Hola amigos! Estoy quedandome in el Taberna de Miguel in Sahagún. Int Vlaams, kben in die taveirne he! Vandaag100km op de teller. Nie slecht he. Nogal vlak, op enkele kuitenbrekers na, maar wind op kop! Siempre! Na de middag toch al de handschoenen kunnen uitdoen, dikke jas nog niet! Zit hier nu in Albergue municipal, oude kerk die ze omgetoverd hebben (letterlijk) tot heel toffe albergue! Juist heel lekkere menu gegeten met twee Engelsen die geen woord Spaans spreken! Goed dat ze mij hebben ! 👏. Nog een goeie 400 km in Spanje, we zien wel hoelang we erover doen, kga me nie opjagen, en dan nog beetje Frankrijk, en dan laat ik me ophalen door mijn brothers, misschien in de Moulin Rouge in Parijs, maar kzal daar nie binnen mogen zeker met mijn koerskleren? Enfin soit, kga weeral naar een ander bed! Buenas noches y hasta mañana! Os quiero todos!
Hola amigos. Na 75 zware km hier in Astorga verkleumd van mijne fiets gestapt! Heel den dag miezerige regen en bitter koud! Tmag ne keer beginnen beteren! Nog ne keer gestopt in O Cebreiro, véél toeristen! Dan nog ne keer gestopt aan Cruz de ferro, stond daar helemaal alleen, bij amper 7°! Eerlijk gezegd stelt dat ijzeren kruis ook nie veel voor he. Rap verder tot hier, albergue San Javier in Astorga. We zaten hier vijf jaar terug ook, twas toen véél beter weer! Kga ne keer nie op restaurant, geen goesting, tis te koud buiten. Morgen gaan we richting El Burgo Raneiro, we gaan Leon links laten liggen. Hopelijk met iets beter weer! Doeoeiiiiiiiii
Hola amigos. Verleden keer hier ook geslapen weliswaar in andere albergue. Vanochtend zéér koud! Was gerijmd! En daarbij loden benen, kgeraakte nie vooruit, en....alle winkels gesloten, wegens 1mei. Één grote ellende! Bijna de pijp aan Martin gegeven, maar na de middag beter, warmer, betere benen, de pijp teruggenomen. Na 63 km hier, content, in oude kerk, prima ingericht, alles erop en eraan, lekker gegeten in klein rest, naam ontsnapt me, en nu in bed. Morgen naar Astorga, als alles goed gaat. Doeoeoeiiiiiiiiiiiiiioi!
Hola, vanuit Samos. 58km gefietst, nu en dan regen en bitter koud. Af en toe geschuild en warme koffie gedronken, twas nodig! Ze geven hier overmorgen nachtvorst uit, minus twee! Jawadde! Zit in Albergue Albaroque, mooi, we kunnen hier ook eten. Bedankt voor al jullie gelukwensen, het doet ons deugd aan het hartje! Verder gaat alles goed, kforceer me nie meer, probeer zoveel mogelijk te genieten, maar tzou wel wa beter weer mogen zijn! Met dit weer komt het er nie van nog een wandelingske te doen he, veel te koud! Maar we zitten hier goed! Doeoeiiiiiiiii! 🌂🌧☂️🚵♂️
Hallo. 48 km en veel regen. Af en toe geschuild, koffietje gedronken, maar we kregen het koud en hier gestopt. Albergue Restaurante Castro. Morgen zien we wel weer. Voor Geurske. Ik ben van plan al de zogezegde Monumenten van de camino Francès links te laten. Kheb ze allemaal gezien de vorige keer, Cebreiro, Cruz de Ferro, Puenta de la Reina, Fuente de San Millan, Fuente de Irache, die kiekens in Santa Domingo de Calzada, los perros de Foncebadon, en dan vergeet ik er zeker nog een paar! Ze horen zeker bij de geschiedenis en de heroïek van de camino, maar op zichzelf stelt dat allemaal nie veel voor he! Voor mij zijn DÉ MONUMENTEN van de camino de pelgrims die je elke dag ontmoet. Dus ik keer op tgemak terug, probeer nu en dan een babbeltje te slaan en alst op is ist op! Maar nu ist nog ver van op! Doeoeoeiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Beste vrienden en vriendinnen. Omstreeks de middag met de borst vooruit en het hoofd toch wel een beetje omhoog de Plaza de catedral de Santiago de Compostela opgereden! Oeverloos gelukkig en fier dat we het gehaald hebben! Het was een helse tocht, het leek me véél zwaarder dan de vorige keer, maar ja, vijf jaar ouder, minder goede voorbereiding, minder goed weer, maar toch, het lijkt me veel zwaarder! Onmiddellijk Clothèreke en Briekske een dikke pluim en knuffel gegeven, ze hebben het verdiend! Vooral veel respect voor mijne fiets, sterk baasje. Op die ellendig slechte wegen toch af en toe voor breuk gevreesd maar nada! Nu weet ik wel héél zeker dat Sint Jacobus(Santiago) toch wel heel goed voor zijn pelgrims zorgt! Kheb hem dan ook bedankt met een dikke(elektrische) kaars in de kathedraal. Ook een voor jullie allemaal, twas een eer en genoegen onze camino met jullie te kunnen delen! Dan naar de casa de peregrinos achter onzen diploma. Een uur aanschuiven! Die madam feliciteerde me uitdrukkelijk, khad wel wat weinig stempels zei ze, maar no problema, mijn tweede apostolaat is een feit! Tzal ook de laatste zijn want Clothère heeft gezworen dat het zijne laatste keer was en Briek gaat ook nie meer mee! Kzal dan maar solidair zijn he! Bij het obligate glas wijn en een beetje tapas even overlegd wat ons te doen stond. Vertrekken he, Santiago kennen we genoeg, vorige keer 4 dagen, en twas er nogal (te)druk! Besloten de terugweg aan te vatten langs de camino Francès, in omgekeerde richting welteverstaan! Hier in O Pedrouzo gestopt in weeral prachtige albergue Porta de Santiago. Kzit hier in een salonnetje, prachtige rustige hemelse muziek op de achtergrond, volmaakt gelukkig! Het doet raar dat de andere pelgrims die ik nu ontmoet de andere kant uitgaan. Daarnet een Hondurese gesproken, haar voeten deden vreselijk pijn! Ja, wat anders he? Conclusie van onze camino, de benen zijn nie meer wat ze geweest zijn, de geest wel. Voor de liefhebbers, begin er toch maar vroeg genoeg aan, en always remember : Je wordt niet gelukkig van het doel, wel van de weg er naartoe! We gaan nu, héél op tgemak de terugweg aanvatten, regelmatig een klapke doen int Spaans, vind ik heerlijk, en we zien wel waar het ophoudt he. Rustig aan, want schildpadden kunnen meer vertellen over de weg dan hazen! Hiermee houdt onze blog ook zowat op he gasten, al zal ik af en toe nog wel eens iets laten weten. En dan stillekesaan naar huis. Ik weet wel, een schip is het veiligst in de haven, maar daarvoor is het nie gemaakt he? Kga nu een beetje eten hoewel ik die muziek hier vreselijk ga missen, kzou kunnen blèiten!!! En kga dat ook een klein beetje doen. Chao!!!
Ah ja, volgend weekend ist kermis in Wontergem he! Niet te missen : vrijdag The Crowd, zeker Één van de betere covergroepen van België! Niet te missen, allen daarheen en geniet er van in mijn plaats! En zondag good old Paul Severs, zeg eens meisje..... Kzit nu in een klein leuk restaurantje Regueiro, kheb er alle vertrouwen in want kvroeg un tinto, een rode wijn, en hij zette onmiddellijk een héle fles voor mijn neus. Hij zal er nie veel van terug zien! Tregent dat het giet.....maar hierbinnen niet! De señora van de albergue zei dat het morgen ook hard gaat regenen! Tkan me nie schelen, dat wordt otro día in O Pedrouzo! Ge kunt nie geloven wat verschil het geeft, Santiago vóór u danwel áchter u? De eerste plato was pollo (kip) in een soort pasta met heel grote erwten, stukjes tomaat in een heel goeie tomatensalsa. Alles op! Fles halfop! Ergens in een gastenboek gelezen, én opgeschreven : Tegen de stroom ingaan is de énige weg om bij de bron te komen. Toch wel waar he? En nog eentje voor de hispanohablantes : Es el alma temerosa de morir que nunca aprendió a vivir. Komt uit een heel mooi Engelstalig liedje. Wie herkent het? Tweede plato komt eraan, Merluza, patatas, ensalada en mucho limon, siempre limon! Vamos! ........Twas heel lekker en véél! Nu nog de postre, (dessert) te gaan, en de tinto......is er bijna aan! Kga ulder nu gerust laten, de postre zal me smaken, de fles tinto is geweest en kga dan naar bed! Morgen zien we wel! Kben misschien een beetje aant zweven he, maar met beide voeten op de grond....kom je geen stap vooruit! Os quiero todos, muy buenas noches y hasta mañana!
Hola amigos! Morgen nog 20 km en we zijn er! Desnoods heel de weg naast Clothère, maar we gaan er geraken! Vanmorgen ontbijt en gebabbel beetje uitgelopen, ge kent dat he. Die Duitse vertelde dat een paar dagen voordien een Portugees oud vrouwtje haar uitgenodigd had om een kopje koffie te drinken. Bij het weggaan gaf ze nog zes citroenen van haar eigen boom mee! Ze moest ze aannemen! Dat vrouwtje had...150 pensioen per maand! Schandalig toch? Die mensen hebben niets en ze geven toch nog zei de Duitse. Tja, had dan ook iets gegeven he! (Heb ik alleen maar gedacht he) Dan op weg, in de lichte regen en heel frisjes. Nogal rap voor de éérste keer verkeerd gereden! Foute afslag op rotonde genomen, en voor ik het door had waren we vier km verder! En vier terug is acht he! Ge moet hier nie proberen een binnenwegske te zoeken, gewoon niet te doen! Terug! En Clothère kon er nie mee lachen! Een beetje verderop dacht ik zo een beetje een tikske te horen in mijn achterwiel. Zo staccato tik tik tik tik. Ne keer vooorzichtig tussen mijn benen naar mijn wiel gekeken en ik meende een zwart iets in mijn wiel te zien meedraaien. Tik tik tik tik. Verdoemme Clothère, problemen jong! Nog ne keer gekeken, da zwart iets zat er nog. En, tik tik tik tik. We moeten stoppen Clothère want kben er nie gerust in! En inderdaad he, er zát een zwart dingske in mijn achterwiel, het tsjoepke van de soupape!!!!(ventiel). Zó heel lucide klinkt dat toch ook nie meer he? Da getik kwam van het magneetje in mijn vóórwiel, stond een beetje te dicht. Twas weer lastig, we vorderden langzaam, maar zeker. Een vijftien km terug opeens Bar Restaurante Espinoza. Op mijne kant. Zeker 7 of 8 camions, bestelwagens, voituren, amai, da moet hier oftewel héél lekker bier zijn oftewel moet er een héél mooie waardin achter den toog staan. Freins toe en binnen. Geen chance, tbier was gewoon Amstel, niet slecht, maar ik ken beter. Geen 5km verder, en tis de pure waarheid he, Bar Restaurante Los Camionates. (De camionchauffeurs) Op mijne kant. Geen ééne camion geen camionette, geen autos, nada. Ook weer veel taxis die azen op prooi. Tis verleidelijk ook he voor de stappers, maar kheb toch niemand zien instappen! Zo kwamen we hier beetje over vier in Padrón. Prachtige albergue El Pedrón. De private albergues zijn een beetje duurder dan de municipale, maar toch véél comfortabeler! Straks een beetje gaan eten want kheb honger! Dan misschien nog een toevoegselke. Doeoeiiiiiiiiii Ah ja, bijna vergeten, de waardin van Espinoza was.......verrukkelijk!😍😍😍👍🖕💋
Hola amigos. We zijn terug in Spanje. 63km gefietst, meer dan genoeg. Even overlegd met mijn compañeros en besloten hier te stoppen. Morgen tot een 20tal km voor Santiago, zodat we zaterdag, hopelijk, in de voormiddag aankomen in Santiago DC. Weer een zware rit! Ge gelooft me nie meer zeker? Eerste 15 km nog even vlak, maar dan arriba,arriba, arriba! Kwam er nog bij dat we bij het passeren van de grens nog een serieuze jetlag moesten verwerken he! Ah ja, van de ene meter op de andere een uur verder, Portugal doet nie mee met zomeruur he! 😉. Enfin, we waren weeral zochte, we hebben moeten skarten zoals de West-Vlaamse coureurs da plegen te noemen. De albergue municipal was al vol, andere gezocht en nogal rap gevonden. Een pareltje. Blij dat die andere vol was. Klig naast een andere Belg, van Charleroi! 82 jaar en hij loopt de camino voor de vierde keer! Zéér kwiek baasje. Vandaag ne keer nie op restaurant, zelf beetje eten klaargemaakt, theeft me gesmaakt! Tijdens eten gesprekje met Duitse fraulein, ze loopt de camino ook vanuit Porto. Leuke babbel! Nu om de hoek in Bar Niza. Un tinto aant drinken.....uit een tas die hij uit de diepvries haalde!!! Direct een broodje erbij met ei en chorizo! Lekker! En zo gaan de dagen voorbij, lastig maar prachtig! Ze geven minder goe weer voor de komende dagen, we zullen wel zien. Para mis amigos de las clases de Español : espero que os puntos de la prueba son buenos. Me ha contado Marijke que la prueba era un poco difícil! Te había predicho no? Sorry voor de niet-Spaanssprekenden, maar dit mag er toch even bij he? Zéér blij dat ik weer een beetje Spaans kan spreken, lukt heel goed, met dank aan mis profesores Tine, Sara en Stijn el Hombre! Kzou nog lang kunnen doordrammen over de prachtige natuur, het mooie weer, dingen die me nu niet te binnen schieten, maar kga ook nog een beetje overhouden voor als we mekaar eens terugzien he! Os deseo muy buenas noches, os quiero todos, y ojala hasta mañana!
Buenas tardes amigos. Klig in mijn bed in de Albergue in Caminha! Kben moe. Juist terug van eten in leuk tentje Jenis hier in de buurt. Om de weg te vinden naar Santiago DC ist eigenlijk nie moeilijk he. Ge pakt smorgens uwe velo, ge gaat naar buiten, ge gaat met uw neus pal in de wind staan en ge vertrekt! Zéker de goeie richting! Tzal misschien op den duur vervelen voor jullie, maar twas weer zeer lastig! 72km met de oceaanwind pal op kop! Kan u verzekeren, gene kattepis! Op veel van die stukken zonder beschutting halen we nauwelijks 8 a 9km/uur. Nie veel rapper dan de stappers he! Spijtig genoeg moeten we elke dag vaststellen dat véél Portugezen arm zijn. Tis geen rariteit dat ge mannen ziet de grote vuilbakken langs de weg uitkammen op zoek naar iets bruikbaars, weggegooid door rijke toeristen. Een paar dagen terug sprak ik met een Portugese dame van zo rond de 50, ze sprak goed Engels. Ik zei haar, wat een prachtig land hebben jullie toch! Ja zei ze, een prachtig land. Aangenaam klimaat, lieve mensen, prachtige natuur, lekker eten, the best wine, ja, een prachtig land........voor jullie, niet voor ons! Hoe???? Ja, met hetgeen we hier verdienen valt nauwelijks rond te komen, en the governement hanteert een graaicultuur om van te kotsen! Waar hebben we dat nog gehoord? Je ziet hier ook veel affiches MAIS SALARIO.! Meer salaris. Spijtig, echt spijtig want de Portugezen zijn echt héél lieve mensen. Vandaag ook tafereeltjes gezien vanuit de oude doos. Gemeenschappelijke wasplaatsen, waar vrouwen zonder wasmachine samen komen de was doen, boeren die koeimest opengooien met de riek, tja tis bij ons lang geleden he. We hebben nog een 130km af te leggen naar SDC. We gaan da proberen doen in twee dagen, maar ben nie zeker dat dat gaat lukken. Briek denkt van wel, Clothère van niet, en ik weet het niet. Soit, we zien wel, we gaan onszelf geenen druk opleggen, maar kdenk dat we er wel geraken. Ondertussen bijna 1000km op de teller. Zo, dit was het, ben blij dat ik al jullie reacties gevonden heb, het doet me goed! Muy buenas noches y hasta mañana!
Hallo, zojuist ontdekt dat niet alle reacties doorkomen op mijn blog. Kheb ze nu toch op een andere manier gevonden. Vraag me niet hoe! Dus bedankt Joris, Luc en Marijke, Patrick, Dirk, Marc en Christine, Danny en Ingrid, Els, en nog een paar die me niet te binnen schieten. Dus wees gerust, ik ontvang jullie aanmoedigingen. Blijven schrijven! Straks ritverslag! Hasta luego!
De jonge patron van Santa Clara gaf zo terloops mee dat er een goe restaurantje was op de hoek. Obrigado señor! Jawadde, soep met twee broodjes, frietjes en rijst (altijd samen hier), slaatje met tomaat, twee visfilets(merluza) en ne koffie, 5!!!!!! Kga hier nu naar de voetbal kijken, Liverpool - AS Roma, en dan naar mijnen nest. PS : in die 5 was de drank nie inbegrepen. Die rekening moet ik nog krijgen. Maar kben nog nie weg he! Doeoeiiiiiiiiiiiiiii PS. Restaurantje noemt : café Saura Cool. Een aanrader moest je eens in de buurt zijn, tmoet daarom nie met de fiets zijn!
Hallo mannekes en meiskes. We hebben maar een 60tal km vandaag, maar twaren toch weer zware! Om halfnegen op weg, camping om zeker noooit meer terug te komen, ouderwetse aftandse boel! Kwas vergeten te vertellen dat we gisteren ook even de ferryboot(je) moesten nemen. Nogal een gedoe om Clothère daar heelhuids op te krijgen, maar....weer veel helpende handen. Een overzet van een kwartiertje met ne man of 30 aan boord. En Clothère. Weer naar vandaag. Kzat zonder eten, maar we kwamen nogal vlug ne Lidl tegen, en daar hebben ze alles he. Dan langs de Oceaan, prachtige beelden, maar altijd wind op kop! We moesten dan willens nillens door Porto, en dat is géén lachertje he. Razend druk van de toeristen, smalle straatjes, keistijl bergop, kortom, kleine twee uur om erdoor te komen, meestal te voet! Met de fiets door een drukke toeristische stad is toch niet het je van het! Blij dat we erdoor waren zonder haperingen. Nu komen we ook al af en toe een bord van de camino de Santiago tegen. Denk dat we nu binnen de 200 km zitten. Twas nog maar vier uur, maar hier in Vila de Conde passeerden we een zeer moderne Albergue Santa Clara. Hier stoppen we, basta! Mijne was is al gedaan, zit nu in droogkast. Straks gaan we eten om de hoek. Er stromen hier alsmaar meer peregrinos toe, kdenk dat het vol gaat zitten vandaag! Tis elke dag afzien, genieten, sakkeren, lachen, vloeken, zingen, un poco de todo! Marleen muchas gracias por tus cálidas reacciones. Me encanta que estès siguiendo mi blogg! We gaan nu een beetje eten. Nog ne heel goeien avond, slaap lekker y hasta mañana!
Hola amigos! Gisteren goe geslapen in Cova en rond 8u30 van start in de mist! In Figuera da Foz véél en gevaarlijk verkeer! Vaak te voet voor de veiligheid! Ook nog loodzware hellingen, maar na 10km wast gedaan met klimmen. 🤪! Zo vlak als nen biljart, maar 25km beireslechte weg, dwars door het zwarte woud. Ja, daar lijkt het toch op. Twas hier dat er verleden zomer zware bosbranden woedden. Alles is verbrand en zwartgeblakerd, een troosteloze desolate aanblik. Dit komt wel weer goed maar tzal een tijdje duren zulle! Voor de rest van de rit, vlak, mooie wegen, zelfs kilometers fietspaden apart van de weg, twas een plezier! Na de middag wel véél wind, en pal op kop he. Na exact 100km hier aangekomen, moe! Camping van niemendal, fel verouderd, maar tkan me nie schelen, ik slaap in mijn modern tentje he! Gisteren ook nieuws gekregen van Simon, de Hollandse Canadees, hij is er in Málaga al mee gestopt, té zwaar. Tja, toch een beetje vroeg he? Klig nu in mijn tentje op 100 meter van de Atl Oceaan! Hoor je de branding niet? Ik wel, kdenk dak goe ga slapen! Tot morgen! Doeoeiiiiiii👋
Hola amigos. Héél goe geslapen bij de bombeiros in Minde! Om zes uur wakker door de stappers, om halfzeven ne keer mijn hoofd opgericht,......iedereen weg. Ja die mannen vertrekken vroeg he, ze stoppen ook vroeg. Dan maar op tgemak mij klaargemaakt en op weg naar Fatima, ocharme 15km. Wel héél zware! Hellingen van 22 tot 24%. We geraken bijna nie boven te voet, laat staan al fietsend, en naar beneden, met de remmen en de billen toe! Je mag hier toch geen fouten maken of de camino is over and out! Ik ondervind ook wel dat ik minder snel bergaf durf rijden dan vorige keer. De jaren zeker? Kheb ook al ondervonden dat ik nooit zon gevleugeld Spaans klimmerke ga worden! Soit. Een twintigtal km voorbij Fátima begint het dan toch vlakker te worden. En zowaar rij ik voor het eerst een 10tal km vlak, op tgemak! Hier aangekomen na 82km en kvond het genoeg. We zitten in Cova, een bijgemeentje van Figuera da Foz. In Alojamente Particular Gala. Zéér gemoedelijke mensen, ze doen alles voor je. De villa naast de deur(met buitenzwembad) is van nen Belg! En hij komt maar 1 keer per jaar voor een maand he señor, en voor de rest wordt dat hier onderhouden door locals. Ja, als ge geld hebt he maat! Si si señor. Kheb hier nu weer lekker gegeten in rest Lota Nova, en kga nu nr mijn bed. Nog kwartiertje stappen. Ge moet nu allemaal ook nie zóóó uitvoerig reageren he, maar een beetje zou wel tof zijn. Morgen belooft een tamelijk vlakke etappe te worden, laat het ons hopen. Nog nen dag of vier in Portugal en dan weer Spanje binnen. Spaans en Portugees lijkt wel een beetje op elkaar, maar ne vetten is het toch niet! Kwas vandaag rond 10u in Fátima, en dikke kaars doen branden voor alle heiligen, vooral die vant weer. Om12u zat ik ......in een buskotse, schuilen voor de regen. Er zal éénen mijn kaars uitgeblazen hebben zekers? Enfin treeft nie lang geduurd, en voor de rest van de dag goe weer, wel met de wind op kop! Muchas saludos, os quiero! Hasta mañana, que sueñes con los angelitos!
Hola amigos. Deze keer vanuit restaurant Cantinho dos Sabores in Minde. Ja kben nie in Fatima geraakt, die kaars zal voor morgen zijn. Twas nen dag van buskotse (hokje) naar buskotse. Gestart in Santarém om iets over negen en op de middag welgeteld 12km op de teller! Gietende regen en gierende wind, niet te doen! Zeg nu zelf, bijna 9 u op weg voor een goeie 50km, poverkes he! Maar soit, hier in Minde kunnen pelgrims overnachten bij de bombeiros (pompiers). Alles voorhanden, zelfs een heuse, goeddraaiende kantine. Ne lekkere 33cl goeien export, 85cent aub! Zeker 10 buskotses bezocht vandaag, ze zien er allemaal een beetje tzelfde uit, maar ze beschutten je toch zo goed tegen regen en wind. Morgen wordt het weer veel beter beloven ze, kga naar Fatima, 15km en dan door, kweet nog nie hoever. Nu ga ik slapen bij de bombeiros, samen met veel andere pelgrims. Slaapwel en tot morgen eens! Doeoeiiiiiiiiii
Hallo mannekes en meiskes! Goe geslapen in mijn suite in Casa do Lavre. Vroeg op en khad nog een beetje werk aan Clotèreke, zadel stond een beetje los. Dan afscheid genomen van de señora, ontbijt kon er niet af voor die 30 maar soit, beetje verder goe ontbeten voor nog geen 3. Weer veel neidige hellingen, maar toch een beetje hulp van de wind. Licht in het voordeel. Twas 65 km tot hier, we waren hier al vóór drie uur, maar toch gestopt. Zéér goeie albergue. Kheb Clotère ne keer helemaal gewassen en geolied, hij blinkt. Onderweg enorm veel ooievaars die aant nestelen of broeden zijn. Na de middag een kleine appelflauwte gehad, maar hier toch goed aangekomen. Geloof me, tis toch elke dag een klein beetje sterven! Hier is het de hemel op aarde, N1 hostel de Santarém, een albergue met alles erop en eraan! Daarnet gegeten met 8 man aan tafel, 3 Amerikanen, 2 Italianen, 1 Zweedse, 1 Braziliaanse, en 1 Belg, ik. Zéér goeie menu en nog véél beter gesprek, in alle talen, met een beetje hulp verstond iedereen iedereen. Dit is toch wel het summum van een pelgrimstocht! Morgen gaan we naar Fátima, niet zover, een goeie 55km, maar we gaan daar een dikke kaars aansteken voor al de heiligen die toch maar een klein beetje zouden kunnen helpen! Tis hier nu wel een beetje aant regenen. Het was een zware maar prachtige dag! Buenas noches, y hasta mañana.
Hallo copains en copines! Vandaag 92km. Wat hebben we gezien? Enorme uitgestrekte weides met enorm veel kurkbomen en zeer grote kuddes vee! De natuur is hier prachtig. In de voormiddag ergens gestopt in cafeetje om bidons op te vullen. Er zaten enige mannen op het terras, bruine diepgegroefde door zon en wind getaande gezichten, en éénen die er wat meer westers uitzag. Die kwam nogal rap bij mij, en we babbelden een beetje int Spaans. Ik ben Belg zei ik. Oh ja, en spreek je Nederlands? Ja, een beetje toch. Ja ik ook,heb een tijdje in Nederland gewerkt. Oh ja, lang geleden? Nou ja, kheb er 40 jaar gewerkt en geleefd. Ah ja, een tijdje! Nu was hij hier terug, om meer te genieten van het rustig leven, zijn kinderen waren meegekomen en nu zijn ze allemaal hier gesettled. Mij spreekt deze manier van leven ook wel aan, maar pas op he zei ie, iemand die hier 600 per maand verdiend is goed betaald he! Tja, tis hier ook allemaal spotgoedkoop he. Weer weg, anders blijf ik zitten! Op ieder pleintje, int kleinste dorpje, zijn er openbare toiletten die zéér proper zijn, en overal loopt er éénen met hark en schop om de boel proper te houden! Hier in Lavre aangekomen, weer die hotelletjes van internet nie meer te vinden he! Tbegint me vreselijk te irriteren. Via via hier beland, int chiqueste spel vant land. Madame is Portugese die lang in Brussel woonde, haar zoon studeerde af als ostheopaat in België. Zéér chique madame. Hoeveel ist voor een kamer? Ja, normaal 70 mais pour toi 50 monsieur. Ja ik ga da nie betalen madammeke, il me faut pas une suite hein! Kortom, kheb een prijsje bedongen, zonder incheque, zonder factuur, maar kmag het nie voortvertellen voor hoeveel. 30! Voila, bien fait! Héél lekker gegeten in restaurantje nearby, en nu ga ik slapen. Tot de volgende! doeoeiiiiiiiii
Hola amigos. Ja kzit in Cuba he. Cuba in Portugal welteverstaan! Prachtig weer vandaag, deze namiddag 28° en ge zult het nie geloven, voor de eerste keer een beetje wind in de rug. Hij blaasde nie zo hard als toen hij tégen mij blaasde maar tdeed toch deugd. Kheb nie goe geslapen in mijn tentje! Die ellendige honden hier blaffen de hele nacht he. Op al die appelsien, Citroen, olijf- en andere gaarden, die allemaal afgesloten zijn met hoge draad, lopen altijd een stuk of drie vier van die monsters de boel te bewaken. En snachts zijn er altijd die blaffen! Vreselijk! Toch met goede moed vertrokken rond 9u. Ik was van plan te stoppen in Serpa, maar kwas daar al nog voor de middag, en we hadden nog veel goesting om door te gaan, dus gingen we door he. Briekske riep na een tijdje He Clotère, wanneer gaan we maar ne keer stobben? Kzeg Briek tis STOPPEN, nie STOBBEN. Jaja, stob me zagen he jong. Toch een moeilijk karakter dienen Briek. Hier in Cuba aangekomen aan het eerste hotelletje, verdoemme weer toe voorgoe he! Wat ik nie versta is dat die websites wel blijven bestaan he! Tweede dan maar, (er zijn er maar twee he), en khad chance, de laatste kamer! Tis hier wel nen droom in Hospedaria do Carmo. Super! De uitbaters spreken goed Duits, ze hebben 13 jaar in Duitsland gewoond. Het parcours vandaag was lastig maar goed te doen. We hebben 82km vandaag, door een prachtige natuur! Veel kurkbomen, veel olijfbomen en enorm veel schapen! Kga nu een beetje eten in klein restaurantje hiernaast. Tis hier een uur vroeger dan bij jullie he. Tot morgen!
Y para mis compañeros de las clases de Español : no os olvidáis que mañana hay una pequeña prueba! Podría ser muy difícil! Marleen muchas gracias por tus palabras alentadoras! Saludos a todos y para mañana , mucha suerte! Hasta luego!
Zojuist gaan eten in restaurantje hiernaast. Let goed op. Brood met olijven + olie. Kip met groentesalade frietjes en rijst. Karaf rode wijn. Dessert mango met yoghurt(heerlijk), koffie, nog glas rode wijn(one for the road) alles in zéér royale porties! 9!!!!! Nu in bed nog eens Janis Joplin met Cry baby lifeversie beluisterd en kga nu meer dan voldaan slapen! Ive got the blues man!