Inhoud blog
  • 22-08-2012
  • 14-06-2012
  • 13-06-2012
  • 12-06-2012
  • 11-06-2012
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Stage Barcelona

    08-01-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.07-01-2012

    Vanmorgen ging ik dan gaan ontbijten met mama en papa in het hotel, het was een hectische morgen, ik had mijn wekker niet geselecteerd op zaterdag dus is hij ook niet afgegaan. Ik had met mama en papa om 8u15 a 8u30 afgesproken en ik ben wakker gebeld om 8u33. Ik ben hier uit mijn bed gesprongen en dan gebeld naar papa dat mijn wekker niet is afgegaan en hij zei dan, wij gaan hier ontbijten en dan komen we naar u toe. Maar ik was zo lastig dat ik dan niet bij hun kon ontbijten en hier zitten wachten had ik geen zin in dus heb ik mij snel aangekleed, gelopen tot aan de metro en dan afgestapt en terug beginnen lopen. Op internet bij routebeschrijving met de metro ging het 16min duren ik heb het op 8min gedaan, wel uitgeput en bezweet maar ik heb toch een uitgebreid ontbijt gehad J Gisteren was ik nog vergeten te vertellen dat toen papa en mama mij naar het appartement deden met de auto dat we dan zijn geblokkeerd door een hele groep met fietsers die het kruispunt hier blokkeerde, toen de auto’s begonnen te claxonneren begonnen de fietsers te klappen in hun handen of staken ze hun fiets in de lucht. Tja je kon niets doen ze blokkeerde heel de weg. Na een tijdje zijn ze dan toch weer doorgereden, dan hebben we dat ook weer eens meegemaakt. Vandaag was het voor de rest een rustige dag, een beetje met mijn foto’s bezig geweest en een zalig badje genomen. Vandaag begonnen hier ook de solden, dus ben ik eens een kijkje gaan nemen bij de winkel desiguel, papa had daar een mooie jas gezien en ik ging eens kijken hoeveel percent er al af was. Maar het was nog niet genoeg, dan ben ik terug naar het appartement gegaan want het was niet te doen in de winkels, veel te veel volk en ik had echt geen zin om in zo’n massa naar kleren te kijken.  ’s Avonds heb ik dan het laatste stukje taart gegeten van de 3 koningen taart, en wat vond ik daar, nog een boon maar nu een koning. Gisteren vertelde Marta (vrouw die hier ook een kamer huurt) dat wie het beeldje heeft mag de kroon opzetten voor een hele dag en wie de boon (een soort pit) heeft moet volgend jaar de taart betalen. Ik had het een beetje verkeert begrepen gisteren.
    Voor de nieuwsgierigen onder ons hier heb je foto’s van hoe mijn jas eruit ziet die ik hier heb gekocht vorige week.
    Maandag is het dan weer werken voor 5 dagen en dan weekend en dan is eindelijk mijn lieve schat hier! Ik kijk er zo hard naar uit!  



     

    08-01-2012 om 12:09 geschreven door Devillé Hannelore  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    07-01-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.06-01-2012

    Een maand geleden ben ik hier toegekomen, naar een land dat ik niet zo heel goed kende, alleen zonder iemand dat ik kende. Naar een land waar ik de taal niet van kende. Nu na een maand, ken ik al iets meer van de taal, heb ik al andere studenten leren kennen en zijn mama en papa hier al een week. Vandaag is het de laatste dag dat ze hier zijn, welja de laatste volledige dag. Morgen in de voormiddag keren ze terug huiswaarts. Maar ik heb nog met volle teugen genoten van deze laatste dag. Het was vanmorgen iets minder vroeg om op te staan, mama en papa zijn naar het appartement gekomen en van hier zijn we vertrokken naar de Monjuïc waar je het Olympisch dorp kan bezoeken en waar ook DE fonteinen zijn van Barcelona, spijtig genoeg gingen ze niet. Ik heb op internet gezien dat er pas shows zijn vanaf de maand mei. Naar het schijnt is dat wel heel erg de moeite om dat eens te zien. Voordat we de Monjuïc zijn opgegaan zijn we met een lift naar boven gegaan op een gebouw waar je een heel mooi uitzicht had van Barcelona. Hier kom ik nog eens terug als het donker is of als de zon onder gaat zal het ook wel mooi zijn. Je kan er ook iets eten, heel romantisch J

     
    Hier het park waar ik al eens ben gaan lopen.                                    Links zie je de lift die we hebben genomen tot boven
     
    Dan de Monjuïc opgegaan. Het Olympisch stadion, zwembad, … bezocht een paar parken er rond binnen gewandeld en dan iets gezocht om te eten. Ergens op een terrasje waar je een heel mooi uitzicht had op de haven. Maar dan naar beneden geraken dat was wat anders om de weg terug te vinden. Maar we zijn er nog vrij snel geraakt.
     

      

     

     

                                                              

    Dan zijn we met de auto naar het park van Gaudi gegaan. We waren er nog maar net, het staat daar vol met mensen die of een paraplu bijhebben waar oorbellen op ingehaakt zijn of een doek waar zonnebrillen, portemonnees, … Ik had net 4 paar oorbellen gekocht bij één van hen voor €10 (een spotprijsje dus) we liepen de trap af naar de slingerende bank en plots was er actie, al die mannen namen hun doek bijeen, klapte hun paraplu dicht, riepen naar elkaar en liepen allemaal een andere kant uit. Alle mensen waren onder de indruk, nadien zagen we hoe het kwam dat ze ineens allemaal weg waren, de politie was daar. Ik had net op tijd mijn oorbellen gekocht. Er was heel veel volk in het park, wat ergens wel normaal was, alle winkels waren vandaag dicht doordat het een feestdag is vandaag, Tres Reyes. En deze week waren er ook heel veel toeristen, je zag overal telkens mensen met valiezen.
     

                                        

    Nadat we het park bezocht hadden zijn we terug naar het hotel gegaan, in de namiddag hadden we DE 3 koningentaart gekocht van hier. En ik moet zeggen ze was wel lekker ja. Papa had de boon, blijkbaar is hier de traditie degene die de boon heeft is de ‘koning’ en moet volgend jaar de taart betalen. Dus papa je weet het é :) . 


    Nadien zijn we dan eens naar boven op het terras van het hotel gegaan waar je ook wel een mooi uitzicht had maar dan in het donker met alle lichtjes. Daarna voor de laatste keer deze week (voor mij toch) op restaurant gaan eten. ’s Avonds heb ik dan de rest van de taart meegenomen naar het appartement en heb ik hier ook getrakteerd. Morgen ga ik dan ’s morgens gaan ontbijten bij mama en papa in het hotel, een uitgebreid ontbijt, jammie!!!   

    07-01-2012 om 00:00 geschreven door Devillé Hannelore  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.05-01-2012

    05-01-2012
    Alleen al de gedachte dat ik vandaag niet moest gaan werken was wel een leuke gedachte. Wel vroeg moeten opstaan maar volgende week kan ik weer uitslapen. We dachten dat we met een toeristenbus gingen rondrijden in barcelona maar het was een wandeling met een gids in een paar kleine straatjes waar je zelf niet zou naartoe gaan. Maar het is toch niet om 2 keer te doen. Er zijn wel mooiere dingen te zien hier in Barcelona.
     

     


      
    Vandaag komen de 3 koningen (tres reyes) toe in Barcelona, groot feest betekent dat hier. Het wordt hier nog meer gevierd dan kerstmis. Hier in Barcelona krijgen de kinderen niet veel cadeautjes met kerstmis maar meer op 1 januari en 6 januari. Dan brengen de 'tres reyes' cadeautjes mee om aan de kinderen te geven. Ze kwamen om 17u aan de haven, om 16u30 zat er bijna nog niemand aan de haven dat wij dachten: "het gaat hier niet zijn, ze gaan ergens anders toekomen" we zijn dan nog iets gaan drinken en we komen buiten en aan de haven zaten plots super veel mensen! Vandaag kenden ze wel stiptheid, om 17u zag je het schip waar de 'tres reyes' opzaten. Van daar zijn we dan over de Rambla gegaan en naar Placa Catalunya gestapt en daar stonden we op de eerste rij om naar te parade te kunnen kijken. De organisatie kon wel een stuk beter! We stonden boven aan de Rambla op straat, de mensen gingen telkens meer naar voren en de weg waar de parade ging passeren werd telkens maar smaller om smaller. Ze hadden het op die plaats niet afgesloten met hekken of linten. En op plaatsen waar ze het hadden afgesloten met hekken daar gingen ze dan gewoon gaan voor zitten. Op een moment moest er ook plots een auto door waar wij stonden dus de politie floot op hun fluitje en er werd een doorgang gemaakt die al snel weer sloot vanaf dat de auto gepasserd was. Het was enorm wat een massa en hoe de mensen hier misbruik maken van hun kinderen. Dan komen de ouders met hun kinderen voor u neus staan en zeg je er iets op dan zeggen ze terug, ja maar mijn kinderen... Maar ze begrepen het al snel en verdwenen terug. De parade zelf was wel mooi, je kan het vergelijken met een kleine carnavalstoet van bij ons. Het was leuk om te zien, maar als je het één keer hebt gezien heb je het ook gezien en hoeft het niet volgend jaar nog een keer. Ik vraag mij wel af hoe het hier gaat zijn met carnaval, blijkbaar is dat nog groter en vieren ze dat hier een week lang. Ik ben benieuwd!
     
    Hier kwamen ze toe aan de haven met heel wat boten voor en achter hun.
     
    De paarden die de mensen nog meer naar achteren deed gaan, ze kwamen echt heel dicht, eignelijk wel nog gevaarlijk om een voet van een paard op de tenen te krijgen. Ook ongeloofelijk hoe die paarden schuimde uit hun mond! Ik had bijna speeksel op mij gekregen van een paard, ik trok mij toch maar heel snel weg :) Op de andere foto zie je hoe de politie een poging deed om de weg breder te maken om de parade te laten passeren.
     
    Hier een paar foto's van de parade, ik heb vooral gefilmt maar mijn batterij was dan plat dus heb ik verder foto's getrokken. Maar er zijn er nog meer te zien op mijn facebook.
     

     

                                                               
    Na de parade zijn we naar het restaurant getrokken om een lekkere Paëlla te eten, en hij was lekker! Ik denk dat we morgen wel last zullen hebben van onze benen we hebben zeker 2uur en half op dezelfde plaats gestaan, we zullen het voelen morgen.
     

    07-01-2012 om 00:00 geschreven door Devillé Hannelore  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    06-01-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.04-01-2012

    04-01-2012
    Vandaag had ik hulp om mijn boodschappen allemaal te vinden in de grote carrefour en nadien om ze ook allemaal op het appartement te krijgen. Het was wel leuk om samen met mama en papa mijn boodschappen te kunnen doen. Het ging ook iets sneller doordat ik nu al een beetje weet waar alles ongeveer staat. Nadat we mijn boodschappen hebben afgezet zijn we naar het winkelcentrum Corte Engles gegaan om daar Turrons te kopen, het is iets typisch Catalaans in verschillende smaken. Daarna een broodje gaan halen bij de Sub Way, zo wisten we zeker wat erop lag en dus wat we gingen krijgen :) Het was zo'n goed weer dat we ons een leuk plekje hebben opgezocht buiten om ons broodje op te eten.

    Vandaaruit zijn mama en papa naar het hotel vertrokken en ik naar de stageplaats. In het begin toen ik hier was, had ik een leuke jas gezien bij desigual (en ze was er in mijn maat) maar ik wou nog wachten tot er bezoek kwam om hun mening te weten, maar nu ben ik al elke winkel binnen gegaan en nergens hadden ze nog mijn maat. Totdat ik 's avonds toen we naar het restaurant gingen in een klein straatje een desigual winkel binnen ging en ze daar eindelijk mijn maat hadden. Dus heb ik ze voor de zekerheid gekocht, wel nog niet in solden (die beginnen hier pas volgende week) maar hij was ook niet super duur om van het merk desigual te zijn. Op de stage was het heel kalm en mocht ik een half uurtje vroeger door, waar ik niet om treurde. Lekker gaan eten met mama en papa in een grill restaurant. Het was gisteren ook voetbal in Barcelona, 3 grote tv's stonden er in het restaurant, dan maakten ze een goal en ja dat hoorde je. In het appartement toegekomen heb ik mij snel gedoucht en in bed gekropen aangezien ik de volgende morgen bij mama en papa om 9uur aan het hotel moest zijn dus dat betekende dat ik vroeg moest opstaan. Vandaar dat ik ook gisteren geen bericht heb geschreven.

    06-01-2012 om 00:00 geschreven door Devillé Hannelore  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    03-01-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.03-01-2012

    Gisteravond kon in maar niet in slaap geraken dus heb ik mij maar moe gemaakt door spelletjes te spelen op mijn laptop. Uiteraard veel te lang en was het vanmorgen moeilijk om optijd op te staan. Ik had met mama en papa afgesproken aan hun hotel om 10uur. Dus ik moest hier dan wel optijd vertrekken. Dan samen richting de rambla gestapt en naar de eerste solden gekeken, vooral in de winkels van desigual. Daarna richting de haven gewandeld en daar op een terrasje in het zonnetje (die goed gaf) iets gedronken. Vandaar dan terug richting de rambla en naar de overdekte markt gedaan met al het eten. Wel de moeite om zoveel eten te zien en al dat lekker fruit. Nog ergens iets gegeten onderweg en dan naar de stage vertrokken, ondertussen zijn mama en papa naar de sagrada familia gegaan. Op de stage was het heel kalm voor mij, ik heb mij niet zo heel lang kunnen bezighouden. Gelukkig had ik onderweg de krant gekocht en kon ik die wat lezen. En dan ook nog in mijn spaanse taalgids gelezen maar de vermoeidheid begon toch wel door te wegen. Morgen nog één dagje werken en het zit erop voor deze week. 's Avonds had ik dan weer afgesproken met mama en papa om hier de kerstkraampjes te gaan bekijken en nadien iets te eten. Eerst hebben we genoten van de churros met deze keer hele lekkere chocoladesaus. Nadien nog wat rondgelopen en dan iets gaan eten. Deze keer op het gevoel afgegaan wat het restaurant betreft. Telkens als we hier iets bestellen is het altijd een surpise wat we op ons bord krijgen, telkens hebben we het anders voor in onze gedachte dat dat we nadien op ons bord krijgen. Zelfs bij het dessert had ik het voor. Maar het was wel heel lekker dus dat is wel positief.
    Morgen samen gaan boodschappen doen met de mama en de papa. Dan heb ik wat extra krachten om mijn boodschappen allemaal te kunnen dragen. :)
    Dus deze keer wel optijd gaan slapen en hopelijk lukt het ook om in slaap te geraken.

    Hier zie je het huis van Gaudi waar ik het gisteren over had.
    Voor diegene die Gaudi niet kennen, hij maakt vooral kunst met veel mozaïk.
                        
     
                                            
    Een kerststalletje die in één van de zijstraatjes staat richting de Rambla





    Hier eentje die staat kaka te doen, nadien hebben we allemaal zo'n beeldjes gezien, een bruid, mannetjes, vrouwjes,... iedereen met de broek af of rok omhoog en op hun hurkje. Wat het juist betekent moet ik nog eens vragen aan Alba. Het zal wel één of andere betekennis hebben. Ik laat het jullie zeker weten.




    Met de mama op een bankje op de brug aan de haven in het zalige zonnetje :)


           

                                                                                     De overdekte voedingsmarkt
                                           

                                          



    03-01-2012 om 00:00 geschreven door Devillé Hannelore  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    02-01-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.02-01-2012

    Vandaag, de dag waar ik al een hele tijd naar uitkijk :) Mama en papa zijn toegekomen vandaag. Nog nooit zo gelukkig geweest om hen terug te zien. Vooral om ook iemand te kunnen vastnemen, een knuffel te krijgen van iemand, na een maand kan dit zoveel deugd doen! Toen ze zijn toegekomen heb ik snel het valiesje dat ze voor mij meehadden uitgepakt, hun even voorgesteld aan Leti (Alba zat in de badkamer dus dat zal voor een andere keer zijn) maar ze konden niet veel zeggen aangezien Leti haar stem zo goed als kwijt is. Daarna vertrokken met de auto, die mama en papa huren voor een week, naar de stageplaats gegaan, eerst in de buurt iets kleins gegeten. Een salade chicken, wat wij dachten dat we gingen krijgen was sla met kip maar het was een slaatje kip, soort van coctailsaus met kip, appeltjes en annanas en brood. Wel lekker :) Daarna nog wat rondgewandelt en dan ben ik naar mijn stage plaats gegaan. Het was heel kalm vandaag! Ik had ook een doosje ferrero roche's mee om te tracteren voor Nieuwjaar. Waar ze heel gelukkig mee waren want ze zijn daar nogal verzot op chocolade en vooral de chocolade van België, wat je daarmee toch wel een beetje kan vergelijken. Xenia had ook voor ieder van ons een cadeautje mee, normaal geven ze dit hier pas met 3 koningen maar aangezien ik donderdag verlof heb genomen omdat mama en papa hier zijn en omdat ik ook al had getracteerd gaf ze het ook nu. Voor de rest ging het op de stageplaats zowat zijn gewone gangetje. Doordat er niet veel werk was heeft Alba (de stagaire) aan Xenia een scrubmassage en een gewone massage gegeven waar ik dan mocht bijzitten om te kijken hoe het in zijn werk ging. Ik was nog wat moe van de voorbije dagen, en dan zat ik daar 2uur een een vrij donkere kamer te kijken naar een massage met een rustgevend muziekje op de achtergrond, ja ik moest er toch wel een paar keer van geeuwen en in mijn gedachten dacht ik, lag ik maar op die tafel. Maar wie weet gebeurt dit wel eens deze week want er staan nog niet veel klanten op. Na het werk ben ik te voet tot Placa Catalunya gegaan waar ik met mama en papa had afgesproken. Onderweg ben ik een huis van Gaudi tegen gekomen waar je ook kon binnen gaan om het te bezichtigen. Volgende keer trek ik er een foto van dan zie jullie dit ook eens. Met mama en papa ben ik in een tapas restaurant gaan eten op aanraden van Rut en Tom. Het was er heel lekker. We zijn er toegekomen om 19u30, toen zaten we er zo goed als alleen en we zijn vertrokken om 21uur en dan zat het bijna vol. Het is hier nogal de gewoonte om heel laat te eten, aangezien de winkels ook vrij laat open zijn, iedereen werkt laat dus wordt er ook laat gegeten. Nadien zijn mama en papa naar het hotel gegaan en ik naar het appartement. Hier heb ik dan al de chocolade, chips, kleren, ... op z'n plaats gezet en het cadeautje van Veerle, Stef, Eline en Lotte open gedaan dat vol lekkers zat. Ik zal hier zeker niet verhongeren :) En dan zeker niet te vergeten het cadeautje van Marijke en Ilse om warme chocomelk te maken. Wat ook wel lekker is! En nu gaan slapen want morgen wordt het iets vroeger opstaan dan andere dagen zodat ik toch wat kan doen samen met mama en papa voor ik naar mijn stage plaats ga. Nog 2daagjes werken en dan heb ik 1 dag verlof genomen en vrijdag is het 3 koningen en werkt niemand hier want dan komen de 3 koningen naar Spanje :) Ik ben benieuwd wat dat gaat worden.

    02-01-2012 om 00:00 geschreven door Devillé Hannelore  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)

    Archief per week
  • 20/08-26/08 2012
  • 11/06-17/06 2012
  • 04/06-10/06 2012
  • 21/05-27/05 2012
  • 07/05-13/05 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 09/04-15/04 2012
  • 02/04-08/04 2012
  • 26/03-01/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 12/03-18/03 2012
  • 05/03-11/03 2012
  • 27/02-04/03 2012
  • 20/02-26/02 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 06/02-12/02 2012
  • 30/01-05/02 2012
  • 23/01-29/01 2012
  • 16/01-22/01 2012
  • 09/01-15/01 2012
  • 02/01-08/01 2012
  • 24/12-30/12 2012
  • 19/12-25/12 2011
  • 12/12-18/12 2011
  • 05/12-11/12 2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs