Zoals jullie in het vorig berichtje konden lezen, zijn we deze namiddag
van start gegaan met een vossenjacht. Dit ging als volgt: de kinderen waren
verdeeld in twee groepen. De eerste groep vertrok op een spannend avontuur. Ze
mochten tijdens hun tocht verschillende opdrachtjes nalaten voor de andere
groep. Dit kon gaan van het wassen van een onzichtbare auto tot het vormen van
een levende piramide. We hielden ook enkele stops voor fijne groepsfotos. Hier
hebben we heel mooie resultaten van. Tijdens de tocht ontstonden er nog
hechtere vriendschapsbanden. De 10-13ers namen hun verantwoordelijkheid op en
namen de 7-9ers op sleeptouw. Toen we aankwamen in het dorp, moest de tweede
groep op zoek naar de eerste. Dit was een hele karwei, want ze waren heel goed
verstopt. Enkele tekstberichtjes van moni K. hielpen ons op het juiste spoor.
Toen werd het tijd voor een pauze. Als verrassing kregen we een heerlijk
ijsje. JOEPIE!!! Daarna werden de rollen omgekeerd. Ook de eerste groep kreeg
uitdagende opdrachtjes. Deze varieerden van standbeeldje spelen, de limbo
dansen, het zoeken naar nummerplaten Eens aangekomen aan het kamphuis was het
tijd voor een vieruurtje. We kregen een verfrissende fruitsap met een lekkere
frangipanekoek.
Omdat de kinderen de opdrachten succesvol vervulden en het toch wat warm
gekregen hadden, mochten ze een frisse duik nemen in de Semois. Zwembroek,
bikini, badpak aan en duiken maar!! Voor sommigen toch S. hielp moni J. haar
angst voor vissen te overwinnen.
Om niet met een visgeurtje aan tafel te gaan, namen we eerst een douche.
We schoven onze voetjes onder de tafel voor bloemkoolsoep, stoofvlees met
aardappelen, appelmoes en een appel als dessert.
Nu, terwijl we dit verslag aan het schrijven zijn, genieten de kinderen
van Rapunzel 2. Hierbij horen natuurlijk een drankje en hapje! Straks slaaptijd
voor de 7-9ers terwijl de 10-13ers nog eventjes mogen genieten van de film.
Zoals je kon zien op deze blog, hadden we het gisteren heel erg druk met foto's. Dat duurt een hele tijd om die op te laden en zo konden we onze tekst niet meer bijwerken... We hebben het zo fijn! Ik zal mijn best doen om even wat samen te vatten, want alles opschrijven zou uren duren en veel te lang zijn om te lezen.
Het grote Cluedospel zat zo in elkaar: De kok en het kamermeisje van "De Knapzak" werden voor het kamphuis dood teruggevonden (zie foto's). De 10-13groep besloot om zich op te splitsen en elk één moord op te lossen. Door telkens een opdracht goed uit te voeren, konden ze van de verschillende moni's tips krijgen over wie het gedaan had, waarmee, waar en wanneer. Die opdrachten waren zeer verschillend! Elk kreeg de kans om zijn talent te gebruiken! En dat ze dat deden werd bewezen door de snelheid waarmee ze de oplossingen vonden!
Een dik uur later waren de moorden duidelijk: het kamermeisje werd vermoord door de leden van One Direction (5 zangers in een band), ONDER het toilet!!! (die hals achteraan, daar werd haar hoofd geklemd) met een marsmellow (zo'n kleverig snoepje) waarin ze werd verstikt om 6 uur.
De kok werd vermoord door Grote Smurf met een I-pad in de koffer van een auto, precies om 23uur en één minuut. Hoe dat in zijn werk is gegaan is nog steeds een heel groot raadsel, maar de bewijzen waren overweldigend.
De 7-9groep was ook detective! Zij moesten op het hele terrein kaartjes zoeken met symbolen, maar in de goede volgorde om een patroon te maken. Ze begonnen in topsnelheid en het eerste deel was vliegensvlug klaar! De laatste loodjes wogen het zwaarst, maar ze kregen het net op tijd voor elkaar! De buit was binnen!
Daarna volgde een lekkere koude maaltijd met wel heel lekkere kaas die per tafel drie keer aangevuld moest worden! Een broodje ziet er hier als volgt uit: één snee brood, insmeren met mayo of ketchup, hesp er op, kaas er op, tomaat, sla, mayo om te blijven plakken, salami erboven en dan een tweede snee brood om af te werken! Kwestie van energie genoeg hebben, hé...
Namiddag begon rustig met vrij spel of kamer en daarna voor 7-9 het tweede deel van de film van de avond ervoor omdat zijn vroeger slapen gaan dan de grote. Die gingen sportief gaan doen op het sportveldje hier wat verder. En dat de kikkersprong doen fijn lastig kan zijn, dat hoorden we deze morgen van E die zijn benen niet kon insmeren wegens TE stijf!!!
Om half vier vertrokken we naar de manège en daarover moet ik niet veel schrijven, denk ik! De beelden spreken voor zich! BEDANKT, lieve mensen van manège LA LICORNE in BAILLAMONT/BIEVRE. We konden nergens beter gezeten hebben! Zo'n VIP-behandeling hadden we niet verwacht! Het had wat stress gekost om te boeken, maar het was het meer dan waard! ( www.celalicorne.be )
Met heel veel dank aan Ruth en de mensen in de keuken konden we dan met vertraging aan het avondmaal beginnen. De kip met rijst en currysaus ging er goed in en het toetje was een lekkere chocolademousse.
Douchen ging vlot en tegen elf uur was alles opnieuw in diepe rust. Enkelen raakten amper hun hoofdkussen alvoor ze in slaap vielen! Zo'n fijne bende kids!
Deze morgen om 8 uur moesten de meesten dan ook flink wakker geschud worden. Sommigen raakten nauwelijks op tijd aan de ontbijttafel.... Na de ochtendsessie berichtjes voorlezen (waarvoor opnieuw veel dank want het is fantastisch hoe jullie reageren en hoe blij jullie kids daarmee zijn) zijn alle drie de groepen gestart met een nieuw avontuur. 7-9 heeft een muzikaal pak in een niet alledaagse vorm met een leuke verrassing als finale. 10-13A en B spelen een smokkelspel met dealers en ze moeten op zoek naar de verborgen hoekjes waar de dealers zich verstoppen. De buit is een enveloppe met inhoud...
Zoals je dus kan lezen, vervelen we ons hier geen minuut! Met de nodige rustpunten ertussen en al de lekkere maaltijden loopt het hier als een goedgesmeerde sneltrein. Soms vraag ik me af wie zich het meest amuseert: de moni's of de kids. Maar ik kan met een gerust hart zeggen: allebei zeker! Bedankt dat we dit kunnen en mogen doen!
Tot de volgende! Vanavond na de "vossenjacht" zijn moni J en J van dienst als verslaggevers. Ik neem morgenochtend weer over!
Dag allemaal, Na een schitterende, heel goed gevulde dag is er nog net genoeg tijd en energie om de fotolinken te posten. Morgen volgt meer tekst en uitleg! Slaap lekker!
Na opnieuw een schitterend goede nacht zijn we weeral goed wakker. Rond 11 uur was het stil en dat tot deze morgen! De leiders moeten dan weliswaar nog een beetje voorbereiden en nakaarten, dus die zagen er misschien wel nog het slaperigst uit deze morgen, maar ondertussen zie je daar ook nog weinig van!
We hebben er weer zin in!
Voor de mensen die ons ook op FB willen volgen en hun adres opgaven: we vinden jullie niet allemaal in dat grote FB-land. Dus een goeie tip:
zoek "Kevin Jassper" en vraag vriendschap aan. Van daaruit vinden we jou zeker!
De kids zijn ondertussen hun tandjes gaan poetsen en hun kamers op gaan ruimen. Gisteren kregen ze een extra sticker van de poetsvrouw omdat de kamers 'impeccable" waren. Dus doen ze het zeker goed!
Aan het aantal knuffels dat we krijgen en de lachende gezichtjes die we zien, kunnen wij meten dat het goed gaat. En daar zijn we heel erg gelukkig mee!
Straks gaan we van start met het Cluedospel en ik heb vannacht nog net voor het slapengaan gehoord en gezien dat het steengoed in elkaar zit!
O ja, de eerste link op het vorig bericht is niet goed zichtbaar. Er is iets fout gegaan en hij staat in witte letters op een witte achtergrond. Maar hij werkt wel! Probeer het maar!
Tot straks nog eens en bedankt voor de vele, fijne reacties! Ik ga ze zo voorlezen voor jullie kids!
De tijd lijkt hier veel sneller te gaan! Vanmorgen hadden we een fantastisch fotospel met onze groepjes. We moesten foto's gaan zoeken op het domein en bij de leiders vragen erover beantwoorden. In het lekkere zonnetje begonnen we met fel enthousiasme en algauw hadden we het meeste ontdekt. We waren zo flink dat de leiding het bijna als luilekkeren kon beginnen beschouwen. Bijna, hé... Want daarvoor zijn we hier niet!
Tegen de middag aan rondden we ons spel af en hadden we even vrije tijd. Er werd gebadmintond, gevoetbald, gepingpongd, getekend en nog veel meer. De foto's die straks volgen zullen je nog meer vertellen. Het middagmaal was al weer welkom in de hongerige buikjes en daarna gingen enkelen even naar de kamer, anderen bleven in het jASSperkot of gingen even rustig buiten in het zonnetje bij de moni's (zelfs op schoot...)
O ja, en als uw kind met een tattoo thuiskomt, niet te erg schrikken: het wast er af! Tattoozetter van dienst was ons Jolien. Ze zien er fantastisch uit!
Het vieruurtje komt er aan, dus ik ga even trakteren met een fruitsapje en een koek of stukje fruit. Even gaan zien bij Ruth wat er is. Het namiddagspel is net afgelopen. Straks meer!
Na een wel erg schitterende nacht (veeeeeel beter dan we gedacht hadden!!) zijn we onze dag begonnen met een stevig en lekker ontbijt. Sommigen kregen de slaap nog niet goed uit de ogen, anderen waren al lekker fris gedoucht en welgezind.
Klaar met eten zijn we tandjes gaan poetsen en onze kamer gaan opruimen. Dat was zo klaar! Na de daglijn en wat afspraken hebben we de reacties op deze blog al doorgelezen. Dank je wel, lieve ouders, voor jullie talrijke reacties al! Dat doet zo goed!
We zijn nu net gestart met ons eerste groepsspel: een fotospel buiten in het zonnetje. Zo verkennen we ons domein heel goed en leren we dat samenwerken meer opbrengt dan elk voor zichzelf. Maar dat zal niet moeilijk zijn, want we zien al mooie dingen gebeuren! Onze grote madammen hebben elkaar al gevonden en die stoere binken hebben het grootste plezier onder elkaar. De 7-9groep laat zich ook horen en zien! Zo'n enthousiasme en liefde voor de moni's! Wij zullen zeker geen knuffels tekort hebben deze week!
Nu gaat Ann op zoek naar een manège. Duim maar mee aub.... Maar als dat gaat zoals al de rest hier tot nu toe, zal dat ook wel loslopen!
Bedankt, iedereen, voor het brengen van jullie kids naar hier en voor het vertrouwen dat we gisteren zo gul mochten ervaren. We maken er een fijn kamp van! Geniet ook maar even van de afwezigheid en zorg goed voor jezelf. Wij doen dat voor jullie kids!
Vandaag is het kamp
eindelijk van start gegaan voor iedereen. Vanaf 17u kwamen de eerste
jASSpertjes met hun ouders, broers en zussen langzaam binnen. Wat spannend
zeg!!
Wij, als monis, zijn
hier namelijk al een dagje langer dan jullie. We hebben leuke spelletjes
opgezocht, zorgden voor een hopelijk goede kamerverdeling en proefden het
lekkere eten al eens voor.
MAAR vandaag zijn de
jasspertjes er eindelijk. JOEPIE !!!!
Toen jullie toekwamen,
maakten de jasspertjes kennis met alle monis en hun verantwoordelijkheden.
Samen met onze hulpmoni gingen we onze kamer zoeken. We maakten ons bed op,
bekeken alle hoekjes van de kamer en maakten kennis met onze kamergenootjes.
Na de algemene uitleg,
gingen we samen gezellig tafelen en aten we groentensoep, vol-au-vent met frietjes
en als dessertje een yoghurtje. Mmmmh, een heerlijke maaltijd! Dan was het tijd
om afscheid te nemen. Heel weinig traantjes, maar gelukkig ook een lachje..
Samen met de monis
vertrokken we richting het bos. Sommige hadden goede stapbenen, voor anderen
was dit al een groter avontuur. Tijdens de wandeltocht hielden we eventjes
pauze om een kennismakingsspelletje te spelen. Op de terugweg zagen we al een
paar geeuwende mondjes, maar daarnaast ook enkele snelle wandelaars. Eens we
terug waren aan het gebouw, begon het te druppelen. Snel tijd voor een
groepsfoto. Daarna werd het tijd om te verzamelen in het jASSperkot. Hier
herhaalden we nogmaals alle afspraken en overliepen we de daglijn voor morgen.
Tijd om te gaan
slapen. Snel onze tanden poetsen, pyjama aandoen, boekje lezen Daarna gingen
de lichten uit en moest het stil zijn. Sommigen hadden het hiermee wat moeilijk.
We moesten hen nog enkele keren vriendelijk maar dringend verwittigen. De
anderen lagen al snel in dromenland. We hopen dat het zo blijft tot
morgenochtend
Slaap lekker iedereen
! Morgen terug een spannende dag vol leuke spelletjes!
PS: de link voor de
fotos volgt in een volgend bericht
Vandaag heb ik nog heerlijk van het zonnetje genoten, maar het was alsof de hemel het wist dat ik aan de slag moest, want donkere wolken kwamen het plezier verstoren. Dus ben ik maar mijn valies gaan maken! Wij, de monitoren en ik, vertrekken namelijk morgen al om alles daar in orde te brengen voor jullie. En ook al een beetje om het daar gewoon te worden, zodat we jullie goed kunnen ontvangen zondag!
Ik heb lijstjes gemaakt, ben wel drie keer opnieuw begonnen en nu denk ik dat het ongeveer genoeg is. Mijn autootje zit helemaal vol tot aan het dak met leuke dingen voor jullie. Wel opletten dat ik mijn klein valiesje met kleren niet vergeet in al de drukte! Vanavond nog eens knuffelavond met mijn grote dochter die nog bij mij woont en mijn zoon komt ook nog eens op bezoek. Van mijn lief maatje heb ik deze namiddag uitgebreid afscheid genomen na een paar heerlijke vakantiedagen. Ik kijk er zo naar uit!!!
Ik wens ons een heerlijke week toe, vol plezier, vriendschap, lekkere dingen en nog zo veel meer! Wij zijn er helemaal klaar voor!
Ik kreeg al twee mailtjes binnen van deelnemers! FIJN! Mag ik je nummer 1 voorstellen:
hallo, > > ik ben Jolien, 8 jaar, ik kan nog niet schrijven daarom doet mijn mama dit > ik ben heel benieuwd naar het kamp, het zal de eerste keer zijn dus ben ik ook een beetje bang > ik hoop dat het leuk wordt
Ik heb haar geantwoord dat ik ook een beetje een raar gevoel in mijn buik heb als ik aan het kamp denk... SPANNEND!
Welkom Jolien! Je hebt dezelfde mooie naam als de moni Jolien!
Het komt nu allemaal zo snel dat ik de computer gewoon open laat staan en de hele tijd aanvul. Daarnet ging ik naar de krantenwinkel om mijn wekelijkse krantje te halen en de mevrouw zei direct dat ik er mooi opsta... Ik doe het voor jullie, hoor! Niet omdat ik zo graag met foto en al in de krant sta! Maar de publiciteit is mooi meegenomen!
Via de mail mocht ik ook al kennis maken met Lars. Lees je even mee? Hij heeft wel veel geluk, hé, want de eerste avond zijn het al frietjes om te eten! Samen met degene die je brengen! Genieten!!!! Fijn dat je ons schrijft, Lars! Dat is durven! Doei!
Titel: Hallo ik ben lars
Bericht: Hallo,
Ik heet lars. Ik ben 8 jaar, ik woon samen met mijn mama en mijn papa en mijn broer Niels in Lennik. Ik speel graag voetbal en tennis en pingpong en kikkeren. We hebben een hele grote tuin en we hebben ook stenen waarop we kunnen tenissen. Ik speel ook graag tikkertje, verstoppertje en spelletjes op de Wii. Ik eet graag frietjes, curryworst, ketchup, ribbekes. Ik zit in een school en die noemt De Kleine Prins. In de vakantie heb ik 3 lieve honden gezien, toen we gingen wandelen met een ezel. Daaaag, tot in het jassperkamp !
Dag jASSpertjes, Het is me wel het drukke jASSperdagje vandaag! Ik ben bezig met de kamerverdeling en het menu is toegekomen. Voorlopig heb ik een roostertje gemaakt, maar daar komt het natuurlijk wel goed duidelijk uit te hangen. Ik voeg de foto hierbij. Door er op te klikken kan je hem groter maken. Is er nog iets onduidelijk: mail me gerust of bel me! Verwachtingsvolle groetjes, Ann
Dag jASSpertjes, Ben je benieuwd naar de plaats waar je straks terecht komt? Wil je zien waar je eet, speelt en slaapt? Weet je ook graag vooraf wat je te wachten staat? IK OOK! En daarom deze link naar de website van de Knapzak, het huis waar wij straks een weekje verblijven: http://www.jclubdeknapzak.be/bohan-accommodatie Wil je nog meer weten over de omgeving en zo: kijk maar eens goed rond op deze site want je vindt er van alles over het mooie huis en zijn toffe dingen! Veel kijkgenot! Ann en jASSper
Dag lieve jASSpertjes en omgeving, Dinsdag kreeg ik een telefoontje van Peter Van Herzeele, een goede bekende ondertussen en journalist bij de Krant van West-Vlaanderen. Vorig jaar had hij al een artikel gemaakt om in de krant te plaatsen over het eerste jASSperkamp. Dit jaar wou hij dit opnieuw doen, waarvoor mijn oprechte dank! Dit helpt allemaal om zoveel mogelijk mensen te bereiken die interesse zouden hebben in ons kamp. Zo bereiken we meer ouders van kinderen met ASS, meer hulpverleners en meer instanties. Maar het allerbelangrijkste is dat we kinderen kunnen laten weten dat we er zijn voor hen! Met alle mogelijke ondersteuning om ons jASSperkamp het beste van hun leven te kunnen maken. Peter zei dat artikels meer aanspreken met een foto. Normaal ben ik niet graag een aandachtstrekker, maar voor dit doel doe ik het met plezier! Dat deed me beseffen dat ik iedereen van de moni's voorgesteld heb, maar dat ik dat vergeten ben voor mezelf. Bij deze: mijn naam is Ann Theys. Ik ben bijna 49 jaar en woon in Harelbeke. Ik heb één dochter, Sarah (bijna 22) en één zoon, Kenneth (bijna 21). Ik ben al enige zeer gelukkige jaren samen met Klaas Jan, een Nederlander die in de Walen woont, papa van 2 lieve kids die franstalig zijn. Een gezellige, rare combinatie dus! Mijn beroep is leerkracht, maar dagelijks ga ik naar school met volle goesting omdat mijn werk mijn passie is. Ik zit op een school voor buitengewoon onderwijs met kinderen tussen 3 en 13 jaar. Mijn klasje is de plaats waar ik elke dag geniet met 6-7 kids tussen 10 en 12 jaar met ASS. In de vakantie miste ik hen zo erg, dat ik iets zocht om te doen dat voor iedereen leuk was. Ik hoorde van hun ouders dat ze graag een vakantiebezigheid zouden vinden voor hun kinderen, dus zo ontstond het idee voor het jASSperkamp. Verder hou ik erg van boeken. Ik koop er steeds bij zodanig dat mijn huisje vol staat ervan. Mijn sport is yoga en door wat gezondheidsproblemen wandelen, zwemmen en een beetje fietsen in plaats van het zeer sportieve leven dat ik vroeger leidde. Ik heb nog heel wat fijne ideeën voor de toekomst en hoop dat jASSper langzaam maar zeker mag groeien naar een mooie, vaste ASS-vriend! Het maakt me enorm gelukkig dit samen met jullie te kunnen doen! Ik ben aan het aftellen naar eind volgende week! Heb jij er ook zo'n zin in? Heerlijk! Groetjes, Ann