Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek,tips,nieuwtjes, informatie of gewoon wat "KLETSKOEK" het is allemaal welkom. HOUDOE!
UTRECHT - Een echtpaar met twee kinderen, een koopwoning en een gezamenlijk netto inkomen van 2900 euro zou zijn spaarrekening tot zeker 15.100 euro moeten spekken.
Kristel: Beste Rob, Gisteren hebben mijn ma en ik giga genoten van het optreden! Na afloop heb ik je gesproken over dat t-shirt, maat M, maar je had m niet. Ik hoor wel van je!!
Mieke: Een geweldige avond met al deze Brabantse (Helmondse) humor, zelfspot,muzikale kwaliteit,de mooie liedjes met daabij de prachtige stemmen. Ik heb in tijden achter elkaar niet zoveel gelachen. Het was een een woord een heerlijkavondje PETAZZIE Ik zeg zeker tot een volgende keer in de Hofnar of ergens anders. Hou Doe.
C. Smetsers: Een fantastische voorstelling in de Hofnar. Ik heb echt genoten. Heerlijk zo'n avondje kolder
Ria Vermeulen: In een woord geweldig!!! Het is lang geleden dat ik zo gelachen heb bij een voorstelling, heerlijk!! Bedankt hiervoor! Jullie hebben er een fan bij, zowel voor de muziek, zang als het gemak waarop jullie inspelen op het publiek!! Eenzame klasse!
Susan van Dieten : Geheel spontaan besloten om een reactie in jullie gastenboek te plaatsen. Het wordt een bietje saai, maar wij hebben enorm genoten! Hoewel ik jullie op Dvd ook al geweldig vond, live zijn jullie helemaal fantastisch. Wat een fantastische teksten hebben jullie ook! We zijn helemaal fan! Groeten uit Rijkevoort
Het was een leuke avond, kijk maar eens op hun website om een indruk te krijgen: http://www.petazzie.nl/ KLIK EVEN OP DE FOTO VOOR EEN VERGROTING.
Paul Hörmann (tenorino - tenore leggiero) begon zijn muzikale loopbaan als trompettist aan het Twents Conservatorium. Na drie jaar vocale training bij Lodewijk Meeuwsen (Nederlands Kamerkoor) studeerde hij aan het Conservatorium van Utrecht bij Udo Reinemann en Marianne Blok om in 1997 af te studeren. Paul heeft wereldwijd ensemble-ervaring opgedaan middels een groot aantal concerten en Cd-opnamen. Hij maakte enkele jaren vast deel uit van Collegium Vocale Gent. Solistisch is hij actief in concert en oratorium uitvoeringen. Zijn stem wordt omschreven als "tenore leggiero" of "tenorino", d.i. een hoge tenor met zilveren klank. Deze zeldzame stemsoort leent zich uitstekend voor "oude" -en barokmuziek, maar bovendien voor diverse bezettingen waar een uitgesproken lichte en hoge tenorstem vereist is. Paul is jaarlijks te horen als evangelist in diverse passies.
Henk Gunneman (tenor) begon zijn muzikale opleiding als pianist aan het Conservatorium van Groningen. Halverwege deze studie startte hij zijn zangopleiding als tweede hoofdvak bij Grethe de Vink, welke hij voltooide als Uitvoerend Musicus. Na zijn Conservatoriumtijd volgde hij lessen bij Margreet Honing. Momenteel bekwaamt hij zich verder bij Ronald Klekamp te Haarlem. Henk maakt als vast lid deel uit van het Amsterdam Baroque Choir o.l.v. Ton Koopman waarmee hij zowel concerten als Cd-opnamen verzorgt in binnen -en buitenland. Als freelancer is hij verbonden aan het Nederlands Kamerkoor en het Groot Omroepkoor. Bij de Nederlandse Opera vertolkte hij enkele halfsolistische rollen in operas van Wagner en Schönberg. Hij geniet solistisch tevens bekendheid in het oratoriumrepertoire.
Marcel de Ridder (tenor) studeerde af aan het Conservatorium van Enschede bij Anne Haenen. Hij werd tijdens zijn studie reeds uitgezonden naar Groot-Brittannië om verder te studeren bij Paul Wade in Leeds. Marcel volgde lessen bij Marianne Blok te Amsterdam en zijn huidige vocal coach is Ronald Klekamp. Daarnaast volgde hij masterclasses bij o.a. Horst Günter, Udo Reinemann en Claron McFadden. Hij is gekend als solist in de uitvoeringspraktijk van "gerestaureerd" gregoriaans. Zo is hij ook te horen op Cd-opnamen van Schola Cantorum "Karolus Magnus" te Nijmegen. Als ensemblezanger is hij actief in diverse professionele ensembles waaronder Kamerkoor Nieuwe Muziek. Solistisch vertolkt hij bovendien hoofd -en bijrollen in operaproducties.
Marc Meersman (bariton) studeerde zang aan het Conservatorium van Brussel en Aken. Hij volgde een "Meisterkurs" bij Dietrich Fischer-Dieskau. Als klassieke zanger maakte hij concertreizen naar o.a. de Filippijnen, Cameroen, Israël, Egypte en Canada. In het theater speelde hij naast veel operettes en muziektheater ook bij het Ballet Van Vlaanderen o.a. in De man van La Mancha, Dear Fox, Jesus Christ Superstar, The Phantom of the Opera en Kuifje. Hij is regelmatig te gast bij de VRT en VTM (o.a. hof van assisen, Samson en Gert, de rechtvaardige rechters). Voor de Disneyfilm "De klokkenluider van Notre Dame" zong hij de rol van de klokkenluider en voor Warner Bross de rol van Ruber in "Het Magische Zwaard". Hij realiseerde solo-Cds voor Erato, Harmonia Mundi, Sony Classics en bij EMI 2 succesvolle "Magic Melodies" Cds.
Johan Feyen (bas) studeerde zang bij Jo Bollenkamp (Rotterdam), Peter Kooy (Hilversum) en Malcolm King (Brussel). Johan maakte deel uit van verscheidene ensembles uit Eindhoven (zijn geboortestad) en Amsterdam. Verder is hij (freelance) werkzaam bij het Nederlands Kamerkoor, waarmee hij tournees maakte in Europa, Amerika en Japan. Ook het Groot Omroepkoor doet dikwijls beroep op zijn vocale medewerking. Als solist wordt hij regelmatig gevraagd voor de uitvoering van oratoria, cantates, passies en tevens moderne werken.
Dirk Vermeir (piano) studeerde aan het Lemmensinstituut te Leuven en aan het Gentse Conservatorium. Hij behaalde naast eerste prijzen contrapunt en fuga tevens het laureaatdiploma voor piano, muziekpedagogie, kamermuziek en het "meester" diploma voor piano. Na deze studies werd hij docent aan bovengenoemde instellingen en was leraar piano en kamermuziek aan verscheidene academies. Momenteel is hij directeur van de muziekacademie te Lebbeke. Dirk is dirigent van het vocaal ensemble "Gymel" en werkt mee aan diverse opnames, stages en festivals in binnen -en buitenland.
En dan is het alweer donderdag, de tijd vliegt voorbij. Deze week al een paar keer op tijd opgestaan maar ik blijf tijd te kort houden. Het is een oude kwaal van mij, ik wil te veel doen, zelfs een dagschema is voor mij geen oplossing. Eigenlijk zou ik een aantal dingen gewoon achterwege moeten laten, alleen kiezen is niet mijn sterkste kant.
Deze week ook weer wat extra dingen. Vandaag zijn de tuinmeubelen gekomen en vrijdag komen er ok nog wat nieuwe meubelen bij. Vandaag ook al voor een HOVO-cursus voor het najaar opgegeven. Morgen een keuze maken voor het nieuwe theaterseizoen. De agenda blijft op die manier wel erg vol. Maar ja alles beter dan een uitzicht op geraniums.
Vandaag zijn ook alle nummers van PASC@L binnengekomen, ze liggen nu op mijn leestafel naast een stapel boeken die ook nog gelezen moeten worden. En zo komt er steeds wat bij. Enz, etc. Ik ga maar eens een grot pot thee zetten en dan met een sigaar lekker in de tuin gaan lezen.
Zondag waren wij in het Muziekcentrum, in de programmatoelichting stond een grappig verhaaltje over KLASSIEK PLAGIAAT. Lees maar even mee!
In het Nederlandse moderne muziekcircuit circuleerde een anekdote.Met een hoog waarheidsgehalte.
Twee moderne componisten, Wolfgang en Amadeus komen elkaar tegen. "Zeg Wolfgang," zegt Amadeus, "Ik heb een probleem. Morgen moet ik een stuk afhebben maar ik heb nog helemaal niks." " Ach joh," antwoordt Amadeus, " dat is zo opgelost. Je neemt een menuetje van Haydn, schrijft het achterstevoren op en lever dat in. Niemand die 't hoort." Wolfgang opgelucht; hij denkt zelfs: "Weet je wat ik doe? Ik neem een stuk van Amadeus en draai dat om!" Zo gezegd, zo gedaan. En weet je wat hij toen hoorde? Een stuk van zichzelf.
Grappig en een beetje triest natuurlijk. Je zou denken: dat soort omkeertechnieken stamt van recente datum. Maar 't is oude koek en wel wat integerder gedaan indertijd. Neem bijvoorbeeld: Symfonie nr 47 van Haydn, bevat een "Menuet in roverso" Je kunt het ook achterstevoren spelen. De bijnaam was dan "Palindrome" Een knap stukje natuurlijk. Maar zulke grappen haalde men toen wel vaker uit. Bach bijvoorbeeld componeerde in Das musikalische Opfer canons waarin één partij tegelijk van voren naar achteren een andersom werd gespeeld.
En Mozart schreef een canon die je bivoorbeeld op een stoel kunt leggen en dan begint persoon A aan de ene kant bovenaan, terwijl zanglustige B tegenover hem aan de andere kant bovenaan begint (gezien vanuit persoon A dus achteraan) en het klonk uitstekend.
Genoemde anekdote gaat natuurlijk vooral over de praktijk van het jatten en over gemakszucht en over publieksverlakkerij. Het is helaas iets van alle tijden.
Gisteren weer genoten van twee muzikale broertjes, Arthur & Lucas Jussen, beide spelen piano. Het concert was in het Muziekcentrum Frits Philips in Eindhoven. Ze werden begeleid door het orkest Camerata uit Amsterdam o.l.v. Jeroen Weierink dirigent. Vorig jaar hebben we de broertjes ook al eens gehoord en het is leuk om ze muzikaal te horen groeien. We blijven ze muzikaal volgen.
Lucas en Arthur Jussen komen uit een muzikale familie: hun moeder is docente dwarsfluit, vader is paukenist in het radio Filharmonisch Orkest en slagwerker in Da Capo. Beiden jongens begonnen op vijfjarige leeftijd met pianolessen. Reeds enkele jaren later vielen ze in de prijzen bij verschillende concoursen.De broers krijgen regelmatig les van Maria João Pires. Als u de kans krijgt moet u beslist eens gaan luisteren en neem uw kinderen/kleinkinderen beslist mee.
Waar vindt u de beste sigarenwinkels in Nederland en België? Hoe rookt u een sigaar? Hoe worden Cubaanse sigaren eigenlijk gemaakt? Lees alles over sigaren in dit dossier.
U vindt op deze site compacte cursussen uit diverse vakgebieden. Afhankelijk van uw interesse kunt u dit zelfstudiemateriaal bekijken, doorlezen of systematisch bestuderen. Het zelfstandig bestuderen van een cursus neemt circa 25 uur in beslag. Bij een aantal cursussen is het mogelijk tegen een geringe vergoeding een officiële toets af te leggen. Op dit moment kan dat bij de cursussen Groepsbesluitvorming, Starten met programmeren, Wetenschapsleer, Psychologie, een eerste kennismaking en Bestuurskracht van gemeenten.
Wanneer mag, of moet, men zich tot de ouderen rekenen? Na zn vijftigste? Koenen verlegt de grens wat naar boven. Voor dit woordenboek geldt iemand pas vanaf ca. 55 jaar als oudere. Velen doen er nog tien jaar bij: in de recente discussie over de AOW duikt ouderen vaak op als synoniem van 65-plussers en gepensioneerden.
Daar zal Van Dale het mee eens zijn. De laatste edities scheren het woord ouderen niet alleen met senioren over één kam, maar ook met ouden van dagen en bejaarden en een bejaarde is met name iemand die ouder dan 65 jaar is.
Wie niet in de wieg gesmoord is, kan zich een tijd herinneren waarin bejaarde, oudere en senior nog ongebruikelijk of onbekend waren als algemeen etiket voor een individu op leeftijd. In Van Dale verschenen ze als zodanig pas na en deels ver na de Tweede Wereldoorlog. De opkomst van deze verkwikkelijker alternatieven voor grijsaard, oude van dagen en bes(je) zal wel deels zijn verklaring vinden in de vergrijzing oftewel de opschuiving van de gemiddelde leeftijd naar die der grijsaards. Zo althans werd het in 1976 gedefinieerd door de eerste hoofdredacteur van Van Dale die vergrijzing signaleerde, Kruyskamp.
Grijsaards heeft inmiddels veel terrein verloren, onder andere aan synoniemen die bij jongere gebruikers niet bepaald een vooruitziende blik verraden: gerontos, badmutsenclub, spatader-, rimpel- en rollatorbrigade.
Grijs gebleven zijn de bejaarden als grijze macht, grijze markt, grijze golf en ook een bedenksel van wie niet verder kijken dan hun jeugd lang of kort is grijze plaag.
Daar heeft Bram Peper onlangs grijze horde aan toegevoegd. Deze horde zou in opstand kunnen komen, zei de 66-jarige, als Wouter Bos bij zijn AOW-plan bleef. Peper verweet Bos dat hij de tegenstellingen tussen jong en oud aanscherpte. Zelf deed hij dat natuurlijk ook, door het beeld op te roepen van een agressieve, lawaaiige bende die pal staat voor haar staatspensioen.
Maar toch: de uitdrukking mag wat gepeperd zijn, grijze horde laat er terecht geen twijfel over bestaan dat er in vele bejaarden, van welke leeftijd ook, meer pit zit dan hun moedertaal doorgaans suggereert.