Voila se een nieuw postje in mijn blog We zullen gelijk altijd eerst beginnen met het weer: vandaag een stralende dag met een termperatuur van 34 graden.
Dan nu de hoogtepunten van de dag. Zoals soms wel gebeurt hier in Vietnam is vandaag hier op kantoor de stroom uitgevallen en toch zeker 2 uur uitgeweest. Yoepie hoor ik jullie al zeggen geen werk, niet is minder waar, elk kantoor is hier uitgerust met een noodgenerator dewelke de stroomvoorziening gewoon overpakt. Het enige dat ze niet kan overpakken is de airco, deze heeft dus 2 uur niet gewerkt en ik kan u zeggen dat ge dat wel begint te voelen na laat ons zeggen een half uur, nu ging mijn gedacht dan uit naar het nieuwe gemeentehuis in Zolder. Dat gaat nog lachen worden voor die mensen zonder airco. Zoals jullie misschien weten is het verkeer hier echt niet normaal druk, zo ook elke morgen Om snel en goedkoop op mijn werk te geraken neem ik dus elke morgen de mototaxi aangezien de gewone taxi's hier "s morgens bijna nergens doorgeraken door de drukte en bijgevolg traag en duur zijn.
gebruiksaanwijzing om een mototaxi te nemen:
Om goed en veilig op u werk te geraken moet ge op een paar punten leten
Eerst en vooral moet ge zorgen bij de keuze van een mototaxi dat ge kiest voor ene die een beetje zot is, wanneer ge dit niet doet hebt ge de kans da ge kiest voor ene die nog zotter is en dat maakt de rit naar u werk nog spectaculairder. Vervolgens wanneer u keuze gevallen is moet ge zo een helmpke (pispot) opzetten. Hier moet ge dus echt nie naar iets kijken, eergisteren kreeg ik een roze helm op mijne kop met tekenfilmfiguurkes op, gisteren krijg ik een helm op precies van de Amerikanen tijdens de Vietnam oorlog, en ga zo maar door. Ge spreekt vervolgens een prijs af en ge vertrekt. Voor een ritje op de achtbaan betaal ik hier elke keer 20 000 dong dat is ongeveer 0.80 euro. Eenmaal onderweg begin ik halfweg altijd tranen in mijn ogen te krijgen. Dit kan 3 betekenisen hebben: ofwel is het omdat ik zo blij ben dat ik voor de zot gekozen heb en niet voor de grotere zot ofwel is het omdat de smog en de co'2 en fijn stof mijn ogen helemaal betasten en mijn sproeiers moet opzetten om alle vuiligheid weg te krijgen ofwel is het omdat ik denk dat dit mijn laatste rit in mijn leven gaat zijn. Eenmaal aangekomen is het helmpke afzetten, zot betalen en vervolgens een slok wiskey om van de emoties te bekomen.
Nu mopkesdag achter ons ligt kunnen we weer aan de serieuze zaken beginnen. Vandaag is het wat frisser hier in Ho Chi Min city gisteren was het 37 graden en vandaag maar 36 graden. Begin het al goed gewoon te worden hier in de grote stad. Heb vandaag bovendien werk gemaakt om foto's op internet te zetten. Aangezien hier op bloggen maar weinig plaats is om foto's te zetten ga ik deze op mijn space zetten. De foto's zijn de foto's van het afscheidsfeestje en van mijn vertrek + mijn kamer link is http://cid-c9794dc98f25acb4.spaces.live.com/?lc=1043 normaal gezien of via msn gewoon op mijn naam klikken en dan space van Kristof. Verder is het vandaag een doodgewone werkdag, nie echt iets speciaals meegemaakt of iets dat het vertellen waart is. Hopelijk maak ik nog vanalles mee hier anders gaat het elke dag zo een saai verhaaltje worden op mijn blog
Vandaag mijn volgende bericht is plaatsen se Aangezien het internet bij mij op hotel al 2 dagen plat ligt moet ik wel al mijn berichten plaatsen op het werk. Het is hier vandaag een doodgewone dag met de termometer die staat op 37 graden, wat ik kan u zeggen ongelooflijk warm is. Vandaag bovendien op het werk een nieuwe opdracht gekregen waarmee het zo is dat ik samen met een Vietnamese collega (Vrouw, 25 jaar, vrijgezel) insta voor het transport van papierdrukpersen van Canada naar Ho Chi min city en van Singapore naar Ho Chi min city, zo zal het zijn dat ik in de loop van volgende week naar de haven moet gaan om het ontladen van het transport waar te nemen. Vandaag bovendien iets Vietnamees gegeten, iets met rauwe vis. Het viel wel mee qua smaak maar het zag en rook gewoon niet goed.
Dan nu op aanvraag van Kenny het verhaal van de wc
In het kort gaat het verhaal als volgt. Zoals jullie weten als wij in de België de wc doortrekken dan gaat alles direct door de afvoer naar de put. Welnu hier in Vietnam is dat een beetje anders. De eerste dag toen ik hier was zat ik op hotel en door al dat zitten in het vliegtuig had er zich een grote boodschap opgeslagen. Toen ik in mijn hotel op de kamer was moest deze boodschap dringend verzonden worden, ikke dus naar de wc. Toen ik eindelijk gedaan had wou ik de wc doortrekken, en nu komt het Bij sommige wc's in vietnam wanneer je doortrekt vult de pot zich eerst waarna alle water ineens door de afvoer weggetrokken word. Nu dat had ik dus niet door, ik trek de wc door en deze begint dus gewoon vol te lopen, mijn gedacht was dus oei ik heb teveel in de pot gelegd en de afvoer is verstopt geraakt. Ik dus in allerijl met mijn hand in de wc om alles handmatig door de afvoer te stoppen. Natuurlijk had ik al rap door dat dit de manier is om de wc door te spoelen en zag ik de stommiteit van mezelf in. Zal proberen is een filmpke te maken van hoe de wc hier doorspoelt Het moraal van het verhaal: Ik ben 2 keer afgegaan, de eerste keer door naar de wc te gaan en de 2de keer omdat er stront aan de knikker was en dit verhaals is trouwens geen 1 april grapke
Eindelijk kan ik is beginnen aan mijn blog en neerschrijven wat ik al allemaal meegemaakt heb hier in Vietnam
Momenteel zit al aan mijn 5de dag in Vietnam en ik begin het meer en meer gewoon te worden.
Het eerste wat hier opviel is het verkeer, da is hier dus verschrikkelijk. Er rijden hier wel 10duizenden brommerkes rond en verkeersregels dienen hier alleen maar om hun gat mee af te vegen denk ik. De straat oversteken betekent soms wel u leven riskeren, de truc is gewoon een beetje schuin overlopen, constant wandelen en zeker niet achteruit gaan want dan zit er ne 50ccer in u gat. Het eten valt reuze mee, je kan hier heel Westers eten gelijk bij ons thuis (pizza, pasta,kebab,...) maar heb ondertussen ook al 3 keer vietnamees gegeten en het valt goed mee en is bovendien een stuk goedkoper. Een Vietnamese maaltijd kost gemiddeld 50000 dong en dat is al veel en is omgerekend 210 ongeveer, het enige nadeel is dat je wel 3 pinten moet drinken om je mond en gehemelte op een normale temperatuur te krijgen want hier gebruiken ze evenveel chili in hun eten als wij zoutkorrelkes in Belgie denk ik.
Dan het BIER Hier hebben ze totaal geen verstand van bier dus, je kan hier een paar dingen drinken Saigon beer (in vergelijking met dit bier is martens pils wereldtop) Tiger (wordt het meeste hier gedronken, vindt het niet zo lekker maar men zegt da ge aan de smaak moet wennen. Ben al 4 dagen aan het wennen en vindt nog altijd dat het nie smaakt) Heinekken (hier hebben ze dus Heinekken, en ge kunt mij doodschieten of wat dan ook, dat is het bier dat ik hier drink aangezien er geen andere alternatieven zijn)
voor de rest zal ik morgen of in de week nog andere nieuws posten groetjes kristof
We hebben om te starten ook al een reeks extra's toegevoegd aan uw blog, zodat u dit zelf niet meer hoeft te doen. Zo is er een archief, gastenboek, zoekfunctie, enz. toegevoegd geworden. U kan ze nu op uw blog zien langs de linker en rechter kant.
U kan dit zelf helemaal aanpassen. Surf naar http://www.bloggen.be/ en log vervolgens daar in met uw gebruikersnaam en wachtwoord. Klik vervolgens op 'personaliseer'. Daar kan u zien welke functies reeds toegevoegd zijn, ze van volgorde wijzigen, aanpassen, ze verwijderen en nog een hele reeks andere mogelijkheden toevoegen.
Om berichten toe te voegen, doet u dit als volgt. Surf naar http://www.bloggen.be/ en log vervolgens in met uw gebruikersnaam en wachtwoord. Druk vervolgens op 'Toevoegen'. U kan nu de titel en het bericht ingeven.
Om een bericht te verwijderen, zoals dit bericht (dit bericht hoeft hier niet op te blijven staan), klikt u in plaats van op 'Toevoegen' op 'Wijzigen'. Vervolgens klikt u op de knop 'Verwijderen' die achter dit bericht staat (achter de titel 'Proficiat!'). Nog even bevestigen dat u dit bericht wenst te verwijderen en het bericht is verwijderd. U kan dit op dezelfde manier in de toekomst berichten wijzigen of verwijderen.
Er zijn nog een hele reeks extra mogelijkheden en functionaliteiten die u kan gebruiken voor uw blog. Log in op http://www.bloggen.be/ en geef uw gebruikersnaam en wachtwoord op. Klik vervolgens op 'Instellingen'. Daar kan u een hele reeks zaken aanpassen, extra functies toevoegen, enz.
WAT IS CONCREET DE BEDOELING??
De bedoeling is dat u op regelmatige basis een bericht toevoegt op uw blog. U kan hierin zetten wat u zelf wenst.
- Bijvoorbeeld: u heeft een blog gemaakt voor gedichten. Dan kan u bvb. elke dag een gedicht toevoegen op uw blog. U geeft de titel in van het gedicht en daaronder in het bericht het gedicht zelf. Zo kunnen uw bezoekers dagelijks terugkomen om uw laatste nieuw gedicht te lezen. Indien u meerdere gedichten wenst toe te voegen op eenzelfde dag, voegt u deze toe als afzonderlijke berichten, dus niet in één bericht.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken over de actualiteit. Dan kan u bvb. dagelijks een bericht plaatsen met uw mening over iets uit de actualiteit. Bvb. over een bepaalde ramp, ongeval, uitspraak, voorval,... U geeft bvb. in de titel het onderwerp waarover u het gaat hebben en in het bericht plaatst u uw mening over dat onderwerp. Zo kan u bvb. meedelen dat de media voor de zoveelste keer het fout heeft, of waarom ze nu dat weer in de actualiteit brengen,... Of u kan ook meer diepgaande artikels plaatsen en meer informatie over een bepaald onderwerp opzoeken en dit op uw blog plaatsen. Indien u over meerdere zaken iets wil zeggen op die dag, plaatst u deze als afzonderlijke berichten, zo is dit het meest duidelijk voor uw bezoekers.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken als dagboek. Dagelijks maakt u een bericht aan met wat u er wenst in te plaatsen, zoals u anders in een dagboek zou plaatsen. Dit kan zijn over wat u vandaag hebt gedaan, wat u vandaag heeft gehoord, wat u van plan bent, enz. Maak een titel en typ het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks naar uw blog komen om uw laatste nieuwe bericht te lezen en mee uw dagboek te lezen.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met plaatselijk nieuws. Met uw eigen blog kan u zo zelfs journalist zijn. U kan op uw blog het plaatselijk nieuws vertellen. Telkens u iets nieuw hebt, plaats u een bericht: u geeft een titel op en typt wat u weet over het nieuws. Dit kan zijn over een feest in de buurt, een verkeersongeval in de streek, een nieuwe baan die men gaat aanleggen, een nieuwe regeling, verkiezingen, een staking, een nieuwe winkel, enz. Afhankelijk van het nieuws plaatst u iedere keer een nieuw bericht. Indien u veel nieuws heeft, kan u zo dagelijks vele berichten plaatsen met wat u te weten bent gekomen over uw regio. Zorg ervoor dat u telkens een nieuw bericht ingeeft per onderwerp, en niet zaken samen plaatst. Indien u wat minder nieuws kan bijeen sprokkelen is uiteraard 1 bericht per dag of 2 berichten per week ook goed. Probeer op een regelmatige basis een berichtje te plaatsen, zo komen uw bezoekers telkens terug.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met een reisverslag. U kan een bericht aanmaken per dag van uw reis. Zo kan u in de titel opgeven over welke dag u het gaat hebben, en in het bericht plaatst u dan het verslag van die dag. Zo komen alle berichten onder elkaar te staan, netjes gescheiden per dag. U kan dus op éénzelfde dag meerdere berichten ingeven van uw reisverslag.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken met tips op. Dan maakt u telkens u een tip heeft een nieuw bericht aan. In de titel zet u waarover uw tip zal gaan. In het bericht geeft u dan de hele tip in. Probeer zo op regelmatige basis nieuwe tips toe te voegen, zodat bezoekers telkens terug komen naar uw blog. Probeer bvb. 1 keer per dag, of 2 keer per week een nieuwe tip zo toe te voegen. Indien u heel enthousiast bent, kan u natuurlijk ook meerdere tips op een dag ingeven. Let er dan op dat het meest duidelijk is indien u pér tip een nieuw bericht aanmaakt. Zo kan u dus bvb. wel 20 berichten aanmaken op een dag indien u 20 tips heeft voor uw bezoekers.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken dat uw activiteiten weerspiegelt. U bent bvb. actief in een bedrijf, vereniging of organisatie en maakt elke dag wel eens iets mee. Dan kan je al deze belevenissen op uw blog plaatsen. Het komt dan neer op een soort van dagboek. Dan kan u dagelijks, of eventueel meerdere keren per dag, een bericht plaatsen op uw blog om uw belevenissen te vertellen. Geef een titel op dat zeer kort uw belevenis beschrijft en typ daarna alles in wat u maar wenst in het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks of meermaals per dag terugkomen naar uw blog om uw laatste belevenissen te lezen.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken uw hobby. U kan dan op regelmatige basis, bvb. dagelijks, een bericht toevoegen op uw blog over uw hobby. Dit kan gaan dat u vandaag een nieuwe postzegel bij uw verzameling heeft, een nieuwe bierkaart, een grote vis heeft gevangen, enz. Vertel erover en misschien kan je er zelfs een foto bij plaatsen. Zo kunnen anderen die ook dezelfde hobby hebben dagelijks mee lezen. Als u bvb. zeer actief bent in uw hobby, kan u dagelijks uiteraard meerdere berichtjes plaatsen, met bvb. de laatste nieuwtjes. Zo trek je veel bezoekers aan.
WAT ZIJN DIE "REACTIES"?
Een bezoeker kan op een bericht van u een reactie plaatsen. Een bezoeker kan dus zelf géén bericht plaatsen op uw blog zelf, wel een reactie. Het verschil is dat de reactie niet komt op de beginpagina, maar enkel bij een bericht hoort. Het is dus zo dat een reactie enkel gaat over een reactie bij een bericht. Indien u bvb. een gedicht heeft geschreven, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze het heel mooi vond. Of bvb. indien u plaatselijk nieuws brengt, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze nog iets meer over de feiten weet (bvb. exacte uur van het ongeval, het juiste locatie van het evenement,...). Of bvb. indien uw blog een dagboek is, kan men reageren op het bericht van die dag, zo kan men meeleven met u, u een vraag stellen, enz. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.
WAT IS DE "WAARDERING"?
Een bezoeker kan een bepaald bericht een waardering geven. Dit is om aan te geven of men dit bericht goed vindt of niet. Het kan bvb. gaan over een bericht, hoe goed men dat vond. Het kan ook gaan over een ander bericht, bvb. een tip, die men wel of niet bruikbaar vond. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.
Het Bloggen.be-team wenst u veel succes met uw gloednieuwe blog!