Beste ouders en vrienden van L4! Voor er Bingel was, oefenden wij in het vierde leerjaar onze woordpakketjes op "Woordkasteel", een programma op internet met veel leuke spelletjes. Wil je dit ook thuis graag op de computer installeren? Dat kan! En wel zo:
Ga naar: www.woordkasteel.com Klik op het kasteel. Klik op de krokodil "download". Klik op het witte kasteel. Klik op de speaker om ook de geluidsbestanden te downloaden. Klik ook op de woordenlijsten om de juiste woordpakketten te downloaden. Kies Tijd voor taal - klas 2 t/m 6 - Ann Borremans en klik op Nu. Vergeet niet telkens op uitvoeren te klikken. Sla de bestanden op, best daar waar je pc het zelf voorstelt.
Ziezo, nu zou het gelukt moeten zijn. Wanneer
alles op je computer staat, ga je kijken bij "Start" en "Programma's"
en dan zou je het programma Woordkasteel moeten zien.
Veel succes en voor de kids... veel spel(ling)plezier!
11 november is Wapenstilstand. We herdenken de gesneuvelde soldaten van Wereldoorlog I. Ons motto: NOOIT MEER OORLOG! Alleen nog "oorlogje spelen" in de klas tijdens de les drama.
Op herfstuitstap! Ons plan was van deze namiddag naar het bos te gaan... Eerst een flinke wandeling van een dik half uur en dan fijn in het bos spelen... vorige week hadden de kleuters 25° tijdens hun bosuitstap! Dat zal bij ons ook wel zo zijn.... Helaas pindakaas! Gelukkig hadden we het al een beetje in de smiezen en hebben we tijdig onze uitstap aangepast! We zijn naar het park aan de Abdij van 't park gegaan. En wat een geluk want we waren nog maar net daar of we kregen al een regenbui over ons! We konden daar gemakkelijk schuilen terwijl de juffen hun opdrachten uitlegden... en tegen dat de uitleg klaar was, was ook de regenbui voorbij! Tijd dus voor leuke herfstopdrachtjes!
Vergeet je niet af en toe eens te 'Bingelen'? Het Bingeleiland is "the place to be" met tal van leuke en zinvolle oefeningen die passen bij onze taal- en rekenlessen in de klas. Zeker de moeite waard om eens een kijkje te nemen! Veel leerplezier!
Onze computersmurf (meester Stef ) heeft een leuke link gemaakt met een aantal interessante websites, speciaal voor het vierde leerjaar. Ik ga er daar in de loop van het schooljaar ook nog enkele aan toevoegen. Zeker de moeite waard om eens te bekijken!!
Klik op de smurf. (de link staat ook mee in de linkerkolom)
Nog enkele daagjes vakantie en dan ... vliegen we er weer in! Ik ben er alvast superhard klaar voor!! Jullie ook? Vele groetjes en tot gauw! Juf Marijke
Joepie! Julie verjaart op23 juli, maar vierde vandaag al haar fopverjaardag! En hoewel de zomer op zich laat wachten, voelden we ons allemaal al een beetje in vakantiestemming met de heerlijk zoete fruitbrochetten! B-R-A-V-O!! D-A-N-K-U!!
Het is al even geleden, maar op 26 april was onze Tom jarig! En ook dit feestvarken mochten we niet vergeten, natuurlijk! Nog eens een dikke proficiat, Tom. En dank je wel voor de lekkere traktatie!
Deze week brachten we onze fiets mee naar school. Op woensdag konden we onze vaardigheden op de fiets eens testen, onder begeleiding van meester Jonas. Het fietsparcours was niet altijd even makkelijk, maar wel superleuk! Donderdag kwam er een agent naar onze school om te controleren of onze fietsen wel in orde zijn. Bij de meeste kinderen was alles tiptop!
Op 25 maart is Astor jarig! Dat vierden we de vrijdag daarvoor al met lekkere ijsjes...mmmm! Dat smaakte bij het eerste lentezonnetje. Dikke proficiat, Astor!
Onze school stuurt een doos vol wensen van medeleven naar de Sint-Lambertusschool, ter nagedachtenis van de kinderen en begeleiders die omkwamen bij het busongeval in Zwitserland. Wij sturen onze vlinders van hoop mee.
"Met zijn tere vleugeltjes van hier naar daar. Hij ziet in geen plant of dier gevaar. Een vlinder fladdert op een bloemtapijt. Zonder haast, met alle tijd Vliegt hij tot in de eeuwigheid."
Het is weer jeugdboekenweek en die mag uiteraard ook in Sint-Norbertus niet onopgemerkt voorbijgaan. Vrijdag 16 maart werd het klaslokaal van het eerste leerjaar omgetoverd in een heus dierenwoud! Want dat is ook het thema van deze boekenweek: dieren. Ze bestaan in alle maten en gewichten, pratende of niet pratende, menselijke of erg beestige, onverkwikkelijke of gezellige, boze of lieflijke, huiselijke of uithuizige, zachte of vlijmscherp getande, reuzegrote of piepkleine, ongevaarlijke of supergevaarlijke En deze beestjes krijgen allemaal hun plekje in de boeken die de "Luisterlezer" voor ons meebracht. We namen plaats en reisden mee in de fantasie van Toontje en de verteller. Toontje was de reisgezel en ging op zoek naar een dierenverhaal waarmee hij zijn vriendinnetje kon verrassen. We genoten van de verhalen en ze gaven ons zin in meer... leesplezier!