Vandaag mochten we uitslapen vertrek om 8.30, Gui verstaat iets anders onder uitslapen. Met ons busje naar de site van DE terracotta krijgers, ongeveer 45 min rijden. Wij hadden op de tentoonstelling in Maaseik al enkele krijgers gezien. Maar dit is onvoorstelbaar.Tom heeft ons nogmaals de geschiedenis van deze keizer geschetst, gene gewone hoor. Er zijn 4 paviljoenen op de site, de grootste hall is een oppervlakte van 2 voetbalvelden groot. Er is voorlopig maar een gedeelte terug in elkaar geknutseld, en de rest ligt of wel helemaal kapot zoals ze het gevonden hebben of nog volledig onder de aarde. En hier ook weer een paar honderd duizend Chinezen. Hier hebben we wel een paar uur geslenterd, daarna naar het historisch museum terug in het centrum.
Maar het beste was: met zijn allen een voet-,billen- en rugmassage, de heren door een meisje en de dames door jongens. Onze chinese begeleidster had wel gevraagd voor very soft, amai als dat soft was dan zullen we maar nooit een echte chinese laten doen.
Iets wat ik gisteren al had willen vertellen, de wc-gewoonte van de boeren die ook op staatsreis gaan. Als wij ergens onderweg naar het toilet gaan, staan of zitten die vrouwen allemaal met wc deur wagewijd open. Op een bepaalt moment was het aanschuiven, wij keken verlegen een andere kant uit maar die vrouw zat nog op de wc en ze riep kom maar al binnen en ondertussen moest ze haar broek nog optrekken hilarisch voor de rest van ons.Wij sloten de avond af met een buffet met kreeft, oesters en de rest navenant in ons 5 sterren Hyatt hotel.
Morgen is het weer om 5 uur opstaan voor de volgende vlucht naar de pandas
Zondag 17 april
5 u !!! De koffers zijn klaar (het deed pijn). 5.40 vertek naar het vliegveld en dan naar Chengdu. Weer langs eindeloze km woonblokken. De appartementen zouden hier 700 euro per m² kosten, dus onbetaalbaar voor een gewone Chinees. In de steden zijn er duizenden straatvegers bezig in de steden, maar zelfs ook op de autosnelweg zie je oude vrouwen eenzaam met hun veegborstels kilometers lang de baan schoon (???) vegen. Je krijgt per dag zoveel indrukken te verwerken en je wilt van al deze dingen foto's nemen : onbegonnen werk. We bezochten in Chengdu een teeplantage en de reuzeboeddha (70 m hoog). We logeren nu in een super² luxueus hotel, de Shangri La en hebben hier ook van een dinder genoten.
Problemen met het internet in het hotel en op de website : het verslag twee dagen later. Dinsdag hebben we dadelijk na de aankomst ons even kunnen opfrissen in het hotel dan werden we met een busje naar het zomerpaleis gebracht. Ondertussen kregen we van onze gids Tom allerlei wetenswaardigheden over de Chinezen en vooral over de dingen die veranderd waren sinds de Olympische spelen, zoals niet meer spugen op straat , stoppen voor het rode licht enz. Onderweg naar het Zomerpaleis zagen we een heel gevarieerd stadsbeeld : lelijke woonblokken, vieze Huttonstraatjes. Je moet hier van alles gewoon worden, vb. dat je nergens een rustig plekje zal vinden, niet te verbazen omdat er 1,3 miljard Chinezen rondlopen en je hebt de indtruk dat die allemaal voortdurend voor je voeten lopen. Eten deden we in de buurt van het befaamde Olympisch vogelnest. Het Zomerpaleis is een immens groot geheel van gebouwen, parken, meren en kanalen. Met een Drakenboot maakten we een tocht op het meer. Het gehele bouwsel was een geschenk van de keizer Qang Long voor de zestigste verjaardag van zijn moeder (iets om je op ideeen te brenngen). We sloten onze avond gastronomisch af met de beroemde Pekingeend.
Woensdag 14 april Vandaag was het weer starten om 8 uur. Maar goed ook, want in de loop van de dag werd het 26 graden (en wij maar warme kleding meenemen). Vanmorgen bezochten we de tempel van de Hemel. Hier is ook een groot park aan waar we de oplossing hebben gevonden van ons ouderlingenprobleem : massa's ouderlingen in grote groepenwaren aan het badmintonnen (met twee racketten afwisselend links en rechts - moet je kunnen), tai chi in allerlei vormen, zangonderricht, breien - zelfs mannen, maar vooral kleine groepjes kaarters en dominospelers. Het is een gezellige boel, niet zoals bij ons waar zij in een cirkel voor zich uit zitten te staren. De Tempel van de Hemel zelf is heel indrukwekkend door de kleuren en zijn ronde vorm. Daarna met ons busje in kamikazestijl naar de Grote Muur. Een wandeling op een stukje van de 5000 km lange muur met prachtige bergzichten. Straks proberen we wat foto's er op te zetten.
Welkom aan alle blogbezoekers op onze eerste Chinadag
Eventjes terug naar gisteren : eindelijk is het zover. Dank zij ons Mieke zijn we op tijd aanbeland op de luchthaven in Zaventem. We stegen op rond 14.20 uur richting Frankfurt. Vandaar in een (lange) ruk naar Beijing. Wat zenuwen, maar dat viel wel mee. Ons gezelschap bestaat uit 2 andere koppels, maar op het eerste gezicht zit dat wel snor. En dan vandaag: 's Nachts slapen was een hele klus die we niet geklaard hebben, spijts een slaappilletje. Toch voelen we ons heel lekker vandaag. Alles is immens imposant : Frankfurt is een grote luchthaven, maar die van Beijing is duidelijk groter. In Frankfurt hebben we wel heel lang moeten aanschuiven aan de veiligheidscontrole : de Duitsers verslikken zich in hun eigen grundlichkeit. Bijna waren we te laat voor het vertrekuur. Koffie drinken zat er niet meer in. De andere 400 passagiers zaten al te wachten. Een Boeing met 2 etages en voor ons gevoel een loodzware bak ! Hoe krijgen ze het omhoog ! ?? We vragen dat wel eens aan Paul V, die weet er alles van (alles is fysica). Dat vliegen ging wel vooruit : een hele tijd aan 930 km per uur. En toch nog veel filmpjes kunnen zien (met stukken en brokken). Ok. Binnen een uurtje trekken we op een eerste verkenning door Beijing : het Zomerpaleis.