...met avonturen en belevenissen uit de 3de kleuterklas...
24-05-2010
Schoolreis: Zoo Antwerpen
Iedereen had er lang naar uitgekeken en vrijdag was het dan zover. Onze schoolreis met de trein naar de Zoo van Antwerpen. 's Morgens zijn we samengekomen op de parking aan het station van Vilvoorde waar de meeste mama's en papa's hun kapoenen naartoe brachten.
Allemaal op het perron wachten op de trein
Joepi, we zijn weg.........
De trein was voor ons gereserveerd...
Het perron in Antwerpen Centraal...........
Het station van Antwerpen .... een heel mooi gebouw .... sommige kleuters dachten zelfs dat we in een kasteel zaten....
Naast het station is de dierentuin....
We hebben heel veel gewandeld maar ook veel gezien De beren..............
De zeeleeuwenshow....................
Even pauzeren met een koek en drank.....
En dan verder naar de leeuwen................
de zebra's...................
de giraffen.................
Hier zijn we op weg naar iemand waar iedereen heeft naaruit gekeken....
Kai-Mook, de baby-olifant die ondertussen 1 jaar is geworden.....
de pinguins buiten...............
en de pinguins binnnen.......
de schildpadden...............
de kamelen....
een nijlpaard in het water dat maar af en toe eens kwam piepen..............
Namiddagpauze in het gras.............
even rust en wat genieten van het zonnetje.......................
Maar sommigen hadden niet zo veel rust nodig..... dus wat ravotten in het gras met meester Wim
Nog wat dieren kijken..................
We hebben natuurlijk nog heel veel meer dieren gezien maar niet van alle dieren werden foto's genomen. Dan was het tijd om naar huis te gaan, terug met de trein naar Vilvoorde
Op de trein was het al heel wat stiller dan tijdens de heenreis. Wat doen kleuters na een vermoeiende dag op de trein??? De krant lezen....................
nog een beetje drinken...............
en slapen natuurlijk.
Hier zitten we dan te wachten op mama of papa die ons komt ophalen aan het station. Het was een vermoeiende, leerrijke maar vooral heel leuke dag!!!
Net op de dag dat de mama's na de middag naar de klas mochten komen, kregen we voor de middag bezoek van de Politie. Nee we hadden niks mispeutert, 2 vriendelijke politiemannen toonden ons een filmpje over hoe we veilig de weg konden oversteken.
En na het filmpje mochten we het echt gaan proberen samen met de politie. Eerst op een zebrapad.....
... en dan ook zonder zebrapad.
We hadden het allemaal heel goed gedaan en als beloning....
....mochten we in een echte politiewagen zitten. Sommigen vooraan....
....anderen achteraan.
We mochten ook op de politiescooter zitten
Yarni kreeg zelfs de politie zijn helm op.
En de sirene die hadden we ook heel snel gevonden
Nu konden we 2 weken werken rond het thema vervoer en verkeer, we hadden ook veel geleerd en gezien. In de denkhoek waren er ook weer werkblaadjes naar keuze......
Deze week kregen we een werkboekje over het verkeer. Het was een moet-werkje en we kregen er een week de tijd voor. Wat hebben we allemaal flink gewerkt, iedereen had al zijn werkjes klaar.
De hoekjes waren de mag-werkjes: puzzels maken van cars
Spelen met de auto's en de garage
Ons verkleden als een politie in de poppenhoek
Dansfilmpjes kijken: de politie van K3
Garage's en wegen bouwen in de bouwhoek
Poppenkast spelen met een politiepop. ....en nog veel meer
Tijdens dit thema hebben we vooral gewerkt met de begrippen: vooraan-midden-achteraan-voor en na. We hebben deze woordjes geoefend met verschillende activiteiten. Zoals hier met de auto's....
Of hier met te tekenen: we kregen als opdracht: teken vooraan een verkeerslicht - in het midden een politeagent en achteraan een verkeersbord.
Wie liever schilderde voor de opdracht uit te voeren, kon dat ook.
Deze maand hadden we maar één jarige. Jenthe is 6 jaar geworden Een dikke proficiat Jenthe!!!
We hebben zijn verjaardag op de tradinionele manier gevierd, eerst door te tekenen voor de jarige....
....dan samen iets lekkers maken. Deze keer was het bananenmelk.
Als afsluiter de stoelendans waar alle kleuters telkens enorm naar uitkijken.
Twee meisjes bleven als laatste over en ..............
....Ines was de winnaar deze keer.
En zoals elke week zijn er weer 2 leerlingen van het 1e leerjaar komen voorlezen. Deze keer was het Sarah en Jason. Jullie hebben het prima gedaan.
Morgen 21 mei gaan we op schoolreis met de trein naar de Zoo van Antwerpen. Daarna werken we 14 dagen rond het thema dierentuin. We gaan ook nog 14 dagen regelmatig oefenen want op 5 juni is het schoolfeest en treden we op voor alle bezoekers. Dus iedereen welkom!!!
De kleuters mochten een foto van hun mama meenemen. Ze konden over hun mama vertellen en de foto op het magneetbord hangen zodat we ze de hele week goed konden zien.
Na het bespreken van de foto's kregen we als opdracht om onze mama te tekenen met zwarte stift en daarna inschilderen met waterverf.
Er waren ook heel wat speelhoeken open: het poppenhuis
de poppenhoek
het miniatuurspeelgoed met de playmobielmannetjes
Deze week moesten we allemaal alle werkjes doen. Hier maken we een kaart voor mama.
En we hebben ook een geschenkje voor mama gemaakt: een grasgroenhoofd. In een nylonkous moesten we graszaad doen....
.... en daarna verder aanvulllen met houtkrullen
De juf hielp ons dan met de neus en ons mannetje kreeg ook ogen en een mond. We maakten ook een kleine gebruiksaanwijzing voor erbij te steken zodat onze mama's konden lezen wat de bedoeling was van dit mannetje.
Dat zijn ze dan, onze grasgroene hoofden maar dan nog zonder gras Het is nu de bedoeling dat in het potje water wordt gedaan en als je het veel water geeft en goed warm zet dan gaan deze kale mannetje grashaar krijgen.
Onze juf heeft alles dan netjes ingepakt, klaar om aan onze mama's te geven.
Deze week zijn Ode en Redouan van het 1e leerjaar komen voorlezen.
Vrijdagmorgend kwam juf Heidi in de klas en ze had een groot probleem. Ze wilde met de kleuters een spel gaan spelen maar meester Kris had al haar briefomslagen genomen en die verstopt in de school. Juf Heidi kwam vragen of wij haar wilden helpen zoeken en dat hebben we dan ook onmiddellijk gedaan. We moesten de pijlen volgen en de briefomslagen zoeken.
De pijlen brachten ons naar een hele mooie plek. We hadden al gezien dat juf Heidi en juf Kim een gezellig hoekje hadden gemaakt aan de mediatheek maar wat dat nu juist was wisten we nog niet.
Het gezellige hoekje is "De leesplek"
De leesplek is een gezellige plek vol boeken waar we met de klas of in kleine groep kunnen gaan lezen of leuke activiteiten doen. De leesplek is voor alle kleuters en leerlingen van de school.
In elke briefomslag die we gevonden hadden zaten letters en onze eerste opdracht was maak met de letters de woorden "De leesplek"
Dan kregen we een tweede opdracht. Samen met een vriendje kregen we een prent. Die prent moesten we terugvinden in één van de boeken van de leesplek.
We moesten dus in alle boekjes goed kijken tot we de prent gevonden hadden.
Via deze activiteiten hebben we de leesplek met al zijn boeken ontdekt. Bedankt juf Heidi het was superleuk!!
En na de middag was dan het grote moment aangebroken. Alle kleuter hadden er enorm naar uitgekeken. De mama's kwamen naar de klas. We hadden enkele leuke hoekjes open en de kleuters konden kiezen wat ze wilden doen en hun mama mocht mee. In de knutselhoek konden ze samen met hun mama speeldeeg maken en van dat speeldeeg maakten ze de letter "M" van mama.
In de poppenhoek mochten de mama's hun kapoenen schminken.
In de leeshoek werd er samen in de boekjes gekeken.
Er werden spelletjes gespeeld
Op het tapijt mochten de kleuters de verteltafel van het prentenboek "Dottie's eieren" spelen.
Het was geweldig om te zien hoe al mijn kleuters genoten om samen met hun mama in de hoekjes te werken. Ik wil dan ook alle mama's bedanken voor hun aanwezigheid en hun medewerking.
Ik wens alle mama's zondag een hele fijne moederdag. Groetjes juf Veerle