Inhoud blog
  • 'Terminator Salvation'
  • 'Star Trek'
  • '10.000 B.C.'
  • 'Hellboy'
  • 'X-Men Origins: Wolverine'
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Actie (7)
  • Aziatische actiefilms (1)
  • Films met verteller (3)
  • Klassiekers (1)
  • Mijn favoriete films (4)
  • Oorlog (1)
  • Mijn favorieten
  • bloggen.be
  • IMDB
  • IMCB
  • M!LF
  • Google
  • KV MECHELEN
  • Franske's Filmblog.
    Korte omschrijving en evalutie van geziene films.
    31-03-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Red Cliff aka Chi Bi'
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

























































    Eerst even een korte omschrijving van de film:

    In het begin van de derde eeuw wordt het land van Wu binnengedrongen door de militaire leider Cao Cao en zijn soldaten. De leider van het land Wu, Sun Quan, vraagt om hulp bij zijn grote rivaal: de militaire leider Liu Bei. Ondanks dat Sun Quan nu tegenstand kan bieden met zowel zijn leger als het leger van Liu Bei zijn ze nog steeds in de minderheid en lijken ze kansloos. Alhoewel, een strategist van Sun Quan's leger lijkt de oplossing te hebben gevonden. Hij beweert dat Cao Cao's leger geen tegenstand kan bieden over het water en dit geeft Sun Quan's leger toch een kans als ze deze zwakke plek goed weten uit te buiten.


    Bron: http://www.moviemeter.nl/film/46364


    Nog een paar weetjes over de film: de film is tot op heden de duurste Aziatische film ooit en wordt in Europa gereleased in een verkorte versie. De film is gebaseerd op de epische strijd die onder de rode kliffen werd uitgevochten in China op het einde van de Han Dynastie. Deze strijd was de directe aanleiding van de 3 koninkrijken in China. Voor meer informatie omtrent de historische gebeurtenissen verwijs ik naar wikipedia.
    Bron:http://en.wikipedia.org/wiki/Red_Cliff_(film)

    Naar mijn bescheiden mening vond ik het een leuke film boordevol actie. Er worden heuse veldslagen in uitgevochten en wat ik er vernieuwend en anders aan vond dan andere oorlogsfilms is de oorlogsstrategie. Prachtige kostuums en cinematografisch een pareltje.
    Wat mij geweldig stoorde is dat de acteur, Takeshi Kaneshiro, ook wel gezien in 'House of flying daggers aka Shi mian mai fu' een nogal nichterige acteerprestatie neerzette. Heel de film door had hij een waaiertje vast en gaf hij mij de indruk een roeping van weerman gemist te hebben. Je moet ook wel tegen Chinees gebrabbel kunnen, want in tegenstelling tot onze buren over de taalgrens is deze film niet gedubd in onze moedertaal. Voor de rest wil ik de vrouwelijke lezers niet ontmoedigen te gaan kijken, maar wees gewaarschuwd: het is een echte 'jongensfilm' die jullie ventje op de eerste rij wil zien en geen zin heeft om te smossen...
    Draait momenteel nog in de zalen, veel kijkgenot!

    31-03-2009 om 00:00 geschreven door Franske.  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Categorie:Aziatische actiefilms
    30-03-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Fight Club'
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Eerst even een korte omschrijving van de film:

    Jack is een verzekeringsinspecteur die aan chronische slapeloosheid lijdt, en die wanhopig probeert uit zijn oersaaie bestaan te ontsnappen. Bij toeval ontmoet hij Tyler Durden, een charismatische zeepverkoper met een bizarre levensfilosofie. Tyler gelooft namelijk dat "zelfverbetering" enkel voor de zwakken is, het is "zelfvernieling" dat het leven meer waarde geeft. Samen met Tyler organiseert hij de ultieme vorm van ontspanning: zogeheten "Fight Clubs", waar gewone jonge mannen het beest in zichzelf loslaten in blotevuistgevechten. Het bevrijdend effect op de deelnemende mannen doet een vreemd soort kameraadschap ontstaan, dat al snel gevaarlijke vormen aanneemt.
    Bron: http://www.moviemeter.nl/film/175

    Fight Club (1999) is een film, gebaseerd op de roman Fight Club van Chuck Palahniuk. Onder andere Brad Pitt, Edward Norton en Helena Bonham Carter speelden in de film, die geregisseerd werd door David Fincher. De soundtrack werd gemaakt door de Dust Brothers. Er wordt momenteel door Palahniuk, Fincher en Trent Reznor gewerkt aan een musicalversie van Fight Club. In oktober 2004 werd er een Fight Club videospel uitgebracht, maar fans van het boek en de film lieten het links liggen, omdat het vooral uit commercieel oogpunt gemaakt zou zijn.

    Bron: http://nl.wikipedia.org/wiki/Fight_Club

    Eén van mijn favoriete films aller tijden. De kritiek die de film heeft op de consumptiemaatschappij gecombineerd door Brad Pitt en Edward Norton die hiervoor perfect gecast zijn, maakt deze film zo boeiend om naar te kijken. Een prachtig staaltje regisseerwerk gecombineerd met een goede verhaallijn en een plot die je van je sokken blaast! De muziek van de Pixies op het einde met 'Where is my mind' past heel mooi in het kader van de film.
    Het is ook zo dat er een subliminaal (=onder de waarnemingsdrempel) beeld van een penis de zien is in de aftiteling. Er stond in mijn tekstje oorspronkelijk sublimaal (= onderbewust) wat een foutje was. Bedankt Bral voor mij erop te wijzen! Maar het zijn toch ongeveer synoniemen dus vergeve mij men zonde en lees gewoon nog maar een postje. :)
    Voor de rest ga ik niet meer vertellen, want dat zou zonde zijn... Echt een film die je moet gezien hebben!


    30-03-2009 om 00:00 geschreven door Franske.  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (4 Stemmen)
    Categorie:Mijn favoriete films
    29-03-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Ben Hur'
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Eerst even een korte omschrijving van de film:

    De cijfers spreken boekdelen: 100.000 kostuums, 50.000 figuranten, 300 decors en een duizelingwekkend budget dat destijds het grootste budget in de geschiedenis van de filmindustrie was. De scheppers van Ben Hur leverden het beste en grootste epos dat ooit over het Bijbelse tijdperk werd gemaakt. Charlton Heston zet zowel op lichamelijk als moreel vlak een krachtige vertolking neer in de rol van Judah Ben-Hur, een Joodse edelman in Palestina wiens odyssee begint als hij tot slaaf gemaakt wordt door de Romeinen.  Hij ontsnapt op een doortastende manier uit een in strijd gewikkelde slavengalei, neemt wraak op zijn kwelgeesten tijdens een wilde wagenrace in de arena en heeft profetische ontmoetingen met Jezus Christus. Heston's charismatische vertolking leverde hem de Oscar voor Beste Acteur op; Ben-Hur won in 1959 de Oscar voor Beste Film en de legendarische William Wyler verdiende zijn derde trofee als Beste Regisseur. In totaal won de film 11 Oscars, een aantal dat niet meer werd geëvenaard tot Titanic in 1997 de zeilen hees.
    Bron: http://www.bijbelstudiecentrum.nl/film/page9.html

    Ben-Hur (volledige titel: Ben-Hur, A Tale of the Christ) is een roman van de Amerikaanse schrijver Lewis Wallace.
    Bron: http://nl.wikipedia.org/wiki/Ben-Hur

    Voor verdere en meer diepgaande informatie over het verhaal en historische onjuistheden verwijs ik naar wikipedia.


    Deze klassieker is een must voor elke filmliefhebber! Aangezien de film 214 minuten duurt valt hij niet direct onder de noemer van 'We zullen dit filmpje eens even meepikken'
    De meest spectaculaire scene wordt bewaard tot in het tweede deel van de film. Niet dat er voor de rest geen actie in voorkomt, maar ik vind het orgelpunt van de film de wagenrace in het Romeinse Colosseum. 5 maanden lang werd er gewerkt aan de wagenrace.  Joe Canutt ,de zoon van de legendarische stuntman Yakima Canutt (en nee hij is geen Japanner maar een Amerikaan ;), geraakte gewond aan zijn kin tijdens de opnames. Deze scene werd ook gebruikt in de film.
    Neem er je tijd voor, zet je rustig achterover en geniet.

    29-03-2009 om 00:00 geschreven door Franske.  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Klassiekers


    Archief per week
  • 20/07-26/07 2009
  • 11/05-17/05 2009
  • 04/05-10/05 2009
  • 27/04-03/05 2009
  • 20/04-26/04 2009
  • 13/04-19/04 2009
  • 06/04-12/04 2009
  • 30/03-05/04 2009
  • 23/03-29/03 2009

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs