Kirsten en haar leven :)
Inhoud blog
  • World Aids Day
  • Empowerrrrr !
  • Committee for Legal Aid to Poor
  • Ichi - Ni - San - Shi
  • (take) Action !

    Zoeken in blog


    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     


    Bhubaneswariaanse Stage avonturen enzo
    11-11-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.(take) Action !
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Een televisieploeg komt een interview afnemen van een vrouw die in de shelter woont. Ze is hier nu ongeveer 2-3 weken. Haar situatie is bijzonder.

    Zij is afkomstig uit Islamitische Kashmir , waar ze tot voor kort met haar man en vijf kinderen woonde. Een gelukkig leven leidde ze er niet. Naar verluidt is haar man zeer gewelddadig en heeft ze er jaren van agressieve onderdrukking opzitten.

    Op een dag leerde ze een man van Bhubaneswar kennen die er werkte in een fabriek. Ze werden verliefd en besloten naar Bhubaneswar te vluchten. De echtgenoot heeft de man vervolgens aangeklaagd wegens ontvoering van zijn vrouw. De man zit momenteel in de gevangenis.

    De vrouw van Kashmir wil nu scheiden van haar man. Dit is niet zo simpel. Dit kan enkel wanneer de man talak talak talak tegen zijn vrouw zegt. Maar wanneer de vrouw zou terugkeren naar Kashmir, zal ze vermoordt worden door de familie.

    11-11-2007, 00:00 geschreven door Kirsten  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    10-11-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Adieu
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Mireille is vertrokken.
    Na dit avontuur zal ze voor haar terugvlucht nog drie weken een stukje India en Nepal verkennen.
    Ze zal in België zijn om Kerstmis te vieren met familie en vrienden, maar met nieuwjaar is er alweer op avontuur.
    Ditmaal in Zuid-Afrika, ook voor vrijwilligerswerk.

    Ik heb er een hele goede vriendin aan over gehouden!

    10-11-2007, 00:00 geschreven door Kirsten  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    09-11-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Happy Diwaliiiii
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    *knetter*knal*knal*knetter*knal*knal*fiiiuuuuuuuuuuuuw BOOM*

    Het is Diwali! Het lichtfeest. Op deze dag, en vooral wanneer de avond valt, viert heel India “de overwinning van het goede over het kwade, overwinning van het licht over de duisternis, overwinning van de gelukzaligheid over de onwetendheid”.

    "Het vieren van dit feest gaat gepaard met het nuttigen van zoetig eten. Men steekt, naast het verlichten van de huizen, ook vuurwerk af. Divali is een vrolijk feest en wordt vaak gevierd in gezinsverband. Het is een feest voor iedereen, voor jong en oud, man en vrouw, arm en rijk. Divali wordt gevierd om het licht te verwelkomen in het leven. Licht wordt namelijk altijd geassocieerd met succes en hoop."
    (http://nl.wikipedia.org/wiki/Diwali)

    Het hele gebouw van Ruchika langs de buitenkant verlicht met kaarsjes. Iedereen is zeer uitgelaten en duidelijk in een feeststemming. Er wordt uitbundig gedanst en volop geposeerd voor de camera :)

    Ik ga de buurvrouw een gelukkige Diwali wensen en wordt zeer liefdevol ontvangen. Ze ging net beginnen met Puja (=een ritueel gebaar waarbij met met een olielampje een cirkel op en neer maakt) in haar gebedskamer. Maar ze ze stond erop dat ik het deze keer deed!
    "Vermits je niet in de Jagannath tempel toegelaten ben, mag je in mij tempel dit ritueel uitvoeren" (In de Jagannath tempel mogen enkel hindoes binnen = een belangrijk pergrimsoord ongeveer 60 kilometer hier vandaan in de stad Puri)
    Nadien krijg ik, zoals de traditie het voorschrijft zoet en vuurstokjes om aan te steken.

    Even later komt Dwivedy (projectmanager) Mireille en mij ophalen voor een diner bij hem thuis. Op het dakterras was er een overaanbod aan vuurwerk, mede door ons :)

    09-11-2007, 00:00 geschreven door Kirsten  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    08-11-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eerste maal Bengaalse baai
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Jimmy Lam is een fotograaf, afkomstig vanuit China, maar woonachtig te Singapore. Een zeer goede artiest naar mijn mening.
    Hij is op bezoek bij Ruchika omdat hij een reportage wil maken over de transsexuelen die in een bepaalde slum leven.
    Vermits hij moet wachten op toestemming van de guru is hij vandaag technisch werkloos, dus besluit hij naar Puri te gaan en Mireille en ik zijn uitgenodigd om hem te vergezellen.

    Het was een dolle rit, waarbij de rijbaan vaak omgetoverd wordt in eenrichtingsverkeer. Allerhande voertuigen en nemen deel aan het verkeer, waardoor de snelheden niet altijd evenredig zijn. Het voorbij steken van de voorliggende is dan ook véél voorkomend. Met alle adrenaline vandien.

    Eens aangekomen nemen we een kijken aan de ingand van de Lord Jagannath tempel. Binnengaan is ons in dit leven niet gegeven.
    Dan maar naar het strand!
    Het was zalig om de zee te zien. Maar de typische strandbeelden waren er echter niet te vinden. Niemand in bikini of zwembroek, geen handdoeken en parasollen of 'boul de Berlin'-verkopers. Neen, vrouwen in gewaden en mannen in lungi's die genieten van het verfrissende water. Hier geldt de "geen honden op het strand" wet niet! Integendeel, de heilige koeien zijn in grote getalen aanwezig. Ook de kleintjes!

    "Puri beach, where only the cows can bath nude"
    (Jimmy Lam)

    08-11-2007, 00:00 geschreven door Kirsten  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Archief per week
  • 26/11-02/12 2007
  • 19/11-25/11 2007
  • 12/11-18/11 2007
  • 05/11-11/11 2007
  • 29/10-04/11 2007
  • 22/10-28/10 2007
  • 15/10-21/10 2007
  • 08/10-14/10 2007
  • 01/10-07/10 2007
  • 26/09-02/10 2005

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs