In de lessen WO werken we rond het thema " Ik en mijn familie ". We leren begrippen als nonkel en tante, neef en nicht, opa en oma, ... Elke familie heeft of kan wel iets speciaals. Vroeger legde men dat vast in een wapenschild. Op die manier kon je de anderen laten weten waar jouw familie voor stond. Het kleurgebruik speelde daarin een belangrijke rol. De kinderen van onze klas maakten hun eigen wapenschild en respecteerden de officiële kleuren die toen ook in gebruik waren. Opdat jullie zouden kunnen achterhalen wat jullie zoon of dochter hoog in het vaandel draagt, geef ik jullie de betekenis van die kleuren mee.
Vandaag stond de jaarlijkse scholenveldloop weer op het programma! Na een stevig ontbijt thuis en een goeie brok wiskunde in de klas, waren de kinderen van het derde leerjaar er klaar voor. Om 11.00 uur mochten we eerst de beentjes losgooien op een muziekje. Daarna verzamelden we per klas om de atleten te fotograferen, voor eeuwig beroemd... En dan was het tijd om de piste rond de vijver van Kruikenburg te betreden. Er waren verschillende stempelposten op de piste. Iedereen deed z'n uiterste best, dus iedereen kreeg een appel en een flesje water om de eerste honger en dorst te stillen... Er was ook nog een medaille als kers op de taart voor al dat zwoegen tegen de wind in.
Vandaag hebben we mogen met de weegschaal werken. Hoeveel gram gaat er in een kilogram? Ook de inhoudsmaten kwamen aan bod. We mochten zelf aan de slag: hoeveel kopjes water voor 1 liter? We hebben in deze les vooral proefondervindelijk geleerd, nadien komt de theorie met abstracte oefeningen.
Vandaag mochten we in groepjes aan de slag met allerlei materiaal om te meten. We proberen te begrijpen hoeveel 1mm, 1cm, 1dm, 1m is. We schatten de lengte van onze klas, de dikte van een boek, de hoogte van onze bank en nog heel wat andere dingen. Na het schatten, mochten we echt meten...Niet makkelijk allemaal, maar wel leuk!
Hieronder vinden jullie een lijst met stripverhalen die kunnen aangekocht worden voor de verjaardagstas van de klas. Deze lijst is beschikbaar in de Standaard Boekhandel van Asse. ( Steenweg 15 1730 ASSE Telefoon: 02/452.45.55) Daar vraagt u naar de lijst van juf Bea, juf Tinne of meester Pieter en kiest u het stripverhaal dat u wenst aan te kopen voor de verjaardagstas. Indien u te ver woont of uit tijdsgebrek er niet geraakt, kan u ook via de klasleerkracht een strip aankopen en dan gaan wij die afhalen. Aangezien wij een snoepvrije school zijn, leek het ons een leuk en educatief alternatief voor de chips, snoep,... Uiteraard begrijpen we ook dat u uw kind nog graag iets meegeeft naar de klas. Daarom stellen wij voor om bij een verjaardag cake of wafeltjes mee te geven en fruitsap.
Toch willen wij er graag de nadruk op leggen dat de aankoop van de strips geheel vrijblijvend is!