Inhoud blog
  • DAG 71 – 20/04/2015
  • DAG 70 – 19/04/2015
  • DAG 69 - 18/04/2015
  • DAG 68 - 17/04/2015
  • DAG 67 - 16/04/2015
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Evelien in Suriname
    Het avontuur..
    24-04-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 45: 25/03/2015

    Normaal zou ik vandaag met de kleuters naar het boekenfestijn gaan.. Normaal gezien . Je hoort het al.

    De juf van groep 4 (2de leerjaar) voelt zich niet goed en wilt graag naar de dokter gaan dus ik vervang haar klas. (Alle vervangingen zijn steeds zelfstandig. Zonder een andere juf of stagiaire.)

    De juf was nog in de klas. Ik neem de les over waar ze mee bezig is en plots is ze weg.. Ik heb geen idee welke vakken ik moet geven dus ik zet ze aan het werk met rekensommen. (Want rekenen doe ik graag :P ..) Na de pauze vraag ik waar haar parallelleerkracht is. Ze is afwezig wegens ziekte. Onze hoofdkleuterleidster staat in groep 4, andere klas. Ze weet ook niet wat ze moet geven.. Dus ik besluit mijn probleem zelf op te lossen. Doordat ik toezicht heb, tijdens de pauze, kan ik mijn lessen ook niet bekijken. Dit doe ik wanneer de kinderen in de klas zijn. Ik had mijn lessen liever eerst aandachtig bekeken maar daar is nu geen tijd voor..

     

    In de latere namiddag heb ik van het cake'je gesmuld dat ik gisteren gekregen heb van een leerling. Helaas was het enorm zoet dus heb ik niet alles opgegeten.

     

    In de avond ben ik naar Tessa haar huis gegaan. We houden een pizza-avond. Lore, Jolien, Glenn, Nele en de twee Duitsers zijn ook van de partij. Het is gezellig.

    Na het eten hebben we nog wat spelletjes gespeeld.

    Nog wat later hebben we wat salsa gedanst. Vermits Lore, Jolien, Glenn, Tessa en Nele ook salsa volgen .


    24-04-2015 om 00:00 geschreven door Evelien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DAG 44: 24/03/2015

    Op deze dag sta ik volgens mijn planning in groep 1. Dat is vandaag niet het geval! Ik sta in groep 3 (eerste leerjaar) omdat de leerkracht van groep 3 verlof heeft genomen (omdat ze vandaag jarig is). Normaal heeft ze een vaste stagiaire (lager onderwijs) maar ook zij heeft een extra dag verlof gekregen.

    Ik vind het jammer dat ik niet van tevoren te horen krijg waar ik sta. Gelukkig heeft de juf een briefje achtergelaten met de uren en vakken die ik moet geven. Snel even bekijken en lesgeven. Het gaat er hier toch helemaal anders aan toe dan in België hoor 😛

    Ze mochten vandaag ook tekenen. Ik heb ze de opdracht gegeven om te tekenen wat ze later graag willen worden. Veel jongens willen politieman of brandweerman worden. Veel meisjes willen leerkracht worden. Zelfs een kind wilt juf Evelien worden. Zo mooi om te horen! Dat vergeet ik nooit meer, dat moment!

     

    Na de schoolmuren stond ik even in groep 8, 6de leerjaar. Daar moest ik even toezicht houden. Toch helemaal anders dan kleuters hoor!

    Tijdens mijn toezicht kwam er een kindje rond. Hij is vandaag jarig. Ik heb een cake'je gekregen (alle leerkrachten).


    Daarna heb ik nog verbeterwerk gedaan.. Als je in groep 3 staat, hoort dat erbij ;)

     

    In de avond ben ik naar de laatste echte salsales gegaan. Mijn leerkracht heeft enorm lang zitten praten, mijn persoonlijke mening. Ik wou dansen, dansen en nog eens dansen. Op zich was het dansen dan weer heel fijn! Ik geniet er ontzettend van.

    Na mijn salsauren (kwart na 7 tot kwart na 8 ben ik wat gaan relaxen in de zetel. Niet veel later sta ik terug te dansen! Ik dans apart omdat de andere les al bezig is. Vano heeft weer allerlei pasjes gedaan dat ik nog niet ken.. Wel leuk maar zo voor het examen toch niet helemaal 😛

    Ook heb ik gedanst met de mannen van de beginnende cursus. (Vano geeft mee les met Chris.)

    Een jongen vroeg of ik morgen vrij was, of ik alleen woonde en of we konden oefenen. Omdat hij vroeg of ik alleen woonde, vertrouwde ik het niet zo goed.. Ik heb gezegd dat we nu kunnen oefenen en donderdag wat vroeger kunnen komen.

     


    24-04-2015 om 00:00 geschreven door Evelien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DAG 43 – 23.03.2015

    Daar gaat mijn planning :D Normaal moet ik vandaag lesjes geven in groep 1.

    Het is boekenfestijn voor groepen 3, 4 en 5 en ik ga mee.

    Het is zeer aangenaam maar ik vind het lastig voor de leerkracht waar ik normaal vandaag bij sta..

    (Ik sta effectief bij groep 4.)

    Het is niet te vergelijken met een boekenfestijn zoals bij ons. Het is een open ruimte met allemaal kraampjes.

    De bus komt ons ophalen. In de bus zingen de kinderen wat leuke liedjes. Een liedje dat ik nog onthouden heb (omdat ze me hier steeds mee vergelijken) is het liedje van Frozen. Want ik lijk op Elza! :P

    Aangekomen is mijn leerkracht weg dus ik breng de kinderen naar binnen. Zelf niet wetend naar waar we moeten gaan. Ik besluit in de schaduw te gaan zitten met de kinderen. Hier kunnen ze al iets eten als ze willen.

    De juf heeft een blad met informatie op.
    Mijn kinderen zijn eerst naar een poppenkast gaan zien. De leerkracht haar taal was echt heel slecht! :O

    Daarna gaan de kinderen naar een ander kraampje. Daar luisteren ze naar een verhaal. Helaas is er zoveel lawaai dat de kinderen er niets van verstaan (ikzelf heb er ook niet veel van gehoord)..

    Nu mogen ze een tekening maken van een kikker, deze kikker uitknippen en opkleven. Dan mogen ze de omgeving ook kleuren.

    Er is heel weinig materiaal dus de kinderen moeten geduld hebben..

    Eén kindje van mijn klas wordt gefilmd en hier wordt een interview mee afgenomen. Wat fijn. Helaas heb ik geen tv dus ik zal het nooit kunnen zien..

    Mijn leerkracht is weg, ik heb het blad met de volgorde en de uren.

    Een kind heeft lijm gemorst dus ik kuis het op.

    Nadien besluit ik naar het volgende kraampje te gaan. We staan mooi in de rij en we zijn weg :)

    Aangekomen bij het volgende kraampje. Wordt er een verhaal voorgelezen over “Miss Alida”. Een donker meisje. Was leuk!

    Bij het laatste kraampje wordt er een kamishibai gebruikt. (De Kamishibai is een Japanse vertelvorm. Er wordt een kastje bij gebruikt, dat je het best kan vergelijken met een poppentheater. In dit theatertje passen tekeningen op A3formaat. Elke tekening geeft een scène van een verhaal weer. De verteller verschuift de prenten zoals in een trage tekenfilm en vertelt ondertussen het verhaal, dat achteraan op de prenten te lezen staat.)

    De kinderen mogen ook af en toe actief meedoen: klappen. Dat is leuk!

    Daarna gaan we terug naar de school.
    Ik moet nog wat verbeteren en dan kan ik ook naar huis :)

     

    Ik heb het moeilijk, met het gedacht dat ik al over de helft zit! En er zijn dan nog eens 2 weken Paasvakantie, waardoor ik de kinderen 2 weken minder ga kunnen zien :S

    Ik denk vaak aan jullie en ik ga ongetwijfeld zeer blij zijn als ik jullie zien, vastneem, hoor,..  maar dit is een kans uit de 1000. Dankzij mijn mama en papa ben ik hier! <3 Daarom heb ik in de avond hun kaartje geopend :)

    Toch emotioneel.. maar met een glimlach op mijn gezicht. :)

     

    In de avond zit ik voor school te werken, zoals de hele dag eigenlijk.. Krijg ik een sms op mijn Surinaamse nummer. De politieman die mij tijdens het tripje van Bigi Pan de schrik op mijn lijf heeft aangejaagd!  Hij vraagt of alles goed gaat met mij.. Hier kan je toch alles verwachten. :D Daar gaan we niet op reageren ;)

     

    Ik heb er een gezellig avond van gemaakt voor mezelf: kaarsjes, buiten zitten, rondstaren en toch nog iets of wat voor school werken.

     


    24-04-2015 om 00:00 geschreven door Evelien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    21-04-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 42 - 22.03.2015


     

    Zondag!

     

    Zondag =

    *Schoolwerk.

    *Zonnen.

    *Ontspannen.

     

    Terwijl ik in mijn zwembad lig, vertelt mijn buurman dat hij straks volk krijgt. Dat is goed, zeg ik dan.

    Geen 10 minuten laten, 2 mannen. Komen ze direct zichtzelf voorstellen.. Sergio en zijn broer (de andere ben ik vergeten..)

    Ik besluit uit het water te gaan en terug voor school te werken.

    Er komt meer volk maar die stellen zich niet zo voor, zoals Sergio en zijn broer.

    De twee mannen vragen of ik mee in het zwembad kom. Dat doe ik, wat sociaal contact kan geen kwaad. Vervolgens is er al een meisje bijgekomen dus daardoor zag ik het helemaal zitten ;)

    We hebben wat met elkaar liggen praten en we hebben wat liggen zwemmen.

    Het was gezellig. Wel grappig, dit is familie van mijn directrice :D

    21-04-2015 om 19:31 geschreven door Evelien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    10-04-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DAG 39 – 19.03.2015

    Hier ben ik weer ^^

    Hoe gaat het daar?
    Ik ben blij dat ik jullie nog geregeld hoor! Dat is fijn!

     

    Ik volg mijn planning dus vandaag sta ik bij groep 2 :) (3de kleuterklas)

    Er is een leerkracht afwezig. De kleuters worden opgesplitst. Soms staat er een stagiaire in de klas en soms worden ze opgesplitst. Mevrouw de directrice bepaald dat. ;) Geen idee op basis van wat :P

    Vandaag vooral met de klas beziggehouden! We hebben alles een andere plaats gegeven. Alles wat gekuist :) Dat is ook eens leuk. Samen met de andere juf de beste opstelling bepalen. Volgens mij zijn we erin geslaagd! :P

     

    De salsa les was weer heel leuk! Nog maar 2 lessen.. 1 echte les en  1 examen. Spannend!

    Vandaag hebben we dubbele draaien geleerd. Zo fijn.

    Revano was weer allerlei dingen aan het doen met mij die we nog niet geleerd hebben. Ik geraak het gewoon en ik vind het leuk! :)
    Achteraf nog wat blijven hangen. Eerst eten met ons Tessa en daarna wat praten met de mannen. :)

     

    Op de salsa slecht nieuws te horen gekregen van Glenn. (Glenn zit in het hogere niveau en komt later.)  

    Twee salsa meisjes (van de betere groep, van Glenn zijn groep) zijn verongelukt.

    Ze waren aan het fietsen en een auto is tegen een andere auto gebotst. Deze andere auto heeft de twee Nederlandse meisjes meegenomen.

    Ze moeten beide geopereerd worden en wellicht laten ze dit in Nederland gebeuren.

    De ene is er niet zo heel erg aan toe. Ze moet ook geopereerd worden, dus dat is zeker niet niets maar ze gaat er niet veel last van hebben achteraf. Helaas is de andere er veel erger aan toe.. :( Ik wordt er weer stil van. Zo erg!

    Twee heftige dagen achter elkaar, voor mij dan. Al ken ik de meisjes niet persoonlijk, gewoon van ziens en van ‘hallo, hoe gaat het?’, toch raakt het me.

    Weeral een besef dat ik soms echt verkeerd reageer tegen bepaalde personen. Ik moet proberen op elk moment gelukkig te zijn, niet negatief te denken en te genieten!  

     

    Na de salsa hebben ze mij kunnen overhalen om naar Havana te gaan. (Uitgaan) Maar eerst gaan we bij Stefanie thuis wat drinken en gezellig hangen en praten. Weer wat nieuwe mensen leren kennen ;)

     

    Op Havana voor het eerst echt salsa gedanst met vreemde mannen :) Zo hoort dat! Oefenen, oefenen, oefenen!

    Ik heb zelfs nog een dans gedanst. Eum.. Een zeer gemakkelijke dans. Ik ben vergeten hoe het heet! Gewoon recht rechts en poep links omhoog. Dan links links en poepje rechts omhoog :D Haha. Ik toon het jullie wel, dan kunnen jullie allemaal meedoen!

    En nog een andere dans! Gewoon heel de tijd links – rechts met de poep en dan zo wat draaien en dezelfde dingen doen als de salsa. Dat gaat veel trager en gemakkelijk ;)

    Petra weet ongetwijfeld wat ik bedoel :P


     


    10-04-2015 om 18:44 geschreven door Evelien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DAG 41 – 21.03.2015

    Het is leuk om te horen dat jullie mijn blog geregeld bekijken en leuk vinden ^^

    Mijn excuses voor al die spellingsfouten maar het moet wat rap gebeuren, ik zit tenslotte in Suriname :P Als leerkracht zou dat niet mogen :$

     

    Vandaag huiselijke dingen gedaan: gewassen, fruitsalade gemaakt, eten gemaakt, naar de winkel gegaan,..

    En voor school gewerkt!

    En in de hangmat gehangen :P

     

    In de avond hebben Lore, Glenn en ik iets gegeten in “zus & zo”. Heel bekend in Paramaribo. Ook een plaats waar je kan eten. :)

    Daarna zijn we naar zsa zsa zsu gegaan. Daar heb ik de andere van school gezien (de stagiaires lager onderwijs die naar Nickerie zijn gegaan). Ze waren in Paramaribo op trip ;P

     


     


    10-04-2015 om 18:31 geschreven door Evelien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DAG 40 – 20.03.2015

    Klas overgenomen. Groep 4, 2de leerjaar. De leerkracht had vrijaf.

    Dit kom ik dan gisteren laat te weten :P

    Flexibel ben ik zeker ;)

     

    Het was fijn!

    Ik heb allerlei vakken gegeven: eerst voorgelezen, dan een toets gegeven (taal), vervolgens rekenen,  taal, terug rekenen (de tafels) en een kleurplaat.  

    Ik vind het leuk om eens leerkracht te zijn in het lager :P Het was toch eventjes geleden :D Haha. (Vermits ik er in begin altijd stond.)

    Maar.. Als de school gedaan is, is het minder leuk. Alles verbeteren :O Het was echt veel! Dan knutsel ik liever :P (Knutselen doen we veel als kleuterjuf, toch? :D Haha.)

     

    In de avond hebben we afgesproken met iedereen van de salsa. Er is een partybus en vervolgens gaan we boven ’t vat nog wat salsa dansen. (’t vat is een plaats waar je kan eten en drinken.)

    Daarna, omdat het zo vroeg gedaan was, zijn we (Lore, Mario, Arnesto, Glenn en ik) nog naar “touche” gegaan. Nog wat verder salsa en merengue dansen :D

    Eens je zo wat kan draaien, is het echt leuk!

     


    10-04-2015 om 18:30 geschreven door Evelien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DAG 38 – 18.03.2015

    Vandaag geef ik schrijfdans aan alle kleuterklassen! (5 klassen)

    “Wat is dat?”, vragen jullie jezelf af :P

    Met schrijfdans laat ik de kinderen voorbereiden op het effectief leren schrijven. Ze gaan met heel hun lichaam bewegen, daarna enkel hun polsen,...

    Vervolgens tekenen ze op papier, met twee handen. Dezelfde bewegingen (zoals met het hele lichaam) maar nu verkleind.

     

    Vandaag een robot, omdat de kleuters nog nooit aan schrijfdans gedaan hebben. Dus voornamelijk vierkanten tekenen. Eerst met heel het lichaam bewegen zoals een robot, vierkanten (een robot) in de lucht tekenen van boven tot onder,..

    Ik hoop dat jullie het een beetje begrijpen :P

    Vervolgens tekenen (normaal op papier) maar in mijn geval, in het zand! Wegens een te kort aan papier voor alle klassen..

     

    Het is heel vermoeiend! We doen het buiten en de zon schijnt zeer fel, van het moment dat de zon te zien is.

    De laatste 2 klassen zijn het vermoeiendst doordat het dan al 11 uur is en dus zeer warm weer is! (30 graden ongeveer).

    We moeten op het einde zelfs schaduw zoeken om onze les te kunnen geven omdat het echt niet gaat in de zon. Het is een kleinere plaats maar het is aangenamer zonder in de felle zon te staan.

    De kinderen kunnen het eigenlijk zeer goed! Zeker voor hun eerste keer.

    We moeten ook zeer flexibel zijn. De andere klassen (hoger) moeten ook sporten. Soms gebruiken we de grote ruimte maar de andere keer is het de kleinere ruimte ;)

     

    Toen ik thuis aankwam lag er een kaartje op mijn tafel (buiten). Ik heb post! Het eerste kaartje. Dit kaartje is verstuurt iets na de dag van mijn vertrek! Dus als je nog een kaartje wilt sturen, moet je het nu doen! In april zou ik het niet meer riskeren ;)

     

    Vandaag ook slecht nieuws te horen gekregen vanuit België.

    Het zet me aan het denken! Het leven kan zo gedaan zijn dus je moet genieten van alles wat je ziet, hoort, beleeft, .. Geniet ook van elkaar lieve schatten!   

     

     


    10-04-2015 om 18:24 geschreven door Evelien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DAG 37 – 17.03.2015

    Groep 1 vandaag, maar een andere juf dan gisteren. (Ik heb elke dag een andere juf ;) Moesten jullie dit nog niet weten.)

    Van deze juf ga ikzelf nog veel leren! Echt leuk om te zien!

    Ze doet zeer veer met haar kleuters maar meestal op een leuke manier, zoals ik het geleerd heb.

    Bijvoorbeeld:

    • Lopen van de ene hoek van de klas naar de andere hoek van de klas. Dit is hier zeer zeldzaam ;) Voor alle kleuterjuffen in spe die dit nu lezen..

    • In een tegel staan. Daarna zo snel mogelijk proberen te zitten zonder hun tegel uit te komen. Grappige les! :D

    • Veel zingen.

    • Een pop in de klas! ;)

    • …

     

    Ik vraag boven bij de directie mijn schriftje. Dit is een schriftje waar ik commentaren en tips van de leerkrachten wil bijhouden.

    Ik had het, al een hele hele lange tijd geleden, aan de directrice gegeven om er iets in te schrijven.. Nog steeds niets.. :S Er heeft nog maar 1 leerkracht iets ingezet. Gelukkig was dat positief ;)

    Typisch Suriname zeker? :)

    Ikzelf ben ook wat langzamer dan normaal.. Als dat maar goed komt binnen 2 maanden :S

     

    Naar de salsa gaan!

    Les 5 (van de 8 lessen.) Volgende donderdag (les 8) examen!!

    Het is weer super leuk! :D Ik heb ook gewoon blij dat ik kan sporten. Het is niet veel maar het is iets. Want volgens mij ben ik bijgekomen :( Pff..

    Tijdens de salsa dansen we met alle mogelijke mannen. Er is 1 man, een helpende lesgever die zelf een compliment heeft gegeven! Hij zei: “Jij kan beter dansen als mij.” Wow :D Heel mijn dag goed! Hij deed weer van alles met mij dat ik nog niet geleerd had.. Gewoon volgen zeker? :P

    Ik doe het dan ook super graag!

     

    Ik heb mijn tuindieren al een tijdje niet meer gezien :( Helaas..

    Wel mijn eerste brief van België ontvangen! Het duurt een maand.. ;)


     


    10-04-2015 om 18:23 geschreven door Evelien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DAG 36 – 16.03.2015

    Deze ochtend opstaan, vrij pijnlijk.. Toch wel harder verbrand dan ik dacht..

     

    Na het druk weekend direct aan de slag in groep 1, zoals mijn planning het zegt :D

    Vandaag heb ik voornamelijk ondersteunt ;)

     

    Weer wat leuks gehoord in mijn klasje!! :D

    Kl 1: “Ik vind je haar mooi.” :D

    Kl 2: “Ik ook.”

     

    Kl 3: (Zat naast me en houdt zijn arm tegen mijn arm.) “Ik zie bruin en de juf ziet rood met wat wit.” Haha :D

     

    Kl 4: (Van vorige keer.) “Juf?”

    Ik: “Ja (naam van de kleuter)”

    Kl 4: “Ik wil nog steeds met je trouwen.”

    Ik: Totaal geen idee wat ik moet antwoorden.. Stilte en knuffelen.

     

    Na school ben ik naar de “choi’s” winkel gegaan. DE winkel in Suriname. Vooral veel Europese mensen gaan er naartoe omdat het zo ingericht is als bij ons (oogt mooier). Ze hebben ook veel meer spullen die ze in Europa ook verkopen. Het merk ‘everyday’, ‘spar’,..

    Eindelijk eens iets anders dan kip :P

    Ook wel duurder dan de normale winkels maar voor af en toe kan dat! ;) 

     

    Ik koop ook ineens after sun in de ‘Dio’ (bij ons heet het ‘di’ ofwel een soort kruidvat.) Ik wil niet vervellen!

     


     


    10-04-2015 om 18:22 geschreven door Evelien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DAG 34 – 14.03.2015

    Bigi Pan! – Nickerie.

    Let's stop time and enjoy the moment <3

     

    Vroeg op. Vandaag mijn eerste tripje! Nickerie – Bigi Pan.

    Wat is er gebeurt in het kort:

    • De buschauffeur heeft een boete gekregen omdat hij te snel reed.. Haha.  Hij stak alle auto’s voorbij, niet normaal. Daarna reed hij al veel rustiger ;)

    • Daarna met de boot varen. Geen sluis: zelf de boot omhoog krijgen! (Niet ingesmeerd want mijn zonnecrème lag in een andere boot..)

    • Lekker eten! Kip (alsof ik dat nog niet genoeg gezien heb..), kousenband (lekker!!), een soort van komkommer (ook lekker!) en nasi. Echt goed gegeten :D

    • Genieten van de prachtige omgeving.

    • Modderbad.

    • Kaaimannen spotten (niet gezien :( helaas.. Andere keer!) Andere dieren spotten ;)

       

    Helaas uploaden de foto’s ontzettend traag.. :S Willen jullie foto’s zien, dan zullen jullie moeten wachten tot ik terug ben ;-)

     


    10-04-2015 om 18:21 geschreven door Evelien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DAG 35 – 15.03.2015

    Trip Bigi Pan! – Nickerie

     

    Wat heb ik gedaan:

    • Vroeg opstaan!

    • Zonsopgang zien.

    • Vogels en falmingo’s spotten.

    • Relaxen in de hangmat.

    • Genieten van het uitzicht.

    • Kajakken. 

    • Boottochtjes maken.

    • Nickerie bezoeken.

    • Thuiskomen en smeren met after-sun ..

     

    Wat is er minder goed verlopen vandaag:

    De terugrit in de bus.

    Iedereen moet een legitimatiebewijs meenemen op trip. Ik vroeg op voorhand aan de organisator van de trip wat dat precies is. Hij zei dat je alles mag meenemen waar je identiteit op vermeld staat: rijbewijs, pas, paspoort,..

    Ik nam het eerste mee: mijn pas. (Belgisch)

     

    Controle!

    De hele bus moet uitstappen.

    Ik toon mijn Belgische pas, helaas afgekeurd.

    Ook de 2 Duiters die ik ken en een Nederlands meisje. We hebben allemaal onze pas bij en geen paspoort.

    We moeten aan de kant wachten. Iedereen moet terug de bus op, behalve wij. De organisators (3 mannen) praten met de politiemannen, tevergeefs. We moeten daar blijven tot morgen. (3 uur rijden van Paramaribo..)

    Morgen mogen ze ons komen ophalen met paspoort..

    Ik al helemaal in paniek. De bus rijdt een beetje door en daar staan we dan.

    Heel lang gepraat maar tevergeefs. Uiteindelijk stel ik iets voor, maar dat kan ook niet. Uiteindelijk zegt 1 politieman dat we naar hem moeten sturen. Hij schrijft zijn nummer op. We moeten ons paspoort gegevens en bewijs van verblijf in Suriname doorgeven. Gelukkig ! :)

     

    Ik kom thuis aan en ik vind mijn paspoort niet direct. Haha. Dat was ook even stressen. Gelukkig had ik hem goed verstopt in mijn rugzak (omdat hij niet nat mocht worden van al die regendagen toen…)

     


    10-04-2015 om 18:20 geschreven door Evelien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DAG 33 – 13.03.2015

    Een heerlijke dag!

    Vrijdag de 13 maart brengt deze keer geen ongeluk met zich mee :)

     

    Terug bij groep 1.

    Hele leuke klas om te staan. De juf is heel consequent en ik moet eigenlijk de meeste dingen gewoon overnemen. Zonder veel wijzigingen.

    Ze zorg ervoor dat ze de planning min of meer volgt. Ze wilt zeker alles gezien hebben dat ze moet zien, soms op een ander tijdstip. Andere leerkrachten houden hier dan helemaal geen rekening mee (met de planning) en lezen bijvoorbeeld heel vaak voor..

    Ze leren echt al veel. Het zijn 4 jarige kinderen en vandaag hebben ze volgende woorden geleerd: zinkplaten, betonmortel, shutters,..

    En in deze klas leren ze de woorden ook effectief kennen. Het wordt uitgelegd, herhaald, gezegd, eventueel getoond,..

     

    We zitten in de klas, aan de verschillende tafels te werken terwijl een meisje zegt dat ze graag met me wilt trouwen. Ik lach. De andere kleuter (een jongen) zegt dat het helemaal niet kan. Twee meisjes die met elkaar trouwen..

    En inderdaad, in Suriname kan dat niet. Nooit bij stilgestaan tot op deze dag.

     

    Ik ben een stuk vroeger dan normaal naar de salsa gewandeld. Niet heel het stuk want dat is echt ver! Terwijl weer wat winkels gezien. Niets gekocht.

    Wel een kindje van school gezien in de winkel. Haar mama is de uitbaatster.

     

    Op de salsa was het weer heel gezellig! :)

    Eerst even herhalen wat we vorige dinsdag geleerd hebben. We mochten dan wat oefenen. (per koppel). Begon die man al wat met mij te draaien :D Zalig. Ik heb het nog niet geleerd maar het ging wel.

    Daarna dus leren draaien met partner. ;) Echt fijn! De linker en de rechter draai, voor de ervaren personen onder ons! 

    Het is toch leuker met de ene dan met de andere. Er is bijvoorbeeld 1 jongen die echt verkeerd zit, op de maat dan. Je moet als vrouw volgen maar die zit verkeerd. Iemand een tipje? Moet ik volgen of de juiste maat aanhouden?

     

    Daarna ben ik met Tessa gaan eten in de buurt van de salsa. Lekkere pasta met garnalen :) Het was veel te veel. De rest heb ik op straat gelegd voor een hondje.. Het zou niet mogen (vervuiling) maar toch voelt het juist aan..

     

     


    10-04-2015 om 18:19 geschreven door Evelien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DAG 32 – 12.03.2015

    Ik ben hier gewoon al 32 dagen!  :O

     

    Wat een ramp, dat internet! :S

    Als ik niet terugstuur, dan komt het omdat ik gewoon geen internet heb. Meestal krijg ik het wel aan (ik kan een stukje lezen) maar ik krijg het niet open en ik kan al helemaal niet antwoorden..

    Laatste paar dagen kan ik ook totaal niet skypen..

    Bij deze weten jullie het ;)

     

    Vandaag sta ik terug in groep 1 (2de kleuterklasje).

    Ook deze klas gaan het papiertje van de “tegenstelingen” maken. Ook bij deze groep zijn er maar enkelen die het weten. De meeste kijken gewoon af of tekenen maar wat.

     

    Vandaag weer gebeld door een onbekende nummer.. 1 keer opgenomen, het was weer ‘een heer’. Afgelegd en daarna nog wat gemiste oproepen.. 

     

    Ik besluit vanavond mee een cocktail te gaan drinken. (en daarna naar Havana.. omdat ze zo aandringen.)  

    Taxirit naar “the garden” is goed verlopen. Bijna verongelukt maar dat is niet de schuld van de taxichauffeur hoor. Er komt ineens langs rechts een auto en deze komt mega snel voor ons. Daarna ging hij terug naar rechts.. Een gevaar op de weg!

    Het is een leuke avond. Lekker een cocktail drinken en daarna kijken naar de salsa ;) Ik snap toch nog altijd niet helemaal hoe je weet welke pasje je moet dansen.. Oké, de man leidt en de dame moet volgen maar met wat duwtjes moet je weten wat hij wilt? Hopelijk ga ik het nog begrijpen.. Vanavond geen salsa, dat is verzet naar morgen ;)

    Daarna terug naar huis van havana. Ergste taxirit meegemaakt! Ik wou echt uitstappen en te voet gaan. Degoutant! De man begon gewoon over mijn lichaam, dat hij het wilt verwennen, dat hij de moeite is, dat ik hem moet proberen,… DE HELE TIJD!! Ik werd echt kwaad op hem! Eerst gewoon verzonnen dat ik een vriendje heb. Ik dacht dat hij dan wel ging stoppen. Nee hoor! Daar had hij geen problemen mee, ik moet Suriname toch ontdekken? Ik moet alle culturen eens gedaan hebben..

    Degoutant!

     

     

    Mijn ouders vroegen me een tijdje geleden wat ik allemaal wil eten als ik thuis ben! :D Amai, ik heb al een hele lijst hoor ;) Haha. Het eten bestaat hier vooral uit kip.


     


    10-04-2015 om 18:19 geschreven door Evelien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DAG 31 – 11.03.2015

    Veel gedaan vandaag!

    Eerst moest ik groep 4 overnemen want de leerkracht was nog niet aanwezig. Dit verliep wel goed :) Eigenlijk leuk om terug bij de grotere te staan! :P Eerst zaag ik dat ik bij de kleuters wil maar uiteindelijk vind ik het allemaal leuk hoor ;) Elke klas heeft zijn voor en nadelen ;)

    Daarna mocht ik naar groep 1, de enigste 1ste groep die ik nog niet had geobserveerd. In deze klas zit een kindje met het Syndroom van Down.

    Ik heb wel wat leuke dingen meegemaakt.
    Woensdag is het fruitdag maar ze worden niet beloofd als ze fruit bijhebben.

    De leerkracht verteld dat het vandaag fruitdag is.
    Kleuter A.: “Ik heb geen fruit bij..” En hij steekt zijn appels in de lucht. :D

    De leerkracht: “Dat is niet erg.”

    Kleuter B.: “Jawel! Je hebt wel fruit bij.”

    Kleuter A.: “Nee, ik heb appels bij.”

    Kleuter B.: “Appels zijn fruit!”

    Kleuter A.: “Aah. Ik heb fruit bij juf!” Kei blij!

     

    Dezelfde kleuter A. :P

    Hij komt naar mij. “Juf ik heb gesmost.”

    Ik: “Dan zal je het moeten opkuisen.”

    Hij begreep me niet dus ik heb het op verschillende manieren uitgelegd :P

    Ik: “Dan moet je de vod nemen, dan moet je het proper maken, dan moet je het wegvegen,..”  + gebaren.

    Uiteindelijk begreep hij het :)  

    Hij maakt zijn tafel proper.

    Ik doe mijn duim naar boven en zeg dat hij het goed heeft gedaan.

    Wat later geeft hij ook een duim aan mij :) en zegt hij: “Goed geveegd toch juf?”

    Ik gaf hem 2 duimen en ik zeg: “Heel goed geveegd!” :)

     

    Een andere kleuter (C.)  komt naar me toe en zegt spontaan: “Juf, ik hou van je!” en ze geeft een dikke knuffel. :D Ooh! “Ik ken je nog niet goed maar ik hou ook van u.”

     

    Nog een kleuter (D.) is al twee dagen bezig met het prikken van een sleutel. De leerkracht vraagt de hele tijd of hij wilt verder werken want anders mag hij langer in de klas blijven.

    Ik besluit bij hem te gaan zitten.

    Ik stimuleer hem met het kindje dat het Syndroom van Down heeft. 1 sleutel is al klaar en deze pas ik op de deur. Hij past precies niet. Het kindje met het Syndroom van Down probeert het ook. Kindje D. ook. Helaas, hij werkt niet..

    Misschien werken die andere sleutels wel? Prik het maar snel uit dan kunnen we zien of het past ;) En toen waren de sleutels in een mum van tijd uitgeprikt :)

    Vandaag en gisteren voel ik me niet zo goed. Alluwel ik op school veel leuke dingen heb meegemaakt.

    Geen heimwee, eerder vermoeid fzo. Ik kan het maar moeilijk beschrijven.

    Ik ben gisteren na school even gaan liggen. Toen ik moest opstaan voor de salsales, ging het maar moeilijk. Eens ik wat langer wakker was, ging het weer.

    Vandaag terug gaan liggen, lang geslapen. Maar als ik opsta voel ik me precies nog slechter.. Ik heb een koud douchke genomen en voor de eerste keer was dat koud water zalig!

    Misschien komt het door dit wisselvallig weer. Eerst zon, dan harde regen, bewolkt en terug zonnig en zeer warm..

     

    Vandaag telefoon gekregen. Ik neem op en ik zeg mijn naam: “Hallo met Evelien.” De man: “Hallo Evelien.” Ik vraag met wie ik spreek? Waarop hij antwoord: “Een heer.” Ik vraag wat zijn naam is. Hij blijft maar herhalen dat hij een heer is. Dan heb ik opgehangen. Het zal wel een taxichauffeur zijn? Hoe komt hij anders aan mijn Surinaamse nummer?


    10-04-2015 om 18:18 geschreven door Evelien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DAG 30 – 10.03.2015

    DE ZUS IS JARIG !!!!

    GELUKKIGE VERJAARDAG

    Wan switi verjari dei !!

    <3 Ik denk aan je.

    Je cadeau krijg je nog als ik terug ben ;)

     

    Ik verschiet er telkens van hoeveel de kleuters effectief moeten werken. De kinderen moeten echt al lang geconcentreerd werken en zitten, zonder te praten. En dan mogen een aantal klassen nog niet eens naar buiten om te spelen.. Gelukkig mag deze klas wel buiten spelen :D

    Zoals vandaag gebruikt de leerkracht het woord: “tegenstellingen”. Die kinderen hebben geen flauw idee wat het betekend. De leerkracht zegt: “Niet voor de tafel maar.. Het tegenovergestelde.” (achter de tafel). Een korte uitleg en allemaal aan de slag (groep 1! 4 jarige.) De meeste kunnen er dan ook niets van. Ze kijken naar hun buur links of rechts of vragen aan mij wat het antwoord is (niet wat ze moeten doen..) Ik probeer het uit te leggen door een ander kindje voor hun te zetten maar dat dan nog eens vertalen op papier was zeer moeilijk voor ze.

    Ze mogen na dit werkblaadje in de hoeken spelen. Het zijn meestal dezelfde kinderen die eerst klaar zijn. De andere kinderen (iets tragere) spelen dus zelden in de hoeken.

     

    Veel laten vallen vandaag, de was dat niet helemaal proper te krijgen is met dat koud water!, mijn wasdraad dat steeds omvalt,.. Ik voel me dan ook niet zo goed. Het is mijn dagje niet vandaag! Dat heeft iedereen wel eens zeker ;) Dat het maar snel morgen is :P

     

    Ik besluit even te gaan rusten omdat ik zeer moe ben. Ik moet mijn wekker zetten want straks is het weer salsa tijd.

    Ik geraakte maar moeizaam uit mijn bedje als ik de wekker hoor afgaan :S

    Na een tijdje gaat het weer beter.


    De taxirit.. Deze keer een dame. Natuurlijk wist ze de straat niet zijn. Ze belt naar verschillende mensen, niemand neemt op.. We vragen het aan onbekende mensen op de weg, ze wijzen ons de weg maar ze moet het telkens opnieuw vragen.. Een gps zou gemakkelijk zijn.. Autostrades eigenlijk ook. :P Alles duurt hier zo lang..

    Heb ik al vertelt dat ze met blote voeten rijden :D Echt allemaal! Ze doen hun sleffers uit en rijden met blote voeten. Wel raar. Ze schakelen ook helemaal niet dus ze gebruiken slechts 1 voet: hun rechter. Geen enkele auto kan schakelen precies. Ik ben erop aan het letten ;)

    Ze rijden ook links, wel raar. (En zitten rechts in de auto als ze aan het stuur zitten.) Als ik instap, stap ik nu direct juist in ;) Zonder te kijken :D Ook als ik opzij ga tijdens het wandelen, begin ik (eindelijk) naar links te gaan i.p.v. naar rechts. Dat rechts zat er goed in :P

    Ook toeteren ze 1 of 2 keer. Ik ben er inmiddels al achter wat het betekend ;)

    1 keer toeteren: stop, ik rij gewoon door (en geloof me, dat doen ze!)

    2 keer toeteren: je mag door. (Als iemand wilt afslaan fzo.) + bedankt dat je me doorgelaten hebt.
    Even kort de taal op de rijweg, weten jullie dat ook weer.

     

    Tijdens de salsa les hebben we voor het eerst met partners gedanst! Zalig! :D Ik wil meer :D Haha.

    Dat alleen dansen is plots niet meer zo leuk.


     


    10-04-2015 om 18:18 geschreven door Evelien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DAG 29 – 09.03.2015

     

    Ik zit al 29 dagen in Suriname! Al meer dan 1/3de :O (Vermits ik hier 85 dagen verblijf.) Het voelt alsof ik er nog maar net ben..

    Des te meer genieten van elke seconde dat ik hier ben ;)

     

    Dat terzijde..

     

    Ik sta vandaag bij de kleuters. Als ik mijn voorbije planning bekijk sta ik bijna altijd in groep 3 of 4 (1ste of 2de leerjaar). Daarom hebben de directrice en ikzelf besloten dat we een planning maken ;) Ik zet me dan bij de kleuters, zowel groep 1 als 2. Als er een juf afwezig is of naar de bijscholing moet in groepen 3 of 4 dan moet ik die ongetwijfeld vervangen ;)

    Maar vandaag, de kleuters! :) De jongste kleuters, groep 1.

     

    De leerkracht geeft veel informatie. Je hebt leerkrachten die veel uit zichtzelf vertellen, leerkrachten die antwoorden op je vragen en leerkrachten die korte antwoorden zeggen tot bijna niets.. Dat heb ik hier ook al meegemaakt maar dat heb je overal toch? ;) Deze leerkracht vertelt veel, dat is fijn!

    Ze mogen bij deze leerkracht buiten spelen! Super! :D Dit heb ik nog niet meegemaakt (maar ik sta ook niet vaak bij de kleuters.) Ik vind persoonlijk dat kleuters buiten moeten spelen.. Er zijn een paar klassen waar de kleuters gewoon binnen blijven. Hun pauze is: boterhammen eten en bij sommige in de hoeken spelen. Dat vind ik jammer.. En tijdens het eten van de boterhammen mogen ze niet praten. Het is helemaal anders dan in België, dat kan ik je wel vertellen (moest je totaal niet kunnen volgen).

     

    Het is avond als ik deze tekst type. Ik luister naar het liedje: “Cups” van “Anna Kendrick”. Ik kijk wat rond en ik zie de kikkers voor me :) Heerlijk!


    10-04-2015 om 18:17 geschreven door Evelien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DAG 28 – 08.03.2015

    Deze nacht verschillende keren wakker geworden door de regen.. (En mijn was hangt nog buiten..) Het regende echt kei hard :O En dat hoor je heel duidelijk hier..

    Het lijkt precies of er is iets mega erg aan het gebeuren, of er volle bak geschoten wordt fzo.. Leuk wakker worden ;) Om een hartaanval te krijgen :P  

    Ik wordt niet snel wakker, maar van dat wordt ik wakker! (Dus dat wilt al iets zeggen.)

     

    Voor de rest: Jeuk! Jeuk! En nog eens jeuk! L Pff.. Er komen alleen maar muggenbeten bij.. Op plaatsen dat je u niet kan voorstellen.. Hiervoor waren de beten meestal op mijn benen maar nu.. OVERAL! :O

     

    Het internet dit weekend was een ramp! :O

    Ik probeer voor het school te werken maar ik kan beter niet teveel op het internet rekenen..

    Het skype lukt ook langs geen kanten.. (Logisch..)

     

    Na het minder goede nieuws, komt dan nu het betere nieuw ;)

     

    Ik ben weer op weg naar mijn geroeste, vol met gaten, postbus :P (+ de honden eten geven) toen ik iets zag!

    Een groen beest! Wat mooi J Begon hij nog een show’ke te geven ook. Eerst kijkt hij mij wat aan, kijkt hij weg, kijkt hij me terug aan :D En wat later wandelt heel elegant naar de andere kant.

    Ik draai me om en ik zie mijn tuindier J Ik roep, net iets te luid: “Wow!” Omdat ik zo enthousiast ben.. Dat beest spurt de andere kant uit. Toen was hij zeer snel!

     

    Aangekomen bij mijn postbus, is er post. Helemaal doorweekt :P Maar.. niet voor mij! Ik kijk even over het hek. Loopt daar nog zo een beest rond! :D Wow! Dat wordt hier nog een dierenopvang ;)

    De honden hebben hun eten van gisteren allemaal opgegeten. Hier wordt ik blij van J

     

    Ik besluit naar de hermitage mall te gaan om mijn huurgeld af te halen ;) Vermits dat vorige keer helemaal verkeerd liep :P

    Ik wandel, dan doe ik nog iets aan ‘sport’ want ik geef eerlijk toe: hier in Suriname, ben ik niet goed bezig :(

    Ik kwam de eerste ‘cambio’ tegen maar deze besluit ik te negeren.. Ik neem de volgende wel. Als het dan niet lukt bij deze cambio, wandel ik me stress naar de hermitage mall en dat wil ik niet :P

    Ik probeer een toestel, lap, dat werkt al niet :P Het ziet zwart.

    Bij de man achter het loket werkt het wel J Tevreden kan ik wat rondwandelen.

    In de bekende ‘blokker’ heb ik wat spulletjes voor thuis gekocht J Je kent dat wel: kaarsen, mesjes (vermits ik die stuk gemaakt heb :P Dat heb ik wellicht nog niet verteld..?) ,…

    Ik heb mezelf ook getrakteerd! :D Een handtas van MK! :D Wat ben ik er blij mee. Ik had toch een tussenformaat van handtas nodig, vermits ik hier enkel een mini mini handtas heb en een grote rugzak… ;)

    Terug naar huis, al wandelend, begint het te regenen.. Niets nieuws. Ik wordt opeens veel vaker lastiggevallen door automobilisten. Ze zullen het goed bedoelen zeker? :P Maar ik wandel wel ;)

     


    10-04-2015 om 18:17 geschreven door Evelien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DAG 27 – 07.03.2015

    Vandaag lang uitgeslapen. ^^
    Voor de rest voor school gewerkt.. Pff nog zoveel te doen precies
    L

    Het regent ook de hele tijd.. dus het is de moment! Als het internet nu nog wat meewerkt, ben ik tevreden ;)  

     

    Ik heb verschillende muggenbeten (dat is niets nieuw). Helaas zijn ze aan het ontsteken.. Er komt namelijk etter uit.. L

    Volgens een vriendin moet ik het in het oog houden. Als het erger wordt moet ik naar de dokter en dan moet ik antibiotica innemen..

     

    In de avond ben ik goed verschoten!

    Ik heb lekker gekookt en na het koken doe ik de rest van het eten in zakjes en deze gooi ik over de poort voor de honden ;)

    Ik wou een zakje nemen en toen kwam er ineens een salamander weggekropen. Haha. :D Toen verschoot ik echt!

     

    Heb ik trouwens al verteld dat ik buren heb?

    Niet naast mij, maar daarnaast woont de zoon van mijn directrice. Dat dacht ik. Ik heb hem eergisteren voor het eerst gezien.

    Gisteren zie ik dat hij een vriendin heeft.

    Ik heb er zeker niets tegen hoor.. Maar dat contact zal minimaal blijven doordat het een koppel is ;)

    Hij was zeer vriendelijke hoor. Hij gaf direct zijn nummer. Ik mag hem altijd contacteren als er iets is.  

     

    Moesten jullie het nog niet weten, dan wil ik het graag nu vertellen.

    Ik heb het hier echt naar mijn zin! 

    Ik heb er vaak over nagedacht, maar het is normaal! Het is normaal dat ik nog geen heimwee of verdriet heb gehad. Ik heb een paar dagen geleden met Satish gepraat en hij is al een hele lange tijd weg van thuis. Hij woont nu hier.. Hij zegt dat ik me hier thuisvoel en dat ik waarschijnlijk geen heimwee meer ga krijgen. Dat lijkt me zo raar. Ik, die zo gevoelig en emotioneel is.. Ik denk ook gewoon dat er mindere momenten komen en dat ik dan echt naar huis wil maar.. afwachten!

    Wat niet wilt zeggen dat ik niet aan jullie denk! Vaak zelfs! Maar meestal in de positieve zin, het laat me lachen J

    Ik ben blij dat ik dit doe! Moest je me in begin vertellen dat ik alleen op reis ging (85 dagen lang) dan zou ik je wat raar aanstaren. Ik ben zelfs trots op mezelf. Vroeger was ik altijd het verlegen meisje en kijk nu wat ik allemaal doe :D Voor iedereen die dacht dat ik het niet zou aankunnen ofzo: tot hiertoe is het tegendeel bewezen :p 


    10-04-2015 om 18:17 geschreven door Evelien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    24-03-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DAG 26 - 06.03.2015

    Nu vieren we Holi Phagwa! Gisteren op school maar vandaag is het in de palmentuin en op het plein.

    Ik heb afgesproken met Stefanie en haar groep ;)

    Daar aangekomen zie ik direct bekend volk: mijn collega van school. We praten wat. Ze wacht op haar groep. Het zijn Surinamers dus die komen altijd wat later ;) Haha. Ik blijf even bij haar groepje.

    Daarna op zoek naar mijn groep.. (Alle, de groep van Stefanie.)

    Toen kwam ik Pia tegen en haar groepje. Daar moest ik ook even bij blijven! Ze zijn zo leuk! :D

    Oké, toch maar verder zoeken ;)

    Uiteindelijk heb ik ze gevonden! J

    Er is een soort van podium in de palmentuin. Daar wordt er voor muziek gezorgd, uitleg gegeven en dergelijken.

    Er komen mensen die een piramide maken, om ter snelste. J

    Daarna is er muziek dus we dansen wat.

    Ik volg Tessa van de groep en niet veel later staan wij bij een ander groepje. Geen idee wie ze zijn :P

    Nog wat later sta ik met Tessa en een jongen op het podium :D Haha zalig!

    Er komt een meisje meedansen ;) Geen idee wie ze was maar alles mag en kan ;)

     

    Tijd om te gaan eten!
    We gaan allemaal samen gezellig eten
    J

    Het begint te regenen dus we moeten al snel een overdekte plaats zoeken. Dit is heel smal..

    We eten allemaal een soort van burger en 1 iemand eet pasta J Lekker hoor! Lang moeten wachten op zowel drank als eten maar dat zullen we nog wel gewoon worden denk ik.

    Stefanie krijgt last van de poeder in haar gezicht dus ze haalt het eraf.

     

    Na het eten gaan we naar het plein. We kopen nog snel een extra busje poeder ;)

    Op het plein een festival ;) Dat zie ik wel zitten!

    Daar kom ik de groep van Laura tegen. Marijn is er ook bij! Ook daar moet ik even blijven ;)

     

    Het feest is gedaan. We gaan nog even naar de waterkant. Daar eten we frietjes. Lang wachten..

    Tijdens het wachten is er een vriend (geen idee hoe hij heet) overvallen. Gelukkig merkte hij het dus hij is niets kwijt.

    Ik besluit de frietjes te delen met Stefanie ^^ Wat zijn deze frietjes pikant! Niet normaal. Er is iets bruin over gegoten..

    Roy verteld (na een paar happen) dat zijn snakje wel meevalt. Wat zou het zijn? Ja inderdaad, kip natuurlijk :P Haha. Ik proef van zijn kip, wow! Nog pikanter. Je proeft de kip niet alleen de saus..

    Na het eten hangen we nog wat en vervolgens willen we nog een foto bij het SU beeld.


    Als we dat gedaan hebben, gaan we naar huis ;)

    Stefanie en Roy hun fiets staat bij zuz en zo. De rest moet de andere kant uit. Ze wachten salen met mij tot mijn taxi gearriveerd is. Daarna fietsen ze naar huis.

     

    Thuis aangekomen met de taxi (vriendelijke taxichauffeur!) is het tijd om mezelf te wassen!

    Wow, dat gaat er echt langs geen kanten af!  En al zeker niet met dat koud water! Niet altijd even prettig hoor, zo een koud water.. Je haar kan je niet deftig wassen, het vuil gaat er moeilijker af en het is gewoon te koud!

    Ik heb me zeker 5 keer moeten wassen en 1 keer moeten scrubben. Nog niet alles is eraf.. Dat zal wel komen zeker?

     

    Wat later krijg ik te horen dat Roy overvallen is en mishandeld is toen hij aan het fietsen was L
    Dat is de reden dat ik geen fiets heb in Suriname
    L Vreselijk!

     


     


    24-03-2015 om 01:40 geschreven door Evelien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)

    Archief per week
  • 27/04-03/05 2015
  • 20/04-26/04 2015
  • 06/04-12/04 2015
  • 23/03-29/03 2015
  • 23/02-01/03 2015
  • 16/02-22/02 2015
  • 09/02-15/02 2015
  • 02/02-08/02 2015
  • 26/01-01/02 2015

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs