De organisatoren hebben weer zichzelf overtroffen met deze "Duinencross". Koksijde-dorp was omgetoverd in een fiets-village alsof het F1-circus was neergestreken. Wat een spektakel,een echt Vlaams volksfeest voor iedere sport-en wielerliefhebber. Niettegenstaande het slechte weer was er weer een massa opkomst. De mensen krijgen ook altijd waar voor hun geld,echte wieler-ambiance. Eet-en drinkstandjes genoeg voor pure gezelligheid.Vrienden ondereen. De Tsjech Zdenek Stybar,de laatste weken in goede doen nam er onze kampioenen te grazen.Maar dat kon de pret niet deren.Bart wellens deed er zijn wederoptreden en reed een verdienstelijke wedstrijd. Proficiat aan al de medewerkers die er voor gezorgd hebben dat alles op"wieltjes" verliep.
Dit weekend kon men eveneens het hobbyfestival bezoeken in de sporthal achter het politiebureau.Alleszins de moeite waard.Het beste bewijs is de talrijke foto's van de deelnemers..Bijna alles kwam aan bod van schilderen al over breien,haken(crochetéren zeggen ze in Coxyde),kalligrafie,kantklossen,hoedenmaken,vruchtenlikeur mengen,miniaturen in keramiek en hout,glasbewerken,kaarsen maken,noem maar op.Sommigen zijn echte artiesten. En zeggen dat er mensen zijn die zich vervelen. Weerom een mooi initiatief van ons feestcomité! Meer foto's in bijlage.
Dat onze burgervader een gastronoom is wisten we al,maar dat hij kan koken dat moesten we eens van naderbij bekijken.Van 12 tot 22 november beleeft Vlaanderen de week van de smaak. Dit jaar staat "Turkije" vermeld als gastland.Niet van de minste,met een rijke culinaire traditie.In samenwerking met de Hotelschool "Ter Duinen" werd een Turks menu samengesteld. De burgermeester was kok van dienst,weliswaar met deskundige hulp. Dat mochten we zeker niet missen.Het viel zeker in de smaak,vooral de knappe buikdanseres was om van te snoepen!
Tijdens het weekend kon men in het "Casino" genieten van een uitgebreide boekenbeurs ingericht door de "Gezinsbond".Ook een tekenwedstrijd met deelnemers van diverse Coxydsche scholen werd tentoongesteld.Enkelen wonnen een waardevolle aankoopbon.
Deze week werd baaltje terug in een "Halloweensfeer" gedompeld. Het feestcomité en handelaarsbond doet er alles aan om de trouwe vakantiegangers en inwoners iets origineels aan te bieden. Pompoenen versieren op het Grardplein,een halloweenstoet en last but not least even gruwelen in het "Horrorhouse" aan de Kerkepanne. Foto's zijn te zien op onderstaande links.
T'is er eindelijk van gekomen,het nieuwe "Clerqskapelletje". Op de hoek van de Svinckxstraat(de Zwienewegel in de volksmond), Veurnestraat,Pannekalsijde.Nadat het jaren geleden zwaar werd verminkt door een wagen. Al die tijd werden de passanten gekonfronteerd met het kleine bouwval. Maar een wonder is geschied,na een dik administratief dossier en wat poen staat het er al weer in al zijn glorie. Het kapelletje wordt ook de Svinckxkapel genoemd of ook nog het Sint-Margarethakapelletje naar Margaretha van Antiochië,welke wordt aangeroepen voor koorts of reuma. T'is maar dat je het weet. Meer foto's op bijlage!
Alhoewel ik reeds veel kunstenaars en artiesten ken in de streek is het altijd eens meegenomen ze aan het werk te zien. Een woordje uitleg,de inspiratie,hoe een werk tot stand komt,de prijsvorming.Iedereen komt eens aan bod,van schilders,beeldhouwers,bronsgieters en juwelenmakers. Allemaal zijn het gepassioneerde mensen,die hun ziel steken in hun schepping en dat maakt het uniek en voel je aan. Van ieder van hen kun je meer weten op mijn blog "Westcoast-art". Meer dan ooit noemt ik onze gemeente het"Latem" van de Westkust!
Deze eerste toeristen-en fijnproeversbeurs kende een groot succes. Het is nog altijd de beste truc om mensen te lokken door het aanbieden van gratis drank en hapjes. In deze barre crisistijden is een kosteloos aperitief altijd meegenomen. Met standjes van bevriende gemeenten was het een gezellige bedoening. De toeristische dienst heeft nog een culinaire zoektocht in de schuif zitten die doorgaat op 5 november. Als we evenveel kunnen proeven gaan we zeker mee. Al deze initiatieven zijn zeker voor herhaling vatbaar. Via onderstaande link zie je nog meer foto's!
Na een ganse zomer uitgeblonken te hebben door hun afwezigheid zijn onze zeehondjes terug op het appel verschenen. Deze week kwamen er enkele op verkenning en nu hebben ze hun vertrouwde stek op hun "boarebreker" weer ingenomen. Waarschijnlijk waren ze de drukte van die talloze ongedisciplineerde toeristen,die al de verbodstekens aan hun figuurlijke laars lapten meer dan beu.Nu kunnen ze genieten zoals alle Coxydenoars van de rust van de kust.
Voor de ingang van het subtropisch zwembad heeft men aan "Sunparks" een nieuwe mini-golf ingeplant. Het heeft iets van een survival-parcour.Echt origineel.In afwachting van de grote golf kunnen we alvast oefenen!
Nog een beetje geduld en het strand krijgt weer langzaam aan zijn mooiste uitzicht. Het geeft misschien wel een artistieke foto maar dat is het enige mooie die er aan is. Nog enkele barakken verwijderen en klaar is kees. Jammer genoeg zullen ze er volgend jaar weer staan. Wanneer zal het gemeentebestuur eens komaf maken met deze favella's en een uniforme constructie verplichten. Liefst waterpas.
Vrijdagnamiddag beleefde ik de schrik van mijn fietsleven.Met de onderbreking van Koninklijke baan moeten velen langs het"Dorp" naar huis ,werk of school.Zo gebruiken velen de "Pylyserlaan" als sluikweg.Een hoekje afsteken heet dat.Laverend en zigzaggend tussen de fietsers aan hoge snelheid.Als het kan nog even bellen en drinken aan het stuur.Koers der kamionetten. Vrouwen telefonerend naar 'kweetnietwie met de kids op de achterbank,als mijn kinderen maar veilig zijn hé! Ik waande mij langs het parcours van de "Rally van Ieper".Die borden van "50km/h" zijn waarschijnlijk voor de fietsers bedoeld.Heb er zelfs gezien met een grote "L" aan de achterruit die zich aan de start waanden van een "Grand Prix formule1""Een beetje controle ware hier misschien op zijn plaats,of moet eerst iemand van de baan gereden worden!Hopelijk zullen bij de heraanleg van de straat deze toestanden onmogelijk worden.
In Oostduinkerke weet men zeker het weer te manipuleren.Uitgerekend dit weekend is er een stormwindje.Alvast passend bij hun feest.Gelukkig geen regen,maar voor de receptie heeft men voor alle zekerheid toch een tent geplaatst.Je weet maar nooit.Een pint half gevuld met regenwater heeft toch niet dezelfde smaak!
Even geprofiteerd van het moment.Nu de "Koninklijke baan" tijdelijk onderbroken is tussen Coxyde en Oostduinkerke,gewoon midden op de baan gelopen.Niemand te zien,alleen de "Normandie" is voor de auto's bereikbaar.Het doet raar die stilte langs deze drukke weg. De onderbrekingstijd werd ingekort.Normaal is de baan gesloten tot half december,nu zal men proberen een rijvak open te stellen tegen Allerheiligen.Men was blijkbaar vergeten dat onze burgemeester langs deze weg naar huis moet.Een omweg langs het dorp vergt wat meer tijd.
De geestelijken hebben blijkbaar goed onderhandeld met de bouwpromotoren toen ze hun schooltje en klooster verkochten.De kapel werd grondig gerenoveerd van binnen en nu ook een mooi laagje verf der bovenop.Alles wordt mooi geïntegreerd in het bouwproject "Kapelhof". Als toetje wordt nog een parochiezaaltje overgehouden op de gelijkvloers van de nieuwbouw. Het zal wel al meegerekend worden in de verkoopprijs van de appartementen.maar voor wat hoort wat!
De "SVINKXKAPEL",in de volksmond "CLERQ'S KAPELLETJE" op de grens tussen De Panne en Coxyde is bijna herbouwd.De restauratie heeft gelukkig niet zolang geduurd als de opstelling van de administratieve papiermolen.Nu is het nog wachten op de officiële herinhuldiging!
Welgeteld met 158 kwamen ze aan de start Zaterdag in Handzame voor deze 23ste editie van de "Keizer der Junioren".Het aantal deelnemers bewijst de groeiende internationale herkenning van deze koers.In 1983 slechts 30 deelnemers aan de eerste uitgave.Nu een internationaal gezelschap bestaande uit Denen,Noren,Britten,Duitsers en zelfs uit ons naaste buurland Wallonië. Zondag,iedereen vroeg uit de veren voor een tijdrit te Wulpen over 6km.Start vanaf 09h00. 'S Namiddags een rit in lijn door de straten van Coxyde over een afstand van 91,3km(11 ronden van 8,3km).11 maal de beklimming van de "Hogen Blekker" en de "Berglaan" plus vele bochten maakten het geheel tot een moeilijk parcours. Als je hoort dat die gasten een gemiddelde halen van43km/h,moet je zeker optimaal in"forme" zijn om te winnen.Toch een mooie reclame voor Coxyde,een gebeurtenis die veel volk lokt.Iedere renner heeft zijn familie mee. Een mooie fotoreportage en alle gegevens vindt je op de volgende bijlagen.