Het wordt tijd voor mijn eerste post. Ik ben onlangs tijdens het surfen gestoten op een campagne die ik wel het vermelden waard vond. Het ging om de campagne 'schone kleren'. Deze campagne bestaat al een aantal jaar en er lopen soortgelijke campagnes in tal van andere landen.
Waar gaat het eigenlijk om?
De campagne is ontstaan om de consument even te doen stilstaan bij de herkomst van de kleren die hij/zij dagelijks koopt. Men wil de consument even doen nadenken over de arbeidsomstandigheden van de mensen die deze kleren moeten maken. Op 17 december is de organisatie op een opvallende wijze naar buiten gekomen. Een aantal actievoerders hebben in de Brusselse Nieuwstraat aan voorbijgangers gevraagd of ze hun mond mochten dichtplakken. Dit is namelijk wat er in India en in Nederland gebeurt met actievoerders die ijveren voor betere werkomstandigheden in het bedrijf Fibres and Fabrics International Pvt. Ltd. (FFI). Dit bedrijf maakt jeans voor westerse kledingmerken als G-Star, Armani, RaRe, Guess, Gap en Mexx. Het bedrijf heeft op deze acties gereageerd met het voor de rechter slepen van de actievoerders. G-star heeft op deze wantoestand gereageerd met het wegtrekken van zijn productie.
Ik vond deze campagne geslaagd omdat het op een in het oog springende manier de aandacht van de mensen op dit probleem trekt. Ik vind het belangrijk dat onze maatschappij op de hoogte gebracht worden van een dergelijk probleem en daarom vond ik deze campagne het vermelden waard.