Vanmorgen begonnen aan onze laatste lange rit van Williams naar Los Angeles. Hadden we gisteren nog regelmatig een stop of een interessante plaats, dan was dat vandaag veel minder. Op ons lijstje stond nog wel Calico Ghost Town, dit is eigenlijk Bokrijk maar dan op zijn Far West. Dit voormalige zilvermijnstadje werd in de jaren '50 heropgebouwd. Het stadje telt nog een aantal authentieke huisjes, heeft een museum en je kan er een ritje maken in de mijn met een treintje. Al bij al loste het onze verwachtingen niet echt in, het kan niet alle dagen super zijn. Hoe korter we LA naderden hoe drukker het verkeer. Het relaxt rijden behoort definitief tot het verleden denk ik.
Vanmorgen alweer goed op tijd uit de veren voor de langste etappe op onze reis. We laten Moab achter ons en zetten koers naar Monument Valley. Vanaf Highway 163 kunnen we de zandsteenrotsen en tafelbergen van dit NP moeiteloos bewonderen. Ook dit park was het decor voor tal van films. We keken onze ogen uit en vonden dit één van de mooiste plekken die we al gezien hebben. Vervolgens geen tijd te verliezen en we zetten verder koers richting Grand Canyon. We opteren voor de South Rim (zuidkant) daar deze het ganse jaar openblijft. Dit park maakt deel uit van het werelderfgoed en inderdaad zoiets majestueus hebben we nog nooit gezien. Al is alles in de diepte te doen en lijken alle uitzichtspunten op elkaar, toch is het iets dat je moet gezien hebben. Bientje had het regelmatig over de legendarische Route 66, dus had ik nog een verrassing voor haar in petto. Ik maakte onze tocht nog iets langer dan gepland, om de nacht door te brengen in Williams AZ, dit stadje lag op deze befaamde route en het ademt nog steeds deze sfeer uit.
Vanmorgen goed op tijd vertrokken richting Capitol Reef. Na een vlotte rit zonder tegenliggers dit park bezocht. Ook hier viel ons onmiddellijk de grootse natuur op en dit in kombinatie met de herfstteinten en een staalblauwe hemel. Gewoon genieten. Na de nodige fotostops te hebben ingelast, kon onze reisweg worden voortgezet. Moab was onze eindbestemming maar eerst stond Arches NP nog op ons lijstje. Wat we daar te zien kregen kan ik moeilijk onder woorden brengen. De grillige rotsformaties in terracottakleuren maakten ons toch wel sprakeloos. Wat een landschap en alle parken perfect onderhouden. Overal uitzichtspunten met de nodige parkeerplaatsen, nergens een vuiltje op de grond en alle wandelingen perfect gemarkeerd.
Vanmorgen Las Vegas achter ons gelaten en richting Zion NP gereden. In dit park prachtige rotsformaties en dit in kombinatie met de herfstkleuren van de loofbomen gaf ons adembenemende vergezichten. Vervolgens richting Bryce NP. De rit tussen deze twee parken was zeer aangenaam. We reden door de echte Far West regio. Hier in Zuid-Utah werden vele westerns en roadmovies opgenomen. Bryce NP was weer helemaal anders dan de vorige parken. Grillige, kleurrijke, in verschillende tinten, uitgevoerde amfitheaters, niet door een rivier uitgesleten maar door regen en wind. Eens uit het park begon het al wat te schemeren en besloten we onze intrek te nemen in een Best Western Hotel aan de ingang van het park.
We zijn naar de Hoover Dam geweest, een gigantisch bouwwerk dat de grens vormt tussen Nevada en Arizona. In Boulder, een gezellig stadje, hebben we geluncht in de plaatselijke Brewpub. Terug in Las Vegas aangekomen, hebben we The Strip nog wat verder verkend. Luxor, Excalibur, MGM en Mandalay Bay zijn weer staaltjes van excentrieke bouwkunst met elk zijn eigen bijzonderheid. 'sAvonds een lekker buffet in de Flamingo om vervolgens af te sluiten in The Bellagio, waar we vooral genoten van de waterbaletten op muziek. Nog een gokje gewaagd, zonder succes.
Vandaag hebben we besloten niet te trouwen in Vegas. De kille, commerciële, onpersoonlijke kapellen staan in schril contrast met de warme, liefdevolle huwelijksdag die wij hadden op 27 februari samen met onze kinderen en al de mensen die wij graag zien. Wij willen dan ook deze dag als enige herinnering bewaren en voor de rest volop genieten van onze huwelijksreis. We maakten vandaag tevens nader kennis met de verschillende hotels annex casino's en in elk van deze complexen is wel iets anders te beleven. Ons eigen Caesars Palace vinden we het indrukwekkends. Maar Paris, The Venetian of New York New York konden ons zeker ook bekoren. Las Vegas zou niet compleet zijn zonder één van de vele shows te bezoeken, we kozen voor "Zumanity" van Cirque du Soleil. Een prachtige voorstelling van acrobatie en elegantie met een snuifje erotiek.
Een dagje eerder dan gepland hebben we onze intrek genomen in het Caesars Palace, ondergedompeld in de Romeinse sfeer van dit hotel. We hebben ogen te kort om alles te zien wat op ons afkomt. Alles vind je hier terug, de Eifeltoren in hotel Paris, het vrijheidsbeeld in hotel New York New York, de gondels op de grachten en het San Marcoplein in The Venetian,... We hebben wat geshopt in de Outlet Stores, gewandeld op de Strip, lekker gegeten en tickets gekocht voor de show van Cirque du Soleil morgenavond. Nog even ter info, het is hier heerlijk warm.