Bij dag en dauw het ritme van het Afrikaanse leven. De trommel vertelt wat deze dag gaat geven. Langzaam ontwaakt de natuur en verwarmt de zon het land. In uniform lopen groepjes kinderen naar school, hand in hand. De geiten maken hun eerste wandeling. Een vrouw draagt sierlijk op haar rug een zuigeling. De aarde vuur rood, de bomen fel groen. De straten lopen vol, want er is zoveel te doen. Geuren van vuur, riool, eten en dieren. In rood en zwart een begrafenisstoet om de dood te vieren. Midden op de dag het heetste moment, wanneer het leven even geen schaduw kent. De schemer breekt aan een slechte tijd om stil te staan. Vliegensvlug valt de rode bal neer. De muggen kennen nu geen grenzen meer. Op straat eten, praten, dansen en zingen. Iedereen voor de beste prijs door af te dingen. Vrouwen vlechten onder luid gejoel hun haar. Hun kinderen rennen rond zonder gevaar. De koelte van de nacht trekt door de kleren. Tijd om langzaam naar huis terug te keren. Rustgevende geluiden waardoor je als nooit te voren de slaap vond. Heerlijk ontspannen ontwaken bij een wederom prachtige morgenstond.
Vroedvrouwen in gambia 2008
07-01-2008
Piepjes
Piepeloekes,
Tis hier met ikke. De zenuwtjes zijn er bij mij nog niet, dat is waar steffi. Dat komt wel goed, lees het onderste maar. Ja nog negen dagen en dan is het zover. Het is vlug gegaan en het zal vlug voorbij zijn ook denk ik. Alle drie hebben we mensen die we enorm hard gaan missen. Maar meisjes we gaan veel aan elkaar hebben. Voor de mensen die willen kom ons uit zwaaien he.
Ik zou zeggen: Be there all on the 17th.
VRIENDEN:
Vrienden zijn er om je te steunen, om jou te troosten en tegen ze aan te leunen. Vrienden zijn er om jou te helpen, die jou pijn voor even doet verhelpen.
Vrienden zijn er om jou blij te maken, om jou kwaadheid weg te kraken. Vrienden zijn er om jou lief te hebben, en zullen alles voor jou overhebben.
Ware vrienden leer je kennen met de tijd, ook al doe je iets verkeerd, ze willen je niet kwijt.
Ja ja morgen is het zover, dan nemen de vlieger naar het warme Gambia. Dan beginnen we aan onze Buitenlandse stage. We genieten van de laatste uren thuis bij familie, vrienden, vriendjes, ... . Want morgen moeten we afscheid nemen voor zes weken van onze geliefden. Vandaag is de krant geweest, dus morgen allemaal het laatste nieuws gaan kopen. En met foto en al he normaal. Het begint spannend te worden, bij sommige al wat meer zenuwen als bij de anderen, maar alledrie kijken we er naar uit om daar onze stage te gaan doen. Voor wie ons komt uitzwaaien, tot morgen en voor de rest, tot op mail eens he.
hello iedereen srry dat het zo lang geduurd heeft maar in gunjur zelf gaat het internet al 1maand niet meer en moesten we naar serakunda gaan voor op een pc te geraken. hopelijk stellen we jullie niet teleur omwille van de vertraging kathleen heeft ondertussen al 3 bevallingen gedaan, stef 2, en jess 1tje. het is hier echt wel leuk om te werken misschien het warme weer dat ons soms parten speelt. fotos volgen later. vandaag naart strand geweest voor toch met een kleurtje terug te komen het eten is zeer gekruid wa jessica dus zeker niet gewend is.
voor de rest zijn we nog niet echt ziek geweest van onze malariapillen of diaree 7stef miss wel 1dagje of zo0
ps. hier is het een qwerty toetsten bord dus sorry voor de fouten die e kunnen zijn
dikke kusjes aan iedereen en we missen jullie wel hoor ze
Heykes, Welkom op ons gastenboek,
eens je hier bent kun je ook een krabbeltje achterlaten he.
Dus op onderstaande knop duwen om op ons gastenboek terecht te komen en een berichtje achter te laten.