Foto
Zoeken in blog

Archief per maand
  • 06-2016
  • 05-2016
  • 04-2016
  • 03-2016
    Inhoud blog
  • Pief poef paf, mijn broek zakt af!
  • Vaderdag !!
  • Broem broem, tuut tuut!
  • Moederdag !!
  • Met potlood en papier heb ik veel plezier!
    Juf Francesca
    De blog van een jonge kleuterjuf!
    01-03-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mijn afgelegde weg
    Na 3 jaar kleuteronderwijs te studeren mocht ik vorig schooljaar eindelijk uitkijken naar een job. Dat was makkelijker gezegd dan gedaan.
    Ik ging in 74 scholen persoonlijk langs met mijn sollicitatiebrief en stuurde hem daarna ook nog eens per mail naar dezelfde scholen. Van slechts een drietal scholen kreeg ik respons, maar het was ook alleen maar om te laten weten dat ze voorlopig geen werk hadden voor mij en in de toekomst aan mij zouden denken.
    Eén scholengemeenschap nodigde mij uit om op gesprek te gaan voor een plaatsje op hun wervingsreserve. Ik ging er op in en werd ook positief bevonden. Ik kreeg een plaatsje op hun reservelijst voor interims. Eindelijk een beetje licht aan het einde van de tunnel!
    Ik werd doorheen dat schooljaar meerdere keren opgebeld door de scholengemeenschap en heb heel wat interims mogen doen voor hen.
    In september 2014 kwam er niet veel uit de bus. Tegen het einde van de maand ging ik in op een vervanging van 1 dag in een school op een uur rijden van bij mij thuis. Ik was een beetje radeloos en dacht dat ik nooit aan werk zou geraken. Vanaf half oktober schoot alles wat in gang. Ik mocht een vervanging doen van 2 weken en daarna wisselden vele vervangingen in verschillende scholen elkaar af. Vanaf februari tot het einde van het schooljaar mocht ik dan zomeruren invullen in een school en haar wijkafdeling. Het begon met 15/24 en eindigde met 23/24 (1 uurtje te kort voor fulltime).
    Na de zomervakantie kon ik niet terug naar de school waar ik de maanden voordien had gewerkt. Er was plaats vrij voor 1 fulltime, maar die ging naar een TADD'er.

    In de laatste week van augustus ging ik dan maar opnieuw solliciteren. Persoonlijk langsgaan, mailen, ... . Plots, uit het niets kwam het geweldige nieuws dat ik op 1 september mocht beginnen als turnjuf bij de kleuters. Het begon bij 2 weken met kans op verlenging. Het werd ook verlengd en nog eens en nog eens, tot aan de herfstvakantie! Na de herfstvakantie kon ik helaas niet terug. De juf die ik verving kwam terug werken en ik moest opnieuw op zoek naar werk. November en december waren een ramp ... Amper 7 dagen heb ik kunnen werken tijdens die 2 maanden.
    De maandag na de kerstvakantie was ik vroeg opgestaan om de vacatures op jobsopschool.be in de gaten te houden want dan komen er meestal heel wat vacatures open. Weer niets! Op dinsdag werd ik om 8u ineens opgebeld met de vraag of ik een vervanging kon doen in het vierde leerjaar voor 2 weken. Ik ging erop in, maar wist eigenlijk niet waar ik aan begon. Ik had daar helemaal geen ervaring mee. Ik begon er vol goede moed aan en met de hulp van enkele collega's maakten we er 2 toffe weken van. De week erna kon ik alweer beginnen in een andere school tot aan de krokusvakantie. Ik kon terug in de kleuterklas gaan staan.
    Net voor de krokusvakantie kreeg ik telefoon met de vraag of ik vrij was om na de krokusvakantie zomeruren in te vullen tot het einde van het schooljaar. Natuurlijk was ik vrij! En nu zit ik dus in mijn zomerklasje. Ik heb er de helft van de eerste kleuterklas en spring ook bij in de peuterklas. Tegen het einde van het schooljaar zal ik 18/24 hebben.
    Vorige week kreeg ik nog een aanbod voor 5 zomeruren in de school waar ik 2 maanden turnjuf ben geweest. Ik kon die 5 uren nog aannemen en dus werk ik daar opnieuw. Ik neem daar enkele 1ste kleuters uit de peuter/1ste kleuterklas en uit de 1ste/2de kleuterklas mee naar een klasje om daar wat activiteiten op hun niveau te doen.

    Alles wat jullie hier de komende weken zullen te zien krijgen zal dus op niveau van de 1ste kleuterklas zijn.


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (1)

    01-03-2016
    Strangemaatje
    Fijn dat we de capriolen in je klasje kunnen volgen. Kijk er naar uit ! Succes

    01-03-2016 om 21:47 geschreven door Marie-Jeanne




    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs