Inhoud blog
  • 24. Donderdag 25 juni 2015: Terug naar huis!
  • 23. Zondag 21 juni 2015: Sutri - Rome (I)
  • 22. Zaterdag 20 juni 2015: Orvieto - Sutri (I)
  • 21. Vrijdag 19 juni 2015: Sinalunga - Orvieto (I)
  • 20. Donderdag 18 juni 2015: Greve di Chianti - Sinalunga (I)
    Zoeken in blog

    Luc en Daniel naar Rome 2015
    Fietstocht vanuit Vlimmeren en Oostmalle naar Rome
    19-06-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.21. Vrijdag 19 juni 2015: Sinalunga - Orvieto (I)

    Feesten blijkt ook de Italianen in het bloed te zitten. Gisterenavond was Guazzino - het dorpje waar we nog een restaurantje vonden- in dolle sferen met een soort kermis en openluchtoptredens. Vandaag valt in het volgende dorp ons oog op de balen stro naast de kerk, terwijl we naast een tribune fietsen ivoor mooi bevlagde gevels. Maar zo het rechtgeaarde pelgrims betaamt, verzaken we volledig aan dit werelds genot! (misschien moeilijk te geloven in het thuisfront, maar het zij zo..;-)).
    Na enkele heuvels vinden we zo een spoortje naast een irrigatiekanaal dat dichtgegroeid is met riet: de Sentiero della Bonfica. Een verademing! Tientallen kilometers gewoon vlak. Een vlakte met graangewassen, mais, maar ook hectaren tomaten. Daniel verheugde zich al om hier de""dieven", de okselscheuten, te mogen uitknijpen!
    We picknicken aan het mooie Lago di Chiuni, waarin een veld gele lisdodde bloeit. Verder weinig toeristen: enkele zonnebaders en een visser die naar eigen zeggen na 3 uur nog niks gevangen had. Ik voel me plots een zielsverwant: niet het aankomen, wel het onderweg zijn is belangrijk...
    Hoe goed zijn we ondertussen geintegreerd in Italie? We trekken onze plan, iedere avond krijgen we een avondmaal besteld (al geef ik toe dat ik me vaak -positief- laat verrassen). We kennen ondertussen links, rechts en rechtdoor uit elkaar, maar dan houdt het toch op. Was ik onderweg toch een beetje verbaasd dat een Italiaan mij de weg naar het meer vraagt. Begin ik ook uiterlijk op het zuiderse type te gelijken?
    Toch nog een laatste beklimming over een pas naar Orvieto, waar we een hotelletje gereserveerd hebben. In het dal zien we een striemend onweer losbarsten onder ver gedonder. Wat regendruppels en een bar slecht wegdek manen ons tot voorzichtigheid aan. Blijkt echter dat de stad  op een hoog en steil tufstenen plateau ligt.... We besluiten omwille van de weersomstandigheden de bus te nemen naar boven en na wat gepallaver konden zelfs de fietsen mee.
    Ons hotelletje vinden we snel terug, mede dankzij de vrouw die me aansprak op de bus: haar tante woonde trouwens in Charleroi.


    Rit: 88 km
    Temperatuur: 25- 35°C
    Stijgingsmeters: 450 Hm
    Totaal: 2226 km



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (1)

    20-06-2015
    tomaten

    goeie morgen mannen

    luc zeg tegen daniel als hij daar de tomaten maar gerust laat .want terwijl hij weg was en ik niet thuis

    zijn er hier in de serre ook dieven langs geweest denk ik want ze zijn al serieus uit de kluiten gewassen

    dus mag hij zich hier wel uitleven als hij thuis is

    groetjes en tot morgen

    20-06-2015 om 09:24 geschreven door marleen




    Archief per week
  • 22/06-28/06 2015
  • 15/06-21/06 2015
  • 08/06-14/06 2015
  • 01/06-07/06 2015
  • 25/05-31/05 2015

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Mijn favorieten
  • Luc en Daniel naar Compostella 2008


  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs