HBGGS Goes West
reis naar de USA
Inhoud blog
  • Woe 06-09-17
  • Di 05-09-17
  • Ma 04-09-17
  • Zo 03-09-17
  • Za 02-09-17
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    06-09-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Woe 06-09-17

    Opstaan, ontbijten en uitchecken.

    Er staat verder niets meer op het programma, en hoewel het nog rijkelijk vroeg is vertrek ik om 9:30u al richting luchthaven en autoverhuurdepot. Redelijk wat file onderweg, maar ik ben toch mooi op tijd om de wagen in te leveren. Die wordt maar heel oppervlakkig gekeurd (benzinetank vol? geen grote builen? alle deuren nog aanwezig?) en ik word naar de shuttlebussen geleid.

    Inchecken, douanecontrole, iets eten en wachten op het vliegtuig. Het zit er nu echt wel op. Nog even kijken waar en wanneer de volgende eclips ook al weer gepland is.

    O ja, nog even wat verschillen met thuis:

    * Benzineprijs. Ik betaalde hier van $1,99 tot $4 per gallon, zijnde 3,79 liter. Wat dus neerkomt op 0,53 $/L tot 1,05 $/L of 0,44 €/L tot 0,88 €/L. En de wagen kan er even goed op rijden! Wel vond ik het onderlinge verschil heel vreemd. Dat het in de afgelegen gebieden meer kost kan ik nog begrijpen. Maar de laatste dagen in LA zat ik met prijzen rond de $3,2 tot $3,5, terwijl dit in het begin van de trip slechts $2,2 tot $2,5 was. Vreemd.

    * Sanitair. In elk motel/hotel was dit wel een beetje verschillend, maar ik kwam er kraan-combinaties tegen die ik nog nooit heb gezien. Vreemde constructies om het thermostatische gedeelte met het debiet te combineren. En het toilet zelf is ook anders dan bij ons. De pot staat altijd half-vol water, veel meer dus dan bij ons. Wat mij de eerste keer deed denken dat die verstopt zat. Toch maar even voorzichtig doortrekken, en blijkt dan dat dit volkomen normaal is. Het zal ook bij alle andere toiletten zo zijn.

    Ook heel vreemd zijn de openbare toiletten of de toiletten op openbare plaatsen of bij restaurants of pompstations. Voor een preuts volk als de Amerikanen (zag langs de weg een reuzegroot reclamebord met daarop: “Cosmo is porn – protect our children”) geven de toiletcabines mijns inziens toch wel blijk van een “licht” exhibitionistisch trekje. De muren en deuren zijn er hoogstens 180cm hoog, waardoor ieder normaal gebouwde mens er zo overheen kan kijken, en tussen de deur en zijn opening zijn aan beide zijden steeds 2 ruime spleten, soms kun je er zelfs gewoon je vingers door steken. Je zit er dus open en bloot op je troon terwijl iedere passant zomaar kan binnenkijken. Héél vreemd, terwijl je dit met een eenvoudig slaglatje makkelijk en goedkoop zou kunnen vermijden. Rare jongens, die Amerikanen.

    * TV. Het wordt je gauw duidelijk waarom betaal-tv en zaken als Netflix hier zijn ontstaan. Zoals The Boss reeds zei: “57 channels and nothing on”. Aan commercials geen gebrek, evenals soms straatoude herhalingen. Maar misschien heb je hier in de zomer gewoon hetzelfde als bij ons met de kampioenen en de kotmadam. Ook aan predikanten geen gebrek. Maar zoals al eerder aangegeven: “Jesus” is hier nog steeds big business.

    * GSM-bereik. Je hebt er een onoverzichtelijke keuze aan providers en pakketten, maar het bereik is er dat van een ontwikkelingsland. Buiten de (groot)steden is dit echt om bij te huilen. Vele malen had ik er met moeite 1 “streepje”, om van 4G nog maar te zwijgen. En dan lag het echt niet enkel aan mijn provider, want als ik dan checkte of er andere te vinden waren, dan gaven die mij meestal het zelfde resultaat. Dus niet de technologische voorloper die ze ons wil doen geloven.





    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)

    Archief per week
  • 04/09-10/09 2017
  • 28/08-03/09 2017
  • 21/08-27/08 2017
  • 14/08-20/08 2017
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs