Fabio Aru
Inhoud blog
  • Fabio Aru - Die dag in de Sierra Nevada
  • Fabio Aru - Op naar de Dauphiné en de Tour!
  • Fabio Aru - Thuis in Sardinië
  • Fabio Aru - Een exclusief woordje voor mijn blog
  • Fabio Aru - Milaan Mangligalli ziekenhuis, nieuw onderzoek
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    14-04-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fabio Aru - Eindelijk begonnen aan de revalidatie!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen



    Na tien dagen verplichte en noodzakelijke platte rust!

    Eindelijk kunnen we samen met fysiotherapeut Roberto Maragliono en zijn team aan de weg terug gaan werken.  En of er gezwoegd wordt! Sessies van minstens vier uur per dag! Intens werken, vele oefeningen afgewisseld mat water therapie in water van 35°C met een hoge concentratie aan Epson zout! 

    Ik kijk echt uit naar de afspraak van 20 april in het Mangiagalli ziekenhuis in Milaan, voor een volledige check-up en een nieuwe MRI van mijn linkerknie!

    Uiteraard zullen we het advies van professor Combi  minutieus opvolgen en van daaruit verder werken aan het verdere herstel en misschien vooruitblikken naar wat komen moet.

    Van zodra verder nieuws lezen jullie het zeker hier!

    Ciao, Fabio





    14-04-2017, 00:00 geschreven door erik en veerle  
    Reacties (0)
    11-04-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fabio Aru - Helaas géén Giro start in mijn Sardinië
    Klik op de afbeelding om de link te volgen



    Dan geef je gisteren een interview en krijg je in de late namiddag het harde verdict: door de gevolgen van mijn val vorige week op training in de Sierra Nevada sta ik voor tien dagen verplichte rust! Professor Combi’s diagnose gisteren namiddag in Milaan was duidelijk: slijmbeursontsteking!  Vandaar dat de pijn niet te harden was tijdens het fietsen!

    Natuurlijk ben ik teleurgesteld en heb ik spijt van wat er gebeurd is. Ik droomde van de Giro start in mijn Sardinië, een giro die we al maanden aan het voorbereiden waren! Helaas is het door dit ongeval niet mogelijk om voldoende in conditie aan de start van de Giro te komen waardoor een forfait, hoe erg ook, zich opdringt!

    Ik hoop op een spoedig herstel, waarna we zullen zien hoe mijn programma kan bijgesteld worden.  Nu donderdag laten we alvast opnieuw een MRI nemen in Milaan; op 20 april is er dan een nieuw onderzoek gepland om te kijken hoe één en ander evolueert.

    Even ter info:

    Een slijmbeurs of bursa is een soort van kussentje dat gevuld is met slijmerig vocht. Ze worden aangetroffen tussen pezen en botten van een gewricht. Slijmbeurzen zorgen ervoor dat het gewricht soepel kan
    bewegen, zonder dat de pees over het botgewricht schuurt.

    Een ontsteking van de slijmbeurs wordt bursitis genoemd. Aangezien dit beschermende kussentje zich dicht bij de aanhechting van de pees op het bot bevindt, is het soms moeilijk om een slijmbeursontsteking van
    een peesontsteking te onderscheiden.

    Beide aandoeningen geven immers vergelijkbare klachten.  Op de bijgevoegde foto zie je (pijltje) waar precies de ontsteking zich bevindt.






    11-04-2017, 00:00 geschreven door erik en veerle  
    Reacties (0)
    10-04-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fabio Aru - De hoogtestage zit er bijna op!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen



    Die dag in de Sierra Nevada.......


    Opgeven? Dat staat niet in mijn woordenboek! Ondanks mijn val op training is de Tour of Alps voor mij de ideale opstap naar de Giro! Mede door het sterke deelnemersveld maar vooral door zijn bergachtig parkoers is deze sowieso zware étappewedstrijd een ideale test!

    Misschien even zeggen dat de Tour of Alps niét nieuw is, eigenlijk is dat de Giro del Trentino, maar dan wel met een extra étappe! Het is de derde keer dat ik daar aan de start kom, en hoop er met eenzelfde goed gevoel uit te komen als de twee voorgaande edities.

    Ik kijk er ook écht naar uit om opnieuw in competitie te komen, met dank aan mijn management, de medische staf en mijn team! Mijn opbouw naar de Giro toe werd behoorlijk verstoord door de bronchitis opgelopen tijdens Tirreno-Adriatico.

    Een volledige week zonder fiets! Dat moest gecompenseerd worden, en dat doen we hier in de Sierra Nevada met een hoogtestage! Morgen is het alweer de laatste dag, maar we zijn hier dan ook al van 23 maart. We dat zijn naast mezelf Dario, Paolo, Tanel, Moreno, Jesper & Andrey, de harde kern van onze Giro-ploeg zeg maar!

    Omwille van die val op training, weet ik niet goed wat ik van de Tour of Alps moet verwachten, precies daarom is het zo belangrijk dat mijn team en mijn management voor de volle 100% achter mij staan. En geloof me, we staan daar echt wel met een sterk team aan de start!

    Het zou kunnen dat ik er eind april de Ronde van Romandië nog bijneem, maar eerst zien dat ik met een goed gevoel uit de Tour of Alps kom.












    10-04-2017, 00:00 geschreven door erik en veerle  
    Reacties (0)
    07-04-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fabio Aru - Perscommuniqué - Val op training
    Klik op de afbeelding om de link te volgen


    Perscommuniqué - Val op training


    Het Astana Pro Team meldt in een communiqué dat Fabio Aru , in de Sierra Nevada ( Spanje), vanmorgen tijdens een training met zijn ploegmaats, slachtoffer was van een valpartij, veroorzaakt door een klapband vooraan.

    Naast een aantal schaafwonden, liep Fabio bij zijn val een trauma op aan de linkerknie en werd ook de knieschijf geraakt. De diagnose werd na verder onderzoek en een MRI bevestigd; er werden geen breuken vastgesteld!

    Fabio zal twee dagen rust inlassen en herneemt de training op zondag; het trainingskamp eindigt op 11 april.

    Zijn wedstrijdprogramma met inbegrip van deelname aan de Tour of Alps (van 17 t.e.m. 21 april), als aanloop naar de Giro d'Italia blijft op dit moment behouden!





    07-04-2017, 00:00 geschreven door erik en veerle  
    Reacties (0)
    04-04-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fabio Aru - Laat ons even uitgebreid kennismaken!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen


    Wie is Fabio Aru?   Laten we alvast even uitgebreid kennismaken!


    1. Dag wereld:

    Sardinees van geboorte ziet Fabio Aru op 3 juli 1990 het levenslicht in San Gavino Monreale, een dorpje van iets meer dan 9.000 inwoners een 30 meter boven de zeespiegel in de provincie Medio Campidano, als zoon van vader Alessandro (landbouwer) en moeder Antonella (leerkracht). San Gavino Monreale is een traditioneel landbouwgebied waar hoofdzakelijk saffraan (een specerij die geldt als één van de belangrijkste binnenlandse producten) gecultiveerd wordt.

    2. De jonge jaren:

    Eind jaren 90 blijkt alvast dat Fabio energie te over heeft, energie die hij nog het beste kwijtraakt door veelvuldig te sporten! Na schooltijd en schooltaken doorkruist Fabio met de fiets het platteland op weg naar zijn voedbaltraining en vandaar naar zijn tennislessen. Fietsen is iets wat hem ligt en ook iets waarmee hij aardig uit de voeten kan. Wanneer hij op zijn 15de er attent wordt opgemaakt dat hij best wel potentieel heeft, en misschien best verder gaat in het wielrennen, voegt hij de daad bij het woord en besluit hij te stoppen met alle sporten en zich te focussen op wielrennen!

    3. De veldrijder:

    Ofschoon zijn vader (zelf ex-tennisser) het een beetje betreurt, begrijpt hij de keuze van zijn zoon, die zich heeft voorgenomen te proberen een toekomst op te bouwen met de racefiets. In eerste instantie tendeert Fabio naar het veldrijden (het rijden op onverharde wegen is hij immers gewend vanop het platteland) en sluit hij aan bij zijn eerste ploeg MTB Piscina Irgas. Met de eerste resultaten, komen al snel de eerste overwinningen, ook buiten Sardinië en wordt Fabio opgemerkt door de nationale ploeg. In 2007 maakt hij deel uit van de nationale selectie voor het EK en betwist hij onder andere de Wereldbekermanche junioren in Milaan.

    In 2008, Fabio is dan nog steeds junior betwist hij een aantal WB-manches. België maakt kennis met Fabio (of was het nu andersom) tijdens de WB-Manche veldrijden junioren in Hoogerheide. Dat jaar betwist hij ook het WK Veldrijden in Treviso (Noord-Italië). Eens afgestudeerd verhuist hij naar Bergamo om zijn carrière als wielrenner verder te zetten. Gelet op het feit dat Sardinië nagenoeg geen traditie heeft was een verhuis naar Lombardije, thuisoord van een aantal grote kampioenen bijna noodzaak! Een moedige beslissing, maar je moet het als jonge snaak toch maar doen!

    Na het veldritseizoen 2008-2009 komt er een kentering: Fabio focust meer en meer op het wegwielrennen…. Een achtste plaats in het nationaal kampioenschap veldrijden U23 in het voorjaar van 2010 is meteen het laatste teruggevonden wapenfeit in de wereld van de cyclocross.

    4. De belofte:

    Wanneer hij de ommezwaai maakt naar wegwielrenner ervaart Fabio dat het niet van een leien dakje loopt, maar ook hier bijt Fabio door de zure appel heen. Samen met Olivano Lacatelli leert hij naast de kneepjes van het vak ook wat afzien is om het hoger doel te bereiken, en timmert hij naarstig voort aan de weg naar de top.

    In 2010 rijdt Fabio zich in het Europese circuit U23 in de schijnwerpers, zéker als het bergop gaat, met onder andere een vijfde plaats in de Giro del Belvedere, een tweede stek in de Trofeo Gianfranco Bianchin en een vierde plaats in de Giro della Vallé d’Aosta (zeg maar de Ronde van de Aostavallei).

    2011, Fabio is dan nog steeds belofte, vergaat het hem nog beter en behaalt hij zeven overwinningen in de Europe tour U23 met o.a.  eindoverwinning in de Ronde van de Aostavallei (waar hij de 6de rit wint en waar hij er  Dombrowski met 1:22 oplegt!), Bassano-Montegrappa en de Giro della Valli Cuneesi.  Op het nationale kampioenschap verwijst enkel pech hem naar de tweede plaats op vier seconden van Matteo Trentin!

    In 2012 wint hij naast de derde rit ook het eindklassement van de hoog aangeschreven Ronde van de Aostavallei, en geeft hij met een derde plaats in de Baby San-Remo, een vierde plaat in de Gran Primio Palio del Recioto en een vijfde plaats in het nationaal kampioenschap enkele mooie adelbrieven af! Bovendien wint hij dat jaar ook nog de Toscana Terra Si Ciclismo (Coppa delli Nazioni) voor Tim Wellens!

    5. De jonge prof:

    Een en ander is ook de beau monde van de profwielrennerij niet ontgaan: op 1 augustus 2012 vervoegt hij het Kazachse WorldTour team: Astana Pro Team (waar hij nog tot eind 2017 onder contract ligt).  Datzelfde jaar maakte hij in Astana shirt alvast indruk door tweede te worden in de zesde  etappe van de USA Pro Cycling Challenge achter Roy Sutherland.

    In 2013 reed Aru met de Giro zijn eerste grote ronde als meesterknecht voor Nibali, de latere winnaar en werd hij 42ste in het eindklassement.

    Tijdens de Giro 2014 pakte hij zijn eerste ritzege in een grote ronde: de 15de étappe, een – het zal u verbazen – bergetappe naar de Plan di Montecampione en eindigde hij derde in het eindklassement, dankzij een oerdegelijke klimtijdrit.

    Later dat jaar legde hij nog beslag op een vijfde plaats in de Vuelta, waar hij ook nog eens de 11de rit (een bergrit uiteraard) won en na een aankomst bergop ook nog de 18de étappe won, na even de maat genomen te hebben van Froome!

    6. Focus op eindwinst:

    In 2015 gaat Fabio door op de ingeslagen weg en verovert hij als één van de topfavorieten zijn eerste roze trui na een val van Contador; hoewel deze de Maglia rosa opnieuw overneemt na de tijdrit wint Aru nog twee bergritten op rij in de laatste dagen en eindigt hij tweede in het eindklassement op bijna twee minuten van Contador; Aru wint wél het jongerenklassement!

    In de  Vuelta 2015 trekt Astana Pro Tour resoluut de kaart van Fabio Aru die onder andere Nibali en Landa meekrijgt als luxehelpers. Ofschoon hij de tijdens de 11de rit veroverde rode leiderstrui opnieuw verliest de dag nadien aan Rodriguez, blijft Fabio knokken om hem tijdens de 20ste rit definitief te veroveren van een moegestreden Dumoulin!

    In 2016 zakt Fabio in de 20ste étappe van de Tour door het ijs, vermoedelijk door een hongerklop, en van de 6de naar de 13de plaats, plaats die hij ook nog bekleed in Parijs.

    7. Fabio vandaag:

    Later op dat jaar wordt Fabio nog wel zesde in de wegrit van de Olympische Spelen in Rio de Janeiro op 0:22 van Greg Van Avermaet, hetgeen de mentale weerbaarheid van Fabio nog eens extra in de verf zet.

    In 2017 focust Fabio op de 100ste editie van de Giro, die op 5 mei van start gaat in …….Sardinië!!

    Ofschoon zijn ouderlijk huis nog steeds in Sardinië (Gagliari) staat, woont Fabio heden ten dage in het Zwitserse Lugano (en Turijn).





















    04-04-2017, 00:00 geschreven door erik en veerle  
    Reacties (0)
    01-04-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fabio Aru - Welkom op onze blog!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Beste wielerliefhebber, supporter, sympathisant van harte welkom op deze blog!

     

    In samenspraak met Fabio Aru en Martin Meyers ( Sport Management Fabio Aru )

    bieden wij jullie graag de unieke mogelijkheid om te zien hoe een profwielrenner/klassementsrijder

    anno 2017 een etappekoers beleefd!

     

    Niet via persartikels of beeldmateriaal, maar wél vanuit de beleving van Fabio Aru zélf!

    Elke dag zal hij ons na de wedstrijd zijn indrukken, gevoel en eventuele kanttekeningen meegeven

    die wij dan - in een soort van dagboek als het ware - hier in deze blog gaan meegeven!

     

    Vanaf de eerstvolgende etappekoers van Fabio mag je hiér dagelijkse updates verwachten!

     

    Maar eerst nog een uitgebreide kennismaking!

     

    En uiteraard ook nu geregelde updates!

    Zo verneem je hiér uit eerste hand hoe het herstel van Fabio na zijn val op training verloopt!

     

    http://www.astanaproteam.kz/




    01-04-2017, 00:00 geschreven door erik en veerle  
    Reacties (0)
    Archief per week
  • 15/05-21/05 2017
  • 08/05-14/05 2017
  • 01/05-07/05 2017
  • 24/04-30/04 2017
  • 17/04-23/04 2017
  • 10/04-16/04 2017
  • 03/04-09/04 2017
  • 27/03-02/04 2017
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs