Deze week was het voor mij een leuke week, vol nieuwe ervaringen. Ja ja eindelijk begon onze stage hier. Vanaf nu hebben we drie dagen de week stage, op dinsdag, woensdag en donderdag. Ik doe mijn stage in een mytylschool. Dit is een school voor kinderen met een handicap. En jaja voor mij 6 weken durende stage heb ik ook een eigen klasje. Ik sta bij de oudste kleuters, dit is de leeftijd van 5 - 7 jaar. In mijn klasje zitten 7 kleuters, niet veel zullen sommige denken. Maar dat is zeker voldoende, je kan het niet vergelijken met het buitengewoon onderwijs in België hoor. Het zijn kinderen die nood hebben aan een specifieke behandeling of therapie. Zoals ik al eerder vermelde heb ik 7 kinderen in de klas waaronder 2 meisjes en 5 jongens; Emy, Lian,,Mohammed B., Remon, Mohammed E., Tiuri en Thijmen. Van Thijmen heb ik dinsdag ook al direct moeten afscheid nemen, want deze jongen wordt deze week geopereerd en gaat een revalidatie van 2 maanden tegemoet. Hij is namelijk geboren met een open ruggetje. Deze kinderen zijn op hun eigen manier zo speciaal. Ieder kind heeft zijn talenten. In het begin dacht ik zo van oei, wat kan je met deze kinderen nu doen. Want de meeste hebben een vrij zware handicap. Maar met grote bewondering heb ik kunnen toekijken wat deze kinderen allemaal kunnen. Het zijn echt hele lieve kindjes, waar ik na drie dagen een grote boon heb voor gekregen. Ze hebben allemaal al een plaatstje in mij hart veroverd. Het zijn echt schatjes, je krijgt van hen zoveel liefde terug, ongelooflijk, het is heel moeilijk te beschrijven.
Ik heb op deze drie dagen al heel veel bij geleerd, onder andere gebarentaal, want de meeste kinderen kunnen heel moeilijk praten en zijn soms heel moeilijk te verstaan. Sommige dingen herkende ik nog wel van mijn eindwerk in het secundaire onderwijs. Daar heb ik een eindwerk gemaakt over autisme. Ook hebben ik al enkele dingen geleerd om te communiceren met een praatcomputer.
Voor diegene die me goed kennen, weten dat ik het niet zo gemakkelijk heb om alleen maar te kijken, ik wilde ook meteen al iets doen. Ik speelde met de kinderen, heb meegeturnd, meegezongen, kinderen individueel begeleidt bij een werkje, ... . Maar meteen stelde ik voor om zelf enkele lesjes te geven. En ja, volgende week dinsdag mag ik men eerste lesje geven en weet je wat? Een nieuw lied aanleren. Leuk hé.
Ook deze week ben ik gaan informeren om gebarentaal te leren. En Beppie beloofde ons dat ze iets ging proberen te regelen. Dus nog even wachten. Maar ik heb echt genoten van deze week. Het was voor mij de eerste week dat ik echt iets leerde, waarom ik naar hier was gekomen. Nu ben ik er zeker van dat ik toch nog met veel ervaring naar huis ga komen. En ik kijk al uit naar de volgende weken.
Groetjes
P.S. foto's komen nog op men space. Maar nog even geduld.