Op 29 april 2011 stelde de VVV de vrijwillige meters/peters van de 7 gemeentelijke bewegwijzerde wandelroutes voor. Deze enthousiaste vrijwilligers hebben zich kandidaat gesteld na een oproep in het gemeentelijke infoblad Tij-dingen. Per koppel zullen deze meters en peters de wandelroutes controleren en eventuele opmerkingen doorgeven aan de dienst Toerisme.
Koksijde is sinds 4 mei een opvanginitiatief rijker! Naast de Kleine Ark en De Dunevoetjes is nu ook t Kakkernestje definitief van start!De onthaalouders van dienst zijn Anja Weyne en Julie Viane. Deze nieuwe opvang kan u terugvinden in de Toekomstlaan nr 1 te Oostduinkerke-dorp.
De gemeente Koksijde is erg vereerd met de uitgave van het erfgoedboek voor kinderen:Te GeK, erfgoeddoeboek voor kinderen.Dit project werd bedacht en uitgewerkt door Nathalie Martens, wnd. diensthoofd Cultuur, de tekeningen zijn van de hand van Herr Seele en de vormgeving werd verzorgd door Canjotto. Foto bijlage door Henri Lemineur en Dirk VanHove:
Van heinde en verre komen ze naar de aspergehoeve van Marc Deswarte.Lekkerbekken allerhande,zelfs toprestaurants komen zich hier bevoorraden.Het is intensieve handenarbeid(9ha) met als resultaat een top produkt.All beelden in bijlage:
Op donderdag 5 mei 2011 organiseerde de sportdienst van Koksijde het jaarlijkse petanquetornooi voor senioren. Voor het eerst ging het tornooi door in de gloednieuwe Bollodroom in Oostduinkerke. De drie wedstrijdrondes konden in een sportieve sfeer en onder een stralende zon op de buitenpistes doorgaan.
Om 14 u startte het tornooi met maar liefst 28 ploegen. Zo waren er 20 tripletten aanwezig van de VLOPS, 7 van de Vlaamse Seniorengroep Koksijde en 1 van de KAV Oostduinkerke.
De gelukkige winnaars waren de Vlops 7 (Jan Van Haeren, Lucien Geldof en Mady Mishian) die met één punt verschil wonnen van de Vlops 16 (Michel Digiugno, Marcel Donckers en Annie Braem) en de Vlops 2 (Edward Staes, Jeanine Van Lysebettens en Gerardus Pauwels).
Iedere deelnemer kreeg ook nog een prachtig aandenken en het winnende triplet mocht een beker in de lucht steken.
Fernand Ticket,de voorzitter van de plaatselijke ornithologische afdeling "Roodmus" is een bezige bij of beter gezegd een bezige vogel.Hij zorgt persoonlijk voor het plaatsen van zwaluwnestjes in de boerderijen.Hier zien we hem aan het werk in de landbouwbedrijven van de Fam.Vuylsteke in Avekapelle,bij Willy Gyselen van de fruithoeve in Koksyde en bij Michel Dhondt in St.Joris bij Nieuwpoort. Fernand is te bereiken te Koksijde in de Horizontlaan 12. Tel:058/51.20.57 Foto's in bijlage:
Zaterdagnamiddag mochten we in de abdij ruïnes genieten van een middeleeuws spektakel. Van straattheater over valkeniers,goochelaars en troubadours,een volledig assortiment om de mensen te entertainen.Fotoshow in bijlage:
Al mijn hele leven is de amfibieboot "de Normandie" een vertrouwd beeld aan het Koksydsche strand.Dit kloeke vaartuig van het Amerikaans leger,ingezet tijdens de landing op de Normandische kusten in 1944 doet nog altijd dienst. Het werd overgenomen door de familie Vandewalle uit Baaldje,gekend voor fietsen en cuisse-tax verhuur,om ingezet te worden tijdens de drukke dagen. Alle foto's in bijlage:
De werken aan de nieuwe overdekte tenniszaal zijn gestart.Het oude voetbalterrein,waar veel legendarische matchen werden gespeeld en waar velen leerden tegen een balletje trappen maakt plaatsvoor de tennisliefhebbers.Ooit was dit één van de beste voetbalterreinen van de kust!
Het feest kon weer niet op in De Panne. Het zonnetje was van de partij alsook de muziekliefhebbers,massaal naar de westhoek afgezakt om de talrijke topformaties aan het werk te zien en te horen. Hier enkele beelden met optredens van Nathalie Meskens en Guido Belcanto. Klik op bijlage:
Voilà "alea iacta est" ,zoals ze hier zeggen.Nu is het officiëel,de Open-VLD en CD&V gaan samen een kartellijst vormen voor de volgende gemeenteverkiezingen.Onder de naam:Lijst van de burgemeester."Dit werd deze morgen at 08h30 am. bekend gemaakt tijdens een persconferentie in KYC(yachtclub Baaldje). Dit is de 1ste familiefoto!
De nieuwe "Entrée principale" van Koksyde.Nog een beetje de kantjes afwerken,boemetjes planten en ornamenten placeren en t'is af.Waar vroeger de markt was komt een nieuw pleintje,het nieuwe sociaal huis is ook bijna klaar,alsook het RVT van de KEI.De fietsers en voetgangers werden extra gesoigneerd.Ook onze VIP-politie krijgt een nieuwe stek in deze laan.
De bloemenjaarmarkt van Koksyde,traditioneel op Paaszaterdag.Met dit prachtig weer kon je er bijna echt op de koppen lopen,daarom wat gewacht tot er wat meer plaats was in de namiddag om foto's te "trekken".Klik op bijlage:
Deze namiddag rond 14h30 was ik getuige van een mooie kop staart aanrijding in de Kinderlaan ter hoogte van Sunparks. Een luide knal.Het was even opschrikken.Veel stoffelijke schade,maar gekwetsten.De garagisten moeten ook leven.
Paasfoor of de "kleene kerremesse". Niet de sfeer van de grote "Kerremesse" tijdens midden zomer. Wel volk op de terrassen maar niet op de kermis attracties.