Inhoud blog
  • Na 2410 km aangekomen in Santiago
  • Zon of regen, ook hier kan het in korte tijd veranderen
  • Foto's bij afzien met de glimlach (dag 19)
  • Afzien met de glimlach op het gezicht
  • Vandaag Cruz Del Ferro
    Zoeken in blog

    Foto
    Foto
    Handige links
  • Compostelagenootschap
  • Oikoten
  • Mijn favorieten
  • Johan's Camino

    20-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zondag rustdag in Frankrijk
    Dag 4: Compiegne - Rueil 110 km
    Het is duidelijk dat het zondag rustdag is in Frankrijk, geen mens te bespeuren op de weg, uitgenomen wat ouderlingen richting de zondagsmis. Vandaag ook kennis gemaakt met de eerste kuitenbijters tot 7%. Op het einde van de rit nog lekker getrakteerd op een zeer stevige onweersbui dus kletsnat binnengekomen. Morgen meer geluk ?

    Johan







    20-05-2012 om 19:58 geschreven door Johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (6 Stemmen)
    19-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zon, eten, genieten!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Dag 3   Cambrai - Compiegne 

    Vandaag hebben Jos en ik een prachtige fietsdag beleefd. Wat ons vanmorgen voorspeld werd als een regendag, is uiteindelijk een dag fietsen geworden in de volle zon. Op dit moment is het hier in Compiegne wel aan het onweren maar wat er nu uitvalt is morgen weer vergeten.
    Vandaag dus gefietst van Cambrai naar Compiegne over een afstand van 126 km, de eerste 50 waren over een redelijk heuvelachtig parcours, maar de namiddag maaakte dit ruimschoots goed met licht lopende wegen en geen wind. 
    Vandaag ook de eerste collega pelgrims tegengekomen. 2 Nederlandse vrouwen die dit jaar vanuit Breda naar Parijs fietsen in 2 weken, een enkeling (nederlander), en nog 2 dames die van Etten Leur Naar Parijs fietsen.
    In Compiegne een Australisch koppel tegengekomen die vertrokken waren in Senegal en fietsen naar Nederland.
    Vandaag ook al op zeker gespeeld in verband met de overnachting van morgen. Aangezien er volgens ons gidsje de eerst volgende 200 km weinig overnachtingsplaatsen zijn, al een kamer gereserveerd op ongeveer 100 km van Compiegne.
    Vandaag ook de was gedaan , wil van Jos niet de opmerking krijgen dat ik stink, haha.

    Johan

    Bijlagen:
    foto 1.jpg (54 KB)   

    19-05-2012 om 22:21 geschreven door Johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    18-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.We zitten op de goede weg


    Dag 2: Halle-Cambrai. 142 km
    Vandaag vetrokken met stralende zon en wind in het voordeel, maar dan vanaf Doornik de wind vol op de kop tot in Cambrai. 
    Speciaal te vermelden: bij het halen van een stempel bij de pastoor van Leuze stopte hij mij spontaan 5 € toe voor een goede tocht. Heel bijzonder en weer een emotioneel moment. 

    Johan


    18-05-2012 om 22:09 geschreven door Johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (3 Stemmen)
    17-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eerste 100 km zitten er op
    Toch redelijk gestrest deze morgen,  maar om 8 u moesten we weg en na 2 u fietsen hebben we in de buurt van Diest uiteindelijk ook de laatste volgers uit het wiel gereden (grapje e mannen). Van daaruit richting Leuven waar we bij de zusters van Maria werden ontvangen met soep en vlaai en ook een stempel mogen ontvangen. Dan richting Brussel om rond 5 u in Huizingen aan te komen.


    17-05-2012 om 22:30 geschreven door Johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (7 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vertrokken - Eindelijk
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Kaulille, 17  mei 2012 - 08u00

    Wat een drukte in de straat! Johan is er helemaal klaar voor. Het is nog fris, maar de zon is aanwezig. Een prachtige dag om te vertrekken. De belangstelling is enorm. Velen willen nog even kort afscheid nemen en een hart onder de riem steken. Dit heeft duidelijk invloed op de adrenaline die stroomt door de aderen van Johan en een aantal vrienden die hem vandaag gedurende x-aantal km escorteert. Een perfecte start van wat een unieke belevingstocht belooft te worden.  Hij voelt zich gedragen en dat geeft hem vleugels, zoveel is duidelijk.
    Ik ben ongelofelijk trots en ontroerd. 

    Ikzelf fiets met enkele vrienden mee tot Hechtel en neem dan afscheid. Zoon Tim vergezelt hem samen met een aantal vrienden nog tot Scherpenheuvel. Dan zijn Johan en fietsmaat Jos voor de komende 5 dagen op elkaar aangewezen, maar ook dat gaat lukken.

    Groetjes,

    Ria

    PS: namens Johan iedereen van harte bedankt voor jullie steun, belangstelling en enthousiasme

    Bijlagen:
    _DSC0182.jpg (1.4 MB)   

    17-05-2012 om 00:00 geschreven door Johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (6 Stemmen)
    16-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Morgenvroeg is het dan zover

    Morgenvroeg is het dan zover: waar ik al maanden lang mee bezig ben, neemt morgen dan toch de echte start. Langs deze weg wil ik dan toch even iedereeen die mij op welke manier dan ook heeft geinspireerd en ondersteund in de voorbereidingen even alvast bedanken. Hopelijk kan ik mijn camino gezond en wel volbrengen, maar gezien de positieve reacties die ik al mocht ontvangen en zeker nog zal ontvangen moet dit wel lukken.

    Hierbij dan ook nog even wat praktische info voor degene die interesse mochten hebben :

    Morgenvroeg om 8 uur vertrekken wij (Jos en Johan) bij mij thuis, voor degene die ons nog eventueel willen uitzwaaien, altijd welkom.
    Ook zullen er een aantal mensen de eerste kilometers meefietsen (hoe ver ??? ), wie interesse heeft is welkom.

    Tot de volgende, 

    Johan

    16-05-2012 om 14:10 geschreven door Johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    15-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.pelgrimszegen + eerste stempel

                                                                            
                                                                                                         
    Vandaag mocht ik tijdens de wekelijkse mis de pelgrimszegen + stempel  ontvangen uit handen van pastoor Willy. Dit bracht toch nogal wat emotie teweeg bij mezelf, mijn fietsvrienden, aanwezige familie en de andere kerkgangers. Het voelt toch wel vreemd aan als er speciaal voor je gebeden wordt om je een veilige camino toe te wensen. Daarom schrijf ik hieronder de tekst die werd gelezen tijdens de zegening.

    PELGRIMSZEGEN OP WEG NAAR COMPOSTELA

    De Heer gaat met je mee
    de berg op en door het dal.
    Wat je ook tegenkomt
    Hij is ´t die helpen zal.
    De Heer gaat gaat met je mee
    en zit het soms wat tegen .
    Door alles heen ontdek je dan
    dat Hij steeds geeft zijn zegen.
    Met Hem steeds aan je zij
    ontvang je vreugde en kracht.
    Dan kun je alles aan
    Hij is er , dag en nacht.
    De Heer gaat met je mee
    Hij geeft je vreugde en moed .
    En is je reis ten einde
    dan ben je bij hem voorgoed.
                                                                                              
                                                                                                        
                                                                                             
                                                          


    15-05-2012 om 22:54 geschreven door Johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    14-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Moederdag en jarige tweeling



    Normaal gezien zou dit een rustig weekendje worden om alle voorbereidingen in orde te brengen, maar soms moet je de planning wat bijsturen. Dus zaterdagochtend alweer vroeg de fiets op richting Lommel om daar zoals van een goede papa verwacht wordt, nog snel wat betonblokjes te metselen en op het einde van de dag weer terug richting Kaulille. Daar moesten dan nog wat voorbereidingen worden getroffen voor zondag. Ten eerste was het moederdag en als je vrouwtje samen met haar tweelingbroer dan ook nog hun 50e verjaardag viert, mag er wel gefeest worden.
    Zondagmorgen ons feestzaaltje gaan inrichten en dan een beetje relaxen tot de gasten arriveren. Het werd een gezellig feest waar uiteraard ook de aanstaande tocht uitgebreid ter sprake is gekomen. Hierbij wil ik toch wel even ons Moeke (mijn schoonmoeder) even figuurlijk in de de bloemen zetten met haar zeer geslaagde toespraak voor haar jarige tweeling. Aansluitend kreeg ik van haar mijn STEEN voor de tocht, waarop door iedereen een kleine boodschap neergeschreven werd. Hierdoor zal ik op de Cruz de Ferro aan iedereen denken. De geslaagde toespraak werd afgesloten met een rondgang voor een kleine bijdrage om in Santiago een kaars te branden voor iedereen uit mijn familie- en kennissenkring.
    Nu kan ik al weer uitkijken naar het volgende 'emo'-moment: morgen na de mis van half 9 de pelgrimszegen.

    Johan

    14-05-2012 om 23:00 geschreven door Johan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (2 Stemmen)



    Johans-camino
    Foto

    Archief per week
  • 04/06-10/06 2012
  • 28/05-03/06 2012
  • 21/05-27/05 2012
  • 14/05-20/05 2012
  • 07/05-13/05 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 09/04-15/04 2012

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Laatste commentaren
  • Proficiat (Jos en Carina)
        op Na 2410 km aangekomen in Santiago
  • respect (leon)
        op Na 2410 km aangekomen in Santiago
  • Gefeliciteerd (Mia)
        op Na 2410 km aangekomen in Santiago
  • Proficiat (Leo Voermans)
        op Na 2410 km aangekomen in Santiago
  • doel bereikt (liliane)
        op Na 2410 km aangekomen in Santiago
  • Categorieën

    Blog als favoriet !

    Een interessant adres?


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs