Inhoud blog
  • In Whakatane
  • Long and winding road
  • Een bruisende hoofdstad
  • Een diploma
  • Verder relaas over de Heaphy Track
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Op verkenning ...
    Het leven zoals het is
    21-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Naar de regenwouden
    Vanmorgen reisden we met de TranzAlpine trein van Christchurch naar Greymouth.  Deze tocht hoort tot de mooiste treinreizen ter wereld, volgens de boekjes.  Dat is ook zo, maar dan wel voor de eerste helft.  Eerst doorkruist de trein de Canterbury Plain, lang geleden ontstaan uit sedimenten van de gletsjers uit de Zuideralpen.  Dit is nu een vruchtbaar landbouwgebied waar o.a. graan wordt verbouwd.  Vervolgens begint de trein zijn klim, de Alpen in, en tot Arthur`s Pass is het schouwspel herhaaldelijk verbluffend. Jammer genoeg lukt fotograferen door de ramen van een druk bezette trein niet te best.  Je kan ook gebruik maken van een open wagon in het midden van de trein.  Daar is het natuurlijk ook drummen geblazen.  En als de beide diesellokomotieven herhaaldelijk de trein door een tunnel trekken, word je omgeven door een verpestende rook.  Dus maar verder genieten van het schouwspel zonder fotografie, en proberen, de beelden in je geheugen op te slaan.
    Na een treinreis van ruim 4 uur  kom je aan in Greymouth, aan de westkust van het Zuidereiland.  Dit is een ietwat sombere haven- en mijnstad.  Vorig jaar deed de grote mijnramp zich in deze buurt voor.
    In Greymouth konden we in het station onze huurwagen ophalen.  Verrassing : hoewel via internet tijdig een auto met handbediende versnellingen was gevraagd, stond er een automaat klaar, een Hyundai Getz ; een alternatief was er niet.  Dus vlug even wat rijinstructies gekregen, en op weg, dank zij een klacht van Mia met een gratis wegenatlas.
    Ten zuiden van Greymouth slingerde de weg zich langs de kust van de Tasmaanse Zee.  Er zijn hier bitter weinig gemeenten.  Het hele gebied is dun bevolkt.  Via verschillende natuurreservaten tussen de Alpen en de kust reden we verder, onderweg verbaasd kijkend naar de exotische plantengroei, erg dicht en gevarieerd.  Jammer genoeg is er weinig parking voor fotografen.  En automobilisten die graag de maximum toegelaten snelheid van 100 km/u halen, zitten dan in de kofferbak van je auto te duwen.
    Dit is het gebied van het subtropisch regenwoud.  Spoedig deed dit zijn naam alle eer aan, want rond 16 u. openden zich de hemelsluizen.  We hielden dus halt in Franz Josef, vlakbij de Mount Cook en zijn gletsjers, maar door de laaghangende wolken is er niet veel van te zien nu.


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (2)

    21-02-2011
    we reizen mee
    We genieten van de prachtige beschrijvingen van jullie reis !

    groetjes uit Veurne !


    21-02-2011 om 21:17 geschreven door Ann en Hugo


    Avontuur

    Jullie reis begint avontuurlijk te worden zo te lezen.

    Hier ook mistig maar kouder (4graden)

    Groeten

    Myriam

    21-02-2011 om 10:35 geschreven door Myriam




    Archief per week
  • 07/03-13/03 2011
  • 28/02-06/03 2011
  • 21/02-27/02 2011
  • 14/02-20/02 2011
  • 07/02-13/02 2011
  • 24/01-30/01 2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs