"De grijze jager: De ruïnes van Gorlan" van John Flanagan
Will groeit op als weesjongen in het weeshuis van de baron. Hij is vrij klein maar heel slim en snel. Als hij oud genoeg is om leerling te worden, zou hij graag naar de krijgsschool gaan omdat hij denkt dat zijn vader ridder was. Maar Will mag niet, want hij is te klein. Halt, de grijze jager, vermoed dat Will een goede jager zal zijn en neemt hem daarom aan als zijn leerling. Will denkt dat grijze jager zijn minderwaardig is. Dat heeft hij goed mis. Hij heeft Arnaut gered van een reusachtig wild zwijn. Een beetje later is er een bijeenkomst van de jagers, waar alle leerlingen moeten laten zien wat ze kunnen. Toen ze aangekomen waren, hoorden ze van een andere jager dat de bijeenkomst niet doorging. De jager zei dat Morgarath nieuwe wezens had getraind: de Kalkara. Ze zijn half beer en half aap en zo goed als onoverwinnelijk. De jagers denken zelfs dat Morgarath een nieuwe oorlog gaat starten. Zouden ze het rijk kunnen redden van de Kalkara?
Ik heb het boek gekregen en ik wist niet goed wat ik ervan moest verwachten. Ik vond het een heel tof boek, dikwijls een beetje spannend, op andere momenten dan weer grappig.
Lars De Clercq
Het verhaal van Amber. Auteur Borgerhoff& Lamberigts
Amber woont in Rekkem. Haar mama heeft geen werk.
Uiteindelijk vindt haar mama werk in Vilvoorde.
Dus ze moeten verhuizen. Amber vindt dat niet leuk.
Want ze heeft een vriendin Joke. Joke haar ouders hebben een boerderij. Daar gaan Amber of haar mama vaak fruit halen.
Dus gaan Joke en Amber een ijsje eten.
Bij Janneke crème dat vond ze de lekkerste ijs van Rekkem.
Daar zag ze haar lief Michiel. Michiel zij niks hij fietste gewoon weg. Toen was het paasvakantie. Ze gingen naar de Ardennen.
Daar ontmoeten ze een paar tieners (ongeveer haar leeftijd).
Ze waren direct vrienden. Ze noemden Kevin, Josje, Sander en Tinnie. Dan gingen ze wandelen. Sander zij hey tegen Amber .
Amber zegt ook hey. Sander zij ik ben op jou. Ik heb al een lief.
Na de vakantie hadden haar ouders heel veel ruzie en Amber had haar papa met iemand anders zien kussen!!!!! Wil je weten welk gevolg dit heeft lees het boek dan maar snel! Noah Mesens Ik vond het een leuk boek en de reeks d5r kijk ik heel graag op ketnet.
de sprookjesbibijotheek auteur paul van loon en laurentien van oranje
Er was eens een sprookjesbibliotheek met heel veel deuren. Sterre wist niet welke deur dat ze zou binnen gaan. Maar op een dag gaf haar opa een takje. En dat takje wees haar de juiste weg. Ze ging binnen en zag zoveel boeken, ze was sprakeloos. Sterre pakte een boek en ging terug naar huis. Sterre ging op de rand van de fontein zitten. Er kwamen kinderen bij. De volgende dag nog meer tot dat heel het dorp er bij zat. Sterre kon zo goed voorlezen totdat de heks een vloek had gedaan. Sterre kon niet meer lezen haar mond zat precies op slot. Heel het dorp was teleurgesteld. Tot op een dag . Heel wat weken later kon ze weer verhalen vertellen .Iedereen van het dorp was weer blij. van Flore
Naast het land Shahganj lag een eiland waar enkele mensen op woonden (een gezin. Oma was al 3 dagen ziek.
Sita ging naar opa. Opa zei: als oma morgen nog ziek is ga ik met haar naar het ziekenhuis, het ziekenhuis in Shahganj. Dan moet Sita een paar dagen alleen thuis blijven. Tegen de avond begon het weer te regenen, pijpenstelen hard. Het regende de hele nacht.
Het dak lekte en er kwam een plasje op de vloer. Sita kon niet slapen. Sita heeft een lappenpop die Moemta heette,ze kon er geheimen mee delen. Opa maakte de boot klaar. De zon kwam net op. Oma lag voorin in de boot. Toen vertrok opa en Sita bleef alleen thuis. Sita zag iets,een verdronken nijlpaard. Ze was bang.
Het eiland was helemaal onder gespoeld. Sita was heel bang. Het was een gevoel dat de wortels van de boom los kwamen. De takken zwiepten. Sita liet niet los, maar de boom viel om. Ze stroomde een tijd mee met de rivier. Ze zag een jongen. Hij kwam naar de boom en zei:kom mee in de boot. Ze dacht in haar eigen mischien zie ik de boom nooit meer. Languit lag ze in de boot, te bang om te praten. Een tijdje daarna aten ze een mango. De zon kwam er door, maar daarna kwam de nacht. Ze probeerden de boom te bereiken. We zullen de boot aan een boom hangen. Rust maar uit zei de jongen. Toen het ochtend was werd Sita wakker. Ze kwam op het land en zag opa. Na enkele dagen dat het water weg was keerden ze terug naar het eiland. Oma was er niet meer bij. Ze knapte de hut terug op.
Sita was op weg naar een rots om kleren op te hangen.
Ze zag iets glinsteren, ze nam het. Het was een speelgoedje. Ze zag de jongen weer. Hij ging Sita op een fluit leren spelen.
Het was een spannend boek met soms droevige momenten. Stan
De knotsgekke wereld van Lotte Wirwar: Boerderij op stelten:Alice Pantermüller en Daniela Kohl
Lotte is een zot meisje. Ze heeft een blokfluit waarmee ze slangen kan bezweren! Maar haar 2 broertjes(Jens en Simon Wirwar)vinden dat maar herrie.In de paasvakantie gaan ze naar een bioboerderij in Duitsland.Terwijl Jens,Simon en Lotte naar een eiland in de Middellandse zee willen gaan. NIET EERLIJK!!! Als ze in Duitsland aankomen vindt Lotte het toch leuk.Ze beklimmen bergen,ze bezweert wormen,ze gaan skiën,ze rapen paaseieren,ze snijden uit hout geiten en nog veel meer!! Ik hoop dat jullie het tof vonden en nog veel plezier met Lotte Wirwar!!!!daaaaaaaaaaaggg!!! Marike