Wil je op de hoogte blijven van mijn blog zonder steeds op de blog zelf te komen kijken? Schrijf je in voor de mailinglist door eerst je e-mailadres in de witte balk te typen en dan op de knop 'zet me der maar op' te drukken. Zo krijg je een mailtje zodra ik een blogupdate heb gemaakt.
Hier ben ik weer, na twee weekjes plezier, zon, regen, reizen, alcohol en ziek zijn!!
Dit wordt jammer genoeg mijn voorlaatste of laatste berichtje want ik ben bijna terug!! (zeg ik met gemengde gevoelens!) Het is hier echt nog altijd even leuk, en ik wil niet echt naar huis komen (onder andere door de vrieskou en de sneeuw die ik niet wil, dus begin alvast allemaal te blazen zodat die weg is tegen dat ik er ben:D) maar langs de andere kant zal het wel fijn zijn om iedereen weer te zien en lekkere kaas en hagelslag te kunnen eten!!
De voorbije twee weken is er weer heel wat gebeurd. Twee weken geleden ben ik in San Mateo (huiswerkbegeleiding) begonnen. Daar is op zich niet veel gebeurd, aangezien ik me daar tamelijk tot zeer onnuttig voelde... Al een geluk was het slechts twee uurtjes per dag in de namiddag. Omdat ik enkel in de namiddag moest werken, werd het een feestweek, wat lang geleden was! Het was zeeeer leuk ;)
Woensdagavond was het zoals gewoonlijk afspraak in de Rainbow café, waar ik deze keer de hele open-mic night gewoon presenteerde! Heuj :D Dat was wel zeer tof, maar naar het einde toe begon het wat moeilijker te gaan door de cuba libres die ik niet moest betalen ;) Het werd nog een plezante avond ;)
Donderdagavond (toen ik knock-out braaf in mijn bedje lag) is Tessa twee vriendelijke fotografen tegengekomen die haar wel wilden fotograferen met een vriendin. Tessa heeft mij dan maar gevraagd of ik mee wilde doen, waar ik natuurlijk geen twee seconden over moest nadenken! Vrijdagochtend zijn we dus op stap gegaan met Jonathan en Gabo, de twee vriendelijke fotografen, met wie we uiteindelijk heel de dag hebben doorgebracht. Twas echt geweldig!! Ze zeiden je gewoon hoe je moest gaan staan nzo, precies een echte fotoshoot:D Ik kan al niet wachten om al die foto's terug te zien :D
Zaterdag zijn we (mijn huisgenootjes en de kinderen van de familie) gezellig gaan zwemmen in El Pilar, een uberkoud zwembad aan de rand van een zandweggetje, vooraleer Tessa, Conso, Judith, Anne, Xanthe en ik de nachtbus namen naar Tikal (DE mayaanse stad van Guatemala). Tikal werd ook meteen het beginpunt van een weekje reizen. Om 4.30 kwamen we in Flores aan (Dit is het stadje waar je logeert als je Tikal gaat bezoeken, want Tikal bestaat enkel uit tempels, en die liggen volgens mij niet even goed als bedden uit een gezellige hostel.) en zijn we, omwille van plaatstekort in het hostel, meteen vertrokken naar Tikal om het te bezoeken. Het was echt super mooi, maar door de vermoeidheid, de warmte en de 5 uur durende rondleiding, was het een beetje teveel van het goede:D ook voelde ik me plots weer helemaal niet goed, wat het er ook niet echt toffer op maakte. Maar begrijp me niet verkeerd, het was awesome! Aapjes, toekans en tempeltjes bekijken in een prachtige natuur! Aangezien ik me niet goed voelde, heb ik in de namiddag en 's avonds niets anders gedaan dan geslapen. Door de liefde, vitaminepilletjes en bananenbroodjes van mijn vriendinnetjes voelde ik me maandag weer helemaal super. Die dag zijn we naar een hostel geweest in El Remate (een dorpje tussen Flores en Tikal) waar we de hele dag aan het zwembad en aan het strand hebben gelegen. 's Avonds heb ik echter weer iets verkeerds gegeten, waardoor mijn maag weer lastig begon te doen en ik me weer zo misselijk als iets voelde van zodra ik eten rook, zag of eraan dacht (I was pretty much screwed... :D).
Dinsdag hebben Tessa, Conso en ik onze reis verder gezet naar Semuc Champey (een natuurwonder) waar we Rients terug zouden vinden. Na een ritje van masomenos 6 uur kwamen we aan in ons hostel, dat echt een prachtig uitzicht had! 's Avonds lekker geBBQ'ed (voor mij met veel moeite in mijn hoekje (om het eten niet te moeten zien) een pakje crackers en een banaantje proberen naar binnen te werken) en dan bed in. Woensdag zijn we de tour in Semuc zelf gaan doen. Het was echt prachtig!! Spijtig genoeg kon ik niet mee naar boven klimmen om het uitzicht te zien, maar van beneden was het toch al super mooi, dus dat was niet te erg. In de namiddag zijn de anderen een tour gaan doen in de grotten (die ik ook niet heb kunnen meedoen, snif) terwijl ik weer een dutje deed met een uitzicht:D
Donderdag was weer een reisdag: van Semuc naar Rio Dulce (slecht 5 uur met de bus, feest!!). Een keer aangekomen in Rio, gemerkt dat het op niets trok, en met de boot naar Livingston vertrokken waar we vrijdag en zaterdag zouden blijven. De bootrit ging 2 uur duren. We waren weer vergeten dat alles hier in Guatemalteekse tijd werkt, dus na 3 uur met de boot, in de regen, kwamen we in het donker eindelijk aan in ons hostel waar de medewerkers allemaal heel vriendelijk waren, maar niet echt spoorden :D
Vrijdag gingen we een mayaanse tour doen (door de jungle naar een grot, die we zouden betreden op mayaanse wijze met een heel reinigingsritueel, en na wat van rotsen springen in het water uiteindelijk naar een mayaans dorpje om over hun cultuur te leren.), die niet doorging omdat het kei hard regende. Die dag hebben we dus niets gedaan, buiten filmpje zien, wat wandelen door het dorpje Livingston, wat lezen en heel de avond kaartspelletje spelen met hele grappige maar gecensureerde straffen als je verloor. Zaterdagochtend waren we alle 4 (tessa, conso, rients en ik) klaar om de tour te doen. Komen die mensen van het hotel naar ons met de vraag: 'Wat willen jullie? ... Ah... de tour... die vertrok normaal gezien een kwartier geleden...maar we hebben ze niet kunnen bereiken... gisteren ook al niet... dus die gaat niet door...' Wij: ja, das ook op tijd da ge da zegt, dan zullen we gewoon uitchecken en terug naar Antigua gaan' Zij: 'Wacht we bellen terug... Ah nu nemen ze op, als jullie willen kunnen jullie de tour nog doen' (zeggen ze doodleuk als we eenmaal uitgecheckt zijn) Uiteindelijk hebben we dus spijtig genoeg de tour niet kunnen doen door die tamzakken van het hotel, en zijn we gewoon terug naar Antigua gegaan (wat ons ook toch een beetje uitkwam want we wisten dat zondag terugkeren een hel zou zijn omdat er dan de grootste processie van de 40dagen tijd was en Antigua dus bomvol zat met toeristen.)
Na een reis van weer ongeveer 6 a 7 uur zijn we dus rustig in Antigua teruggekomen. Zondag was een rustige dag, waar ik voor meer van de helft thuis ben gebleven omdat het zo vreselijk was om in die drukte over straat te lopen. 's Avonds zijn we wel weer lekker uitgegaan, en toen iemand mij opeens het uur vroeg en ik besefte dat het eigenlijk al 3 uur 's nachts was, hebben we maar besloten om naar huis te gaan ;)
Gisteren (maandag) zijn we op bezoek gegaan naar een project in Chimalchoy (een secundaire school) en ben ik 's avonds met Conso lekker sushi gaan eten. (Ik snap nog steeds niet waarom iedereen steeds over sushi loopt te freaken, zo lekker is het nu ook weer niet :p)
Vandaag ben ik nog eens op bezoek gegaan in Alotenango. het was geweldig om mijn leerlingetjes nog een laatste keer te zien en er nog een keertje mee te spelen!
Ik heb btw vorige week besloten om niet meer te gaan werken in San Mateo, omdat ik me daar toch heel erg onnuttig voelde en omdat ik ziek was vorige week, ik nog een chill weekje voor mezelf wilde. Zo ga ik morgen vb naar een Spa, voor 72 euro (Say What!) mij lekker laten verwennen met gezichtsmaskertjes, hydrobadietsmassages en massage :D
Zo, dit was weer eens een verslag(je) Tot de volgende keer, misschien op mijn blog, misschien in het echt!!
Niet vergeten te blazen!!
dikke kussen, ik probeer alvast zoveel mogelijk zon in mijn bagage te proppen!
Het is alwéér een week geleden... tgaat veel te snel! :(
Vorige week was mijn laatste week in Alotenango. Woensdag ben ik eindelijk terug naar school kunnen gaan (stomme voedselvergiftiging) om mijn weekje af te maken. Het werd een rustige week, waar ik eigenlijk op school bijna niks heb gedaan omdat ik me nog redelijk afgezwakt voelde. Vrijdag was mijn laatste dag en alle leerlingen hadden tekeningen, briefjes of cadeautjes mee. Echt ongelooflijk! Ik had het niet verwacht:)
Na schooltijd zijn Judith en ik nog op twee huisbezoeken gegaan bij leerlingen van de school. (Het is de bedoeling dat je, als je als vrijwilliger in Alotenango gaat werken, in de eerste week op huisbezoeken gaat om wat kennis te hebben over de leefsituatie van je leerlingen. (Lees: Eerste week in Guatemalteekse tijd;-))) Bij het zien van de huisjes werden we toch wel eventjes stil... De leerlingen komen thuis in een leeg 'huis' (dat van hout en zeilen of met een beetje geluk van golfmetaal is gemaakt) omdat hun ouders beiden werken om een beetje geld te proberen te verdienen. Ze krijgen met een beetje geluk 's avonds nog een tortilla om te eten, maar zelfs dit is niet zeker. Echt pakkend.
's Avonds zijn we gaan vieren dat Judith en ik vanaf nu niet meer moesten opstaan om 5u30, maar mochten uitslapen! Dat was een feestje:D Het weekend ben ik gezellig in Antigua gebleven, aangezien er zaterdagavond een BBQ was met de vrijwilligers van Los niños.
Anne, Rients en ik zijn zaterdagochtend op zoek gegaan naar een garage in een dorpje naast Antigua waar ze de amerikaanse 'school busses' omtoveren in chicken-busses. Vol overgave (en met een kleine kater) vertrokken we dus met z'n drieën naar Ciudad Vieja. Daar aangekomen zijn we wat beginnen rondvragen waar die garage (waar ze het er in de Lonely Planet over hebben) zich bevond. We kregen al snel aanwijzingen van waar we naartoe moesten gaan. Nog steeds vol overgave stappen we ernaartoe, om uiteindelijk geen garage te vinden. We vragen opnieuw de weg naar de garage, die we weeral na een kleine twijfel krijgen. Met nog steeds toch wel best veel overgave volgen we weer de aanwijzingen en komen we een garage tegen waar mensen aan een chicken-bus zijn aan het werken. Uiteindelijk hebben we twee 'garages' gevonden waar er mensen een chicken-bus waren aan het inkorten, maar van die grote garage die we zochten hebben we niets gezien. Na de tweede route-aanwijzing hadden we al door dat we niet echt iets gingen vinden, en toen we na de 27ste keer vragen te horen kregen dat we naar Antigua moesten voor die garage, hebben we onze overgave in Ciudad Vieja achtergelaten en zijn we gewoon weer naar huis gekeerd. :D
Zondag zijn we naar de hotsprings dicht bij Antigua gegaan. Na een lekker ontbijt/brunch hebben we een taxi gebeld die maar niet kwam opdagen. Anne is dan maar bij de overburen gaan vragen van wie die toch wel heel verleidelijke pick-up-truck was die voor ons huis stond. Na de eigenaar te hebben gevonden heeft Anne hem met haar vrouwelijke charmes weten te overtuigen om ons voor een goed prijsje naar de hotsprings te brengen. Het was echt een geweldige (pijnlijke: lees: bulten op straat waar over gevlamd wordt) rit:D De hotsprings waren op zich niet even speciaal als die van Xela, maar het was toch wel chill om af en toe in het water te trappelen en nadien je te laten opdrogen in de zon.
's Avonds hebben we (ik en mijn huisgenootjes) de familie uitgenodigd om te gaan eten in de Mc Donalds, tot grote vreugde van de kindjes (en van ons ook:D). Het was echt leuk, vooral toen Rients, Tessa en ik ons niet meer konden inhouden om luid mee te zingen met de muziek die daar werd afgespeeld, met als gevolg dat onze familie zich een beetje schaamden maar het toch heel erg grappig vonden. Het werd nog een heel plezante avond;-)
Gisteren (maandag) heb ik mijn eerste dag gehad in San Mateo waar ik normaal gezien toneelles zal geven. Ik heb me echter nog nooit zo onnuttig gevoeld :D Ik blijf wel denken dat het komt omdat het nog maar het begin is, en dat het allemaal wel zal loslopen. Vandaag ga ik al een spelletje spelen met hen en met mijn 'mentor' een planning maken van mogelijke toneeloefeningen of spelletjes die we zullen kunnen doen.
Volgende zaterdag vertrek ik naar Tikal (de Mayaanse wereld van Guatemala) en ga ik van daaruit een weekje reizen. Dus ik verontschuldig mij nu al, maar jullie zullen weer twee weekjes moeten wachten op een blogberichtje :)
Muchos besos! Adios, hasta la proxima vez en dos semanas!
Como estan? Aqui todo pasa muy bien y todo es muy divertido! Me gusta mucho!
Mijn excuses voor mijn luiheid van vorige week, maar nu volgt gewoon een méga update van TWEE weken:D
Ondertussen is mijn laatste week in Alotenango (de 4de) al aangebroken... Het gaat zo ongelooflijk snel! Ik heb al wat les mogen geven, wat wonder boven wonder steeds lukte! Heuj! De leerlingen zijn echt super tof en helpen mij als ik hun hulp nodig heb:D De leerkracht sprong in het begin steeds heel erg snel in om mij te helpen, maar na een paar lesjes heeft ze wel begrepen dat de leerlingen wel naar mij luisteren en mij begrijpen:D Ik merk wel dat het lesgeven hier anders verloopt dan in België. Mijn leerkracht is gelukkig heel erg open en heeft echt oor naar mijn mening en mijn opmerkingen. Dat is heel erg fijn. Ik vind het heel erg leuk om daar les te geven, maar moet toch eerlijk toegeven dat lesgeven in het Nederlands nu wel als hemel op aarde klinkt:D
Voor de rest zijn de avonden tamelijk rustig. Natuurlijk is er de open mic night in de rainbow café wat ondertussen al een vaste bestemming is op woensdagavond. Twee weken geleden heeft een jongen daar met heel erg veel overgave een heel erg valse versie van Hallelujah gezongen, hilariteit alom, vooral omdat hij dacht dat hij echt goed bezig was! Hij was zo blij van zijn prestatie dat hij de week erop het lied nog eens heeft gezongen. Deze keer heeft hij toch een paar reacties gekregen dat het toch niet super was.. en hij was zeer verbaasd.
Donderdagavond was ook een heel leuke avond. Judith, Arne en Xanthe hadden twee muzikanten uitgenodigd op hun dakterras om wat muziek te spelen, echt heel erg chill!
Dat weekend ben ik gezellig in Antigua gebleven aangezien we zaterdagavond met alle vrijwilligers en vrienden van Los Ninos carnaval (Op z'n Hollands natuurlijk:D) gingen vieren. Dat was echt feest!:D Het klaarmaken was al heel erg tof, en in de auto op weg naar de bar waar we gingen vieren werden vollenbak nederlandse carnavalliedjes gezongen (waar ik hier en daar een cantusliedje herkende:D). Het feest zelf was ook heel erg leuk, én fout:D Na een dikke, lekkere hamburger te hebben gegeten (van al dat dansen en zingen kreeg ik natuurlijk honger) was er een limbowedstrijd voor vrouwen, waar ik (verkleed als gymnaste) natuurlijk aan wilde en moest meedoen:D De catch: na elke keer onder de stok te sukkelen moest je een shot tequilla drinken. Ik weet niet hoe ik het heb gedaan, maar heb in 5 minuten 5 shotjes gedronken én ben tweedes geworden:D HEUJ!:D Ik bedank de lekkere hamburger en mijn hongerige maag om mij (bijna) niets te laten voelen van al die shotjes!
De volgende dag ben ik met vriendinnen naar Pastores gegaan. Dit is een dorpje op ongeveer een kwartier van Antigua. Het dorp bestaat uit 1 straat waar enkel leren laarzen worden gemaakt voor een spotprijsje! Het was echt leuk om te zien, en ik heb aan de verleiding kunnen weerstaan om schoenen te kopen:D
Vorige week was nog een rustigere week dan de weken ervoor, omdat de vermoeidheid echt begon toe te slaan. Elke dag opstaan om 5u30, naar school gaan en in de namiddag wat rusten, lessen maken, zingen of salsales volgen.
Donderdagavond was ik uitgenodigd om met vrienden bij iemand thuis te gaan eten, ook echt chill.
Zoals jullie tot nu toe hebben kunnen lezen is het hier chillheid alom... maar...
Vrijdagavond: Heuj, weekend, laten we ergens gaan eten. Tessa, Conso en ik gaan op zoek naar een gezellig restaurantje, en we vinden er eentje. Het eten was kei lekker en goedkoop. Wij dus denken: Dit wordt onze nieuwe favoriete tent, hier komen we zeker nog eens terug. (nog steeds chill)
Zaterdagochtend: Conso en ik vertrekken met Hilde naar Xela (Quetzaltenango, hoogste stad in Guatemala) met de chickenbus. Na een paar vreemde en plotse overstappen op andere bussen komen we aan in Xela (chill). Na een lekker middagmaal vertrekken Conso en ik naar de hotsprings van Xela (Warmwaterbronnen met een enorm mooi zicht) Dat was natuurlijk ook echt chill, al begon ik een beetje last te hebben van mijn maag.. Daar hebben we een heel erg vriendelijke familie ontmoet die in de hotsprings de 89ste verjaardag van hun oma vierden. Ze nodigen ons uit om nog een sandwich te eten (nog steeds chill, maar mijn maag begint meer en meer kuren te vertonen)
We komen terug aan in het hotel in Xela... en vanaf toen: weg chillheid. Ik lag om 18.30 half in bed en half op de wc, met enorm veel last van mijn maag. De hele nacht om het uur wakker geworden om vervolgens naar de wc te spurten... Conso kreeg de volgende ochtend ook erg veel last, en toen ik naar Tessa een smsje stuurde om te vragen hoe het met haar was en zij terugstuurde: ik voel me rot!, werd het duidelijk... Dag nieuwe favoriete tent, bedankt voor de voedselvergiftiging...
Zondag hebben we naar de lieve familie van de hotsprings gebeld die voor ons een luxueuze bus heeft geregeld om terug naar Antigua te gaan, omdat we 4 uur op een chicken-bus echt niet zagen zitten. De mama van de famillie heeft ons echt vertroeteld terwijl we op de bus zaten te wachten, echt geweldig en zo lief!
Toen we terugkwamen in Antigua zijn we snel ons bed ingekropen en zijn we allebei als een blok in slaap gevallen.
Maandag (gisteren) en vandaag ben ik niet gaan werken in Alotenango omdat ik me nog steeds niet super voel(de). Morgen ben ik wel van plan om terug te gaan, aangezien dit mijn laatste week daar is en ik de kinderen toch nog wil zien!
Zo, dit was een verslagje van twee weken. (Voor diegenen die niet blij waren vorige week dat ik geen blogupdate heb gemaakt, deze was enorm moeilijk om te maken omdat het echt moeilijk was om me alles te herinneren, dus verwacht vanaf nu maar elke week weer een updatje:D)
Er is alweer een weekje voorbij, dus weer tijd voor een nieuwe update!
Vorige week was, zoals jullie al weten, mijn eerste week in Alotenango. Ik heb echt al heel wat mogen doen en vind het echt geweldig! De wekker is wel nog altijd hard, maar in de namiddag heb ik steeds vrij. Dan kan ik dus rusten ;-)
Mijn werk op school bestond uit gewoon wat verbeteren, leerlingen en leerkracht helpen en heel veel knutselen voor carnaval! Carnaval vond vandaag (dinsdag) plaats, en het was één groot feest! Elk leerjaar had 2 vertegenwoordigers die voor de titel 'Nina Carnaval' gingen. (een wedstrijd dus) Een paar leerlingen hadden ook nog dansjes voorbereid en anderen waren heel leuk verkleed. Het leukste was echter de 'Cascarones'. Deze zijn eieren die leeg worden gemaakt, en worden volgepropt met 'pica pica' (confetti). De bedoeling is de eieren leeg te kloppen op mekaar! echt geweldig! Iedereen zag er dus op het einde heel mooi en fris uit:D
Vorig weekend ben ik met twee van mijn leuke huisgenootjes naar een soort boerderij gegaan (Finca del Yalu). Het was echt geweldig, voor diegenen die het kennen: even rustig als Enhet! Het deed deugd om eens ver weg van de drukte van Antigua te zijn. In de Finca kon je allerlei activiteiten doen, voor heel erg weinig geld. Zo hebben we een kabelbaan parcour gemaakt voor slechts 15 euro, en paardgereden voor 3.50euro! 's Avonds, na een heel erg vies avondmaal (lees: frieten die voor een tweede keer gebakken worden in olie van 5 jaar oud, samen met de kip en hamburgers) zijn we met z'n drieën nog gezellig rond een kampvuurtje gaan zitten! Echt helemaal geweldig! Ik begon al vanzelf kampliedjes te zingen:D
De volgende dag zijn Hilde en Ivonne ons komen redden van onze honger met broodjes uit een heerlijke bakkerij hier in Antigua. Het was hemels, vooral na wat we hadden gegeten de avond ervoor!
Gisteren, maandag, ging ik normaal voor het eerst les geven. Dit is echter niet doorgegaan. (Morgen mag ik ze wel geven;-)) In plaats daarvan heb ik allerlei wiskundige dingen mogen herhalen zoals: - Romeinse en Mayaanse cijfers - Tafels herhalen - Tot 100 tellen met stappen van 5, 10, 20, ... - Hoeveel dl/cl/ml zitten er in 1l? Dit heb ik allemaal met de leerlingen mogen herhalen en gemerkt dat ze nog heel veel aflezen! Vooral het laatste, van l, dl, cl en ml snappen ze echt niet en raden ze gewoon. Daarom heb ik het welbekende tabelletje aangebracht, waardoor sommigen het nadien wel snapten. Ik hoop hier nog eens les over te mogen geven :)
Zo, dit was ongeveer de voorbije week in Alotenango.
Voor de rest is het 's middags zoals altijd wat chillen, en af en toe uitgaan tijdens de week, maar dat gebeurd nu vééééél minder aangezien de wekker dan nog pijnlijker zou zijn dan normaal ;-)
Ik ben hier ondertussen iets meer dan een maand... Het gaat ongelooflijk snel :( Maaaar, ik heb nog twee maanden te gaan, dus geen stress:D Dat heb ik hier trouwens ook echt niet, stress. Ik voel me, ook al ben ik hier voor school, echt op vakantie! (én ik begin al een mooi bruin kleurtje te krijgen, dus dat geeft nog meer een vakantiegevoel:D)
Vorige week dinsdag ben ik met 2 anderen de muren in Alotenango (de lagere school, waar ik gisteren ben begonnen met vrijwilligerswerk btw, maar daarover later meer) gaan schilderen... met waterverf... Er was al een deel van de muren geschilderd met diezelfde verf. Waarschijnlijk dachten die Guatemalteken nadien: 'Oh, de pot is nog maar halfvol / -leeg, dus we zullen er maar water bijkappen, dan is die weer vol!' Resultaat: een veel lichtere kleur verf, en verbaasde Guatemalteken :D
Woensdag en donderdag heb ik braaf de seut uitgehangen, om te studeren voor mijn examen van vrijdag. Ik was precies toch wel een beetje zenuwachtig, en de vermoeidheid begon ook een beetje z'n tol te eisen:D
Vrijdag had ik dus mijn examen, waar ik voor ben geslaagd!! Whoop Whoop! Ik was tamelijk zenuwachtig, waardoor ik precies helemaal niet meer spaans kon praten, maar het is me toch gelukt! Geen huiswerk en spaanse les meer voor mij dus!:D Mijn huisgenootjes en ik hebben beslist om dat in het weekend te gaan vieren aan het strand (in Monterico, otra vez:D). En een feestje was het! Het was weer een heel erg chill weekendje, waar ik mijn batterijen helemaal heb opgeladen om fris en monter aan mijn vrijwilligerswerk te beginnen maandag. Zaterdagavond hebben we een heel erg tof feestje gevonden op het strand, met toffe muziek en toffe mensen. De sfeer zat er dus in!
Helemaal (of toch bijna) uitgerust, ben ik dus gisteren (maandag) begonnen met mijn vrijwilligerswerk in het schooltje in Alotenango. Ik sta in het derde leerjaar. Een klasje met heel leuke kinderen en een toffe mentor (Seño Lidia) die me al van dag 1 heel veel laat doen! Mijn werk bestaat er nu vooral uit: - Iedereen proberen te verstaan (De kinderen praten snel en stil... :p) - Huiswerk en taken verbeteren (Mijn woordenschat is echter nog niet heel erg uitgebreid, waardoor dit toch nog wat moeilijk is) - Dingen op het bord schrijven als het te hoog moet geschreven worden voor mijn mentor (jaja, hier ben ik de grote, en niet de kleine:D) - Rondgaan en leerlingen helpen - Proberen dingen te zeggen, en daarvoor hulp vragen aan de leerlingen, die het enorm grappig vinden dat ze sommige woorden moeten uitleggen omdat ik ze niet begrijp! :D
Ik ben dus met andere woorden al tamelijk actief in de klas! Wel is het vermoeiend. Elke dag opstaan om 5u30 (de school start om 7u20) is geen pretje, maar een keer ik op weg ben naar school, valt het allemaal wel mee en heb ik er wel zin in;-)
Voor de volgende maand zit ik dus in Alotenango, waar ik hopelijk veel les zal mogen geven. Nadien zal ik 2 à 3 weken werken in San Mateo, het project voor huiswerkbegeleiding en naschoolse activiteiten. Ik hoop daar te mogen werken rond toneel. Maar dat valt nog allemaal te zien!
Ik dacht dat het maar weer eens tijd werd voor een volgende blog;-)
Vorige keer ben ik gestopt bij maandag-avond. Dus nu ga ik verder met dinsdag, want die dag zijn we met z'n allen naar het project in San Mateo gaan kijken. Zoals ik al zei is dit project bedoeld als naschoolse activiteit, waar de leerlingen hun huiswerk maken en allerlei speelse activiteiten krijgen. Het was echt een super toffe namiddag. Na een rondleiding door het gebouw te hebben gekregen, zijn we met de kindjes gaan spelen. Ze vinden het geweldig om 'Caballo' (paardje) te spelen! Ook hebben Anne en ik kindjes geholpen bij het kuisen van de radijsjes om in de salade van de volgende dag te stoppen.
Diezelfde dag heb ik ook van kamer mogen wisselen, waardoor ik nu de trotse eigenaar ben van een eigen dubbel bed, wc én douche! :D 's Avonds konden we met de Spaanse school 'Zamora' een spaanse film gaan zien in de school zelf. De film ging over de hoeren van Guatemala stad, en ik heb er niks van begrepen! :D Het Spaans ging echt te snel, waardoor het moeilijk was om te begrijpen!
Woensdag was het Miranda's verjaardag. 's Avonds werd er dus weer een feestje gebouwd, en ik had me alvast geëxcuseerd bij mijn leerkracht voor de volgende ochtend:D Zoals bij elke verjaardag hier, kwam er en pinata aan te pas. Omdat we echter geen stok en touw hadden, hebben we miranda een zakmes gegeven en hield ik de pinata met mijn handtas in de lucht, zodat zij hem neer kon steken:D Na een taartfight zijn we naar de Rainbow café vertrokken, waar de 'open mic' volop bezig was. Het was helemaal niet de bedoeling dat ik zou zingen, tot een vriendin mij op de lijst zette... Tja, niets aan te doen, dan maar gaan zingen;-) Nadien is er een kerel op mij afgestapt die zei dat hij in Antigua een bandje heeft, en dat ze nog een zangeres zoeken. We hebben onze nummers uitgewisseld, maar kheb ondertussen niets meer gehoord... Hij heeft mij, en mijn huisgenoot, enkel 's avonds nog gestuurd dat hij het heel leuk vond om ons te leren kennen en dat hij hoopte op een dans de volgende avond... Ik veronderstel dat hij was vergeten dat we in hetzelfde huis leven! :D De volgende dag ging de les, boven alle verwachtingen, goed!
Dit weekend ben ik nergens naartoe gegaan, en ben ik rustig in Antigua gebleven. Het was namelijk Nandi's laatste weekend... snif!! :( Zaterdag avond hebben we er dus met z'n allen nog een laatste lap op gegeven. Het werd weer een super avond! Zondag ochtend, de morning after, was niet echt super, maar die was al een geluk na 2 uurtjes verdwenen;-) We zijn nog lekker gaan brunchen en nadien hebben we dag gezegd aan Nandi, die terug naar Nederland ging... Zondag avond gingen we lekkere pizza eten, waar we al heel de dag naar uitkeken, in een Italiaans restaurant. Nu ja, we zijn hier natuurlijk niet in Italië, en dat proefde je ook aan de heel erg vette en vreemde pizza's...:p
Gisteren (maandag dus), ben ik gestart met mijn (normaal) laatste week Spaans. Aanstaande vrijdag heb ik examen! (om 17.30 jullie tijd allemaal kaarsjes aansteken is de boodschap;-)) In de namiddag ben ik met een groep vrienden naar Cerro de la Cruz gegaan. Dit is het noordelijke herkenningspunt van Antigua waaruit je een heel mooi zicht hebt over Antigua.
De voorbije week was, zoals alle weken hier, weeral super tof! Ik heb niet zo veel gedaan omdat ik wat ziekjes was.. 6 van de 8 gasten in mijn gastfamillie waren ziek, en ik heb volgens mij een paar microben over gekregen, maar dat viel allemaal wel heel goed mee (hard zen! ;-))!
Zoals ik dus al zei heb ik niet zoveel gedaan, zoals gewoonlijk 's ochtends les, en 's namiddags wat chillen. Woensdag avond is het elke week 'open mic' in de rainbow café in Antigua. Ik was er in mijn eerste week al naartoe geweest (zonder iets te zingen). Deze week was dat geen optie... Door wat gepush van ongeveer iedereen hier heb ik dan toch maar een liedje gezongen. ;-) Het was echt super tof, en ik heb er bovenop nog een drankje, een leuke zak en een riem bijgekregen. Dus mij hoor je zeker niet klagen;-)
Donderdagnamiddag zijn we met een groep en Carlos van de Spaanse school naar Guatemala city vertrokken met de chicken-bus. Die is echt geweldig! :p De mensen stappen gewoon op, en als er geen plaats meer is om te zitten komen ze er toch gewoon lekker bij zitten en dan prop je jezelf maar een beetje op :D Ook zijn er bij elke stop heel veel mensen die de bus opstappen om iets te verkopen. Ze maken dan eventjes reclame, lopen door de bus, stappen weer uit, en dan kan de bus weer verder.
Een keer aangekomen in Guatemala stad (ongeveer een uurtje van Antigua) zijn we naar een treinmuseum gegaan. Het was... speciaal... (Caro, you know what I mean :D) We kregen een gids die ons door het museum heen zou 'begeleiden'. Deze was ofwel heel verlegen, of was alles uit het hoofd aan het ratelen (ik denk het laatste) en enorm hard aan het nadenken. Bij elk voorwerp kregen we de datum ervan te horen. Ook hebben ze daar precies niets echt op chronologische volgorde gezet, en kwamen we opeens ook een vitrinekast tegen met allerlei voetbalfoto's en bekers in... het ging op een bepaald moment over hotels en peniciline... In een treinmuseum... Achja, er zal misschien wel een link geweest zijn die ik niet door had... het zal wel aan mijn spaans liggen :D
Nadien hebben we een beetje rondgewandeld in Guatemala stad... zo lelijk! Enkel de plaats met het paleis en de kathedraal zijn nog wel oké! Maar ik ben toch heel blij dat ik in Antigua zit ;)
Het afgelopen weekend zijn we naar Lago Atitlan geweest. Dit is een groot meer dat door een vulkaanuitbarsting is ontstaan. Er staan 3 vulkanen in het meer, wat het zo bijzonder mooi maakt! Er zijn enorm veel kleine dorpjes rondom het meer waar je met een boot naartoe kan. Wij logeerden in een hostelletje in Santa Cruz, een dorpje aan het meer. Elke zaterdagavond is daar een barbecue en nadien een verkleedfeestje. Thema van de avond: Vrouwen verkleden zich als mannen, en omgekeerd. Om het kort te zeggen: Het feestje was legendarisch, de foto's heel erg fout en de ochtend erna een beetje pijnlijk;-) Het was echt een super weekend!
Vandaag (maandag) had ik 's ochtends spaanse les. In de namiddag zijn we al naar twee projecten van Los Ninos gaan zien, namelijk de school 'Bénédicion de Dios' en het timmeratelier in het dorpje Alotenango. Ik stapte die school binnen, en voelde mij al helemaal thuis! Normaal gezien zal ik binnen twee weken voor minimum 4 weken in het 4de leerjaar staan. Ik zie het al helemaal zitten! De twee volgende weken spaans zijn er nu teveel aan (maar wel echt broodnodig:p)
Morgen gaan we ook een kijkje nemen in het dorpje San Mateo, waar er aan huiswerkbegeleiding en naschoolse activiteiten wordt gedaan. Hier wil ik heel graag werken na mijn verplichte 4 weken les. Maar dat valt nog allemaal te bezien!
Ik kijk in ieder geval al heel erg uit naar het vrijwilligerswerk!
Dit was het voor deze week! Ik hoop dat de examens allemaal goed gaan! Laat me maar allemaal weten hoe het gaat!!!
Er is alweer een week voorbij sinds mijn laatste blog, de tijd gaat hier echt ongelooflijk snel! Vorige week was enorm leuk. Donderdag was het Nandi's verjaardag, en dat hebben we goed gevierd met 2 pinata's en een heel leuk feestje 's avonds! De dag nadien was er echter wel spaanse les. Deze verliep heel erg langzaam en de concentratie was bij velen ver te zoeken ;-) Na de les was iedereen dus blij dat het gedaan was, én dat het weekend begon!
Het weekend was ook heel erg tof! Zaterdag ben ik met 3 anderen naar Earth Lodge gegaan. Dit is een 'groen' hotel in de bergen met een geweldig uitzicht! Ik ben er volledig tot rust gekomen! Diezelfde avond zijn we een andere verjaardag gaan vieren door eerst lekker te gaan eten en nadien iets te gaan drinken en salsa te dansen.
Zondag was het de 'vulkaan' dag. 's Ochtends konden we lekker uitslapen, om in de namiddag om 14u te worden opgepikt door een shuttle. Nu ja.. 14u Guatemalteekse tijd... Hij was een uur te laat. Blij dat hij er eindelijk was, stapten we in, en hebben we nog een half uur door Antigua gereden omdat de chauffeur nog anderen moest oppikken en hij zijn weg helemaal niet kende. Na nog 3 keer voor ons huis te zijn gereden, konden we eindelijk vertrekken richting de vulkaan 'Pacaya'. De beklimming van de vulkaan was enorm zwaar. Bij de eerste stop dacht ik al dat ik ging doodgaan, omdat het zo vermoeiend was:D (Lees: slechte conditie) (Lees 2: Nog 10 stops te gaan...) Al een geluk waren er de 'natural taxi's' (paarden) die ons tot de top konden brengen. Ik was al helemaal van plan om na de helft een taxi te nemen die mij dan tot de top zou brengen... tot ze opeens weg waren. (Lees: Caroline, al helemaal kapot van de beklimming, hoopt op een paardje... en nee... ze waren al terug naar beneden...) Uiteindelijk kwamen we boven, en het uitzicht was ongelooflijk mooi! De 'helse tocht' was het echt waard! Het was geweldig! We hebben boven van de zonsondergang kunnen genieten en in een 'warmtebron' marshmallows gebakken. Terug in de bus, bracht dezelfde chauffeur ons terug naar Antigua. Het was weeral een interessante busrit, met de chauffeur die zijn weg niet kende en in een dorpje verdwaald raakte... Na een half uur door het dorpje te rijden, nam hij eindelijk de juiste afslag. Nadien, op de autosnelweg nam hij weeral een verkeerde afslag. Oplossing: Niet stressen, gewoon achteruit rijden, om er aan de juiste afslag af te gaan... Ik kan wel zeggen dat heel het busje blij was toen we in Antigua konden uitstappen ;-)
Voilà, dit was het voor deze week;-)
Dikke kussen, en veel plezier in de sneeuw!!
PS; Ik heb geprobeerd foto's bij dit verslag te voegen, maar mijn internet kan dit blijkbaar niet aan. Dus sorry voor diegenen die geen facebook hebben!
Er is alweer een week voorbij sinds mijn laatste blog, de tijd gaat hier echt ongelooflijk snel! Vorige week was enorm leuk. Donderdag was het Nandi's verjaardag, en dat hebben we goed gevierd met 2 pinata's en een heel leuk feestje 's avonds! De dag nadien was er echter wel spaanse les. Deze verliep heel erg langzaam en de concentratie was bij velen ver te zoeken ;-) Na de les was iedereen dus blij dat het gedaan was, én dat het weekend begon!
Het weekend was ook heel erg tof! Zaterdag ben ik met 3 anderen naar Earth Lodge gegaan. Dit is een 'groen' hotel in de bergen met een geweldig uitzicht! Ik ben er volledig tot rust gekomen! Diezelfde avond zijn we een andere verjaardag gaan vieren door eerst lekker te gaan eten en nadien iets te gaan drinken en salsa te dansen.
Zondag was het de 'vulkaan' dag. 's Ochtends konden we lekker uitslapen, om in de namiddag om 14u te worden opgepikt door een shuttle. Nu ja.. 14u Guatemalteekse tijd... Hij was een uur te laat. Blij dat hij er eindelijk was, stapten we in, en hebben we nog een half uur door Antigua gereden omdat de chauffeur nog anderen moest oppikken en hij zijn weg helemaal niet kende. Na nog 3 keer voor ons huis te zijn gereden, konden we eindelijk vertrekken richting de vulkaan 'Pacaya'. De beklimming van de vulkaan was enorm zwaar. Bij de eerste stop dacht ik al dat ik ging doodgaan, omdat het zo vermoeiend was:D (Lees: slechte conditie) (Lees 2: Nog 10 stops te gaan...) Al een geluk waren er de 'natural taxi's' (paarden) die ons tot de top konden brengen. Ik was al helemaal van plan om na de helft een taxi te nemen die mij dan tot de top zou brengen... tot ze opeens weg waren. (Lees: Caroline, al helemaal kapot van de beklimming, hoopt op een paardje... en nee... ze waren al terug naar beneden...) Uiteindelijk kwamen we boven, en het uitzicht was ongelooflijk mooi! De 'helse tocht' was het echt waard! Het was geweldig! We hebben boven van de zonsondergang kunnen genieten en in een 'warmtebron' marshmallows gebakken. Terug in de bus, bracht dezelfde chauffeur ons terug naar Antigua. Het was weeral een interessante busrit, met de chauffeur die zijn weg niet kende en in een dorpje verdwaald raakte... Na een half uur door het dorpje te rijden, nam hij eindelijk de juiste afslag. Nadien, op de autosnelweg nam hij weeral een verkeerde afslag. Oplossing: Niet stressen, gewoon achteruit rijden, om er aan de juiste afslag af te gaan... Ik kan wel zeggen dat heel het busje blij was toen we in Antigua konden uitstappen ;-)
Voilà, dit was het voor deze week;-)
Dikke kussen, en veel plezier in de sneeuw!!
PS; Ik heb geprobeerd foto's bij dit verslag te voegen, maar mijn internet kan dit blijkbaar niet aan. Dus sorry voor diegenen die geen facebook hebben!
Hier ben ik weer, maar nu zit ik 7 uur achter op jullie en zit ik al een paar dagen in het superduperbangelijke Antigua! Ik heb al heel wat beleefd en zal het hieronder zo goed mogelijk per dag proberen op te sommen;-)
Donderdag 3 januari: Het was vroeg opstaan (4u30) om naar Zaventem te gaan, en ik had slechts 2 uurtjes geslapen omdat ik niet in slaap kon geraken de avond ervoor. Daarom heb ik gewoon nog even als tijdverdrijf mijn spaans boek doorbladerd:) Ik was enorm zenuwachtig op weg naar Zaventem, maar een keer op het vliegtuig was het wel nog spannend, maar de stress/zenuwen waren grotendeels weg. De vlucht naar Madrid was niet speciaal (Ik zat naast niemand, voor diegenen die dat willen weten:)) Een keer aangekomen in Madrid had ik ongeveer anderhalf uur om mijn vlucht naar Guatemala te halen. Mijn vlucht vertrok van een andere terminal, waardoor ik (tot mijn grote verbazing :p) een soort van ondergrondse tram moest nemen. Tijdens het wachten op de 'boarding' heb ik kennisgemaakt met Joe, een kerel uit Engeland die ook naar Antigua ging, dat was wel heel tof dat ik daar met iemand kon aankomen! Op de vlucht zat ik naast een Guatemalteekse vrouw van 27 die heel goed engels sprak. Dat was ook heel erg fijn! Aangekomen op de luchthaven van Guatemala stad was er een chauffeur van mijn spaanse school 'Zamora' die mij zat op te wachten. Hij heeft mij naar mijn gastfamilie gebracht.
Mijn familie is echt super lief, 3 kinderen tussen de 11 en 5 jaar en een super lieve mama die ons echt wil helpen met ons spaans en die ons echt thuis laat voelen! Ik zit met 6 andere 'gasten' die ook heel erg tof zijn! We eten elke maaltijd samen, en meestal is de familie er ook bij, waardoor we echt ondergedompeld worden in de spaanse taal! (Die ik tot mijn grote verbazing ook echt al een beetje kan gebruiken, en elke dag gaat het beter en beter!) Vanaf de eerste dag voelde ik me er echt al welkom! Nandi, een meisje uit Nederland, zit met mij in de familie en zit ook op Zamora. Dat was echt handig om Antigua met haar wat te verkennen! Dus bij deze, Nandi, bedankt, en the game :D
Ik ben donderdag snel gaan slapen, want ik was kapot van de reis. Door de jetlag was ik de volgende ochtend al om 4u wakker.. :p
Vrijdag 4 januari: Om 8u45 had ik een afspraak in Zamora met mijn contactpersoon voor het project waar ik vrijwilligerswerk ga doen. Nadien ben ik met Carlos, ene van Zamora, en Miranda gaan wandelen door Antigua. Dat is zo'n leuke stad! Niet normaal! Het krioelt er van leuke cafeetjes en winkeltjes! Het is wel een heel westers stadje! Miranda was, net zoals mij, ook nieuw en komt uit Londen. We komen heel goed overeen!
Na mijn toertje met Carlos en Miranda ben ik thuis gaan eten en ben ik daarna nog in Antigua gaan wandelen met Nandi. 's Avonds zijn we thuis gebleven en hebben we met onze roommates een spaanse scrabble gespeeld. En geloof het of niet, ik ben gewonnen (weliswaar dankzij de hulp van 'mijn papa' en de kinderen :D)
Zaterdag 5 & zondag 6 januari: Om 8u 's ochtends zijn we met een bende van 11 vertrokken richting Monterico, een heel leuk stadje aan het strand. Het is ongelooflijk hoe vriendengroepen hier gevormd worden, het gaat ongelooflijk snel! Het was een super leuk weekend, helemaal relax! De hostel was echt paradijs op aarde! Het was heel erg gezellig en 's avonds hebben we nog een leuk feestje gebouwd!
Zondagochtend was het om 5u30 opstaan, maar dat was niet erg, aangezien ik door de jetlag om 5u wakker was. (het was gemakkelijker opstaan voor sommigen dan voor anderen ;-)) Het was zo vroeg opstaan om een boottochtje door de mangrove te maken en daar de zonsopgang zien. Het was zo ongelooflijk mooi! Niet normaal! Nadien hadden we nog een hele dag om te bekomen van de avond ervoor, na te hebben ontbeten in een plaatselijk restaurantje. Het was een vreemd ontbijt.. een omelet met lopende, maar dan ook echt kei lopende kaas.. en bonenpuree... achja, ik heb het opgegeten, het was nog wel oké:D
Zondagavond, terug in Antigua, zijn we in de Porqué no iets gaan drinken. Een heel gezellig en inieminie klein cafeetje met echt super, maar echt super lieve cafébazen!
Maandag 7 januari: Mijn eerste dag spaanse les: Het ging goed! Het is wel kei intenstief, want het is 1 aan 1, maar daardoor leer je wel het best. Mijn leerkracht, Juan Manuel, is heel erg goed! Ik ben dus helemaal op en top gemotiveerd voor de volgende lessen!
De namiddag was rustig, wat skypen met vriendinnen en de familie en nadien iets gaan drinken en daar studeren (in de zon:D)
's Avonds was er een 'Pub quiz'. Die was ook erg leuk, en het is nog een heel erg leuke avond geworden! (zoals allemaal hier eigenlijk! ;))
Dinsdag 8 januari: Mijn jetlag is helemaal weg en het opstaan begint moeilijk te worden:D De spaanse les ging goed, maar op een gegeven moment viel ik echt bijna in slaap. (Omdat ik moe ben, maar ook omdat het zo intensief en vermoeiend is:p) Ik heb echter mijn eerste echt serieus gesprek gehad in het spaans, dat was echt geweldig! Hij vroeg me wel over de politiek en de economie van belgië... (Humm...) :D
De namiddag was weer heel relax! Iets gaan drinken, terwijl een beetje studeren, babbelen en kaartspelletjes spelen.
Zo, dit was het nu voor eventjes. Het is hier dus echt geweldig, en ik zie de volgende 3 maanden echt volledig zitten! Ik hoop in het weekend steeds tripkes te kunnen maken, omdat ik al een hele lijst heb van wat ik allemaal wil gaan bezoeken! Mijn foto's zet ik steeds op Facebook, voor diegenen die ze willen zien;-)
Morgen is het eindelijk zo ver! Om 7u45 stijgt mijn vliegtuig op richting Madrid om nadien richting Guatemala te vliegen! De check-in is al gebeurd, en ik heb mijn plaatsen al! Ik zit twee keer aan het raam, en mama is er van overtuigd dat ik naast een dikke, kwijlende man met darmproblemen ga zitten... (quote van mama die mij al te graag pest: "Wie kiest er anders een zetel aan de kant van de gang? :D ") ... ik kijk er al naar uit :p En bij deze, al diegenen die graag aan de kant van de gang zitten in een vliegtuig: pas op voor etiketten die op je geplakt worden:D
Verloop van mijn laatste dag hier in België: - Wakker worden (een beetje uitgeslapen:D) - Beseffen van: 'Oh my God, binnen 22 uur zit ik op het vliegtuig -> Paniek :D - Valies verder inpakken en beseffen dat ik teveel kleren meeheb, en dus een deel thuis moet laten. - Een adaptor voor stopcontacten ginder gaan kopen, een nieuw hoesje voor mijn fototoestel kopen (@ de seven, jaja, het was echt té lelijk... dus heb ik er toch een nieuwe gekocht:D) - Laatste middagmaal in de Quick! - Een kussentje gaan kopen voor in het vliegtuig, kwestie van oept gemakske te kunnen dutten :D - Thuis komen en beseffen dat 3/4 van mijn stekkers te dik zijn voor in mijn adaptor. - Terug naar de Saturn gaan om de adaptor te gaan inruilen voor een goede adaptor. De verkopers in de Saturn die mij uitlachen en zeggen 'wat heb jij voor oude toestellen met een dikke stekker!' Ik (toch al wat op mijn tenen getrapt) "een stijltang en een mac... zo oud is da toch precies ni' Uiteindelijk toch de goede adaptor gevonden: Vreugdedansje:D - Pauline die langskomt voor een laatste groet en geweldige cadeautjes te geven (Nath, dans le genre de: wreck this journal:D) Et merci Pauline!!!:D - Nu mijn blog schrijven en nog wat verder stressen:D
Tot binnen 3 maanden allemaal, ik zal jullie missen!
Dikke kussen, morgen zit ik 27°C! :D xxxx
@Alexia: Je suis déjà super impatiente pour toutes les 'foto van de dag' :D (et bonne chance d'en trouver tous les jours:p)
Over twee weken is het zo ver! Ik vertrek eindelijk naar Guatemala!
De examens zijn gedaan, de kerstfeesten zijn in aantocht, en ik begin alvast te stressen! :D (zoals gewoonlijk :D ) Er moet nog heel wat gebeuren, ik moet nog heel wat in orde maken voor mijn vertrek, maar ik kijk er ongelooflijk hard naar uit!
Ik heb een paar dagen mijn e-ticket gekregen, dus mijn vliegreizen zijn in orde! (hopelijk;-))
Ik besef wel dat ik het hier in België ga missen! Dus, keep me posted everyone:D
Ik zal de blog meestal in het nederlands schrijven, maar ik zou geen echte antwerpse franco zijn moest ik er niet af en toe een frans woord tussen gooien ;-)
Je kan je ook altijd op de mailinglist zetten, dan krijg je telkens een mailtje van zodra ik een blogupdate heb gemaakt.
Tot binnenkort allemaal, ik vertrek bijna naar de zon en +- 24° en ik wens jullie veel succes met de winter:D Dikke kussen xxx