Iedereen kent het verhaal ongetwijfeld dus hou ik het kort.
Robin of
Locksley keert terug naar Engeland nadat hij ontsnapte uit Jeruzalem als
kruisvaarder. Wanneer hij bemerkt dat alles wat van hem was gestolen of
vernield is door de sheriff van Nottingham, wijdt hij zijn leven voortaan aan
het bestrijden van de rijken en het verdelen van de buit onder de armen.
Deze film heb ik zonder twijfelen al meer als 10 keer gezien. Daarom is het ook één van mijn favorieten. Ik vind het een schitterende film en reeds als kleine spruit was ik er aan verknocht. In het begin van de film zie je het wandtapijt van Bayeux dat niks met de kruistochten te maken heeft, want de 'Battle of Hastings' wordt er afgebeeld.
Wat volgens mij deze film zo goed maakt is een mix van volgende factoren: Morgan Freeman, mooie muziek, authentiek in beeld gebracht, actie en romantiek.
In het Londen van voor de kredietcrisis denkt de kruimeldief One Two
(Gerard Butler) een slag te slaan met de aankoop van een pand, maar hij
heeft buiten de afspraken van de onderlinge pandjesbazen en
gangsterbazen gerekend. Dus zit hij ineens met een schuld aan mensen waar je geen schuld wil
hebben. Hij belandt bij een gevaarlijk milieu waar Britse en Russische
gangsters elkaar de loef afsteken.
RocknRolla is een Britse misdaadfilm uit 2008 geschreven en
geregisseerd door Guy Ritchie, met in de hoofdrollen Gerard Butler, Thandie
Newton en Tom Wilkinson. De film werd opgenomen in Londen en kwam in de
bioscoop op 5 september 2008 in het Verenigd Koninkrijk.
Bron: http://nl.wikipedia.org/wiki/RocknRolla
Het is een typische Richie-film, springen van het ene naar het andere karakter, genoeg gevloek om een jaar mee toe te komen, seks, drugs, een hele hoop geld, gangsters en in deze film "gangsters die beweren geen gangsters te zijn"
Plezant en onderhoudend, maar ik vond het een van een lager niveau als 'Snatch' en 'Lock stock and 2 smoking barrels. Het ding is dat je volgens mij voor of tegen zijn films bent en ik ben ervoor. Maar als je de vorige slecht vond dan ga je dit waarschijnlijk ook niet goed vinden..
Het zou niet slecht zijn als Richie eens met een ander genre zou uitpakken, want hij tapt nogal graag uit het zelfde vatje zonder er veel vernieuwends aan toe te voegen... Er komt ook een vervolg, maar ik ben er niet wild van dat er een tweede film komt.
De filmposter en de intro vond ik het hipste van heel de film :)
"300" brengt ons het waargebeurde verhaal van het gevecht tussen de
elitaire éénheid van Spartaanse krijgers en het gigantische Perzische
leger in 480 voor Christus te Thermopylae. De film "300" is gebaseerd
op de grafische roman van Frank Miller ( ook bekend van Sin City).
Gerard Butler zal de rol op zich nemen van de Spartaanse koning
Leonidas.
Dé MACHO film der machofilmen. Echt niet nadenken gewoon lekker de sfeer opsnuiven van donkere beelden, rauwe actiescènes en bloederige gevechten. Leonidas, koning van de Spartanen, voor de Belgen onder ons: das diee van de pralines, wordt hier vertolkt door Gerard Butler. Van veel dialogen is er dan ook geen sprake. Op een bepaald moment vraag Leonidas: 'Spartans what's our profession?' Waarop de 300 afgetrainde bodybuilders HUUU! bulderen. Waaruit je dan moet afleiden dat ze soldaten zijn. SOLDIERS of WARRIORS was in mijn ogen een nog net iets duidelijker antwoord.
Na de film had ik ook de neiging om direct te willen gaan trainen om ook zo'n massieve six-pack te kweken. Jammer genoeg is daar voorlopig nog geen spraken van :)
Tof filmke om es te zien as da nog niet het geval is geweest.