Deze week werkten we rond het project: "grootouders" samen met de andere klassen. We luisterden naar het verhaal van Jules en zijn grootouders die op bezoek kwamen. We kregen het bezoek van de oma en opa van Margo. Ze vertelden over hun hobby's en vertelden een verhaal. We hebben aan de knutseltafel een geschenk gemaakt voor de oma's en opa's en oefenden veel voor het forum. We hebben ook koekjes gebakken voor het forum. Op vrijdag 20 november was het dan zover, ons forum. foto's volgen.
Deze week werken we rond het thema "neuzen snuiten" met Jules. Op maandag vierden we de verjaardag van Shobam en luisterden naar het verhaal van Jules op het toilet. Aan de knutseltafel hebben we gestempeld met toiletrolletjes en konden we schilderen met waterverf.
We leerden een versje en poetsten samen met Jules onze tanden. Op de grote prent mochten we aanduiden en vertellen wat we zagen.
Deze week hebben we verder gewerkt rond het thema: "herfst". We keken naar een grote prent van Jules in het bos en luisterden naar geluiden uit het bos. Aan de knutseltafel maakten we een herfstboom, een kleurblad en moesten we stukjes scheuren en kleven op een eikel.
We luisterden naar een verhaal van "Max en de worm" en we speelden een spelletje met herfstmateriaal.Volgende week is het vakantie en na de vakantie gaan we van start met het thema: "neuzen snuiten". Prettige vakantie!
Op maandag zijn we naar het bos geweest. Het was een leuke, leerrijke ervaring. We hebben blaadjes (in verschillende kleur), eikels, bolsters, kastanjes meegebracht uit het bos. In de klas hebben we besproken en bekeken wat we allemaal mee hadden.We luisterden naar het verhaal van "Dribbel en het herfstblad" en "Jules in het bos". In de kring toverde de juf iets weg (van herfstmateriaal) en moesten we raden wat er weg was. Op het grote scherm konden we puzzelen, kleuren en een spel spelen over Jules in het bos. Aan de knutseltafel stempelden we rond een herfstblad en maakten we een paddenstoel. Volgende week gaan we verder met dit thema.
Deze week hebben we verder gewerkt aan het thema: "kabouters".
We luisterden naar het verhaal "lawaaikabouters" en keken naar een grote prent van het kabouterbos. Aan de knutseltafel kleurden we een paddenstoel en maakten we een kabouter. We hebben ook geholpen om de kabouters die verdwaald waren, naar hun huisje terug te brengen. Hierbij moesten we goed letten op de kleuren. We leerden ook een kabouterlied:
Deze week werken we rond het thema "kabouters". Jules had kabouters zien lopen in de klas en die moesten we zoeken. Nadien hebben we de kabouters besproken, wat hadden ze aan, wat hadden ze mee, was het een jongen of een meisje...
Tijdens het spel "waar is de kabouter" verstopte de juf een kabouter onder een beker, onder de andere 2 bekers zat niets. We moesten goed kijken om de kabouter terug te vinden. Aan de knutseltafel maakten we een kaboutermuts. We konden aan het rad draaien en moesten dan de juiste kaboutermuts aan de juiste kabouter geven. Volgende week werken we verder rond dit thema.
Het thema "kermis" kondigde zich aan met een verhaal van Fien en Max die eendjes aan het vissen waren. We hebben dan eendjes waargenomen, gesorteerd op kleur en daarna gesorteerd volgens uitzicht (met of zonder pet, met of zonder bril). Daarna hebben we een badje gevuld met water,de eendjes erin gedaan en zo konden we vissen. Aan de knutseltafel hebben we een eendje bestempeld met de vingers en met waterverf geschilderd. We speelden een spelletje met een eendje dat verstopt was en dat we moesten zoeken. Juf heeft een flos (van de draaimolen) gemaakt en wij moesten hem proberen te pakken. We deden ook een wedstrijdje: wie kan er het eerst een eendje vangen. Volgende week werken we rond kabouters.
Deze week hebben we verder gewerkt rond het thema "Jules is jarig". We luisterden naar het verhaal en we experimenteerden met ballonnen. We hebben ook een spel gespeeld waarbij we een ballon rond onze voet hadden en we mochten elkaars ballon stuk stampen met onze voeten. In de keuken hebben we een cake gebakken voor de verjaardag van Jules en leerden we een dans voor het feest. Aan de knutseltafel hebben we een taartje gemaakt van een kaasdoos. We telden af, en vandaag is het zover. Jules is jarig!!! later volgen de foto's.
Volgende week werken we rond het thema "kermis". Tot dan!
Jules kwam deze week naar de klas met een doos die hij gekregen had van zijn mama. toen we de doos open deden zagen we dat er een briefje bij zat. Het was een briefje van de mama van Jules, ze was jarig en had voor de vriendjes van Jules een cake gebakken. Er zaten ook kaarsjes in de doos en slagroom. Eerst hebben we een spelletje gespeeld met de kaasjes. Ieder kind mocht evenveel kaasjes uitblazen als er stippen op de dobbelsteen staan (1of 2). Daarna mochten we proeven van de slagroom en de cake. mmmm lekker. Jules is ook bijna Jarig en aan de werktafel hebben we een verrassing gemaakt voor Jules. We moesten een ballon helemaal bekleven met stroken papier, hier stoppen we dan een verrassing in voor Jules. Ook hebben we geluisterd naar het verhaal van "Jules is Jarig". We leerden ook een liedje voor het feest van Jules volgende week donderdag. We kregen van Jules elk een uitnodiging voor het feest. Het stempelen met de ballonnen vonden we ook heel leuk. We hebben een winkeltje gemaakt in onze klas waar we een geschenkje kunnen kopen voor de verjaardag van Jules. Volgende week meer nieuws, want dan is Jules Jarig. Hieronder enkele sfeerbeelden.
Deze week werkten we verder rond het thema "terug naar school". We hoorden een verhaal van Jules die voor de eerste keer naar school gaat. We bekeken een grote prent van de speelplaats van Jules en moesten de verborgen luikjes zoeken. Samen met de juf hebben we gepraat over verdrietig/blij zijn. Aan de knutseltafel konden we Jules schilderen en een blij/verdrietig gezicht van Jules kleuren met wasco's. We keken naar Koekeloere en we deden een kimspel waarbij we moesten zien wat er weggetoverd was. We hebben ook een versje geleerd: