Derde keer is goede keer voor Volley De Haan. Nadat Zandhoven en Hermes Oostende hen de vorige seizoenen te sterk waren, is De Haan nu toch kampioen in eerste nationale B. Om te promoveren naar ereklasse moet het team nu wel nog Hasselt uitschakelen. Torhout-De Haan besliste over het kampioenschap. De titelfavoriet bij uitstek haalde het nipt van de verrassende nieuwkomers. 'Ik had nooit verwacht dat we tegen Torhout om de titel zouden spelen. Barbãr d'X-elles was in de reguliere competitie onze grootste concurrent. In de play-offs verloren ze plots vaak. Ook Chapelle, een ploeg in vorm, haakte af. Tielt kende bovendien een superweekend met winst tegen ons en tegen Barbãr', vertelt Marta Sobolska.
'Het drong niet meteen tot mij door dat we die avond moesten winnen', opent Marta Sobolska het verhaal van de titelmatch. 'Naar gewoonte kwamen wij eerst op achterstand. We herstelden dat evenwicht en wonnen vlot. Dat werkte bevrijdend en met dezelfde 23-25-cijfers wonnen we ook set twee. In de derde deelbeurt begingen we te veel fouten. Tegelijk pakte Torhout met stevige opslagen uit. Het werd 1-2. We wonnen ook de vierde set en we zijn de verdiende kampioen. Met champagne hebben we dat in de zaal van Torhout meteen goed gevierd!'
Hasselt en De Haan, kampioenen van de A- en B-reeks, beslissen volgens de best-of-three-formule wie naar ere-divisie promoveert. Volgens een vreemde werkwijze bij de bond geniet dit seizoen de kampioen van de A-reeks thuisvoordeel. Hasselt opent de reeks vrijdag om 19u30. Het tweede duel heeft zondag om 18 uur in De Haan plaats. Een eventuele derde match heeft woensdag in Hasselt plaats. 'Op verplaatsing spelen we meestal sterk', aldus Marta Sobolska.
Bij verlies tegen Hasselt krijgt De Haan een tweede promotiekans tegen de voorlaatste uit ereklasse: Yvoir, Oudegem of Zandhoven: 9, 10 en 13 mei. De Haan speelt dan eerst thuis, maar de eventuele derde wedstrijd is op neutraal terrein. Het valt wel op dat acht van de kampioenen hun vrijheid aangevraagd hebben. Coach Geert Van den Berghe en de speelsters Joke Bruyneel (Zwevegem), Marta Sobolska (Michelbeke) en Kirsten Beeusaert (Wetteren) verlaten de kust. Cyrielle Kenes (Zuun) is de eerste aanwinst.
Ook Marta Sobolska naar Richa Michelbeke
Fien Callens en Marta Sobolska zullen niet alleen tijdens de komende zomermaanden een duo vormen. Ook na het beachseizoen zullen beide West-Vlaamse vrouwen elkaar vaak tegen het lijf lopen. Het was al langer bekend dat Fien de overstap maakt van ereklasser VDK Gent naar reeksgenoot (en concurrent) Richa Michelbeke. En nu verhuist ook Marta naar de voet van de Berendries in Brakel. Marta was het voorbije seizoen aan de slag bij eerstenationaler VT De Haan, als ploegmate van Joke Bruyneel. "Het klopt dat ik volgend seizoen bij Richa ga spelen", vertelt Marta. "Omdat ik denk dat het tijd wordt om weer een stapje hogerop te proberen. Met De Haan zijn we dit weekend kampioen geworden, maar er staan ons nog barrage-wedstrijden te wachten. De kans bestaat dus dat we niet promoveren. Daarom heb ik misschien het zekere voor het onzekere gekozen.
Wat zeker ook een rol speelde, (en dat is zo bij iedere speler denk ik) is uiteraard de ploeg die volgend seizoen overblijft. Joke Bruyneel wil het vanaf volgend seizoen wat rustiger aan doen, dus moesten we zeker een vervangster vinden. Dat is nog altijd niet het geval. Op dit moment staat ook nog niets vast wat algemene versterking betreft, dus de keuze voor Richa lag eigenlijk voor de hand."
Op de laatste speeldag van de playoffs in de eerste nationale bij de vrouwen heeft VT De Haan van Torhout gewonnen met 3-1. Dat wil zeggen dat coach Geert Van Den Berge en zijn speelsters Marta Sobolska en Joke Bruyneel de barrage mogen spelen om de titel en de bijhorende promotie naar de ereklasse. Op vrijdag 1 mei is er DV Hasselt - De Haan (19u30) en op zondag 3 mei de terugwedstrijd in De Haan (18u). Het EVO Beach Team supportert natuurlijk voor Geert, Joke en Marta.
27-04-2009
Weinig EVO Beachers op de 21ste Volleyproms
Het EVO Beach Team was maar pover vertegenwoordigd op de 21ste Volleyproms in Grimbergen. Alleen de kersverse aanwinst Elies Goos mocht de beentjes onder tafel schuiven. Elies, de spelverdeelster van VDK Gent, was één van de drie genomineerden bij de 'Ster van de trainer', een organisatie van de Nationale Commissie Dames. Tatiana Teterina van Zoersel werd uiteindelijk de laureate.
De hoogste bekroning ging naar een speelster die vorige zomer actief was bij het EVO Beach Team. Els Vandesteene van VDK Gent stond verrassend op plaats 1. Van harte proficiat aan de middenspeelster. Vandesteene was trouwens de enige speelster van de bekerwinnaar in de top tien. Asterix Kieldrecht eiste met Lise Van Hecke en Charlotte Leys de plaatsen twee en drie op. Gent mocht ook nog vieren met Stijn Morand als beste coach van de afgelopen competitie.
Bij de mannen ging de trofee naar de Macedoniër Jovica Simovski. De hoofdaanvaller van Handelsgids Averbode haalde het voor Nuno Pinheiro, de Portugese spelverdeler van Maaseik, en Matthijs Verhanneman (Knack Randstad Roeselare). Vital Heynen (Noliko Maaseik) was de beste trainer. Pieter Verhees (Euphony Asse-Lennik) en Lise Van Hecke (Kieldrecht) waren de rookies van het jaar. Michel Mestdagh werd voor de achtste keer uitgeroepen tot scheidsrechter van het jaar.
26-04-2009
Inschrijvingen voor Pro Beach Challenge Tournament geopend
Het EVO Beach Team organiseert samen met VC Gembloux het Pro Beach Challenge Tournament in het weekend van 23 en 24 mei. Het wordt een dubbeltornooi: niet alleen voor mannen en vrouwen, voor A- en B-teams, maar ook op de terreinen in Wallonië en Vlaanderen. Al spelen de vrouwen Pro A enkel op zondag in Oudenaarde. Dit is een ideaal voorbereidingstornooi, want een week later begint het Belgisch kampioenschap in Gent. Daarom zullen heel wat topteams present tekenen. Inschrijven kan voor 50 euro op evo.beach@telenet.be, ten laatste op 8 mei.
24-04-2009
Opschudding in VDK Gent - Michelbeke
De zesde onderlinge confrontatie tussen de buren Richa Michelbeke en VDK Gent (Fien Callens, Maud Catry en Elies Goos) zal de geschiedenis ingaan als de meest dramatische. Het laatste duel van de playoffs in de ereklasse was amper begonnen, bij 2-1, toen Luc Engelschenschilt -de coach van Michelbeke- in elkaar zakte en op de grond bleef liggen. De MUG was snel ter plaatse en minutenlang bekommerden de verplegers zich over de Gentenaar. Hij werd uiteindelijk afgevoerd en rond 1u 's nachts overgebracht naar het UZ in Gent. Daar werd Luce met spoed geopereerd aan een scheurtje in de aorta. Hij moet nu veel rusten. We wensen Engeltje een spoedig herstel toe!
22-04-2009
VDK Gent zo goed als zeker van de derde plaats
Halverwege de playoffs is VDK Gent zo goed als zeker van de derde plaats in de eindstand. De EVO-beachers Elies Goos, Maud Catry en Fien Callens klopten op de derde speeldag Oostende met 3-0. Bij Oostende speelt Nymphe Verrelst. Bij de mannen boekte assistent-coach Brecht Vandekerckhove een tweede overwinning in de finale om de landstitel: 1-3 bij Roeselare. De kurken kunnen zaterdag al knallen wanneer Maaseik ook een derde keer wint van de West-Vlamingen.
21-04-2009
Iedereen present op de ploegvoorstelling op 8 mei
Over een goeie twee weken komt het EVO Beach Team voor het eerst naar buiten met haar duo's voor het Belgisch en het provinciaal kampioenschap. In de Recrean in Oudenaarde kunnen de mensen van de pers en enkele ingewijden vanaf 19u kennismaken met de EVO-beachers en de trainers op de jaarlijkse persconferentie. Hét moment om persoonlijke contacten te leggen en te polsen naar de nieuwe ambities. Inschrijven in de agenda zouden we zeggen.
Vooraf worden de spelers en trainers verwacht op de algemene vergadering. Vanaf 17u30 krijgt iedereen van de club een woordje uitleg over het komende beachvolleybalseizoen. Op dat moment worden ook de praktische afspraken gemaakt. Fotografen kunnen voor de persconferentie hun archief bijwerken. Na de persvoorstelling is iedereen uitgenodigd op de openingsreceptie van de nieuwe terreinen van het EVO-beachcenter aan de Recrean.
20-04-2009
David Gevaert verhuist naar SV Zulte Waregem
Kent iemand van het EVO Beach Team David Gevaert nog? De kinesist die een tijdje geleden nog de sterke stronken van enkele beachvolleyballers manipuleerde. Wel, de 40-jarige Oost-Vlaming is ook een gewaardeerd voetbaltrainer. Zo is ie momenteel aan de slag bij derdeklasser RC Waregem, maar daar past hij niet meer in de plannen voor volgend seizoen. Daarom verhuist Gevaert naar grote broer SV Zulte Waregem. Hij zal er de beloften onder zijn hoede nemen. David was onder andere al aan het werk bij Ingelmunster (assistent-coach), RSC Anderlecht (fysical trainer), Eendracht Aalst (assistent- en hoofdtrainer) en Sparta Petegem (hoofdtrainer).
19-04-2009
De Haan lonkt naar de ereklasse bij de vrouwen
Geert Vandenberghe, Joke Bruyneel en Marta Sobolska lonken naar de ereklasse. Op de voorlaatste speeldag van de playoffs wonnen ze met VT De Haan met 3-0 van Tielt. In de tussenstand heeft De Haan 1 punt meer dan Torhout. Voor Geert en Joke zou het natuurlijk een mooi afscheid zijn.
18-04-2009
Zowat alle volleybalteerlingen zijn geworpen
Terwijl Brecht Van Kerckhove als assistent-trainer van Maaseik de eerste wedstrijd heeft gewonnen in de finale van de playoffs zijn ondertussen alle andere teerlingen geworpen. We weten wie Europees speelt en wie degradeert naar eerste nationale. Op de voorlaatste speeldag van de playdowns won Antwerpen (met Michel Haesevoets) met 1-3 bij Menen. Halen (met Tom Van Walle en Dries Koekelkoren) haalde het met 3-0 van Vosselaar, dat volgend seizoen een reeks lager speelt.
Bij de vrouwen verstevigde VDK Gent (Maud Catry, Elies Goos en Fien Callens) zijn leidersplaats in de overbodige playoffs om de derde plaats door met 0-3 te gaan winnen bij Zoersel. Oostende (Nymphe Verrelst) verloor met 3-1 bij Michelbeke.
17-04-2009
Spannende titelstrijd voor VT De Haan
In de playoffs om de titel in de eerste nationale B bij de vrouwen blijft het enorm spannend. VT De Haan, het team van afscheidnemend coach Geert Vandenberghe, van Marta Sobolska en van de afscheidnemende speelster Joke Bruyneel, won met 2-3 bij Chapelle. De Haan heeft in de stand twee punten minder dan Torhout, maar het heeft wel een wedstrijd minder gespeeld. De Haan moet nog twee duels afwerken, Torhout nog eentje. Zowel Geert als Joke zullen hun zomer doorbrengen bij het EVO Beach Team.
16-04-2009
Haesevoets-Ettoumi wordt het zesde EVO Beach Team
Ook de namen voor het zesde duo van het EVO Beach Team 2009 zijn ingevuld. Michel Haesevoets en Abdelilah Ettoumi vormen de komende maanden een koppel voor het BK. Haesevoets speelde het afgelopen zaalseizoen bij Antwerpen, Ettoumi is de coach van de B-ploeg van Mortsel. Ettoumi zal deze zomer ook de provinciale teams onder zijn hoede nemen en daarna de zaalploeg van EVO. Waarom aansluiten bij EVO, Michel? "Wel, ik heb gehoord dat Toemie graag eens een finale wil spelen van een BK-manche. Ik denk dat ie daarom aan mij gevraagd heeft om met hem een duo te vormen ... ." (glimlach)
14-04-2009
Kristof Hoho is landskampioen in Montenegro
Kristof Hoho heeft met zijn club Budva de landstitel gewonnen in Montenegro. In de vierde wedstrijd van de playoffs ging Budva met 0-3 winnen bij Podgorica. Het was de derde overwinning voor Budva, dat eerder de bekerfinale had verloren van dezelfde tegenstander. Begin juni trekt de huidige Belgische kampioen beachvolleybal voor een maand naar Dubai om de Asian Cup te spelen met Al Nasser, de Aziatische Champions League. Daarna wacht de nationale ploeg. Geen of nauwelijks beachvolleybal dus voor de gewezen EVO-beacher, die nog wacht wat het volgende zaalseizoen zal brengen.
13-04-2009
EVO Beach folder 2009 vanaf woensdag beschikbaar
Jo Vandecasteele slaagt er telkens weer in om de andere leden van het EVO Beach Team te verrassen met knappe werkstukjes. Ook dit jaar heeft de PR-man van de Oudenaardse beachvolleybalclub een schitterende folder gemaakt, in fullcolor, samen met Katrijn Van Dorpe. Vanaf woensdag is ie beschikbaar! Op de drie luiken staan alle belangrijke evenementen van de club, contactgegevens, de kalenders voor het Belgisch en provinciaal kampioenschap, etc. Een echt hebbedingetje dus, superinformatief!
09-04-2009
Werken aan het beachcentrum naast de Recrean hervat
De werken aan het beachcentrum van EVO aan de Recrean in Oudenaarde zijn dinsdag hervat. Het wordt almaar duidelijker wat de bedoeling is van de uitbreiding. Met deze extra-velden wordt het EVO Beach Team nog nadrukkelijker het uithangbord van de sport in België. Begint het bij jou ook al te kriebelen? Reserveren kan nu al!
08-04-2009
Het einde van de playoffs voor Van de Plas en Frankart
Landskampioen Maaseik heeft de playoffs afgesloten met een 3-0 overwinning tegen Puurs met Audry Frankart. In de eindstand heeft Maaseik 5 punten meer dan Roeselare dat met 0-3 ging zegevieren bij PNV Waasland, met invaller/spelverdeler Christophe Van de Plas. Asse-Lennik, dat als derde eindigt, klopte Averbode met 3-1. Averbode is vierde met 11 punten, Waasland vijfde met 9 punten en gaat Europa in en Puurs zesde met amper 2 punten.
06-04-2009
Het zesde team kan eenzamen opvangen
U kent ondertussen de vijf duo's van het EVO Beach Team voor de zomer van 2009. Het bestuur heeft ook nog een budgetje vrij voor een zesde, om eventuele eenzame harten op te vangen. Enkele vaste waarden van EVO hebben dus afgehaakt. David Termote bijvoorbeeld neemt een sabbatzomer. "Ik ga waarschijnlijk aan 1 of 2 tornooien deelnemen dit jaar. Ik ben volop aan het zoeken naar een huis om te kopen en dan in het tussenseizoen renevoren. Ik wil me daarbuiten ook concentreren op volgend zaalseizoen. Met veel powertraining en rust. Dus heel weinig plaats voor beachvolley." Ook Maarten Deleersnijder concentreert zich op andere zaken.
Abdelilah Ettoumi zal zich de komende maanden bezighouden met coachen van de provinciale beachteams, want EVO pakt ook met twee mannen- en twee vrouwenteams uit in het Oost-Vlaams kampioenschap. En Jan Devoldre haakt na één EVO-seizoen ook af.
05-04-2009
EVO Team 5: Christophe Van de Plas - Kenneth Janssens
Team nummer 5 van EVO Beach wordt ook een verrassende combinatie. Christophe Van de Plas is stilaan een ancien bij het EVO Beach Team. De blonde pijl van Oost-Vlaanderen zou aanvankelijk niet in het zand spelen deze zomer. Hij rekende ergens op een selectie voor de nationale zaalploeg, maar Christophe is net als Ward niet weerhouden door de bondscoach. En dat opent natuurlijk de deur van het beachcenter aan de Recrean.
De spelverdeler van PNV Waasland zal aan het Belgisch kampioenschap deelnemen met zijn ploegmaat Kenneth Janssens, een 27-jarige receptie-hoek van 1m91 die dit seizoen zijn doorbraak forceerde in de ereklasse. De voorbije jaren bestormde Kenneth de hemel met Bart Claessens, een andere Waaslander. Het duo groeide uit het provinciale circuit, waar ze Oost-Vlaams kampioen werden, tot een vaste waarde in het nationaal kampioenschap. Kenneth moet wel verstek geven voor de eerste drie tornooien, maar er zijn genoeg gasten die met Christophe willen spelen. Beiden haalden een Europees tocket voor volgend zaalseizoen.
02-04-2009
Tom Van Walle - Dries Koekelkoren krijgt nummer 4
De namen van EVO Beach Team 4 zijn volledig nieuw: Tom Van Walle (nummer 13 op de foto) en Dries Koekelkoren (nummer 1 op de foto -dank aan de website van Halen) vieren hun debuut voor de club uit Oudenaarde. Ze kennen elkaar natuurlijk wel, want in de zaal spelen beiden voor Aquacare Halen, verwezen naar de playdowns, maar niet meer in gevaar voor de degradatie. Halen staat halfweg de playdowns op de eerste plaats met 10 punten, eentje meer dan Antwerpen, 6 meer dan Menen en 10 meer dan Vosselaar. Rechstreekse degradatie is dus al uitgesloten. Tom is een 21-jarige receptie-hoek van 1m98, Dries -een spelverdeler van 1m90- wordt volgende maand 21.
Dries stal vorig seizoen veel beachharten door sterk te starten aan het zandseizoen met zijn maatje Wannes Rosiers. Zij werden terecht de revelaties genoemd, ook al deemsterden ze op het einde wat weg en finshten uiteindelijk als 14de. Tom beachte vorig seizoen even met iemand met dezelfde naam: ene Gert Van Walle.
DUO'S IN 2011
MANNEN 1. Coucke/Van Walle 2. Frankart/Verschueren 3. Van De Plas/Tuerlinckx 4. Andelhof/Coolman