BINNENLANDS EN BUITENLANDS NIEUWS-SPORT-ECONOMIE-POLITIEK
18-10-2009
LANGE WAPPER
Alles over de Lange Wapper
In Antwerpen leeft het debat over de Lange Wapper echt. Er wordt een hoge opkomst verwacht, want het gaat om een zeer ingrijpend project. De feiten, hier nog eens allemaal op een rijtje. Het referendum over de Oosterweelverwinning is uitgedraaid op een overwinning van de nee-stemmers. Het traject met de Lange Wapperbrug werd met 59,24 procent tegenstemmen naar de prullenmand verwezen. De voorstanders waren met 40,76 procent. 134.861 stemmers De opkomst bedroeg 34,75 procent: 134.861 stemmers. Het pv daarover is zonet aan het college ter kennis overgebracht, zei informatieambtenaar Dirk Delechambre. De uitslag werd bekendgemaakt in het Felixpakhuis op het Eilandje.
Er waren 1.573 ongeldige en 133.288 geldige stemmen (98,83 procent). Daarvan brachten 54.333 een ja-stem uit (40,76 procent) en 78.955 mensen een nee-stem (58,24 procent).
18-10-2009 om 21:04
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
Vandalen beschadigen een twintigtal wagens in Roeselare
Vandalen beschadigen een twintigtal wagens in Roeselare
In de buurt van de Onze-Lieve-Vrouwemarkt in Roeselare zijn in de nacht van zaterdag op zondag een twintigtal wagens beschadigd. Dat meldt de lokale politie van de zone RIHO (Roeselare, Izegem, Hooglede)
De vandalen spoten enkele brandblusapparaten leeg en namen nummerplaten mee. Ook stalen ze van een slachtoffer werkmateriaal en maakten ze krassen in een bestelwagen. De politie onderzoekt de zaak, maar de daders zijn nog onbekend
18-10-2009 om 21:04
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
za 17/10/2009 - 15:41De drie Belgische filialen van de noodlijdende Nederlandse bank DSB staan ook te koop. DSB werd vorige week onder curatele van de Nederlandse centrale bank gesteld.
Onlangs werd de Nederlandse DSB Bank onder curatele van de centrale bank in Nederland gesteld na geruchten over wanpraktijken en een oproep om het geld van de bank te halen
18-10-2009 om 21:03
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
Automobilist rijdt fietser (28) dood en vlucht in Lichtaart
In Lichtaart is vannacht een fietser om het leven gekomen na een aanrijding door een wagen. De dader pleegde vluchtmisdrijf, meldt de brandweer van Kasterlee. Het slachtoffer is een 28-jarige vrouw die naar huis reed van de kermis.
Een andere fietser raakte lichtgewond bij het ongeval, dat iets voor half vijf plaatsvond op de Poederleesteenweg.
18-10-2009 om 11:00
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
HLN update Een vijfjarig jongetje uit Henegouwen is overleden aan de gevolgen van de Mexicaanse griep. Het kind was vijf dagen geleden opgenomen in het ziekenhuis met koorts- en ademhalingsmoeilijkheden. De kleuter behoorde tot een risicogroep, maar is wel het eerste kind dat in België bezwijkt aan de besmettelijke griep. In totaal zijn er nu al vier gevallen van overlijdens door de Mexicaanse griep bekend in ons land. Vorige week stierf nog een 37-jarige Antwerpenaar aan de ziekte. Voorlopig is de Mexicaanse griep in België niet dodelijker dan de gewone seizoensgriep.
Het kind kreeg op 8 oktober koorts- en ademhalingsmoeilijkheden. Hij werd in het ziekenhuis opgenomen op 9 oktober en kreeg een behandeling op basis van antivirale middelen. De toestand van de jongen verslechterde en hij overleed woensdag ten gevolge van een infectie met het A/H1N1 pandemische griepvirus. Het laboratorium van het Wetenschappelijk Instituut Volksgezondheid bevestigde de diagnose van de infectie met het A/H1N1-griepvirus. (kh/belga/adv)
16-10-2009 om 22:15
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
Al 75 miljoen uitgegeven aan voorbereiding bouw Wapper
Al 75 miljoen uitgegeven aan voorbereiding bouw Wapper
Hoewel de eerste stem nog moet worden uitgebracht, is in het Antwerpse havengebied al een kleine 75 miljoen euro uitgegeven voor het bouwrijp maken van terreinen voor de Lange Wapper, zo leert een berekening door De Morgen zaterdag.
Het gaat onder meer om het verleggen van de loop van de rivier de Schijn (6,6 miljoen euro), de verplaatsing van een stelplaats van De Lijn om plaats te maken voor een van de steunpilaren van de brug (3,15 miljoen), de Kattendijksluis (17,6 miljoen), de bouw van een aansluitende nieuwe brug aan de Noorderlaan (41 miljoen) en de kosten voor onteigeningen, sloopwerken en het verleggen van nutsleidingen. Bij Nee-stem verliezen investeringen elk nut De teller voor het studiewerk, de communicatie en het juridisch advies staat ondertussen al op ruim 60 miljoen euro. Het leeuwendeel komt op conto van de BAM, maar ook de 2,3 miljoen euro die de Vlaamse regering betaalde voor de eerste Arup/Sum-studie en de 1,1 miljoen euro die de stad Antwerpen neertelde voor de vervolgstudie, worden in rekening gebracht.
16-10-2009 om 00:00
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
In Finland is het grootste cruiseschip ter wereld aan zijn eerste tocht begonnen, richting Miami. De 'Oasis of the Sea' is zondermeer een drijvende stad. Het schip telt 16 dekken, 21 zwembaden en verschillende winkels en theaterzalen.
15-10-2009 om 00:00
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
In Charleroi lachen ze niet altijd met verborgen camera!
Een grap (?) met een verborgen camera liep in Charleroi goed fout. De lolbedenkers vonden het blijkbaar erg leutig om een groen netje rond iemands hoofd te werpen, en dat voor het oog van de verborgen camera. Is me dat gieren! Toch?
Nee, toch niet. Zoiets doe je namelijk niet ongestraft met iedere Carolo! Een vriend van zo'n onfortuinlijk slachtoffer zette de weglopende dader met één welgemikte achterwaartse trap tamelijk buitenspel. "Kijk, nu komen we op televisie", riep de karatekid vrolijk naar zijn maten. Wie laatst lacht... Kijk maar. (jv)
10-10-2009 om 18:30
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
Opnieuw ruim 132 doden door noodweer op Filipijnen
Een tweede ramp in minder dan twee weken heeft op de Filipijnen aan minstens 132 mensen het leven gekost. In een dorp alleen al kwamen 70 mensen om bij een grondverschuiving die huizen met een metershoge lawine van slijk en gesteente bedolf. Intussen is de dodentol van de tropische storm Ketsana al opgelopen tot 337.
Duizenden mensen vluchtten vandaag in de provincie Pangasinan in het noorden van het land op hun daken, omdat het wassende water de rivieren buiten hun oevers liet treden en de wegen in kolkende stromen veranderde. Minstens 20 dorpen en steden staan onder water.
09-10-2009 om 16:19
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
HLN update De NASA heeft vandaag een onbemande sonde en een afgedankte rakettrap laten inslaan op de Maan, zo bleek op NASA TV. Bedoeling van het onuitgegeven bombardement is ondertussen te bevestigen dat er water op het hemellichaam is.
Op 18 juni heeft een Atlas-5 draagraket van op Cape Canaveral twee onbemande sondes naar de Maan geslingerd, de "Lunar Reconnaissance Orbiter" (LRO) en de LCROSS ("Lunar Crater Observation and Sensing Satellite").
Aan 9.000 km per uur Om te pletter te kunnen slaan op de Maan had de 891 kilo wegende LCROSS zich vandaag om 03.50 uur Belgische tijd losgemaakt van de bovenste Centaurtrap van de Atlas.
Om 13.31 uur plofte de 2,3 ton wegende Centaur aan zowat 9.000 km per uur in de zuidelijk gelegen en tot 4 km diepe krater Cabeus. De LCROSS vloog door de "wolk" van stof en materiaal om met 9 instrumenten dat opgezwiept puin te analyseren. Vier minuten later crashte ook de LCROSS.
Aanwezigheid waterstof De LRO, telescopen op Aarde plus de Hubble ruimtetelescoop volgden het 79 miljoen dollar kostende bombardement dat waterijs tevoorschijn moet toveren.
09-10-2009 om 16:18
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
Straks weten we écht of er water op de Maan is want dan laat de NASA een satelliet inslagen in een krater. Een tweede satelliet zal tussen het opvliegende puin op zoek gaan naar ijs en met een warmtecamera beelden naar de Aarde doorsturen van de inslag. Een uur na de eerste inslag gaan we weten of er nu al die niet water onder het maanoppervlak is.
09-10-2009 om 12:55
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
Amerikaanse president Obama krijgt Nobelprijs voor Vrede
HLN update De Nobelprijs voor de Vrede gaat naar de Amerikaanse president Barack Obama. Dat heeft het Nobelcomité in de Noorse hoofdstad Oslo bekendgemaakt.
Obama krijgt de onderscheiding voor zijn "buitengewone inspanningen om de internationale diplomatie en samenwerking tussen volkeren te versterken".
09-10-2009 om 12:44
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
Felice op 55-jarige leeftijd overleden aan hartinfarct
HLN breaking news De Vlaamse televisiefiguur Felice (Dré Steemans) is overleden aan een hartinfarct. Hij was pas 55 jaar geworden. André Steemans werd op 1 oktober 1954 in Maasmechelen geboren. De tv-presentator is vooral bekend onder zijn pseudoniem Felice Damiano of kortweg Felice. Zijn ster schitterde het felst als springkonijn van dienst in het superpopulaire "Springpaleis" en als grapjassende sidekick van Herwig Van Hove in "1.000 seconden".
09-10-2009 om 12:36
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
Een bejaarde man van 85 is vannacht tijdens een vlucht van Parijs naar Singapore overleden. De passagiers aan boord van de Boeing 777 van Air France zeggen dat de defecte airco de oorzaak is van het overlijden. De Australiër is vermoedelijk aan een hartaanval gestorven door de langdurige hitte aan boord. De temperatuur liep er op tot 35 graden.
Moeizaam vertrek De medepassagiers van de overleden Australiër waren razend omdat het vliegtuig opgestegen was met een kapotte airco. Ook het vertrek was niet vlekkeloos verlopen. "De piloot moest drie pogingen ondernemen", aldus advocaat Ian Dunn uit Melbourne. "De temperatuur aan boord was onuitstaanbaar. We vielen bijna om van de warmte toen we opstapten.
08-10-2009 om 12:30
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
BREAKING NEWS -baby in kinderwagen overleeft aanrijding met trein
BREAKING NEWS ! baby in kinderwagen overleeft aanrijding met trein
Een Australische baby heeft een aanrijding met een trein in een station in Melbourne overleefd. De kinderwagen van de baby van amper zes maanden oud rolde op de sporen net toen er een trein voorbijkwam. Die sleurde de buggy, met de baby erin, zo'n dertig meter mee.
De medische hulpverleners dienden het slachtoffertje de eerste zorgen toe en spraken van een "mirakel" omdat hij enkel een buil op zijn hoofd had. De baby werd onderzocht in het hospitaal maar is inmiddels alweer thuis. Hij dankt zijn leven onder meer de lage snelheid van de trein, omdat die het station binnenreed. (jv)
08-10-2009 om 00:00
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
De nmbs zal midden 2010 zijn kledij voor zijn stations en treinpersoneel vervangen door merkkledij in het oranje Het meeste stationspersoneel vinden de oranje kostumen BELACHELIJK. Er zullen belachelijke kepies worden gedragen in het oranje Het zal nog veel protest voor zorgen. meer info over de nieuwe kledij en het nieuwe nmbs op www.nmbs.be klik op de foto om te vergroten
07-10-2009 om 11:50
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in september veel sterker afgenomen dan verwacht. Vorige maand gingen er, de agrarische sector niet meegerekend, 263.000 banen verloren. Analisten rekenden in doorsnee op een verlies van 175.000 tot 180.000 banen. Het aantal werklozen liep naar verwachting op naar 9,8 procent van de beroepsbevolking tegen 9,7 procent in augustus.
02-10-2009 om 16:50
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV