Feest, want op 17 maart kreeg Jaspe er een zusje, Flore, bij. Samen met broer Wiebe was hij reuzeblij!!Het kleine prinsesje bracht ons, samen met de trotse mama en papa, een bezoekje. Jaspe mocht iedereen een mooi aandenken geven aan Flore. Wat was dat leuk!!
Maart is traditioneel ook de maand waarin de jeugdboekenweek van start gaat. Ook bij ons werd dit niet uit het oog verloren. We bekeken allerlei boeken zoals kookboeken, telefoonboeken, stripverhalen, prentenboeken,... . We zochten daarbij naar het dikste boek en het zwaarste boek. Was niet altijd gemakkelijk hoor. We genoten van vele verschillende boekjes en verhaaltjes, van het digitale prentenboek 'De wiebelbillenboogie '(dat we wat dieper uitwerkten, vandaar de olifantenmaskers!) en we gingen luisteren naar het prentenboek, verteld door de directeur. Als afsluiter van het thema, brachtten we een bezoekje aan de boekenbeurs! Leuk!!
Na de krokusvakantie konden we kennis maken met een nieuw vriendje in onze klas; nl. Blub, de goudvis. Blubje zou voortaan in onze klas verblijven. . Het aangeleerde versje maakt dit dan ook zeer duidelijk: Onze vis is Blub, Blub, Blub. Hij kan springen hup, hup, hup. Zwaaien met zijn vinnetjes blij!! Blub is van ons, hij hoort erbij!! Heel toepasselijk, vind je niet? Voortaan komt Blubs verzorging op de eerste plaats. Kijk en bewonder Blubje!!
Onze nieuwe vriend Blub bewonderen!
Experimenteren met verf en scheerschuim! Dat was leuk! Zo hadden we ook onmiddellijk onze blauwe achtergrond voor het aquarium!
Met aardappelstempels stempelden we visjes in het water. Het eindresultaat!!
Leren vissen hoorde er ook bij! Gelukkig niet op Blubje van toepassing!
Blubje namaken!!!
Natuurlijk mocht het water niet ontbreken om ons geknutselde Blubje in te laten zwemmen. Stempelen maar!!
Februari: de
maand van de gekke hoeden, grappige pruiken en zotte verkleedkleren. Tijd voor
CARNAVAL!!! We werkten een weekje rond 'muziek' en een weekje rond 'de clown'.
De kleuters konden zich volledig uitleven op de muziekinstrumenten en in de
confettibak. En geloof mij, dat hebben ze gedaan. Zeker bij de confettibak. Ik
denk dat ik nog gans het jaar confetti ga vinden!!! Maar het was super leuk!!!
Als afsluiter was er natuurlijk het knotsgekke carnavalsfeest!! Lekkere
koekjes, muziek, dans en confetti mochten zeker niet ontbreken. En we konden
het zo gek niet bedenken: van piraat tot mega-toby, van prinses tot
mini-tinkerbell!
Musiceren, musiceren,...
Rommeldebom, op de trom!
Confetti gooi. Maak alles mooi. Zeg, weet je 't al? 't Is carnaval!!!!!!
Eind januari was het tijd voor een volgend BC: Dokter Jules. Jules gaat met zijn dokterstas op bezoek bij een ziek vriendje. Na een onderzoek met de stethoscoop, een sapje en een mooie tekening voelt het vriendje van Jules zich al stukken beter. In de klas werd een heuse doktershoek ingericht, konden we ook met een echte stethoscoop naar ons hartje luisteren en knutselden we een dokterstas in elkaar. Ook het speel-ziekenhuisje met reddingshelicopter en ziekenwagens bezorgde ons veel speelplezier. Jammer genoeg werd Jules plots ook ziek. Gelukkig was er dokter Andrew die Jules de nodige zorgen kon toedienen. Enkele sfeerbeeldjes. Geniet ervan.
Na kennismaking met onze nieuwe juf, konden we er,bij de aanvang van dit nieuwe jaar, eens stevig invliegen! Het eerste belangstellingscentrum (BC) dat we uitwerkten was 'Kikker in de kou', naar een boekje van Max Velthuijs en met het oog op het seizoen 'de winter'. Kikker houdt helemaal niet van de winter en de kou en zit,in tegenstelling tot zijn vriendjes rat, eend, varken en haas, liever binnen in de winter. Maar op een dag moet hij toch zijn warme huis verlaten om hout te gaan halen voor zijn kachel. Door de vele sneeuw loopt kikker verloren. Gelukkig komen zijn vrienden hem snel zoeken en brengen ze hem weer veilig thuis, waar ze hem vertroetelen en verzorgen zodat hij snel weer de oude kikker wordt.
In de winter kan het behoorlijk koud zijn, dus een warme muts en sjaal komen zeker van pas!!
Samen met juf knutselden we een kikkerkroon. Zie die snoetjes!!
Ook kikker verdient een warme sjaal!
Met witte verf en onze vinger stempelden we kikker in de sneeuw.