Gisteren de laatste bestraling gehad.
Met wat pijn in het hart nam Annie afscheid van de dokters en de verplegenden in Kortrijk. Jan had nog gezorgd voor een mooie tekening en ze waren daar zeer tevreden mee.
De ontsteking is echter niet weg. Er blijft eigenlijk maar één oplossing meer over. Port a catch laten uithalen en een andere laten plaatsen.
Een probleemloze behandeling heeft Annie dus nog niet echt gehad maar we werden wel gespaard van de andere ongemakken (misselijk, moe, ..).
Dinsdag afspraak in Oudenaarde.
Vandaag echter eerst feest voor het gedaan zijn van de bestraling en voor de 27 ste verjaardag van Stijn.
Het was een zeer drukke week.
De ontsteking van de port a catch is nog niet volledig weg. Nog een doos antibiotica erbij ! Ondertussen start morgen de laatste week van de bestralingen. Dit komt goed uit want sinds vorige week had Annie nu toch plots brandwonden, gelukkig dat we al zo ver gevorderd zijn en de behandeling kan doorgaan.
Als de ontsteking deze week niet weggaat zal de port a catch weggenomen worden en vervangen door een ander exemplaar. Er moet immers nog 15 maal Herceptine toegediend worden.
Voor die behandeling verhuizen we dan opnieuw naar Oudenaarde.
Het nieuwe jaar is niets anders dan het vorige aan het worden.
Na 2 dagen zijn we al 2 keer naar de dokter gemoeten.
Op nieuwjaarsdag met Jan. Al een paar dagen zat er niet te veel fut in. Hij heeft al weer een paar weken een kleine verkoudheid die niet beter wordt. Op oudejaar dan geen honger en géén zin in champagne ! Hij kloeg over oor- en buikpijn en krijgt nu weer antibiotica.
Op 2 januari werd Annie wakker met veel pijn in de streek van haar port a cath die al enkele dagen rood zat. Haar arm bewegen was ook pijnlijk. Omdat hier toch wel veel gevaar is voor de vorming van een klonterje dat dan om het even waar in het bloed terecht kan komen, werden we door onze huisdokter doorverwezen naar het ziekenhuis.
Na een nazicht door de oncoloog werd beslist om een antibioticakuur op te starten en af te wachten tot maandag. Gisteravond ging het al wat beter en deden de bewegingen al wat minder pijn.
De dag is al vroeg begonnen vandaag. We waren reeds om 7u30 aan de beurt voor de bestraling.
Het was daar al tamelijk druk, ook de verplegenden zijn graag op tijd thuis vandaag! Het is hen van harte gegund. De ontvangst verloopt telkens heel vriendelijk en warm. Je bent er echt welkom.
Prettige feesten straks en een voorspoedig 2010 !
De -korte- dagen vliegen echt voorbij. Al een week vakantie gedaan!
Gisteren boodschappen gedaan; Annie vertoonde geen spoor van vermoeidheid en trippelde de ganse tijd lustig mee rond in de winkel. In de namiddag dan nog hutsepot klaar gemaakt en geen tijd voor een middagdutje! Hopelijk blijft het duren.
Op de vooravond van Kerstmis gaan we straks weer naar de bestraling.
We zijn ook met deze behandeling halfweg. Van hoopvolle vooruitzichten gesproken !
Langs deze weg aan allen :" Zalig Kerstfeest" en vrede ( in alle betekenissen) aan iedereen die je lief is !
Een echt winterweekend !
Zaterdagmorgen bijtend koud (-8°C) en toch was het nodig om buiten te werken !
's middags op restaurant om de verjaardag van Jan te vieren met z'n peter en dan naar zee waar Leen reeds de ganse week is.
Vandaag dan de verjaardag van Leen gevierd met een winterse wandeling langs het strand. De sneeuw lag tot 8 cm dik en het was onieuw bijtend koud.
We hebben ons dan verwarmd aan een lekkere koffie en dan terug naar de logeerplaats om van een aperitiefje en een gourmetschotel te genieten.
Ondertussen was er nog sneeuw bijgekomen en verkozen we om tijdig terug naar huis te komen.
Vanaf morgen weer "zonnebankkuur".
Alweer enkele bestralingen achter de rug.
Het verloopt allemaal zeer vlot tot nu toe en Annie heeft ook nog geen last van brandwonden of zo.
Hopen maar dat alles zo vlot blijft verlopen en dat we ondertussen niet ingesneeuwd raken !
Morgen wordt Jan 21 jaar ! Wie had ooit gedacht dat we die belangrijke verjaardag zomaar moeten laten voorbij gaan. We waren natuurlijk van plan om dat op gepaste wijze te vieren maar hebben nu niets georganiseerd daar we niet wisten hoe het ondertussen met Annie zou gaan.
Het gaat trouwens verder zeer goed met Annie ook van de bestraling zijn er nog geen ernstige bijwerkingen opgetreden. Beetje last van de gewrichten en wat vermoeidheid maar het blijft doenbaar.
Vandaag mocht Annie terug naar de zonnebank. Zo noemt ze de bestraling ! Klinkt ook wel leuker maar de verbradning gaat hier wel rapper dan in een gewone zonnebank !
We zijn dus weer vertrokken voor een nieuwe reeks van dagelijks bezoek aan Kortrijk.
Tot nu toe weinig bijwerkingen. We blijven duimen !
Weeral een tijdje geleden dat ik een berichtje naliet hé.
Alhoewel de bestraling zeer vlot en steeds volgens afspraak verloopt is het toch een gedoe om alles georganiseerd te krijgen.
5 van de 31 beurten zijn ondertussen achter de rug. Annie heeft er tot nu toe weinig of geen last van. We hebben nochtans een drukke week achter de rug met donderdag de filmavaond ten voordele van De Hoge Kouter en op vrijdag een etentje voor ons 2 ter gelegenheid van mijn verjaardag voorlopig afgesloten met het optreden in De Stringe gisteravond. Een middagdutje maakt gelukkig veel goed.
Straks komt de Sint nog langs voor de petekinderen, het zal dus vandaag ook weer druk worden.
Dinsdag en woensdag geen bestraling aangezien het toestel aan een onderhoudsbeurt toe is.
Gisteren voor de eerste keer de bestraling ondergaan.
Het verliep vlot en volgens schema.
Er is wel weer werk bijgekomen. Dagelijks inwrijven met Nivea creme en ik moet tussen de lijntjes blijven! Gemakkelijker gezegd dan gedaan op die plaats maar ik doe mijn best!
We zijn dus vertrokken voor 31 dagelijkse (werkdagen) afspraken.
In alle brochures rond bestraling staat dat er enkele lijnen op je lichaam zullen worden afgetekend. Amaai het is precies een landkaart dat ze getekend hebben (wel handig om de weg te vinden natuurlijk - een landkaart).
Ondertussen zijn de smaakpapillen terug in orde en kan Annie weer genieten van een lekkere maaltijd. Ze heeft wel nog steeds veel last van tranende ogen en zin in zoetigheden.
Vanaf maandag iedere werkdag naar de bestraling en dit om 16u30. Het kon moeilijk beter passen voor ons!
Na wat zoekwerk in een voor ons nieuwe kliniek kwamen we bij de dokter terecht waarnaar we verwezen werden.
Daar bleek dan echter dat we bij een andere dokter moesten zijn, we werden wel vriendelijk ontvangen en verder geholpen.
Bleek toen dat deze dokter ons reeds vorige week verwachtte maar we werden toch verder geholpen.
Volgende afspraak woensdagnamiddag voor een eerste simulatie en aftekening van het te bestralen gedeelte.
Vanaf 30/11 hebben we dan dagelijks een afspraak om 16u30 en dit voor 31 maal.
Rond half januari zal ook dit dan al achter de rug zijn.