Inhoud blog
  • Huis Verkopen
  • Eerste tekenen van herstel
  • Frankrijk baas over Belgische electriciteit
  • Bouw in recessie
  • Babyboomers redden woningmarkt
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Immo Nieuws België - ImmoBelgica
    ImmoBelgica.be het GRATIS en exclusieve vastgoedportaal van België
    02-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hoeveel kosten Huis en Grond in uw gemeenten?
    De prijzen van woningen en bouwgronden zijn in het laatste kwartaal van vorig jaar gezakt. In het vierde trimester ging een woonhuis tegen gemiddeld 172.677 euro van de hand. Drie maanden eerder bedroeg de gemiddelde koopsom nog 175.911 euro. Voor bouwgronden is er een identiek verhaal. Hier daalde de verkoopprijs van 84,3 euro per m² naar 80,6 euro per m².


    De prijsdaling in het laatste kwartaal belet niet dat de gemiddelde verkoopprijs van een woning in België over heel 2008 nog altijd met 5% gestegen is. Al is de toename minder dan in 2007. Toen bedroeg de prijsstijging nog 10%. Voor de duurdere segmenten - die van de villa's - was er vorig jaar nog een toename van de verkoopprijzen met 2%. Een jaar eerder bedroeg ze nog 8%.

    Vertraging
    De cijfers komen van het ministerie van Economische Zaken. Die houdt rekening met de gegevens van de akte. Dat betekent dat ze zo'n vier maanden achterlopen op de reële verkopen, zeg maar de datum waarop compromissen tussen koper en verkoper worden opgemaakt. De meeste transacties van eind vorig jaar zijn dus nog tot stand gekomen in de zomerperiode, toen het nog beter ging.
    Economische Zaken publiceert ook: Gegevens per gemeente.

    Bron: Het Belang van Limburg

    Bezoek uw vastgoedportaal: www.ImmoBelgica.be

    02-05-2009 om 21:23 geschreven door Immobelgica  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:vastgoedportaal
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Huurder moet kosten huurbemiddeling niet meer betalen!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    In de toekomst zullen huurders niet langer de kosten voor de verhuur van een huis moeten betalen. Het wetsvoorstel van senator Els Schelfhout werd in de Senaat goedgekeurd.


    Om zijn eigendom te kunnen verhuren, doet een verhuurder vaak beroep op een vastgoedmakelaar. De kosten die voor de bemiddeling worden aangerekend aan de nieuwe huurder kunnen hoog oplopen. Soms bedragen ze een volle maand huur of zelfs meer.

    In bepaalde regio's, vooral daar waar er schaarste heerst op de huurmarkt, is deze praktijk schering en inslag. Huurders worden geconfronteerd met een gepeperde afrekening die niet alleen de prijs van een eerste maand huur en het waarborgbedrag omvat, maar daarenboven al te vaak wordt aangedikt met dossierkosten allerhande én met de prijs voor de tussenkomst van de makelaar.

    "Vorm van chantage"
    "Onterecht", vindt CD&V-senator Els Schelfhout "aangezien het de verhuurder is die de opdrachtgever is voor de tussenkomst van de vastgoedmakelaar. Het kan niet dat de toekomstige huurder hiervoor de prijs moet betalen. Dat is een vorm van chantage waarbij de zwakste schakel in de ketting, de huurder, gedwongen wordt in te stemmen met willekeurige contractuele bepalingen".

    Schelfhout vond bevestiging van haar standpunt bij de Huurdersbond, maar ook bij het C.I.B., de belangrijkste Vlaamse belangenvereniging voor vastgoedmakelaars.

    Kamer
    Door het wetsvoorstel van senator Schelfhout wordt de woninghuurwet aangepast en kosten voor de bemiddeling kunnen niet langer worden doorgerekend aan de huurder. Het wetsvoorstel werd amper 5 maanden na indiening gestemd in de Senaat. Schelfhout hoopt dat de Kamer nu snel volgt.

    Bron: Het Belang van Limburg

    Voor Gratis exclusieve zoekertjes: www.ImmoBelgica.be

    02-05-2009 om 18:26 geschreven door Immobelgica  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:immobiliën
    Tags:Immo, Immobiliën, vastgoed,
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Welkom!
    Beste Blogger,

    De Blog Immo Belgica is geralateerd aan het vastgoedportaal: www.ImmoBelgica.be . Dit is het GRATIS en exclusieve vastgoedportaal van België. Hier kunnen zowel makelaars als particulieren GRATIS immo zoekertjes plaatsen.
    Met regelmaat zullen wij hier immo nieuws plaatsen.

    Het ImmoBelgica team

    02-05-2009 om 17:50 geschreven door Immobelgica  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (1 Stemmen)
    Tags:Immo, Immobiliën, vastgoed,


    Archief per week
  • 17/08-23/08 2009
  • 11/05-17/05 2009
  • 04/05-10/05 2009
  • 27/04-03/05 2009

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs