Inhoud blog
  • Rit 18 Rabinal del Camino - Sarria: 136km hoogtemeters 1920
  • Rit 19 Sarria Compostela 134 km 1940 hm
  • Rit 17 Sahagun – Rabanal de Camino 131km – 858hm
  • Rit 16 Najero-Burgos: 12Okm hoogtemeters 1750
  • Rit 15 Aoiz Najera 148 km 1678 hm
    Zoeken in blog

    Categorieën
    Inhoud blog
  • Rit 18 Rabinal del Camino - Sarria: 136km hoogtemeters 1920
  • Rit 19 Sarria Compostela 134 km 1940 hm
  • Rit 17 Sahagun – Rabanal de Camino 131km – 858hm
  • Rit 16 Najero-Burgos: 12Okm hoogtemeters 1750
  • Rit 15 Aoiz Najera 148 km 1678 hm
    Welkom : Info omtrent gegevens Wespelaar - Alpe d'Huez - Santiago de Compostela voor wielertoeristen.
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Wespelaar-Alpe d'Huez-Santiago de Compostela ----F.V. De Santiago Bikers
    Wielertoeristen
    04-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Rit 13 Condom Maslacq 136 km 1555 hm

    Rit 13 Condom  Maslacq 136 km  1555 hm

    Het beloofde een overgangsetappe te worden, je weet wel, zo’n etappe in de  Tour met een lange ontsnapping en een rustig peloton. Ons peloton was alleen maar rustig, ontsnappingen werden niet getolereerd. In een egaal tempo reden we door de streek van de Armagnac, een drankje dat niet meteen aanbevolen wordt voor de ‘coureur’. De streek ook waar rugby de sport nummer één is en de goalen een stuk groter zijn.

    Het landschap viel in vergelijking met de vorige dagen wat tegen, maar we zijn intussen ook zo verwend….

    Maar dan de middagstop, aan de romantische rivier Adour, met een authentieke stierengevechtarena vlakbij: zo mooi, zo rustig.  Inderdaad, we naderen Spanje

    Na de middag kregen we toch nog wat pittige hellingen geserveerd, en een klimmetje naar Pimbo. Ge moet ne pimbo zijn om daar voor uw plezier naar boven te rijden.

    Nog een klimmetje en daar doken voor het eerst de Pyreneëen  op. Nog even drinken, en dan zalig arriveren aan een supergezellig charmehotelletje. Geweldige speech van den Ivo voor ons jarig Ritaatje, lekker gegeten, nog wat rosé binnengegoten en morgen wacht ons weer een mooie dag.

     

    Uw verslaggever vanuit Maslacq voor VRT, VTM en de Santiagobikers: Stef Van Attenhoven .

      

    04-08-2012 om 00:26 geschreven door WARD  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (5 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Rit 12 St Cirq Lapopie Condom 154 km 1435 hm

    Vandaag verlaten wij de vallei van de Lot en rijden we richting Condom. De grote hitte blijft uit en het is licht bewolkt met tegenwind. De warmte en het parcours van de voorbije dagen heeft het ons niet gemakkelijk gemaakt. De overgangsetappes van vandaag en morgen met wat minder hoogtemeters  zouden ons wat op krachten moeten laten komen voor wat we nog tegoed hebben. De tafel wordt gedekt aan de Tarn vlak voor de Pont Napoleon in Moissac.

    Na de Rhone en de Lot steken wij nu enkele kms verder de Tarn over op zoek naar de Garonne. Onderweg wordt bij de drinkstop verbroederd met enkele pelgrims uit Toulouse , ze doen jaarlijks 200 km over 10 dagen gespreid en starten waar ze het jaar voordien zijn geêindigd. Er worden enkele gekke foto’s genomen, en wij weer weg.

    In de laatste 50 KM zitten nog enkele doodstoempers waardoor ook deze etappe zwaarder uitvalt dan wij vermoedden bij aanvang.

    Onderweg maken wegwijzers naar Tarbes en Pau ons duidelijk dat wij dichter bij de Pyreneeën komen, overmorgen steken wij de grens over.

    We waren blij dat wij in Condom  arriveerden, het stadje is gekend inde streek van de  Armegnac en ooit hebben zij hier een zeer nuttige uitvinding gedaan. Het dessert was op basis van Armegnac en dit hebben wij onmiddellijk gemerkt aan de kok bij aankomst in het hotel.

     

    Verslaggever Peter Goethals.

    04-08-2012 om 00:25 geschreven door WARD  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    03-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.dag 14 : Maslacq - Aoiz 140km 2540hm

    Toen we deze morgen aan de ontbijttafel zaten, wisten we wat  de dag ons brengen zou. De Pyreneeën moesten we over, richting Spanje.
    Er werd stevig gegeten, muesli met youghourt, dat heeft energie. Dat hoor je toch zeggen in rennersmilieus.
    De hemel zat bewolkt, de zon was afwezig. Als je moet fietsen, dan kun je daar niet echt treurig om zijn want de warmte put uit.
    Als we Maslacq verlaten zien we al richtingswijzers naar Pau en Tarbes. Daar liggen de echte kuitenbijters van de Pyreneeën...de Tourmalet, de Aubisque, de Aspin, de Soulor enz...
    Gelukkig gaat het niet die richting op, wij blijven in de Pyrenees-Atlantique, daar zijn de toppen van de cols iets minder hoog. Als opwarmer starten we met de col d' Osquich, slechts 5km lang, maar ideaal om de spieren te prikkelen.
    We lassen een drankstop in in Navarrenx, een mooie ommuurde stad.
    We blijven de spieren pijnigen, met de col de Gamia, niet gekend, maar daarom niet minder zwaar. Op de top komen we even op adem, we kunnen er zelfs een aasgier spotten. Zelfs een kudde koeien op de weg doet ons de remmen even dichtknijpen.
    We komen aan in St Jean Pied de Port, de verzamelplaats van de pelgrims. Je komt ze tegen in alle maten en gewichten en zelfs te paard.
    We stoppen even aan de Pont Romain, voor het  oprapen van een steen, die moet worden gedeponeerd aan het Sancta Croche op de weg naar Santiago de Compostela.
    We rijden door poort van de pelgrims en zetten de tocht verder. We komen aan de grens, Spanje is bereikt, we zijn in de provincie Navarra.
    Nu begint het echte klimwerk, de puerto de Ibaneta, 26km lang onophoudelijk klimmen. De zweetdruppels vloeien rijkelijk. De top ligt op 1057m, we zitten al in de mist, het is er behoorlijk fris. Aan de volgwagen wisselen we naar droge kledij, wat worden we verwend.
    Nu volgt een afdaling van 30km, richting Aoiz. De bewolking maakt plaats voor een staalblauwe hemel, blijkbaar is Spanje dan toch het land van de zon. Op de top was het amper 10°C, in de vallei van Aoiz is het 30°C. Van een weersomwenteling gesproken.
    We komen aan in Aoiz, een schitterend hotelletje met alle comfort. Nog 790km tot in Santiago de Compostela staat langs de weg.
    Gelukkig zijn we met de fiets en niet te voet.

    Reporter van de dag : Stefaan WYLIN




    03-08-2012 om 22:54 geschreven door WARD  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (5 Stemmen)
    31-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Rit 11 Espalion St Cirq Lapopie 137 km 1480 hm
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Het was fris vanmorgen maar het werd al vlug heel warm. Na 12 km stonden we al stil om fantastische pitororeske fotoshoots te nemen in Nasbanals. Daarna enkele moeilijke km te klimmen maar dan weer lekker bergaf. We zaten bijna op de autostrade maar we vonden rust op het gezellige pleintje van Vizier. Zoals altijd weer lekker gegeten maar er volgde weer een onverwachte maar harde klim. Daarna de vallei van de Lot gevolgd, en plots ging het toch opnieuw steil bergop. Een indrukwekkend panorama deed ons remmen in Saut de la Mounine en de toppen van de Auvergne in de verte als ultieme beloning. Daarna door de mooie vallei van de Lot naar onze eindbestemming in Saint-Cirq-Lapopie. Pittig klimmetje naar onze eindbestemming Hotel La Causse, 2 km aan 10 %.  Met zijn allen goed aangekomen en onmiddellijk genoten van de Jupiler die de patron ons serveerde. Morgen met een ontbijt van  confituur volgt een nieuwe rit van ongeveer 7 uur.

    Hoofdredactie het team

    31-07-2012 om 22:51 geschreven door WARD  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (6 Stemmen)
    30-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Persoonlijke nota voor Rik en Wim vanwege Den Bompa
    Waar waren jullie op zondag 29 juli ?????????
    We hebben op jullie gewacht voor volgend menu:
    - Carpaccio Kabeljauw en gemarineerde Makreel- Taartje van Koolrabi - Oranje Linzen en Krab - Gel van Gember - Sake - Crème van Zwarte Look.
    - Kreeft op lage temperatuur - Lamsoor - Flan van Erwten - Champignonsaus en Koraal - Fondue van Prunelli - tomaat en Koningskruid.
    - Halve Kwartel "royal" Gebakken Ganzenlever - Groene asperge -Aardappel en gerookt spek - wortel - zoet-zuur van sjalot en kersen/kriekbier.
    - Tartelette amandel en framboos - creme van Hazelnoot - Sorbet  rabarber - krokant bosaardbei - Coulis Citroenverbena.

    Gezien de geleverde inspanning en het niet annuleren, zien we ons verplicht 500 euro per persoon aan te rekenen.
    Volgende keer niet meer stoefen, Rik en Wim.
    P.S. Wim, we hadden meer gezang verwacht tijdens onze reis, wat we teleurstellen.  

    Laatste verslag van Den Bompa 
    Het woord Bompa is misplaatst: zoals de wijn, hoe ouder hoe beter, een persoon met veel zin voor humor. ( de Santiago Bikers).

    30-07-2012 om 21:37 geschreven door WARD  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (2 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eindkonklusie door DEN BOMPA
    - het was FANTASTISCH
    - een vlekkeloze organisatie
    - veel vriendschap en ondersteuning in moeilijke ogenblikken
    - de plagerijen waren schering en inslag


    Terzijde wilt de eerste groep ook zijn herkentelijkheid betuigen aan de 2 begeleiders.
    Rita het was PERFECT. Luc ook jouw hulp werd gewaardeerd, maar toch wil ik opmerken dat je een grote "plaaggeest" bent doorspoelt met de nodige humor 


    Eindredakteur: Gilbert Boschmans

    30-07-2012 om 21:10 geschreven door WARD  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 7 Allemont -Rustdag
    Na de zware inspanning van gisteren, genoten we van het avondmaal, beëindigd met een lekkere taart voor de verjaardag van Willy, die wij spijtig genoeg moesten missen. Een gelukkige verjaardag Willy en een spoedig herstel. Tijdens de warme avond vloeide het gerstelijk nat rijkelijk.
    Volgende dag - rustdag, was iedereen vrij om zijn dag te vullen.
    Sommige deden een uitgebreide was, anderen keken hun fiets na, of namen een verkwikkende duik in het Olympisch zwembad (hmhm).
    Toch waren er enkele moedigen die kozen voor de beklimming van Alpe d'Huez. Een tocht met een aanloop van ongeveer 10 km naar Bourg d'Oisans, waar de klim begon. De klim telde 21 officieel genummerde haarspeldbochten. De totale afstand bedraagt 13,2 km en het gemiddelde stijgingspercentage is 8,1 procent met een maximum stijging van 10,6. procent. Het was puffen en afzien tot op de top.
    Voor hen die het gemist hebben " wat een prachtig uitzicht" . op aanraden van de "habitués"gebeurde de terugtocht langs Villard-Ruculas overspoeld met panoramische vergezichten.
    Na de terugvocht genoten wij van ons laatste middagmaal  te samen met onze moedige vrienden die hun tocht 's anderdaags zouden verder zetten naar Santiago de Compostela. Tijdens het afscheid vielen er enkele druppels regen, door onze "romanticus" Wim omschreven als " de hemel weent mee". We zullen jullie missen, compagnons, die zeer goede vrienden zijn geworden.
    Deze die terug gingen naar België, moeten zich per fiets vanuit Allemont naar Grenoble fietsen. Dit was een helse tocht langs een "Nationale"waar de vrachtwagens en auto's ons voorbij raasden. Gelukkig was het bergaf maar de "warme, onaangename" zijwind, maakte het voor ons niet gemakkelijk. We waren blij, dat we heelhuids aankwamen bij het "All Seasons" hotel. Na het lekkere avondmaal werd even Grenoble verkend ( alleen kroegen) om onze grote dorst te lessen. Sommige konden het niet nalaten halve liters de drinken ( geen namen  (à.u.b.)
    Medisch verslag: nihil
    Uw reporter van dienst: Den Bompa.

    30-07-2012 om 20:46 geschreven door WARD  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 10 rit St Privat ‘d Allier Espalion km 125 hm1530

    Ontbijt om 7.30 betekende een half uurtje later uit de veren.’T is niet veel , maar ‘t doet deugd. Na een eerder sober maaltijd trokken we ons op gang. De temperatuur liet er geen twijfel over bestaan we zaten wel degelijk op 700 m hoogte. Armstukken en windstoten moesten ons tijdens het eerste stuk van de voormiddag de nodige bescherming bieden. Neem daar nog bij dat de eerste 5km in dalende lijn verliepen met wat flink wat schaduwplekken en je begrijpt waarom “ het kiekenvlees duidelijk merkbaar was en we met weinig opgewarmde spieren aan onze klim van ongeveer  1O km begonnen. Het landschap was eens te meer  betoverend mooi. Was het dit wat ons dermate overweldigde  en voor de nodigde stilteperiodes zorgde? We zitten duidelijk op een van de pelgrimsroutes naar Santiago.  Verschillende wandelaars die ons pad kruisten lieten daar geen twijfel over bestaan. De baarden van sommigen onder hen liet vermoeden dat ze reeds een tijdje onder weg zijn. Het tempo zat er goed in en op km 80 nodigde het knagend gevoel in de buik ons uit om eens te meer onze benen onder een rijk gevulde pick-nicktafel  te schuiven. In de namiddag stond er nog een gezapige klim van ongeveer 300 hoogtemeters op het programma. Om nadien in vliegende vaart te dalen naar Espalion.’ T  is ook eens leuk om een wat kortere rit ( 124 km ) voorgeschoteld te krijgen en zodoende tijdig  (16:00) op de bestemming van de dag toe te komen. De vuile was werd ingezameld en op vraag van ons “mama” voorgesorteerd als“ licht” en “donker” ! Samen met Ivo trok ze naar de wasserette om er voor te zorgen dat we morgen weer als een frisse groep kunnen vertrekken. En de rest van de manschappen nam de tijd om de fiets grondig na te kijken en eventueel eens in het sop te zetten. Het belooft morgen alweer een  mooie en vooral een warme dag te worden.

     

    Verslaggever Ludo Guelinckx

    30-07-2012 om 00:00 geschreven door WARD  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (4 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Grenoble - Wespelaar - terugtocht
    's Morgens de camionette geladen, zodat deze de terugtocht  kon aanvatten. De rest van het peloton moest wachten tot de middag om de trein te nemen naar Lyon. Intussen om de tijd te doden deden we aan " sightseeing" en genoten van een middagmaal bij "den Chinees".
    De reis verliep vlekkeloos, tot die verdomde locomotief van die "Hollanders" in Brussel-Zuid in panne viel, en met 1 uur vertraging aankwamen in Wespelaar.
    Na "pistolets" en "taart" in Café DE WARANDE keerde iedereen tevreden en voldaan naar huis om daar de heroïsche verhalen te kunnen vertellen aan de thuisblijvers.

    Uw verslaggever: Den Bompa, voor diegenen die hem niet kennen: Den Gilbert.

    30-07-2012 om 00:00 geschreven door WARD  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)


    Archief per week
  • 06/08-12/08 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 23/07-29/07 2012
  • 16/07-22/07 2012
  • 09/07-15/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 18/06-24/06 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 12/03-18/03 2012
  • 05/03-11/03 2012
  • 27/02-04/03 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 23/01-29/01 2012
  • 16/01-22/01 2012
  • 09/01-15/01 2012
  • 02/01-08/01 2012
  • 24/12-30/12 2012

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     






    Over mijzelf
    Ik ben André WOUTERS
    Ik ben een man en woon in Haacht, Vijfhoekweg 7 (België) en mijn beroep is gepensioneerd kaderlid.
    Ik ben geboren op 17/05/1949 en ben nu dus 76 jaar jong.
    Mijn hobby's zijn: Wielertoerisme - voetbal kleinzoon ( U8).

    Foto

    Foto

    Foto

    Mailinglijst

    Geef je e-mail adres op en klik op onderstaande knop om je in te schrijven voor de mailinglist.



    Foto

    Foto



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs