Een terugblik op wat geweest is ... thema ziek zijn in onze klas !
Hallo mama, papa, Dag broer, zus, opa, oma, méméétje, ... Ondertussen zijn we alweer eind januari, dus hoog tijd voor iets nieuws ! We
trekken een streep onder het actuele klasthema "ziek zijn", in de hoop
dat de zieke Noordveldrakkertjes Jens, Fabian ... ( en mijn zieke
collega's ) ook een streep kunnen trekken onder dit gegeven ! Ja, niet
alleen in de klas ... ook thuis kon ik volop van doktertje spelen dit
weekend ! ( de grieptoestanden hangen ook hier overduidelijk in huis
rond!) Even kort een terugblik op wat geweest is, want het thema "de dokter" was echt wel succes in onze klas ! We
toverden onze klaswinkel om tot een apotheek waar je allerlei
pilletjes, zalfjes en siroopjes kon aankopen, we telden de pilletjes en
sorteerden ze in de juiste doos, we gingen meten - vergelijken en aan de
slag met de begrippen lang/kort/langer/even lang ... bij het spelen met
de verbanden. We brachten een bezoekje aan de pediater dokter Ysenbaert
& haar onderzoekskamer in het ziekenhuis, gingen vitamientjes kopen
bij de apotheker tijdens onze buurtwandeling, stempelden met de
letterstempels woorden na, speelden rollen-fantasiespel, kregen bezoek
van de ziekenwagen, speelden dokter Bibber, zochten naar gelijkenissen (
qua opschrift / picto's ) op de doosjes van de medicatie, speelden een
doktersmemoy en lotto ( met spullen uit de dokterstas ), sorteerden
pillen per kleur/vorm, maakten ons eigen vitaminedrankje (lees
vruchten-smoothie) en knutselden ons eigen dokterstasje.
Tuuuta ... Tuuuta ... Tuuuta ... de ziekenwagen op onze school !
Vandaag kwam de ziekenwagen onze busparking opgereden ! We mochten allemaal eens een kijkje nemen binnenin, maar amai wat schrokken we toen de chauffeur plots de sirene aanzette ! We kregen heel wat info over al die knopjes, lichtjes en het verzorgingsmateriaal dat aan boord is van zo'n ziekenwagen. Ruben durfde het aan om even op de brancard te gaan liggen, de andere rakkertjes waren hier niet zo gerust in & bleven liever met de beide beentjes op Noordveldgrond! Hieronder wat sfeerfoto's ...
Feest in de klas ... juf Hilde was in de Kerstvakantie jarig en ze trakteerde ons vandaag op een lekker smul-uitstapje ! In de stad, de Hema werden we verwend met een lekker ontbijtje ! Mmm ... dat werd smullen ! Langs deze weg nog eens een dikke verjaardagsknuffel voor juf. Hilde en bedankt voor het lekker klastraktaatje ! We hebben genoten !
Deze namiddag werden we in het AZ St-Lucas verwacht waar dokter Ysenbaert ons opwachtte voor een rondleiding in haar onderzoekskamer. We ontdekten welke dokterspullen er allemaal in een dokterstas zitten en mochten om de beurt even op de onderzoekstafel. Nog nooit was een bezoekje aan de dokter zo plezant !
Vandaag trakteerde Jens met een lekker aperitiefje voor zijn 7de verjaardag ! Er werd getoost op onze jarige sloeber met een lekker glaasje kinderchampagne en we smulden van heerlijke chips ! Bedankt voor dit lekkere smultraktaatje !
Dinsdag 13 januari hebben we om 13u30 een afspraak met Dokter Ysenbaert op de Pediatrie van het St-Lucas ziekenhuis. Dokter Ysenbaert zal ons met veel plezier ontvangen en ons wat wegwijs maken in haar onderzoekskamer. En wie weet misschien mag er wel een klassloeber even op de onderzoekstafel ?! We beschilderen vandaag een canvas-doekje en knutselden zo een kleine attentie om straks aan de dokter te geven. Ook voor de mannen van de ziekenwagen, die we ook nog op school verwachten ( in één van de komende dagen hadden ze toch beloofd ) knutselden we een kleine attentie... Zoals je ziet staat alles in het thema van "de dokter, ziek zijn" .ook de komende dagen en weken. We tellen pilletjes, meten en vergelijken de verbanden ( en gaan aan de slag met de rekenbegrippen lang/kort/langer ... ), kleven en sorteren pleisters ( grote / kleine ... ), sorteren medicijnendoosjes op basis van hetzelfde picto, gaan aan de slag met de letterstempels, benoemen de verschillende lichaamsdelen, ... & genieten met volle teugen van het rollen-fantasiespel in onze themahoek ( zie AZ Het Noordveld en onze eigen klas-apotheek )
Vrijdag 9 januari stapten we naar de apotheek, we kochten er vitamientjes met aardbeiensmaak. We zagen dat ze niet alleen siroop, pillen, pleisters, verbanden en zalf bij de apotheek verkochten, maar ook allerlei shampoos, tandpasta, luiers, babyvoeding, zonnecrème, ... We kregen nog wat lege medicijndoosjes mee voor in onze klas-apotheek ( zie thema-hoekje ) Na ons apotheekbezoek, hadden we het over vitamientjes ... je kan vitamientjes kopen bij de apotheek, maar je kan ook zelf zorgen dat door wat je eet, je zorgt voor voldoende vitaminen. Fruit en groenten zijn hierbij heel belangrijk. Daarom trokken we de keuken in en maakten een lekkere vruchtensmoothie vol vitamine C !!! Mmmm ... , zo komen we de winter hopelijk door zonder al te veel winterkwaaltjes
Hatsjie ... Hatsjie ... bezoek van Joop Microob en zijn vrienden !
De komende weken gaan we aan de slag met het thema : "ziek zijn ... de dokter" Vandaag richtten we onze themahoek in en het werd meteen een succes ! De kinderen waren razend enthousiast om met de dokterspullen aan de slag te gaan... Onze klaswinkel verbouwden we tot "Apotheek" waar je allerlei siroopjes, pilletjes, zalfjes en vitaminen kan kopen en onze klas is tijdelijk niet langer de "kikkerklas" maar wel een ziekenhuiskamer van het "AZ Noordveld". We gingen al aan de slag met de spullen uit de dokterstas. Ik bracht een echte stethoscoop mee en samen luisterden we naar elkaars hart, ook waren we druk in de weer met pleisters en verbanden en er werden al heel wat prikjes gegeven ( ik zou niet graag bij deze dokters op raadpleging komen ) Verder belden we naar onze gekwetste - zieke ( en daardoor al meer dan een maand uit de running ) Meester Paul om hem een Gelukkig Nieuwjaar te wensen.
Het leverde meteen enkele leuke sfeerbeelden op !
Wie thuis nog lege doosjes van medicatie heeft en die kan missen mag ze gerust meegeven naar de klas ! ( voor in onze Apotheek )
Het werd een superleuke spel-en-sportdag ! We kregen dansexpressie, leerden de knepen van de circusschool, speelden new-games, reden een fietsparcours en konden ons uitleven op allerlei luchtkussen & springkastelen. Ik moet jullie er waarschijnlijk niet bij vertellen dat er op de terugweg ( met de bus ) al klassloebers in dromenland waren
Vol verwachting klopt ons hart ... de aankomst van de Sint en zijn Pietermannen in het Noordveld !
Vrijdag 5 december was het dan eindelijk zover ... de komst van die goed Heilige man en zijn pietermannen Geen stoomboot & ook "slecht-weer-vandaag" bleef op stal, maar de pieten smeerden hun kuiten en kwamen al fietsend de speelplaats opgereden. De Sint kreeg een heel bijzondere lift, al vonden de pieten en meester Johnny dat het hoog tijd werd dat ook de Sint zijn fietsdiploma haalde. Na wat instructies en de juiste outfit (let vooral op de "mijterhelm" ) slaagde ook de Sint in zijn fietsproef ! Bravo !
Oooo kom er eens kijken wat er in ons schoentje ligt ...
De Sint en zijn pietermannen verrasten ons met heel mooie & leuke klascadeaus. We kregen een houten autobaan/garage, een tweeling poppen-wandelwagen & een leuk dobbelspel van Haba en heel veel lekkers !
Vandaag trokken we de stad in, juf. Martine was jarig en trakteerde ons in de Hema op een overhéérlijk ontbijt ! Een lekkere croissant, een heerlijke krokante pistolet, een eitje, een glaasje fruitsap ... kortom, pure verwennerij ! Dat werd smullen ... Nog eens een grote dankjewel juf. Martine voor dit leuke klastraktaat !
Integratieactiviteit met het tweede leerjaar uit het St-Lodewijkscollege
Deze namiddag werden we tegen 14u00 in het St-Lodewijkscollege ( afdeling Gistelse Steenweg ) verwacht voor een integratieactiviteit met de klassloebers van het tweede leerjaar. Het werd een boeiende namiddag vol leuke workshops. We mochten tekenen op een smartbord, maakten een snoepketting, boetseerden & decoreerden een T-lichthoudertje ... & maakten vooral op een speelse manier kennis met onze nieuwe vrienden !
" Hij komt ... hij komt !" Hoe wij verlangend uitkijken naar de komst van de Sint en zijn Pietermannen !
Hallo mama, papa, Dag broer, dag zus Dag opa, oma, mémé, ... Nu de Sint zijn blijde intrede maakte in Antwerpen en sinds dit weekend ook in Brugge voet aan wal zette leeft dit thema volop in onze klas. Er wordt volop gesnuisterd en gesnuffeld in de speelgoedboekjes, de sinterklaasliedjes worden uit volle borst meegezongen, ... en er wordt vooral afgeteld naar 5 december "de GROTE dag !" We gingen de voorbije dagen al volop aan de slag met dit thema en ook de komende dagen staat er nog heel wat op het programma. We bakten reeds speculaaskoekjes met de Smulpiet, we telden pakjes met de Inpakpiet, speelden allerlei tel-dobbelspelletjes, gingen een kijkje nemen in de speelgoedwinkel waar Ruben zijn mama werkt, maakten ons verlanglijstje voor de Sint, speurden tussen de letterkoekjes naar letters van onze naam en we doken de verkleedkoffer in en werden even echte pietermannen ... Hieronder enkele sfeerfoto's !
Deel 1 : "Bezoek aan de speelgoedwinkel", waar de mama van Ruben werkt ! En ook al is het nog geen pakjestijd ... toch werden we door mama Sylvia verwend met supercoole pietenpakken voor in onze klas-verkleedkoffer ! Bedankt mama Sylvia ( en oma van Ruben ) voor de prachtige verkleedkledij !!!
Vorige week vrijdag stapten we naar het tuincentrum 'Aveve' om er bloembollen te gaan kopen. Wat een ruim assortiment waaruit we konden kiezen, maar we waren het al heel snel met elkaar eens ... we kozen voor kleurrijke tulpen. Gisteren dan, trokken we onze muts, sjaal en dikke jas aan en gingen aan de slag in onze schooltuin... Cas bracht zelfs zijn eigen schop mee en Kimberly verraste ons met een klas-tuinsetje. Met een beetje geluk kunnen we straks in het voorjaar verlangend uitkijken naar wat kleur in onze schooltuin !
Hallo Hallo Halloween ... dat is griezelen dat is spoken !
Hallo mama en papa, Dag lieve rakker,
Hopelijk al genoten van een deugddoende en zonnige vakantie ? De dagen vliegen voorbij, we zijn alweer de avond van Halloween .... hoogtijd dus om de foto's van onze lekkere "Halloween - Heksenspinnensoep" op onze blog te plaatsen ! Ja want vorige week vrijdag trokken we ( dit keer zelfs letterlijk ) onze koksmuts aan om samen te kokkerellen !!! Fabian en Evita brachten een Pompoen, uien & wortelen mee van de markt ( zie keuze-activiteit op woensdag ) en dus gingen we vrijdag aan de slag en maakten lekkere " Heksen-spinnensoep". Na het kokkerellen was er tijd voor muzische expressie, we zongen het lied "De Heks van Dovenetel", over een heks die Heksensoep maakte van sokken, heksengras en schoenen. We gingen actief aan de slag met dit lied en als afsluiter van dit alles proefden we natuurlijk van onze lekkere griezelsoep ! Vooral de spinnetjes in de soep waren erg in trek !!! Zo sorry dat jullie even op dit foto-verslagje moesten wachten..., maar hier is het dan eindelijk ! Lieve groetjes een dikke knuffel voor mijn klaskapoenen ! juf. Anne
In bijlage ( zie link onder de foto's ) de instrumentale versie van ons lied !
De liedtekst : De heks van Dovenetel die roerde in een ketel, ze maakt soep van heksengras, waar de heks zo dol op was wiedewiedewiet, wiedewiedewiet heksensoep die lust ik niet wiedewiedewiet, wiedewiedewiet heksensoep die lust ik niet, bah, bah, bah !
strofe 2 : soep van sokken ... sokkensoep die lust ik niet strofe 3 : soep van schoenen ... schoenensoep die lust ik niet