Hopelijk hebben jullie allemaal een deugddoende vakantie gehad ...
Deze week gaan we het vooral over Allerheiligen hebben en brengen we een bezoek aan het kerkhof van Bilzen. We gaan het ook hebben over onze familieleden die we nog steeds in ons hart dragen. Als er iemand het hier moeilijk mee heeft of er liever niet over praat, mogen jullie dat altijd laten weten in het schriftje.
Verder gaan we op woensdag ook een uurtje extra lezen inlassen. Juf Sonja en ikzelf zijn naar de studiedag geweest in verband met het pictolezen (de methode heet 'Lezen moet je doen'). We hebben nu een veel duidelijker beeld van waar we naartoe moeten en kunnen en willen hier meer tijd en energie in steken. En we zouden daar graag zo snel mogelijk mee beginnen. We houden jullie hiervan zeker verder op de hoogte. (degenen die nu al meer interesse hebben, kunnen al eens een kijkje gaan nemen op www.lezenmoetjedoen.nl)
Een kort weekje, want vrijdag moeten de kids niet naar school (de juffen jammer genoeg wel)
Maandag gaan we nog een keertje zwemmen.
Tijdens WO hebben we het over de delen, de groei en de herkomst van fruit ... weer heel veel om te leren en vooral te doen met fruit.
Vrijdag is Jill jarig, ze krijgt er speciaal een dagje vrij voor. Dus vieren we haar verjaardag op donderdag. We wilde zoooooooooooooo graag frietjes eten, maar van juf Joke mogen we geen frietjes bakken in het gebouw. Nu hebben we er toch iets op gevonden en gaan we ovenfrietjes met friethamburger maken en om het toch een beetje aan ons thema te koppelen maken we er verse appelmoes bij. Dat zal smaken!!!!!!
Nog een fijne weekend ... want daar moeten we eerst nog aan beginnen!
Hieronder het weekschema:
THEMA FRUIT de delen, de herkomst en de groei
UUR
Maandag
Dinsdag
Woensdag
Donderdag
Vrijdag
08.45 09.10
Zwemmen
Comm.en taal:
Onthaal
Comm. en taal:
Onthaal
Comm. en taal:
Onthaal
V
R
I
J
09.10 09.35
Comm. en taal:
Gedicht Fruit en groente
Godsdienst
Naomi Mijn
lievelingsdieren
Comm. en taal:
Verhaal: Rupsje
nooit-genoeg
09.35 10.00
LO
Meester Kenny
LO
Meester Kenny
10.00 10.25
Initiële
wiskunde:MR
Ik weeg mezelf in
kg
10.40 11.05
Initiële wiskunde
*groep 1: juf
Stefanie
*groep 2: juf
Dorien
Nederlands: Funct
Lezen
*groep 1: juf
Stefanie
*groep 2: juf Sonja
Arbeidstraining
Afwassen en
borstelen
HA Koken
VERJAARDAG JILL
Gezonde frietjes in
de oven, hamburger en versgemaakte appelmoes
Deze week gaan we nog even verder met het thema 'Een gezonde start' omdat er van deze week niet veel meer overschiet na de kermis en de veldloop. (Het één past natuurlijk al beter in ons thema dan het ander ...)
Maandag gaan we dus naar de kermis en dinsdag gaan we in Beverst deelnemen aan de veldloop en we koppelen er ineens de herfstwandeling aan vast. Zo hebben we dus 2 daguitstappen achter elkaar.
Voor de rest gaan we toch nog hard werken in de klas ...
Twee weken zijn er al voorbij gevlogen. Het gaat ontzettend snel ... en in de klas lijjkt het alsof we al jaren zo bezig zijn.
Iedereen heeft zich goed aangepast in de klas en we hebben een hecht groepje.
Hieronder vinden jullie het weekschema van de komende week.
We beginnen met het thema 'Een gezonde start' (gezonde voeding en bewegen)
In het kader van dit thema willen we op dinsdagnamiddag gaan oefenen voor het joggen, ook al om ons voor te bereiden op de veldloop van dinsdag 24 september. Donderdag gaan we samen met de klas van juf Jessica wandelen op het domein Bovy in Bolderberg. Omdat we donderdag dus weg zijn, gaan we eenmalig op woensdag koken. Alle jongens en meisjes zullen dus nu woensdag gegeten hebben op school ;-)
Groetjes en een fijne zodnag!
Stefanie
THEMA EEN GEZONDE START
UUR
Maandag
Dinsdag
Woensdag
Donderdag
Vrijdag
08.45 09.10
Zwemmen
Comm.en taal:
Onthaal
Comm. en taal:
Onthaal
Wandelen in Domein
Bovy (Heusden-Zolder) samen met de klas van juf Jessica
... en zo zijn we alweer in de laatste week aanbeland!
Wat gaat de tijd toch snel!
Deze week zijn we op bosklassen. Het weer mag dan wel niet mee zitten, we gaan er zowieso een fijn avontuur van maken.
Voor de bezorgde mama's en papa's wil ik hier nog even mijn gsm-nummer achterlaten zodat jullie me op eender welk moment kunnen sms'en om te vragen hoe het is ... Als je maandagochtend even een sms'je stuurt, dan hou ik je zowieso op de hoogte van al onze kuren ;-)
Verder gaan we donderdag nog op bezoek in de watertoren en bij onze buren, de politie. We gaan tussendoor even picknicken. Het is uitzonderlijk, maar mag ik vragen om voor donderdag boterhammetjes en wat drinken mee te geven, want we gaan geen tijd hebben om ervoor nog onze eigen pick-nick te maken.
Vrijdag gaat dan een heel korte dag zijn ... tijd om nog heel even de klas leeg te maken en een klein feestje te houden.
En om 11 uur is het dan alweer tijd om naar huis te gaan ... en afscheid te nemen.
Ik wil nu al via deze blog alle mama's en papa's bedanken voor het vertrouwen en de fijne contacten. Ik ben dan ook heel blij dat ik nog niet van iedereen afscheid moet nemen en dat we elkaar volgend jaar weer zien!
Hieronder nog het laatste weekschema (ik had de volledige indeling van de bosklassen er nog op willen zetten, maar ik ben het papier met de activiteiten op school vergeten en ik wilde ook niet maar de helft erop zetten)
En hier zijn we dan vertrokken voor de laatste week in de klas (volgende week telt al niet meer mee door de bosklassen he)
Deze laatste week zal ook weer druk zijn, maar wel leuk druk!
Maandag gaan we een dagje doorbrengen in Hoeselt. We gaan naar het huis van de juf en zullen daar spelletjes spelen en croque-monsieur eten.
Dinsdag gaan we op bezoek in het ziekenhuis van Genk, waar de papa van Sabreen werkt. We krijgen een rondleiding in het ziekenhuis. De papa van Sabreen heeft gevraagd om zeker een knuffel mee te nemen dinsdag, die we dan gaan verzorgen.
Woensdag hebben we een misviering om het schooljaar af te sluiten en daarna gaan we op een terrasje lekker iets drinken met de klas.
Donderdag hebben we de verjaardag van Alexander en hij heeft voor verse worstenbroodjes gekozen.
Vrijdag gaan we in ons thema Beroepen nog naar de mama van Bo om eens een kijkje in haar klas te nemen en namiddag gaan we naar Bernard zijn thuis. We gaan op kraambezoek bij de kleine konijntjes en kuikentjes, want die willen we allemaal zo graag zien.
Een hele drukke week dus ...
THEMA BEROEPEN/ZOMER
UUR
Maandag
Dinsdag
Woensdag
Donderdag
Vrijdag
08.45 09.10
Comm.en taal:
Onthaal
BEROEPEN: SPOEDARTS
We gaan de hele
voormiddag op bezoek in het ziekenhuis van Genk waar de papa van Sabreen
werkt op de Spoedafdeling.
Misviering
Comm. en taal:
onthaal
Comm. en taal:
Onthaal
09.10 09.35
W.O./Huish. Act.
Boterhammen smeren voor croquet-monsieur
Verjaardagsfeestje
Alexander
BEROEPEN:
JUF
We gaan op bezoek in het klasje van juf
Josiane, de mama van Bo
Het is nog maar vrijdag, maar hier komt al het weekschema van volgende week zodat het er deze keer niet zondagavond pas op staat ;-)
(want ik denk dat ik met dit mooie weer niet achter de computer zal zitten)
Maandag gaan we bij de mama van Alexander op bezoek in de winkel waar zij werkt en donderdag gaan we met de klas naar het Bevershof. We gaan daar lekker smullen en daarna krijgen we een rondleiding in de keuken en in het restaurant.
Dinsdag is het ons vaderdagfeest. Papa's: Bereid jullie voor!!! Het zal er hevig aan toe gaan ;-) (sportieve kledij is echt wel nodig)
Woensdag zal ik zelf niet in de klas aanwezig zijn en zal juf Liesbet de klas overnemen. Ikzelf ben met juf Mieke en meester Jos op studiedag in verband met de nieuwe digiborden voor in de nieuwbouw. Let op, we gaan deze week dus weer naar de markt!
Hieronder het schema van volgende week:
(en vergeet zeker niet van het zonnetje te genieten)
THEMA: BEROEPEN
UUR
Maandag
Dinsdag
Woensdag
Donderdag
Vrijdag
08.45 09.10
Zwemmen
Comm.en taal:
Onthaal
WO/Wiskunde
Tutti frutti
Fruit ronddelen
Juf
Liesbet
Comm. en taal:
onthaal
Comm. en taal:
onthaal
09.10 09.35
W.O./Huish. Act.:
Winkelen
Relationele Vorming
Wiskunde
*voorwerpen tot 8
nemen
*8 volgens
getalbeeld leggen
*aantallen tot 8
koppelen aan getalbeeld
09.35 10.00
LO
LO
10.00 10.25
Communicatie en
taal
Praatplaat Beroepen
10.40 11.05
Comm en Taal:
Onthaal W.O./huish. Act.:
koekje eten
Huish. Act.
Hapjes voorbereiden
MARKTBEZOEK
! Boodschappenlijstje niet vergeten
Juf
Liesbet
WO/Wiskunde
Averbode
Boekjes tellen en
ronddelen
Godsdienst
Duizend redenen om
iemand te danken
11.05 11.30
Ned.- Functioneel
taalgebruik: boodschappenlijst
11.30 11.55
Nederlands
Functioneel lezen
*Pictolezen: Het
ziekenhuis
11.55 12.20
Eetmoment/ W.O./Huish. Act. (afwassen)
Voorlezen
Juf
Liesbet
Dagafsluiting
Beroepen: kok en ober
Bezoek aan restaurant Bevershof.
We gaan eerst lekker eten in het restaurant en namiddag krijgen we een
rondleiding
13.20 14.10
Beroepen:
verkoopster
Bezoek aan Stico in
Lanaken waar de mama van Alexander werkt
Vaderdagfeest
Beroepen: kok en ober
Bezoek aan restaurant Bevershof.
We gaan eerst lekker eten in het restaurant en namiddag krijgen we een
rondleiding
Deze week kan natuurlijk het thema 'papa' niet ontbreken. We gaan het uitgebreid over papa hebben, we gaan ons vaderdaggedicht leren en we gaan verder knutselen voor papa ... kortom, we weten met wat onze tijd te vullen ;-)
Verder gaan we ook al beginnen met het thema beroepen. Maandag gaan we naar de Steenfabriek Vandersanden, dinsdag komt de mama van Lieze vertellen over haar beroep als thuisverpleegster en vrijdag komt mijn papa koken in de klas. En dat is nog maar het begin! Ik kan al verklappen dat we de komende 2 weken ook nog naar het werk van de papa van Sabreen en van de mama van Alexander mogen gaan. Wanneer dat juist zal zijn, horen jullie in de loop van de week. We mogen ook in het Bevershof gaan eten en krijgen daar een rondleiding in de keuken en uitleg over het werk van kok en van ober. Er gaat dus heel wat te beleven zijn die laatste weken van het schooljaar.
Morgen krijgen jullie ook de brieven voor de bosklassen mee. De medische fiche is om in te vullen zodat we de juiste medicatie op het juiste moment kunnen geven. De andere brieven zijn nog wat uitleg en wat er in de valies moet.
Niet vergeten: woensdag hebben we een extra dagje vrij!
Hieronder het weekschema voor de komende week:
THEMA PAPA/BEROEPEN
UUR
Maandag
Dinsdag
Woensdag
Donderdag
Vrijdag
08.45 09.10
Comm.en taal:
Onthaal
Comm.en taal:
Onthaal
VRIJ
Facultatieve
vrije dag
Comm. en taal:
onthaal
Comm. en taal:
Onthaal
09.10 09.35
Beroepen:
verpleegster
De mama van Lieze
komt vertellen over haar beroep als thuisverpleegster