Zoals elk jaar nodigen wij u uit op
onze startviering. Die gaat door op
zondag 3 oktober om 10 u in de kerk van Etikhove.
Omdat veel mensen in deze drukke tijd
op zoek zijn naar de zin en de waarde van het
leven kozen we als thema:
OP ZOEK NAAR DE
PAREL IN JE HART
Laat het een kostbare parel zijn!
Levensparels zijn o.m.
de godsparel: "God is er altijd voor ons"
de ikparel: "ik mag er zijn zoals ik ben, uniek"
de stilteparel, de vredesparel, de liefdesparel ...
Aan de kinderen en jongeren vragen we
om een eigen parel te maken, dat kan met klei,
papier-maché ... (vergeet het gaatje niet!)
Breng je kleurrijke parel mee naar de kerk.
Na de viering is iedereen welkom op de receptie.
Graag tot dan!
Namens uw pastoor en de parochiale verenigingen
24-09-2010 om 00:00 geschreven door KH
Doe mee aan onze poll !
19-09-2010
Het aantal bezoekers op onze blog stijgt gestaag.
Dit is op zich goed nieuws, maar we willen graag een idee hebben van wie jullie zijn.
Vandaar ons vriendelijk verzoek om deel te nemen aan onze poll, hier links.
Het vraagt slechts één muisklik, maar maak de juiste keuze, want je stem telt slechts éénmaal.
Alvast bedankt voor je deelname!
19-09-2010 om 00:00 geschreven door KH
Staat het dorpsverhaal op het spel?
18-09-2010
Beste leden van
de Heemkundige Kring
en
de Landelijke Gilde van Etikhove
U bent een geboren en getogen in Etikhove? U kent alle verhalen, interessante en minder interessante weetjes over Etikhove en u wilt deze kennis wel eens testen met andere dorpswijzen? Of misschien kent u Etikhove nog niet zo goed, maar wilt u uw dorp wel beter leren kennen via een leuk spel?
Schrijf dan alvast zondag 26 september in uw agenda! Die dag Staat het dorpsverhaal op het spel?. Tijdens deze namiddag leer je Etikhove spelenderwijs beter kennen: de geschiedenis, de verhalen, weetjes over inwoners en bijzondere plekjes
Het spel staat open voor alle leden van 9 tot 99 jaar. Kom dus samen met uw gezin, familieleden en buren om een leuke en bovendien boeiende namiddag te beleven. Het dorpsspel is een initiatief van Landelijke Gilden en Heemkunde Vlaanderen. Het Centrum Informatieve Spelen, de spelspecialisten, staat in voor de uitwerking.
Wanneer? Zondag 26 september om 13u30. Het spel eindigt ten laatste om 17u30.
Waar? We spreken af aan Parochialefeestzaal te Etikhove. Let op: delen van het spel worden buiten gespeeld. U brengt dus best een regenjasje mee als dat nodig zou zijn.
Aangezien wandelen goed is voor de appetijt kan u een Boterham met boerenhesp verkrijgen met groenten naar keuze aan de prijs van 3,50. Graag een seintje bij het inschrijven als u hiervoor interesse hebt.
Inschrijven? Deelnemen aan dit leuk spel is gratis, maar om een idee te hebben hoeveel mensen er zullen meedoen, krijgen we graag een seintje of u komt. Dit kan tot 22 september via de e-mail ons -knop rechtsboven op deze pagina?
Hopelijk tot dan!
Heemkundige Kring Maarkedal Landelijke Gilde Etikhove
18-09-2010 om 00:00 geschreven door KH
Videoreportage hoevewandeltocht 2010
16-09-2010
Een primeur in de geschiedenis van onze blog!
Dit keer niet alleen foto's van onze hoevewandeltocht, maar een heuse video ...
Je kan hem bekijken door op onderstaande beeld te klikken. Voor het mooiste resultaat kies je best "volledige schermweergave" (het icoontje met de 4 pijltjes) en kies je dan HD 720p, of indien je een heel snelle internetverbinding hebt zelfs HD 1080p.
Ondertussen zijn er nog mooie foto's bijgekomen in het fotoalbum van de hoevewandeltocht. Met dank aan Liesbeth De Waele voor het fotograferen op de dag zelf en het terbeschikking stellen van de foto's voor onze blog. Het fotoalbum vind je nog steeds hier.
Veel plezier met het kijken en dank aan alle 'figuranten'!
16-09-2010 om 00:00 geschreven door KH
Landelijke Gilde huldigt Lucie en Leon
08-09-2010
We komen nogmaals terug op de voorstelling die de Landelijke Gilde Etikhove dit voorjaar organiseerde rond Bassikounou. We toonden toen de aangrijpende tweedelige documentaire (1997/2009) Les récoltes du désert". (zie bericht "Bassikounou" van 18-03-2010)
Daarin wordt een beeld geschetst van het door extreme droogte geteisterde dorp in Mauretanië, aan de grens met Mali. Het ligt volledig afgezonderd, de weg (La route de l'espoir) stopt 160 km van het dorp.
Twee van onze dorpsgenoten, Leon en Lucie trokken zich het lot van de dorpsbewoners aan en hielpen hen met raad en daad om een menswaardiger bestaan op te bouwen. De voorstelling bezorgde Vera De Brauwer inspiratie voor het schrijven van een gedicht in sonnetvorm.
De Landelijke Gilde vond het gepast om Leon en Lucie nog eens te bedanken voor hun belangeloze inzet door hen het ingekaderde gedicht te schenken tijdens de prijsuitreiking van de hoevewandeltocht.
Bassikounou
Hun dorp is aan de grens gelegen
van leefbaarheid en voor hun staat
bestaan ze niet, er zijn geen wegen,
het is woestijn waardoor men waadt.
De regen heeft hen doodgezwegen,
de hitte brandmerkt hun gelaat,
maar één van ons is hen genegen:
het hart, het plan, de steun, de daad.
Een waterput brengt hoop, doet leven,
machines worden aangevoerd....
en kijk, men kan er groenten telen!
Een man die door het lot van velen
tot in zijn diepste werd geroerd
wou water, maar ook toekomst geven.
Vera De Brauwer
08-09-2010 om 21:09 geschreven door KH
Hoevewandeltocht 2010
07-09-2010
Zoals beloofd hier alvast enkele sfeerbeelden van de hoevewandeltocht 2010.
't Was mooi weer, de sfeer zat erin, de ijsjes en pannenkoeken waren lekker en ... de opkomst was hartverwarmend.
Kortom de editie 2010 van de hoevewandeltocht was weer geslaagd! We danken dan ook alle deelnemers voor hun enthousiasme en hun bijdrage aan de aangename sfeer van het evenement.
We hebben even wat tijd nodig om alles te verwerken, maar hou onze blog in de gaten want hier publiceren we binnenkort de oplossing van alle vragen, foto- en videomateriaal.
We zien er naar uit om jullie volgend jaar allemaal terug te zien voor editie 2011!
06-09-2010 om 12:29 geschreven door KH
Hoevewandeltocht 5 september 2010 - update
21-08-2010
Voor wie het nog niet heeft gedaan: nú is het moment om 5 september vast te pinnen in de agenda voor de hoevewandeltocht van de Landelijke Gilde Etikhove.
Zoals beloofd wordt het een heel mooi traject. De twijfelaars kunnen hieronder alvast een voorsmaakje vinden van het mooie landschap dat ze onderweg te zien gaan krijgen.
En ... op de start-en aankomstplaats zorgen we tussen aankomst en prijsuitreiking weer voor een streepje live muziek!
21-08-2010 om 22:10 geschreven door KH
Hoevewandeltocht 5 september 2010
14-07-2010
De wandeltocht van dit jaar belooft weer een mooie te worden. We hebben weer een aangenaam traject uitgestippeld dat een prachtig uitzicht geeft over de heuvels van de Vlaamse Ardennen en dat de streek op zijn mooist laat zien.
Aan de wandeling is zoals ieder jaar weer een wedstrijd gekoppeld en deelname hieraan is vrij. Wie wel meedoet aan de wedstrijd houdt best de ogen goed open tijdens het wandelen. De wandeling is nét geen 7 km en op de route zijn er weer een aantal stopplaatsen voorzien met opdrachtjes (voor de liefhebbers) en versnaperingen.
Het vertrekpunt dit jaar is de hoeve van de familie Lamon, Bovenstraat 18 9680 Maarkedal
Inschrijven en starten kan van 13u30 tot 15u00.
De deelname in de onkosten bedraagt 4,00 voor de leden
Niet leden betalen 5,00
Iedereen heeft prijs (een product van eigen bodem), maar door deelname aan de wedstrijd kan je de mooiste prijzen in de wacht slepen.
Prijsuitreiking om 19 uur op de hoeve.
Bijkomende inlichtingen kan je krijgen bij de bestuursleden, of via de "e-mail ons" knop aan de rechterzijde van onze blog.
Tot 5 september voor weer een fijne wandeling!
14-07-2010 om 21:35 geschreven door KH
Blog 1 jaar oud
10-07-2010
Voilà, 't is zover: onze blog is 1 jaar oud en zoals eerder beloofd heeft ie een nieuwe "façade" gekregen. Hopelijk bevalt de nieuwe look. Laat in elk geval eens weten wat je er van vindt via de stemknopjes hiernaast.
In het afgelopen jaar hebben we toch een kleine 1.400 bezoeken geteld op onze blog, de ene maand al wat meer dan de andere. Hier zaten er ook een paar tussen uit Nederland, Engeland en zelfs de Verenigde Staten.
We kijken al uit naar het volgende (blog)jaar gedurende dewelke we jullie ook via dit kanaal op de hoogte zullen houden van onze activiteiten. Uiteraard blijven we trouw de foto's posten als die er zijn.
We durven ook stilletjes hopen dat in dit tweede jaar onze leden het zullen aandurven om af en toe een kleine reactie achter te laten.
Tot binnenkort!
10-07-2010 om 00:00 geschreven door KH
Huwelijk
04-07-2010
Marc Fauquette en Amélie Santens gaven elkaar het ja-woord op 3 juli op het gemeentehuis te Maarkedal.
Een dikke proficiat namens de landelijke gilde!
We wensen het pas gehuwde koppel een lang en gelukkig leven samen.
04-07-2010 om 00:00 geschreven door KH
Verjaardag!
03-07-2010
Binnenkort mogen we het eerste kaarsje uitblazen op de verjaardagstaart van onze blog!
We zijn immers vorig jaar op 10 juli van start gegaan met als voornaamste doel ook via het internet met onze leden te kunnen communiceren en met hen ook de foto's te delen die regelmatig op onze activiteiten worden genomen. En zo kunnen we meteen ook de niet-leden laten proeven van de sfeer en hen misschien overhalen om erbij te komen.
Onze blog is dus bijna een jaartje oud en als verjaardagscadeau krijgt hij (of is het een zij?) een grondige facelift.
Hou deze blog dus de komende dagen in de gaten!
03-07-2010 om 00:00 geschreven door KH
Rouwbericht
13-06-2010
Op zaterdag 5 juni is één van onze trouwe leden, Raoul Polet, veel te vroeg en geheel onverwachts gestorven.
Ik wil namens Landelijke Gilde Etikhove zijn echtgenote, de kinderen, de kleinkinderen en de ganse familie ons medeleven betuigen.
Ik wens hen veel sterkte toe tijdens deze periode van rouw en verdriet.
Gebuur, we zullen je missen.
Geert Dewaele
13-06-2010 om 00:00 geschreven door KH
Jaarlijkse petanque
02-06-2010
Graag nodigen we je uit om
een balletje te gooien.
We verwachten jullie op
vrijdag 18 juni vanaf 20 uur
op de mooie petanquebaan van
Danny Heyse, Bossenaarstraat 20, te Etikhove.
Ingang via hek rechts van zijn huis.
Wie zelf petanqueballen heeft,
brengt die best mee.
Om de zuiderse sfeer er helemaal in te brengen
zullen we voor een bar zorgen!
02-06-2010 om 00:00 geschreven door KH
Leden koken voor leden
10-05-2010
Op
vrijdag 21 mei is er een kookles voor de mannelijke leden onder ons.
We
maken een eenvoudig menu klaar onder leiding van een ervaren kokkin.Om uit de
kosten te komen rekenen we de prijs van een dagschotel: 12,5 euro per persoon.
We
verwachten u en uw familie op vrijdag 21 mei om 19.30 uur in de Parochiale
feestzaal te Etikhove om te komen genieten van onze kookkunsten.
Om ons boodschappenlijstje te kunnen maken vragen
we u om in te schrijven vóór woensdag 19 mei.
Dit kan via de "E-mail ons!"-knop rechtsboven op deze pagina.
Wie nog eens de sfeer wil snuiven van vorige "Leden koken voor leden" activiteiten kan de foto's nog eens bekijken:
Editie 2007 toen we met een heuse barbecue buiten van het mooie weer konden genieten
en
Editie 2008 toen we met een lekkere paëlla het mooie weer trachtten binnen te halen.
Tot binnenkort!
10-05-2010 om 00:00 geschreven door KH
S.O.S. Haïti
02-05-2010
Op 30 april 2010 was het alle hens aan dek voor de actie "S.O.S Haïti" die plaatsvond op de gemeentelijke sportterreinen aan de Maalzaakstraat.
De aanzet voor de actie werd gegeven door een aantal Maarkedalse scholen. Daaruit vloeide het idee om met de verenigingen die wilden, een grote benefietactie te organiseren, gecoördineerd door het gemeentebestuur.
LG Etikhove engageerde zich om samen met KVLV Etikhove en LG Maarke die avond een 'frietkot' uit te baten. Enkele sfeerfoto's vind je hier
Ons frietkot leverde het niet onaardige bedrag van 305 op!
Dank aan de frietkot-uitbaters en de frietkot-klanten!
02-05-2010 om 00:00 geschreven door KH
Opbrengst actie Bassikounou
29-04-2010
We willen nog eens terugkomen op de filmvoorstelling van "De oogsten van de woestijn" van vrijdag 12 maart.
Deze avond heeft dankzij jullie talrijke opkomst de mooie som van 246,85 opgebracht.
Dit bedrag zal integraal worden overgemaakt aan de"VZW Solidariteit voor de bevolking van de Sahara".
We willen er nog bijvermelden dat wie de organisatie zelf wil steunen nog altijd kan storten op
BE69001424996078 BIC: GEBABEBB
29-04-2010 om 00:00 geschreven door KH
Paaseierenworp 2010
08-04-2010
De klokken hadden afgelopen zondag niet alleen voor chocolade-eieren gezorgd, maar gelukkig ook voor droog weer.
Op het moment dat de kinderen op zoek gingen en de ouders van een aperitiefje genoten kon er zelfs een straaltje zon van af.
Dat het weer gezellig was kan je hier zien op de foto's!
08-04-2010 om 00:00 geschreven door KH
Jaarlijkse eierworp
21-03-2010
Naar jaarlijkse traditie organiseert de Landelijke Gilde de paaseierworp.
Op zondag 4 april worden alle kinderen van de leden uitgenodigd om
eieren te rapen. Dit gebeurt na depaasviering die begint om 10.00
u.
Net als vorige jaren nodigen we al onze kinderen vanaf de eerste kleuterklas tot en met 12 jaar uit om op paaszondag in de boomgaard van de familie de Meyer (Maalzaakstraat 15, Etikhove) paaseieren te komen zoeken!
Terwijl de kinderen eitjes rapen
kunnen de ouders van n paasaperitiefje genieten. Maar ook de (groot)ouders en oudere kinderen zijn welkom op onze paasaperitief!
Om aan de paasklok te laten weten hoeveel eieren ze moet inladen, vragen wij u om in te schrijven via de "e-mail ons" -knop rechtsboven vóór donderdag 1 april of via het antwoordstrookje dat alle leden binnenkort in de bus krijgen.
De foto's van vorig jaar kan je hier nog eens bekijken.
Tot dan!
21-03-2010 om 00:00 geschreven door KH
Bassikounou
18-03-2010
De opkomst op de filmvoorstelling van "De oogsten van de woestijn" was hartverwarmend. Een kleine 130 aanwezigen konden onze dorpsgenoot Leon Demeyer aan het werk zien in Bassikounou, een vergeten dorp diep in Mauretanië. Eerst in een reportage van 1997 en na de pauze in een reportage van 2009. Tijdens deze laatste was duidelijk te zien dat het werk van Leon en de Belgische vereniging "Solidariteit voor de bevolkingen van Sahel en Sahara" niet tevergeefs was geweest, en dat de levensomstandigheden van de lokale bevolking duidelijk waren verbeterd.
Leon Demeyer leidde de film in en ook de regisseur Thierry Devillet was aanwezig. Enkele impressies van de geslaagde avond kan je hier bekijken.
De opbrengst van de avond zal integraal worden overgemaakt aan de "VZW Solidariteit voor de bevolking van de Sahara". Wie de organisatie zelf wil steunen kan altijd storten op BE69001424996078 BIC:
GEBABEBB
We danken alvast iedereen die is komen kijken en door zijn aanwezigheid het goede doel heeft gesteund!
Wie Google Earth op zijn PC heeft staan, kan zelf een bezoekje brengen aan Bassikounou. Download onderstaand bestandje, en sleep het in het venster van Google Earth en reis zo naar Bassikounou!