Inhoud blog
  • 24. Donderdag 25 juni 2015: Terug naar huis!
  • 23. Zondag 21 juni 2015: Sutri - Rome (I)
  • 22. Zaterdag 20 juni 2015: Orvieto - Sutri (I)
  • 21. Vrijdag 19 juni 2015: Sinalunga - Orvieto (I)
  • 20. Donderdag 18 juni 2015: Greve di Chianti - Sinalunga (I)
    Zoeken in blog

    Luc en Daniel naar Rome 2015
    Fietstocht vanuit Vlimmeren en Oostmalle naar Rome
    15-06-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.17. Governolo - Savignano sul Panaro (I)
    De herberg in Governolo is gelegen naast het oude sluizencomplex van de vroegere monding van de Minceo in de Po. Mooie industriële archeologie dus in een droge bedding, omdat ooit de riviermonding is verlegd.
    Op weg over de hoge dijk van de Po merken we vele verlaten boerderijcomplexen op in een spiegelglad landschap.
    Zonnig en warm weer, met een licht, verfrissend briesje. In Quistello sleur ik heftig aan de gesloten deur van het gemeentehuis "Municipio" voor een traditionele stempel. Een voorbijganger die ik daarover aanspreek, weet me te zeggen dat het al 3 jaar gesloten is wegens instortingsgevaar door een aardbeving toen. Goed dat het gebouw stevig gestut was, of het had helemaal tegen de vlakte gelegen..
    Ook in het volgende dorp Concordia zijn nog hele straten onderstut of een bouwwerf.
    Aan de horizon trekt de lucht een blauw gordijn voor de vage contouren van het Appenijnen-gebergte. Toch beseffen we dat het niet vlak zal blijven.
    In Modena staren we naar de vele historische gebouwen. De schoonheid van de kathedraal zullen we ons blijven herinneren.
    Over een oude treinbedding snellen we even later weer verder. De kersen in de vele boomgaarden lonken als begerige lippen om verzwolgen te worden. Striemende zweepslagen van overhangende harige slingerplanten straffen die zondige gedachten onmiddelijk af. En zo naderen we Vignola, handig sturend naast allerlei loslopend wild dat al joggend voorthuppelt over het fietspad.
    Een slaapplaats vinden we in een hotel in een dorp naast Vignola.

    Rit: 121 km
    Temperatuur: 33°C
    Stijgingsmeters: 115 Hm
    Totaal: 1791 km





    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Archief per week
  • 22/06-28/06 2015
  • 15/06-21/06 2015
  • 08/06-14/06 2015
  • 01/06-07/06 2015
  • 25/05-31/05 2015

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!

    Mijn favorieten
  • Luc en Daniel naar Compostella 2008


  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs