen van deze ronde van Italie volledig in het teken van het afscheid van wijlen Wouter Wylandt.  Hopelijk kan dit eresaluut het leed van de betrokken wat verzachten.  Wat nooit "mag" gebeuren gebeurt immers toch af en toe.  Toch lijkt het me iets te ver gegrepen om direct de link te maken met onmenselijk zware rondes, slechte organisaties en/of ondermaatse veiligheidsmaatregelen.  Dit lijkt me eerder een spijtig toeval met bijzonder droevige afloop.
    Hopelijk kunnen we als sportliefhebber snel terug naar een mooie sportieve strijd.  Tijdens deze eerste rit van belang (moeilijke rit over de Strade Bianchi) lijken de renners terug lust in een sportieve strijd te krijgen.  Pieter Weening won de rit, terwijl enkele klassementsrenners toch kostbare tijd hebben verloren.  Hopelijk krijgen we nog een leuke Giro.


    top 10:

    1 Steven Dhont   496
    2 Frederic Morre   382
    3 Steven Coosemans   359
    4 Stephanie Clijsters 2   331
    5 Kristof Speltinckx   330
    6 Kristof Benoit   304
    7 Jeanette Debie   303
    8 Isaura Morre   295
    9 Maarten Boudt 2   290
    10 Stephanie Clijsters   280

    11-05-2011 om 21:45 geschreven door moc  


    26-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eindstand Klassiekers
    Hallo, hallo,
     
    een zalig Pasen aan iedereen, hopelijk heeft de paashaas jullie voorzien van voldoende eitjes en misschien zelfs hier en daar een cadeautje. Philippe Gilbert heeft zichzelf een onwaarschijnlijk cadeau gedaan, hij won voor de 4de maal deze week. En niet zomaar enkele wedstrijdjes: na de Brabantse Pijl, Amstel-Gold en Waalse Pijl, won hij nu ook met groots machtsvertoon Luik-Bastenaken-Luik. Niemand deed hem dit ooit voor, zelfs Eddy Merckx niet. Hij is momenteel de beste ééndagsrenner van deze planeet. Hij zal nu even van een welverdiende rust genieten, om ons dan hopelijk terug te plezieren tijdens de Tour de France.
    Met Luik-Bastenaken-Luik zit ook het klassieke voorjaar erop en als Belg mogen we zeker niet klagen. Met enkel buitenlandse winst in Milaan-Sanremo (Goss) en de E3-prijs (Cancellara) hebben "ons" Belgen al de rest gewonnen.
     
    In de pronostiek is er nog het één en ander gebeurd op de laatste wedstrijd. Daarin pleegde Jos Van der Maarel een ware hold-up. De 11de plaats van Kolobnev bezorgde Jos Van der Maarel voor 1jaar de titel van King Of Classics 2011. Hij won dan ook met het kleinst mogelijk verschil. In bijlage vinden jullie de uitslag en hieronder de top-10:

    1 Jos van der Maarel   2570
    2 Freddy Debie   2569
    3 Ulrike Debie   2551
    4 Steven D'hondt   2511
    5 Joost Dewaele   2457
    6 Maarten Boudt 2   2391
    7 Theo Lapierre   2390
    8 Ronny Verlinde   2340
    9 Lieven Deketele   2309
    10 Ilse Van Eylen   2299

    Hoelijk vonden jullie het allemaal een leuke en spannende pronostiek en zijn jullie er terug talrijk bij tijdens de komende giro.
    Alvast bedankt aan iedereen om mee te spelen en nomaals een dikke proficiat aan ons podium!!
     
    Grtz en geniet nog ten volle van het schitterende zomerweer

    26-04-2011 om 08:51 geschreven door moc  


    19-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Amstel Gold

    Allerbeste wielerliefhebbers,
    Ergens in buurt van Maastricht kregen de renners een mooi parours voorgeschoteld tijden de Amstel Gold race.  Vooraf was geweten wie de grote favoriet was, en wat zijn strategie zou worden... defensief koersen... iedereen achter zich laten op de Cauberg.  Alsof het allemaal zo simpel is... met wereldtoppers als Rodriguez, Di Luca, Cunego, Vinokourov en de Schleck's aan de start.  Toch wist Philippe het waar te maken.  Als enige tijdens dit voorjaar kon hij zijn favorietenstatus ook in winst omzetten tijdens een wereldbeker.  Laten we eerlijk zijn, In zowel Milaan-san-remo, Ronde van vlaanderen als Roubaix hadden de groten gefaald.
    Dikke pluim ook naar de lotto-ploeg.  Mooie prestaties van Docx, Bakelandts en vooral de machtige inspanningen van zowel Jurgen van den Broeck en Jelle Vanendert hebben het verschil gemaakt.  Misschien is het dan toch de ploeg die het verschil heeft gemaakt.  Ik had het de jongens van Coucke niet gegeven... chapeau.  Uiteraard belooft dit ook veel goeds voor zondag in Luik.  Met eenzelfde ingesteldheid moet ook daar Gilbert moeilijk te kloppen zijn.  Rijden Jurgen en Jelle nog eens volop in dienst van Gilbert.  Laten we hopen... en laten we ook hopen op geen anti-koers van de andere ploegen, en dus wat samenwerking met vacansoleil, rabobank en katusha.  Het zou mooi zijn het voorjaar af te sluiten met alsnog een belgische zege in Luik.  Daarna kan Gilbert misschien Lotto en Jurgen van dienst zijn in de tour.

    In de pronostiek liggen de ereplaatsen dicht bij elkaar.  uiteraard zijn we in het slotstuk van de pronostiek en hangt de winst of verlies af van die enkele renners die over hellend parcours het verschil kunnen maken.... top 10:

    1 Freddy Debie   2159
    2 Ulrike Debie   2141
    3 Jos van der Maarel   2125
    4 Joost Dewaele   2002
    5 Maarten Boudt 2   1991
    6 Steven D'hondt   1967
    7 Ronny Verlinde   1931
    8 Ilse Van Eylen   1899
    9 Wolf van der maarel   1849
    10 Steven Coosemans   1826

    19-04-2011 om 07:31 geschreven door moc  


    12-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Hallo iedereen,
     
    met de finish van Parijs-Roubaix werd ook het klassaike " Vlaamse" voorjaar afgesloten. Net zoals in de Ronde van Vlaanderen werd Parijs-Roubaix gewonnen door een Belgische outsider: Johan Vansummeren. In de tussenstand is er weeral een verandereing aan de top. In bijlage vinden jullie de volledige tussenstand terug.  Zoals ieder jaar zullen de Nederlandse en Belgisch "bergen" beslissen over winst of verlies in het eindklassement.
     

    top 10:
    1 Freddy Debie   1884
    2 Ulrike Debie   1866
    3 Jos van der Maarel   1770
    4 Wolf van der maarel   1754
    5 Maarten Boudt 2   1731
    6 Ronny Verlinde   1663
    7 Ilse Van Eylen   1639
    8 Joost Dewaele   1627
    9 Steven Coosemans   1551
    10 Theo Lapierre   1497

    12-04-2011 om 08:00 geschreven door moc  


    04-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ronde Van Vlaanderen
    Hallo iedereen,
     
    net zoals mezelf waren jullie waarschijnlijk vandaag ook in de weer om de ronde zo goed mogelijk te volgen. WIj, van MoC, hebben ten velde ook de sfeer gaan opsnuiven om daarna het schitterend schouwspel op tv verder te volgen!
    De vraag was deze week: wanneer vertrekt Cancellara deze keer en hoeveel minuten zal hij deze keer voorop zijn?? Het antwoord is: op ongeveer 40km van het einde, maar deze keer draaide het anders uit! Door zijn plotse krampen konden de achtervolgers terug vooraan plaatsvatten! Het werd een bloedstollend einde, met een eerdere verrassende, maar superverdiende winnaar: Nick Nuyens!!
     
    Onze tussenstand is door de ronde ook weer helemaal onderste boven gekeerd!! In bijlage rechts vinden jullie de volledige tussenstand terug! top 10:
    1 Ulrike Debie   1601
    2 Wolf van der maarel   1509
    3 Freddy Debie   1509
    4 Maarten Boudt 2   1490
    5 Jos van der Maarel   1475
    6 Ronny Verlinde   1433
    7 Joost Dewaele   1402
    8 Steven Coosemans   1363
    9 Maarten boudt   1343
    10 Ilse Van Eylen   1289

    04-04-2011 om 08:26 geschreven door moc  


    29-03-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gent-Wevelgem
    Ziezo,
    Dit weekend kregen we een stevig voorsmaakje van wat we mogen verwachten op de Ronde van Vlaanderen.  De E3-prijs te Harelbeke is zowat de meest traditionele laatste voorbereiding van die renners die willen kennis maken met een echt Rvv - parcours.  Ik heb de wedstrijd zelf live niet mogen meemaken, maar we kregen een Cancellara met Merckx-allures.  Hij liet er vooraf reeds weinig over dat hij het drieluik E3-Rvv-PR terug wil herhalen.  Met deze overwinning zette hij zijn woorden kracht bij, en lijkt het weinig twijfel beschoren of hij dit al dan niet kan.  Hij lijkt nog sterker dan vorig jaar. 
    Zondag moest Boonen starten in Gent.  Hij moest belangrijke punten sprokkelen voor zijn ploeg en deed dan ook wat van hem werd verwacht... winnen.  Toch moet gezegd, zijn sprint straalde heel veel kracht uit.  Tommeke ging van heel ver aan, en slaagde er netjes in om alle andere beren af te houden.  Als er iemand het wiel van Cancellara kan houden, dan zal hij het wel zijn.  Doch, gezien de manier waarop Cancellara vorig jaar wegreed van Boonen op de muur zal het ook dit jaar ongekende krachten kosten om hem op diezelfde plaats te kunnen volgen. Voor alle andere favorieten behalve Boonen lijkt "Anticiperen" me de beste strategie, al lijkt dit net iets makkelijker dan wat het eigenlijk is.  toch moet de koers nog worden gereden.  Ik verwacht zeker stevig weerwerk van Gilbert, Ballan, Hushovd, Haussler en de trein Devolder-Leukemans.  Deze week worden we nog wat zoetgehouden met de driedaagse van de Panne.  Doch, zondag is de feestdag waar we met zijn allen naar uitkijken.  Hopelijk kunnen de Belgische renners & flandriens zich weren.
    Wat betreft de pronostiek kregen we dit weekend een kleine aardverschuiving:  Zie hieronder de top-10:

    1 Maarten Boudt 2   1020
    2 Linda Volkaerts   1008
    3 Maarten boudt   1005
    4 Ulrike Debie   991
    5 Joost Dewaele   962
    6 Freddy Debie   959
    7 Ilse Van Eylen   913
    8 Wolf van der maarel   894
    9 Ronny Verlinde   882
    10 Wim Verbessem   856

    29-03-2011 om 08:15 geschreven door moc  


    21-03-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Milaan-San-Remo
    Ziezo,
    Eindelijk is het zover. De grote klassiekers zijn er.  Zaterdag kregen we naar schijnt een prachtige finale van la Primavera.  Die is me helaas helemaal ontgaan.  Ik vreesde terug een sprintersfestival, maar dit leek hoegenaamd geen waar.  De betere renners hebben zich duidelijk weten te onderscheiden op de Cipressa en de Poggio.  Onderweg is het natuurlijk wel zo dat de pech van Freire en enkele andere  sprinters hiervan de oorzaak zal zijn geweest.  Eenmaal Freire op achterstand kun je immers beter beginnen rijden.  Tja, de een zijn dood is nu eenmaal de andere zijn brood.  In sport moet je immers niet al te sportief zijn (heeft Contador op Schleck gewacht vorig jaar????). 
    Op het einde was het dan toch een snelle man die zich als eerste over de eindstreep kon heisen.   Niet Bos, niet Oss... het werd Matthew Goss.  Goh, neen, niet echt verwacht hoor.  Maar toch blijkbaar geen complete verrassing.  Proficiat aan Adridne Kourias en Linda Volkaerts die die man hadden gespeeld.  Vermoedelijk gaan we die nog tegenkomen ergens onderweg nr Harelbeke, Meerbeke en /of Roubaix in de komende weken.  Dit leek me niet echt toeval...

    De top-10 van de stand:

    1 Linda Volkaerts   603
    2 Ulrike Debie   573
    3 Joost Dewaele   555
    4 Adriadne Kourias   502
    5 Henk Vandermeersch 2   497
    6 Freddy Debie   491
    7 Lieven Demeester   463
    8 Kristof Benoit   449
    9 Ronny Verlinde   439
    10 Maarten boudt   429

    21-03-2011 om 10:32 geschreven door moc  


    08-03-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Klassiekers 2011
    Beste Wielervrienden,

    Met de start van het TV1 programma "de ronde" leven we ongetwijfeld allen terug toe naar Vlaanderens mooiste.  Het blijft echter nog eventjes wachten tot het zover is.  Ondertussen worden we wel stilaan wat opgewarmd.  Tijdens de omloop het Nieuwsblad en Kuurne-Brussel-Kuurne bleven velen van ons wat op onze honger zitten.  Enkele toppers bleken afwezig, terwijl onze toppers zich nauwelijks hadden getoond.  Kunnen ze niet echt beter, of spelen ze verstoppertje?   Van beiden wat vrees ik eigenlijk.  Wedstrijden op de internationale kalender worden nu eenmaal gekleurd door internationale renners. Met de samyn, de 3-daagse van Westvlaanderen, Nokere koerse en de handzame Classic zitten we eventjes in een periode van kleinere wedstrijden.  Hier kunnen onze ploegen vooral punten verzamelen met vlaamse renners uit de zogeheten continentale ploegen.  Volgende waardemeter wordt eigenlijk Milaan-San-Remo.  Het blijft me onduidelijk of het een sprint wordt of niet.  Eigenlijk zijn de favorieten voor de sprint vrij talrijk:  Freire, Farrar, Cavendish, maar ook Petacchi, Bos, Hagen, Haussler, Feillu...  Maar wie weet kan een resem van aanvallers dit jaar de koers laten ontploffen op de Poggio.  In dat geval rekenen we vooral op Ballan, Sagan, Cunego en ... Gilbert.  Ik voorspel alvast veel moois van die laatste... en dit ook in de ronde van Vlaanderen zelf.
    Veel success alvast aan alle deelnemers. Zie hieronder de top-10 na de 3-daagse van west-vlaanderen:

    1 Joost Dewaele   197
    2 Wim Verbessem   196
    3 Ulrike Debie   195
    4 Ronny Verlinde   169
    5 Maarten boudt   161
    6 Wolf van der maarel   159
    7 Ilse Van Eylen   143
    8 Maarten Boudt 2   120
    9 Theo Lapierre   119
    10 William Morre   108

    08-03-2011 om 08:30 geschreven door moc  


    22-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eindstand Cyclocross
    Beste deelnemers van de cyclo-cross pronostiek.

    Dit seizoen is afgelopen, en hieronder vind je dan ook de top-10 terug in de eindstand. Uiteraard zijn de eerste 3 hierbij de gelukkigsten waarbij ze totale prijzenpot van 96Euro onder elkaar kunnen verdelen.  Hopelijk heeft deze pronostiek bijgedragen aan een leuke sportbelefenis waarbij de sportieve belangen zich zowel op en naast het veld ten volle konden ontwikkelen.
    In het veld kregen we in elk geval een prachtig seizoen voorgeschoteld.  Terwijl het seizoen leek te worden gedomineerd door Stybar werden de prijzen uiteindelijk heel mooi onder de tenoren verdeeld.  De wereldbeker en belgische titel ging naar Albert, Wereldtitel naar Stybar, Superprestige en GvA naar Nys.  Spijtig misschien dat die laatste niet naar Pauwels is gegaan.  Die leek me die zeker niet te hebben gestolen.  verder kregen we mooie prestaties van Wellens en Vantornout helemaal op het einde van het seizoen, een paar ferme uitschieters van Boom, en enkele opmerkelijke prestatie van jeugdige renners Walsleben en Meeuwsen.  Zo zou ik het in elk geval samenvatten.  Ongetwijfeld heb ik enkele opmerkzame dingen gemist.  Laat het vooral niet om te reageren, en om al je kennis vakkundig te gebruiken bij het samenstellen van je volgende ploegjes.  Veel success alvast in seizoen 2011 beginnende bij de openingsklassiekers komende zaterdag en zondag.  
    Vergeet je ploegje niet tijdig in te sturen.......

    Vriendelijke groeten van  het moc-bestuur!!!

    1 Jos Van Der Maarel 1   6332
    2 Joost Dewaele   6056
    3 Henk Vandermeersch   5970
    4 Lieven Demeestere   5869
    5 Frederic Morre   5845
    6 Annick Delaere   5709
    7 Jacqueline demeestere   5702
    8 Kristof Benoit   5701
    9 Steven D'hondt   5666
    10 Linda Volkaerts   5551

    22-02-2011 om 08:25 geschreven door moc  


    07-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Superprestige Nys
    beste wielermakkers,
    Van dit weekend onthouden we vooral de 10de superprestige overwinning van Sven Nys.  In hoogstraten liet hij er van in het begin weinig twijfel over wie de sterkste van de dag zou worden.  Al snel in de wedstrijd koos hij het voortouw.  Enkel Wellens leek zijn wiel te volgen.  Helaas, die laatste kwam niet onzacht in aanraking met de grond.  In de achtergrond deden Stybar en Albert er alles aan om de kloof te dichten.  Het bleef echter valpartijen regenen. Meeuwsen, Walsleben, Vantornout,...  niet verwonderlijk reden die dan ook gewoon de wedstrijd uit met de daver op het lijf.  ook Stybar maakte enkele beduidend spectaculaire tuimelpertes.  Enkel Albert en Pauwels konden net als Nys hun respectievelijk fietsen  in verticale stand houden.  Toch chapeau voor die mannen: op technisch vlak wisten ze Nys het dichts te benaderen.  Toch was er maar 1 meester: Nys.  Hij liet Albert even flirten met de aansluiting om er iets later zonder noemenswaardige versnelling alleen vandoor te gaan.  Grote klasse.
    Toch was zaterdag eigenlijk de grootste wielerkermis.  Vrij kort na het wk was iedereen gebrand om in Lille met een overwinning aan te knopen.  5 renners wisten zich te onderscheiden.  Dit leidde tot een hele mooie en spannende wedstrijd.  Stybar, Albert, Nys, Wellens en Pauwels leken allen op hetzelfde niveau te staan.  Dit was een wedstrijd die kon doorgaan als wk.  Technisch parcours, snel parcours, maar toch gespekt van stroken waar de mannen met de macht de bovenhand halen.  Mooi om die 5 man tegen elkaar te zien strijden... zijn dit nu "de grote 5"?  Mijns insziens wel, allen hebben bijzonder veel klasse.  Wellens was misschien de mindere, maar toch, hier heeft hij nogmaals getoond over welke klasse hij beschikt.  Indien hij dit trainingsniveau wat meer kon herhalen, dan was hij er zeker in elke wedstrijd terug bij. Hmmm, ik denk dat ik nog maar eens voluit wellens speel volgend jaar.  Genoeg over die laatste, het was overigens Pauwels die de wedstrijd wist te winnen.  En hij deed dat op zijn pauwels he... hoe anders.  Toegegeven, herhaaldelijk had die al onderweg eens het hazepad gekozen.  Hij speelde met de pedalen, van bij het begin.  Toen hij echter niet wegraakte koos hij gehaaid het wiel van Nys.  En dat leverde.  In de sprint zette Albert aan.  Maar die had geen overschot en viel onmiddellijk stil.  Het leek een meesterlijk sprint te worden tussen Nys en Stybar.  Dan weet je natuurlijk dat krachtpatser Stybar het haalt.   Helaas leek de laatste rechte lijn  iets te lang.  Pauwels wist te profiteren en kwam als een diefje in de nacht piepen om net op tijd de overwinning te grabbelen.  Hmm, nog een gvA trofee wedstrijd en Nys-Pauwels hebben evenveel kansen. Wel, ik hoop op Pauwels.... de prijzen mogen mooi worden verdeeld dit jaar me dunkt.

    De top 10:
    1 Jos Van Der Maarel 1   6045
    2 Joost Dewaele   5782
    3 Henk Vandermeersch   5675
    4 Lieven Demeestere   5575
    5 Frederic Morre   5550
    6 Kristof Benoit   5466
    7 Annick Delaere   5445
    8 Jacqueline demeestere   5430
    9 Steven D'hondt   5295
    10 Linda Volkaerts   5271

    07-02-2011 om 08:28 geschreven door moc  


    01-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vlaggen half stok
    Hoe je het ook draait of keert, elk jaar opnieuw blijkt het WK eigenlijk zowat het enige waar het eigenlijk om draait tijdens een cyclo-cross seizoen.  Enkele belangrijke prijzen zijn reeds verdeeld: Nys heeft zijn zoveelste SP titel binnengerijfd en kan terugblikken op een goed seizoen.  Albert heeft na een valse start meer dan bevestigd en aldus het BK en de WB binnengehaald.  Verder doen de belgen het uitstekend.  Wellens heeft zich goed kunnen voorbereiden op het WK, ook Vantornout lijkt net op tijd klaar.  Meeuwsen is een snelle starter en kan misschien voor een verrassing zorgen.  Bovendien heeft Pauwels in Ponchateau en Hoogerheide bewezen dat hij de  strijd met iedereen aankan.  Ook al komt het kruim van het mountainbike circuit (Hermida, Fontana,..) zich mengen in de debatten, nog nooit hebben we zoveel vertrouwen gehad.  We moeten eigenlijk maar met 1 man rekening houden.  Met een leger aan belgen kan het eigenlijk niet verkeerd ga... a...nnnnn.....  
    Helaas, helaas, de immer sympathieke Stybar heeft zich heel slim kunnen opladen voor het WK.   Van bij het begin liet hij zich niet in de maling nemen.  Onze kopman van dienst (albert) liet zich echter verrassen.  Na een slechte start kon hij heel moeilijk opschuiven.  Na een lekke band was het over en out.  Nys, Pauwels en Vantornout konden zich lang vinden in het tempo die de beul uit tsjechie ons oplegde.  Na een moeilijk moment en lekke band van Pauwels moesten we onze hoop op Nys vestigen.  Hij weerde zich kranig, maar ook hij moest zich neerleggen bij de sterke Stybar.   Heel spijtig, heel spijtig.  Krijgen we nog een herkansing???

    Hieronder de nieuwe-top 10 in het klassement (na het Albert effect):

    1 Jos Van Der Maarel 1   5762
    2 Joost Dewaele   5529
    3 Henk Vandermeersch   5403
    4 Lieven Demeestere   5307
    5 Frederic Morre   5278
    6 Kristof Benoit   5222
    7 Jacqueline demeestere   5198
    8 Annick Delaere   5174
    9 Kristof Speltinckx   5080
    10 Steven D'hondt   5046

    01-02-2011 om 08:14 geschreven door moc  


    24-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.WB hoogerheide
    Beste,
    De tussenstand in de pronostiek ziet er nu als volgt uit (zie hierbeneden).  Met het WK in het vizier blijft het immer spannend.  Toch lijken de favorieten voor het WK gekend.  Na een schamele start hebben deze toch hun troeven in kaart gebracht in Hoogerheide.  Met name Albert in de eerste plaats, kort gevolgd door Stybar, Nys en Pauwels als medefavorieten.  Daarnaast moeten we in de schaduw nog rekening houden met Mourey en Vantornout, of eventueel nog Meeuwsen, Chainel en een of andere bijkomende verrassing, afhankelijk van de staat van het parcours in Sankt-Wendel.

    tot zondag... het bestuur


    1 Jos Van Der Maarel 1   4990
    2 Henk Vandermeersch   4706
    3 Lieven Demeestere   4695
    4 Joost Dewaele   4654
    5 Jacqueline demeestere   4586
    6 Frederic Morre   4581
    7 Kristof Benoit   4530
    8 Annick Delaere   4482
    9 Steven D'hondt   4429
    10 Kristof Speltinckx   4380

    24-01-2011 om 08:58 geschreven door moc  


    13-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Correctie!!

    Beste deelnemers, tijdens de kampioenschappen waren de uitslagen van enkele minder notoire wielerlanden ons ontgaan, of moesten we nog eventjes op de juiste uitslagen wachten (Denemarken, Luxemburg, Burkina Faso, ...).  Bij deze hopen we dit te hebben hersteld en kunt u nu rechts de juiste tussenstand terugvinden...

    13-01-2011 om 13:52 geschreven door moc  


    11-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BK, NK
    Beste modderduivels,

    Tijdens het BK kregen we een ware demonstratie van Niels Albert.  Of Nys nu al of niet ziek was zullen we waarschijnlijk pas op het WK weten.  Het zou wel serieus moeten tegen vallen als hij dan opnieuw ziek zou zijn.  In elk geval, Niels was outstanding.  De eerste 2 rondes waren best leuk.  Met een aanval van Pauwels had Fidea een meesterlijk strategische zet geplaatst.  In de achervolging leidde Nys even de dans om dan het kopwerk resoluut aan Niels over te laten.  Eenmaal Meeuwsen een klein gaatje moest laten vallen was het snel gebeurd.  Nys en Meeuwsen verdwenen in de achtergrond, terwijl Wellens en Arnouts de achtervolging moesten leiden.  Niels maakte heel snel het verschil op Pauwels goed, die iets later op zijn adem leek te hebben getrapt.  Niels kon makkelijk zijn voorsprong uitbouwen en zich zo voor 1 jr koning der belgen kronen.
    Ook op de andere Nationale kampioenschappen kregen we de verwachte winnaars, Mourey, Walsleben, Stybal, Boom, Heule, Presslauer, Gavenda, Oldham en Jempu Drucker.  Slechts 1 verrassing: Italie: Fontana....

    Wat de stand betreft krijgen we volgende top 10 (indien we jouw Nk zijn vergeten, gelieve het ons te laten weten...):

    1 Jos Van Der Maarel 1   4280
    2 Lieven Demeestere   4128
    3 Joost Dewaele   4068
    4 Annick Delaere   3992
    5 Jacqueline demeestere   3979
    6 Frederic Morre   3954
    7 Henk Vandermeersch   3949
    8 Kristof Benoit   3881
    9 Kristof Speltinckx   3812
    10 William Morre   3787

    11-01-2011 om 10:38 geschreven door moc  


    30-12-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Loenhout
    Hallo beste cyclo-liefhebbers,

    Vorige week krgen we in Zolder een hele sterke Lars Boom te zien.  Tijdens zijn 3de cross van het seizoen, en meteen zijn enige cross op het allerhoogste niveau (wereldbeker) kon hij iedereen het nakijken geven.  Zelfs de ijzersterke Niels Albert kon hem niet afhouden, zelfs niet na kettingproblemen van Lars.
    In de crossen daarna (Diegem en Loenhout) werd het een leuke 2-strijd tussen Nys en Albert.    In Diegem moesten we toch noteren dat Lars Boom het op moeilijk/zware parcoursen niet zo makkelijk heeft.  Nys kreeg echter tweemaal technische problemen in de laatste ronde, en moest daarom telkens vrede nemen met de 2de plaats. 
    Wat de pronostiek betreft blijft het vrij spannend.  Toch moeten we erkennen dat Jos van der Maerel over een ijzersterke ploeg lijkt te beschikken:


    1 Jos Van Der Maarel 1   3616
    2 Joost Dewaele   3552
    3 Lieven Demeestere   3499
    4 Frederic Morre   3494
    5 Henk Vandermeersch   3489
    6 Annick Delaere   3377
    7 Jacqueline demeestere   3366
    8 Steven D'hondt   3333
    9 Kristof Speltinckx   3289
    10 William Morre   3272

    30-12-2010 om 09:34 geschreven door moc  


    13-12-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Overijse

    Stilletjesaan zijn we opgescheven naar het midden van het cross-seizoen.  Met de feestdagen voor de boeg zijn de meeste crossers paraat.  Met Overijse stond dit weekend de "moeder alle crossen" op het programma.  Waar ze die titel vandaan hebben weet ik niet.  Toch is het idd zo dat de belangen hier hoog staan.  Ook al telt deze wedstrijd niet mee voor geen enkel klassement.  Daags voordien had Albert zijn klasse getoond in Essen.  Na een snelle start van Nys konden Vantornout, Pauwels en Wellens lang aanklampen maar moesten hem laten gaan toen hij zich in de laatste ronde voor de zoveelste keer plat over zijn stuur boog.  Helaas kreeg Niels af te rekenen met pech en moest aldus nog een man of 5 voorlaten.  Toch kregen we zaterdag een superspannende cross, met Sven Vanthourenhout in een verrassend voorname bijrol.
    Zondag kon Niels geen revanche nemen.  Het was vooral Lars Boom die op imponerende wijze de tegenstand op een hoopje reed in de eerste ronde.  Hij was helaas iets te voortvarend van start gegaan en en bleef steken aan een paaltje.  Daarna kwam een fase waar Tom Meeusen het tempo voerde.  Deze jongeman is duidelijk goed op dreef en kent een meesterlijke techniek.  Iets later kwam Nys naar voor, en toen werd het duidelijk menens. Het kopgroepje werd een langgerokken lint, waarna Nys uiteindelijk een 15-tal seconden voorsprong bijeen fietste.  Pauwels liet echter niet gebeuren en kon terugkomen tot op 5 secondes.  Toen ook Boom hetzelfde deed liet Pauwels op zich wachten en werd de voosprong iets groter.  Toch leek het nog niet over.  Boom trok stevig van leer en kon op zijn beurt terugkomen tot op een 5-tal secondes.  Toen maakte hij terug een technische fout op een cruciaal punt bergop.  De kloof werd 15 sec en de vogel was gaan vliegen.  Toen Boom iets later lek reed moest hij vrede nemen met de 7de plaats.  Nys won terug in Overijse, en dat was al eventjes geleden.  Wat er ook van zij, veldrijden lijkt weinig voorspelbaar in 2010.  Ik kijk al uit naar volgende week...

    ziezo... de top 10!

    1 Jos Van Der Maarel 1   2737
    2 Frederic Morre   2712
    3 Henk Vandermeersch   2707
    4 Steven D'hondt   2666
    5 Joost Dewaele   2663
    6 Lieven Demeestere   2619
    7 Jacqueline demeestere   2500
    8 Kristof Speltinckx   2497
    9 Ronny Verlinde   2487
    10 Ulrike Debie   2486

    13-12-2010 om 08:21 geschreven door moc  


    29-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Koksijde - Gieten

    Vorige week nog was Kevin Pauwels de man van het weekend.  Eigenlijk moest hij die eer delen met Sven Nys, die het 2de stuk van dit seizoen domineerde.  Daar Kevin luidop liet horen bij de "grote 4" te willen horen, was het dit weekend kijken of hij kon bevestigen.  Die bevestiging kwam er niet.
    In Koksijde startte hij voortvarend, maar het waren de mannen met de iets tragere start die de wedstrijd wisten te domineren.  Niels Albert leek als een phoenix te zijn herrezen uit zijn as, en duwde zijn fiets een versnelling hoger als de rest door het mulle zand.  Ook Wellens reed een knappe wedstrijd,  maar moest toch zijn meerdere erkennen in Stybar, Nys en Aernouts.  In Gieten kregen we al snel een viertal op kop, Nys, uiteraard Nys, Tom Meeuwsen, een op revanche uitzijnde Dieter Vanthourenhou en Radomir Simunek die hier de eer van zijn vorig jaar overledenvader kwam verdedigen.  Hoewel Nys de sterkste en behendigste was kreeg hij af te rekenen met een te zwakke fiets.  Door een afgebroken pedaal werd hij 4de in een spurt die nooit tot een spurt is gekomen.  Toch heeft Meeuwsen hiermee heel verdienstelijk zijn eerste profzege behaald, als neoprof.   Schitterend, toch wel!  Tevens zal Dieter zeker worden geselecteerd voor de volgende wereldbeker.
    top 10 in de pronostiek:

     
    1 Jos Van Der Maarel 1   2243
    2 Frederic Morre   2229
    3 Joost Dewaele   2225
    4 Henk Vandermeersch   2224
    5 Steven D'hondt   2193
    6 Lieven Demeestere   2161
    7 Jacqueline demeestere   2093
    8 Kristof Speltinckx   2088
    9 Kristof Benoit   2060
    10 Ronny Verlinde   2053

    29-11-2010 om 08:25 geschreven door moc  



    Foto

    Pronostiek Giro2013:
    binnenkort

     
    Na klassiekers! 
    last updated : 23/04/2013
    (ps, na klikken op de knop helemaal onderaan gaan op de nieuwe pagina om vervolgens de file met de tussenstand te downloaden op jouw pc)

    De 5 pronostieken - Ding mee naar de titel van de:
    -Klassiekers (maart)

    -Ronde van Italie (mei)
    -Ronde van Frankrijk (juli)
    -Ronde van Spanje (sept.)
    -Het veldrijden (oktober)
    en wordt Master-of-Cycling

    Tussenstanden
    (Eindstand MoC 2011)
    - MOC-titel


    Archief per maand
  • 04-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008

    Foto




    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs