voetbal
oefenstof, tactiek,voeding,stretching...
u kan mij uw oefeningen laten geworden via mail en plaats ik deze op de site. Alvast bedankt voor uw bijdrage...
Inhoud blog
  • Eerste dvd NU beschikbaar !!!
  • Zonevoetbal
  • Uitspraken.....
  • Te verwachten...
  • Rompstabiliteit
  • Algemeen.....
  • Rondvraag / Poll
    vanaf welke leeftijd wordt er gestart met snelheidstraining binnen de jeugd?
    pre-miniemen
    knapen
    duiveltjes
    miniemen
    junioren
    scholieren
    HET ANTWOORD = vanaf miniemen kan men maximale snelheid trainen!
    Bekijk resultaat

    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    trainermarnix
    www.bloggen.be/trainer
    links
  • eigen PC Forum
  • eigen website
  • Bingoal
  • BFC
  • Broodcoorens
  • Uitslagen Nationaal-Provinciaal
  • KBVB
  • Voetbal retrokledij
  • Clubs zoeken
    Foto
    Foto
    Zoeken in blog

    Foto
    Foto
    Foto
    Rondvraag / Poll
    Hoeveel looptraining integreren jullie in je eigen training op weekbasis?
    dagelijks
    2x per week
    1x per week
    1x om de 14 dagen
    1x per maand
    bijna nooit
    zie daar helemaal het nut niet van in...
    Bekijk resultaat

    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    bankzaken
    www.bloggen.be/bankzak
      
    27-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zonevoetbal

    Er is al veel gezegd en geschreven over zonevoetbal.

    In dit korte overzicht laat ik jullie kennis maken met deze manier van spelen.

    Uiteraard is dit een richtlijn en niet het totale concept, het zou teveel ruimte met zich mee brengen.

    indien vragen over dit onderwerp, mag je mij altijd mailen.




















    27-10-2009, 00:00 geschreven door fussball  
    26-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Uitspraken.....

    Ze zijn soms mooi om te horen….en bij wijlen zit er een richting van waarheid in….soms ook niet….dan is het enkel de uitspraak zelf, dat is trouwens het aantrekklijke en onvoorspelbare aan  voetbal...

    Hier zijn er een paar…….geniet er van….


    "Voorop staat de kwaliteit van de spelersgroep, maar direct daarachter komt de kwaliteit van de trainer."

     

    "Ik vind dat een elftal op verschillende manieren moet kunnen voetballen. Ik wil me best aanpassen aan de tegenstander, maar dan alleen om mijn voordeel ermee te doen en niet uit angst."

     

    "Wij als trainers hebben altijd maar de neiging om spelhervattingen alleen maar aanvallend te trainen." 

     

    "Tactiek is niet je man uitschakelen of zo. Nee, het is weten waar je mee bezig bent."

     

    "Ik heb liever iemand met één heel goed been dan iemand die met allebei een beetje kan. (..) Je hebt een binnen- en een buitenkant, om een bal goed te kunnen trappen heb je geen twee benen nodig." 

     

    "Voetbal is een momentopname. De perfecte ploeg van vandaag kan een dag later een kwetsbare ploeg zijn."

     

    "De voordelen zijn zo groot. Een betere techniek betekent een betere balans en dat betekent minder blessures. Wie extra traint, loopt dus minder blessures op."

     

    "Wie moet dan die passes geven? Laat die jongens daar dan specifiek op trainen! (..) Ik heb liever een back die drie keer opkomt en de bal voor krijgt, dan een vent die er tien keer overheen dendert en vervolgens de bal de tribunes injaagt."

     

    "Je hoort wel eens: ‘Ze moeten meer vrijlopen’. Maar als je negen man hebt die allemaal vrij willen lopen, lopen ze maar door elkaar en daar heb je niets aan."

     

    "Je kunt als trainer weliswaar op bepaalde momenten zaken beïnvloeden, maar er is niet één trainer die er voor kan zorgen dat hij met alle ploegen altijd alle wedstrijden wint. (..) Je bent als coach altijd afhankelijk van je materiaal en van het moment."

     

    "Een harde pass is beter te verwerken dan een zachte."

     

    "Boetes en regels zijn er niet om respect af te dwingen. Respect is niet iets dat je kunt eisen met regeltjes en boetes, respect kun je alleen maar verdienen. En je verdient het in de eerste plaats door het te geven."

     

    "Je moet met de jeugd van 8 tot 10 jaar beginnen. Steeds moet je de besten het hardst aanpakken. Die moeten altijd de schuld krijgen als het mis is gegaan."

     

    "De bal direct spelen vraagt meer techniek dan hem 2000 keer hooghouden"

     

    "Het conditionele krijgt veel te veel aandacht. In Nederland krijgt elke trainer zijn selectie wel fit, maar mentaal alles uit een speler halen en de groep op één lijn krijgen, is andere koek."

     

    "Voetbal is de enige sport waar je alles verkeerd kunt doen en toch winnen."

    "voetbal is geen sport...het is eerder een spel...."

     

    "Ik kan geen vriend worden van de spelers, dat is onmogelijk. Daarvoor moet ik te veel beslissingen nemen en moeten alle spelers in ieder geval één ding beseffen: de trainer is onafhankelijk." 

     

    "Als je te veel op bepaalde dingen hamert, maak je spelers misschien meer bang dan dat je ze er attent op maakt."

     

    "Je traint pas echt als je alle wedstrijden als training ziet en de spelers steeds in verschillende wedstrijdsituaties doorontwikkelt."

     

    "Mislukken als trainer maakt je echt geen slechter mens."

     

    Ik weet nog dat ik terugkwam uit Italië en tegen Cruijff zei: we hebben een probleem, die Vialli houdt niemand bij. Zegt Johan plots: Van wie krijgt hij die ballen eigenlijk?" 

     

    "Ik vind het prima als de bal in de breedte wordt gespeeld, om zo de tegenstander naar voren te lokken"

     

    "Voetballen is simpel, maar het moeilijkste wat er is, is simpel voetballen."

     

    "Mensen zeggen ook dat een ploeg die met tien man speelt gevaarlijker is dan een ploeg met elf man. Hoe vaak heb je dàt nou niet gehoord? Dat komt alleen maar, omdat vijf van die elf denken: ik doe een stapje minder, terwijl vijf van die tien er juist een schepje bovenop doen."

     

    "Je kunt beter ten onder gaan met je eigen visie dan met de visie van een ander." 

     

    "Voor mij is buitenspel geen verdedigend, maar een aanvallend wapen"

     

    "De centrale verdedigers zijn mijn politieagenten en moeten het verkeer achterin met strakke hand regelen."

     

    "Niet de man aan de bal is het belangrijkste, maar juist de man zonder bal. Van de één heb je er maar één en van de ander heb je er tien."

     

    "Hoe simpeler hoe beter. Want hoe minder keuze je een speler laat, hoe groter de kans dat hij het juiste doet."

     

    "Bij het passeren van je tegenstander gaat het er niet zozeer om welke schijnbeweging je doet, maar vooral om het juiste moment van inzetten en versnellen."

     

    "Er zijn zóveel trainers die denken dat ze het allemaal zo goed weten. Die hebben vaak een betere achtergrond dan ik omdat ze gymdocent zijn met voetbal als differentiatie of zoiets."

     

    "Maar ik weet dat je ook bepaalde dingen kunt trainen. Wie is immers in de selectie bijna altijd de man met de beste trap in het voetbal? Dat is de keeperstrainer! Dat is de man die elke dag de bal uit alle standen op het doel schiet om die keeper te trainen. Dat zegt dus meteen heel veel. Het is dus wel degelijk te trainen!"

     

    "Iemand door de midden schoppen,da's geen kunst. Maar een duwtje, een goed duwtje geven, dat is een van de moeilijkste dingen in het voetbal."

     

    "Als iedereen scherp speelt, sta je kort bij je tegenstander, je dekt ook kort en kan de wedstrijd vaak bepalen. Als de concentratie niet optimaal is, kom je steeds te laat en moeten tien man bloeden voor het verzaken van één speler."


    "Ik heb nooit iemand gepasseerd als het niet nodig was."

     

    "Als je een hoge balcirculatie nodig hebt, kan het niet zo zijn dat er een speler met de bal gaat lopen. Dat kan niet. Je kunt hooguit met een bal lopen om een ander de tijd te geven ergens te komen." 

     

    "Als mijn aanvaller één-tegen-één komt zeg ik altijd: "Laat het hem lekker uitzoeken." Dan zeggen de spelers: "We kunnen hem toch helpen?" Mijn antwoord is dan: ten eerste is de kans groot dat je in de weg loopt en bovendien trek je als tweede aanvaller een tweede verdediger mee en twee tegen twee is moeilijker dan één-tegen-één."




    26-10-2009, 20:39 geschreven door fussball  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Te verwachten...
    Alles in verband met zonevoetbal.....

    26-10-2009, 20:38 geschreven door fussball  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rompstabiliteit

    Rompstabiliteit is de spierbalans en controle in het gebied  van het  bekken, de heupen en de romp, die de functionele stabiliteit van het gehele lichaam in stand houdt.

    Rompstabiliteit biedt de mogelijkheid om de spieren in de romp te stabiliseren tijdens de bewegingen (dynamisch) van zowel de romp, armen en benen tijdens houdingen (statisch)

    Stabiliteit van de romp is dus een voorwaarde van het goed kunnen bewegen van armen en benen.

    De kracht van en de coördinatie binnen de rompspieren is daarom van groot belang voor sportprestaties en voor de ontwikkeling van kracht.

    Alleen wanneer de romp optimaal functioneert kunnen spieren elders in het lichaam ook optimaal functioneren.


    Blessures van de rompspieren, zoals bvb kneuzingen, spierverrekkingen en spierscheuren, kunnen tot gevolg hebben dat ook de stevigheid van de wervelkolom afneemt.

    Dergelijke blessures hebben daardoor grote invloed op onze bewegingen en houding.

    Bij herstel van een blessure is het van groot belang om er (preventief) voor te zorgen dat door gerichte spiertraining van de rompspieren de rompstabiliteit wordt hersteld.


    Eerst en vooral moeten we het begrip “ stabiliteit” duidelijk omschrijven.

    De meest aanvaardbare is die van Panjabi.


    Volgens hem is stabiliteit van een gewricht afhankelijk van 3 pijlers: 

     -actief systeem (de spieren)

    -passief systeem (de beenderen, ligamenten, gewrichtskapsel)

    -neuraal systeem (aansturing van de spieren)


    Deze 3 systemen moeten dusdanig samenwerken dat ze op een veilige en efficiënte manier krachten kunnen overbruggen.

    Ieder systeem moet optimaal ontwikkeld zijn.

    Dan spreekt men van stabiliteit.

    Wanneer dit niet het geval is spreekt men van “instabiliteit”

    Dit kan op termijn tot klachten en blessures leiden.


    De belangrijkste voetbalspecifieke doelen verbonden aan voetbal zijn:

    -algemene vorming

    -basis voor functionele krachttraining (bvb in de revalidatiet

    -een gezond lichaam is een lichaam in evenwicht

    -bewegingen kunnen efficiënter uitgevoerd worden

    -een betere vormspanning tijdens voetbalspecifieke bewegingen

    -een betere controle over het lichaam (blessurepreventie)


    Er is gekozen om de oefeningen op te delen in groepen en een programma uit te werken zodat je als trainer meteen aan de slag kan.

    A-Oefeningen houden vooral bekkencontrole in.

    B-Oefeningen zijn eigenlijk de basisoefeningen.

    Deze kunnen aan de allerjongsten aangeleerd worden, natuurlijk met aangepaste intensiteiten.

    C-Oefeningen bouwen verder op de B oefeningen.

    D-Oefeningen zijn tot slot voor de oudsten.


    Overtuig de spelers van het nut van deze oefeningen.

    De link naar het preventieve binnen de blessures is wetenschappelijk achterhaald, dus breng dat over aan uw spelersgroep.


    AANDACHTSPUNTEN:

    -ademhaling niet blokkeren, natuurlijk blijven ademen

    -de kwaliteit van de oefening is belangrijker dan de duur

    -de spieren maximaal opspannen

    -beginnen met eenvoudige oefeningen

    -geef deze oefeningen na de opwarming, of op het einde van een training.

    -de oefeningen minimaal 3x per week uitvoeren. (in principe dagelijks)




     


     


     


     


     


     



    26-10-2009, 00:00 geschreven door fussball  
    Archief per week
  • 25/01-31/01 2010
  • 26/10-01/11 2009
  • 24/08-30/08 2009
  • 26/11-02/12 2007
  • 12/11-18/11 2007
  • 05/11-11/11 2007
  • 26/09-02/10 2005
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    runescap
    www.bloggen.be/runesca
    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    bankzaken
    www.bloggen.be/bankzak
    Startpagina !
    Mijn favorieten
  • bloggen.be
  • http://fussball.bbforum.be
  • Mijn favorieten
  • bloggen.be
  • fussball

  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs