Inhoud blog
  • Onze laatste dag in Brazilië
  • Allemaal beestjes
  • Old Downtown, São Paulo
  • Back in São Paulo
  • The highlights van Rio
  • Rio by bike
  • Riooo
  • En we reizen door
  • Voor alles nen eerste keer
  • Safari by night
  • Paardje rijden
  • Met de Jeep door het oerwoud
  • Reisdagje
  • Gewoon
  • Olá, Argentina
  • De eerste regendruppels
  • Jardim Paulista & Pinheiros
  • De eerste dag
  • Aangekomen
  • En we zijn vertrokken...
  • Aftellen naar ons vertrek
  • Welkom
    Zoeken in blog

    Gastenboek
  • Hana en Co
  • Mevrouw
  • Ik wil ook naar daar!
  • superleuk :)
  • Wat leuk om jullie te volgen <3

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in ons gastenboek

    Welkom op onze blog!
    Foto
    Ons reisdagboek
    Makkelijk te volgen waar we zijn & wat we doen
    29-10-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rio by bike
    Vanmorgen werden we wakker in ons hotel in Rio de Janeiro aan het Copacabana strand. Het ontbijt hier is het beste wat we al gezien hebben. Het is overal veel en lekker maar hier hebben ze zelfs aardbeien, kiwi, pannenkoeken en yoghurt in potjes.

    Gisterenavond hebben we even overlegd wat we vandaag wouden doen. Al snel kwam het idee om eens door Rio te fietsen. Na wat opzoekwerk vonden we een firma die geleid wordt door twee Nederlanders: Rio by bike. Je kan bij hen een Urban of Panorama tour boeken en dit voor 3 of 4u. Gelukkig was er nog plaats voor de volgende dag want bij de andere fietsmaatschappijen waren we te laat. We hebben nog even gedacht om met ons twee er op uit te trekken maar dan fiets je maar wat rond zonder te weten wat je ziet. Het verkeer is hier ook erg druk en gevaarlijk voor fietsers en voetgangers. Auto’s en moto’s zijn hier de koningen van het wegdek. Een beetje begeleiding kan hier dus zeker geen kwaad.

    Om 9u werden we verwacht aan Edificio Atlantis. Dat is op ongeveer 700 meter van ons hotel. We werden daar hartelijk ontvangen. We twijfelden eerst wel een beetje want de fietsen zagen er best oud uit. Maar toen kwamen Monique en Yolanda toe en we hadden meteen een leuke babbel met hen. Daarna kwam Jack toe. Hij woont in London en is bij een vriend op bezoek in Rio. Deze vriend heeft alles achter gelaten en woont regelmatig op een andere plaats in de wereld. Jack komt hier inspiratie op doen en gaat binnenkort zijn job bij Adobe opzeggen en gaat in Argentinië en daarna in Uruguay wonen. Hij gaat wel zijn appartement in London behouden en verhuren. Hij heeft zelfs jaren in Nepal gewoond. We hadden dus meteen een leuk gespreksonderwerp op de fiets omdat ik op veel plaatsen ben geweest die hij ook kende.

    Onze fietstocht was superleuk. Matthijs, onze gids, heeft ons overal goed door het verkeer begeleid en al onze vragen over de stad beantwoord. We zijn vertrokken aan het strand van Copacabana en zijn tot de baai van Guanabara tot Lapa en het historische centrum van Rio gefietst. In totaal hebben we 27 km afgelegd op ongeveer 4u tijd. Het strand van Botafogo lag ook op onze weg en was heel erg mooi. Daar zijn we op het kerkhof gaan zoeken naar graven van bekende mensen. Ongelofelijk hoe mooi het daar was. Sommige rijke families hebben zelfs een eigen kapelletje dat op slot gaat. Het kerkhof heet São João Batista. Verschillende Braziliaanse presidenten, schrijvers, zangers, acteurs en de architect Oscar Niemeyer liggen daar begraven. Daarna zijn we doorgereden naar de baai van Guanabara, langs het strand van Flamengo. De route zette zich daarna verder naar Cinelândia en Lapa, bekend om het nachtleven en de ‘Steps of Selarón’. Dat is de trap met 250 treden die bedekt is door meer dan 2.000 tegeltjes. Ik heb lang moeten zoeken maar ik heb een oud tegeltje uit Antwerpen en Brussel gevonden! Destijds stuurde de hele wereld tegeltjes naar Selarón om de trap af te maken. Hoe cool is dat? Op de terugweg zijn we door het Flamengo Park gereden en onderweg hebben we eindelijk eens een coco gelado geproefd. Een heerlijke frisse kokosnoot met een rietje erin. De tocht eindigde aan het Copacabana hotel. Dat is het eerste gebouw dat hier aan het strand destijds werd gezet en zelfs Princess Diana heeft hier geslapen...

    We waren best moe na deze rit maar we zijn erna toch nog naar Ipanema Beach gewandeld. We zijn hier niet lang en willen alles gezien hebben. Goed dat ons hotel zich aan Copacabana bevindt want Ipanema vonden we niet zo geweldig eigenlijk. Wel mooi...maar weinig te doen daar.

    In de late namiddag hebben we nog even van het uitzicht genoten aan het zwembad in ons hotel op de 13de verdieping. Het uitzicht hier is adembenemend. Links zie je de favela’s en rechts het strand. Een koppel van 70 jaar uit Vancouver, Canada zat naast ons. Michael begon al gauw een gesprek met hen en we hebben hard met hen gelachen en gepraat over reizen. Ze hebben samen al bijna de hele wereld gezien. Nu zijn ze drie maanden onderweg en gaan zelfs binnenkort naar Antarctica. Noem een land en ze waren er al geweest... Bijna gans Amerika en Europa maar ook Tanzania waar wij graag naartoe willen. Leuk om wat tips te krijgen dus. Maar ook de Galapagos-eilanden en Peru. Echt ongelofelijk... We hebben op deze reis al veel toffe mensen met boeiende reisverhalen ontmoet en hebben al wat ideeën opgedaan voor onze volgende reis.

    Deze avond om 19u kwam de uitslag van de verkiezingen en Bolsonaro van de sociaal-liberale partij heeft met 55% gewonnen. Vanaf januari zal hij de president worden. Het feest barstte hier los toen we van ons avondmaal aan het genieten waren. Overal gejuich, vuurwerk, getoeter en vlaggen. Erna was ik toch blij dat we terug in de hotelkamer waren want op de tv zagen we ook de andere kiezers die het niet zo fijn vonden.

    Morgen wordt het een drukke dag. Dan staan alle hoogtepunten op het programma. Dat gaan we met een tourgids doen omdat we te weinig tijd hebben hier.

    Véronique


































    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Archief per week
  • 29/10-04/11 2018
  • 22/10-28/10 2018
  • 15/10-21/10 2018
  • 08/10-14/10 2018

    E-mail ons

    Druk op onderstaande knop om ons te e-mailen.


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs