Bergklassen Stanzach

Naar Stanzach…aftellen maar ! – Sint-Victor Turnhout
Foto's Sneeuwklassen 2025
  • STANZACH DAG 1
  • STANZACH DAG 2
  • STANZACH DAG 2 - avond
  • STANZACH DAG 3
  • STANZACH DAG 4
  • STANZACH DAG 5
  • STANZACH DAG 6
  • STANZACH DAG 7
    Foto's Sneeuwklassen 2025
  • STANZACH DAG 8
  • STANZACH Extra foto's dag 1 +2
  • STANZACH Extra foto's dag 3
    Sneeuwklaslinks
  • Lechtal
  • Het weer in Stanzach
  • Webcam op de skipiste van Stanzach
  • Het weer in Tirol
  • Burcht Ehrenberg












  • GBS 'De Hei'

    20-02-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 2 in Tirol

    woensdag 20 februari xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

     

    Heel de nacht heeft hier volop gesneeuwd .... en dat hebben we geweten vorige nacht. Om 4.00 uur 's ochtends gingen de eerste sneeuwruimers aan de slag. Gelukkig waren de meesten goed in dromenland en hebben er weinig van gemerkt. De enkele die toch wakker geworden waren, vielen even later weer in een diepe slaap. Om half 7 was het dan ook nog heel stil in Gasthof Krone. Rond 7 uur was de eerste dappere daar voor een toiletbezoek. Maar ook dan bleef het verder heel stilletjes. Al hoorden we hier en daar wel wat .... gesnurk!

     

    Om half 8 werd iedereen met muziek gewekt en kwamen de eerste slaapkopjes de kamer uit.  Iedereen heeft goed geslapen in hun sneeuwklasbed.  Van de pistoletjes werd met smaak gegeten.  Na het ontbijt schreven we onze brieven naar het thuisfront.  Om 10 uur waren we in het skilokaal waar we voorzien werden van botten, latten en stokken.  Dapper en moedig stapten we met onze ski's op onze schouder naar ons huisje.  Daar hebben we onze ski's in de sneeuw geplant.  Onze voeten verdwenen in de botten en we stapten blijgezind de berg op naar de skipiste. Daar leerden we onze botten vastmaken, onze latten aandoen en deden we onze eerste ski ervaring op. We deden een beetje skigymnastiek en dan leerde de juf en Ulrike ons al een beetje remmen. Dat vonden we al keileuk.

    Zeker toen we ons mochten laten vallen. Wat was rechtkomen geen lachertje met die lange latten. De ski's kregen aan de piste een plaatsje in het skihok en met grote honger trokken we weer naar ons huisje. Francine, Frans en Mieke hadden dat geweten want ze hadden een pot heerlijke tomatensoep met ballekes klaar staan. Tot de laatste druppel hebben we de soep opgegeten.  Gelukkig kwam er nog een kalkoensaté met puree en sla, worteltjes, komkommer en tomaten. Njamie ... wat smaakte dat!

    Als afsluiter volgde er nog een heerlijke pudding.  Iedereen at netjes zijn bord leeg en likte duimen en vingers af. 

     

    Na het eten schreven we onze brief verder af en werden de kaartjes geschreven voor het thuisfront. Ondertussen kwamen ook de eerste brieven uit België aan.

    Dat schrijven werden we echter snel beu ... dus gingen de pennen aan de kant en trokken we ons skipak aan. We trokken eerst naar de postbus om de kaartjes te posten en dan stapten we langs de Namloserbach naar de Lech. Daar leerden we over het verval van de rivier, de stootoever en de stille oever. Gelukkig mochten we al snel op de oever van de Lech.

     Hier werden we nog harder verrast door een dik pak sneeuw!  We zakten er lekker diep in.  Kei-tof vonden we dat!  Daar hielden we "de slag om de Lech".  Na al dat stoei-plezier genoten we met volle teugen van een tas heerlijke chocomelk en aten we de laatste donuts van Femke op! Heerlijk lekker!

    Eén groep trok de douche in terwijl de andere groep deelnam aan het dartstornooi.  Geweldig vonden we dat! Toen iedereen van de eerste groep uit de douche was, wisselden we gewoon om.

    Nu zit iedereen gezellig rond de tegelkachel te zingen met de gitaar. Het is hier dan ook geweldig tof!

     

    Vanavond staan er nog spek met eieren op het menu en maken we ons mooi om naar het 'Casino' te gaan! Het belooft om een leuke avond vol speelplezier te worden.

     

    Het weer in Stanzach

    Gisterenavond viel de sneeuw uit de hemel en vanmorgen was dat nog steeds het geval.  Er lag dan ook een dik pak sneeuw.  De hele dag door heeft het lichtjes gesneeuwd.  In de namiddag werd het wel wat kouder maar dat kon de pret niet bederven. 

     

     



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie *
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (7)

    26-02-2013
    skiërs
    Hoi skiërs,morgen komen jullie allemaal richting De Hei met jullie ski-diploma! Hier ontbreekt enkel nog de sneeuw.

    26-02-2013 om 22:20 geschreven door Marianne


    20-02-2013
    Vakantiegangers
    Toffe foto's en een leuk verslag. Wij zijn hier in het Belgenland wel echt jaloers. Zo verwend worden, leuke dingen doen, uitslapen,... Amuseer jullie maar goed en vooral geniet ervan.

    20-02-2013 om 22:07 geschreven door Tamara en Elly


    eerste dag
    Wat een leuke foto's!! Merci aan de juf voor de leuke verslagen, zo kunnen we onze bengels goed volgen.
    Het was al een heel leuke dag precies, iedereen al eens op de "latten"! Een fijne avond en veel skiplezier morgen.

    20-02-2013 om 21:06 geschreven door Anita Dumont


    nie eerlijk
    Hallo allemaal,
    Zo gezien is het daar heel plezant

    En ik wou zo graag mee
    Gewoon niet eerlijk :-) :-) :-) :-)

    Doe zo verder en maak nog veel plezier

    20-02-2013 om 21:05 geschreven door Chris Vervloet


    sneeuwruimer
    Oh nee !! Oh nee!!
    Ik wou zo graag mee,
    mijn voetjes lekker in de schnee,
    dus ik trok met mijn sneeuwruimer op congé.
    Olé Olé,
    Jullie lijken allen wel tevree !!!

    Groetjes en nog veel plezier!!

    20-02-2013 om 20:13 geschreven door Annick,Bart,Liam en Kyentha


    hallo iedereen
    Op de foto's te zien al veel plezier gehad in de sneeuw ...
    Je krijgt honger bij het lezen van dit verslag met al dat lekkere eten ...
    De avond is ook nog veelbelovend !!!
    Veel plezier morgen met jullie (eerste) skiles !

    20-02-2013 om 20:09 geschreven door Chris Doms


    :-)
    mmmmmm precies lekker eten daar, ze zullen er wel van smullen :-)

    en de eerste dag is al supergoed meegevallen lees en zie ik op de foto's

    geniet maar verder!!!

    hier was het vandaag 4graden, maar toch heel koud door de wind

    20-02-2013 om 19:13 geschreven door saida, mario, kobe, kyenta, ilany en ?








    Leuke links
  • Meer over het verkeer
  • leuke, leerrijke opdrachten
  • yeti
  • Nicoland
  • karrewiet
  • Frans: En action
  • infoweb voor kinderen
  • verkeersborden
  • schooltv.: Leuke en leerrijke filmpjes.

    Leuke blogs
  • vierde leerjaar
  • zesde leerjaar
  • Wereldgodsdiensten





  • Startpagina !

    Blog als favoriet !

    Inhoud blog
  • Stanzach dag 8
  • Stanzach dag 5
  • Stanzach dag 3
  • Stanzach dag 2
  • Stanzach dag 1
  • Toffe sneeuwklassen! Ons sneeuwklaslied.
  • Stanzach dag 7

    Archief per jaar
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011

    Laatste commentaren
  • Stanzach dag 7 (Verstraeten Karin)
        op
  • voor de juf de meester de help mensen en de klas van noa (noa)
        op
  • berichtje Noa (noa)
        op
  • hallo klasgenoten (vince)
        op
  • voor mijn zus lola en haar klasgenootjes (jack de preter)
        op Stanzach dag 2
  • Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs