Vandaag van Bakersfield een lange rit naar Las Vegas door Death Valley NP. Het contrast met de vorige dagen was enorm, maar daarom niet minder indrukwekkend. De dorre, desolate omgeving deed ons denken aan een maanlandschap. Af en toe een sprankeltje leven in de vorm van enkele nederzettingen, we voelden ons in een western. Het was vandaag zowel een lange als hete dag. Onverwacht zijn we dan maar doorgereden naar Las Vegas, waar we nu temidden van de flikkerende neonlichten zitten in Main Street Station. Morgen een rustdag, we gaan eens naar een outlet shoppingcenter.
Vandaag 31 oktober, dat betekent Haloween. Jong en oud waren verkleed en de huizen versiert. Wij bezochten Sequoia NP, waar we de hoogste bomen op aarde hebben gezien nl. de sequoia's of mammoetbomen. Het park was zeker de moeite, maar na Yosemite NP, vond ik dit net iets minder. Na het park, wilden we al een stuk verder richting Death Valley rijden, anders zou het morgen wel een erg lange rit worden. We reden naar Bakersfield, waar we een heel andere verwachting van hadden. Een centrum kennen ze hier niet echt, dus gezelligheid in deze stad bleef voor ons een beetje uit, een nieuwe ervaring was het echter wel. Opnieuw kregen we vandaag een felblauwe hemel en een heerlijk zonnetje.
Vandaag laten we San Francisco achter ons en we verlaten de stad via de Golden Gate Bridge. Onze eerste stop is Berkeley, een alombekende universiteitsstad. We nemen er ons ontbijt en via highway 49 rijden we richting Yosemite NP. Op onze weg rijden we door enkele typisch Amerikaanse stadjes. Ze lijken wel rechtstreeks uit één of andere western gekopieerd. Yosemite, met zijn prachtige rotsformaties en hoge watervallen, is een echt staaltje van ongerepte natuur. In één woord samengevat, adembenemend. Vervolgens verlieten we het park om ergens een slaapplaats te zoeken. Die vonden we in Oakhurst, een klein dorpje halverwege Fresno. De kamer van onze Bed & Breakfast overtrof ruimschoots onze verwachtingen. Morgen richting Kings Canyon en Sequoia.
Laatste dag in deze prachtige stad. De Golden Gate Bridge en Parc ontbraken nog op ons bezoek. Dus vandaag op pad, naar deze bijzondere plaatsen maar eerst nog langs in de wijk Pacific Heights. Ook hier weer zeer veel prachtige Victoriaanse huizen. Vervolgens lekker gegeten maar vooral gedronken in de San Francisco Brewing Company, die trouwens één van de volgende weken zijn deuren definitief sluit. Jammer. De Golden Gate Bridge is een indrukwekkend bouwwerk en badend in de zon. Het was vandaag onze mooiste dag tot nogtoe, windstil en hierdoor enkele graden warmer dan de voorbije dagen. We sluiten SF af met een bezoek aan het Golden Gate Parc, waar we ook de mooie, goed onderhouden Japanse tuin bezochten. Het park is vooral een oord van rust, ontspanning en een vleugje cultuur.
Vandaag hebben we voor het eerst kennis gemaakt met San Francisco. Om 0800h begon onze dag in het Financial district om vervolgens Chinatown te bezoeken. Na de lekkere lunch was Nob Hill en Fisherman's Wharf aan de beurt, de paar 100 Californische zeeleeuwen op pier 39 gezien. Nog naar de Victoriaanse huizen in het Civic district en zo terug naar ons motel. Het was reeds 1900h. Het was een prachtige, zonnige dag, maar er stond wel een stevige bries. s'Avonds ons eerste huisbrouwerijtje bezocht en er lekker gegeten.
Vandaag alweer vroeg op pad, 0730h de tram genomen naar pier 33, om daar om 0930h in te schepen voor Alcatraz. Zeer interessante audiotour in het Nederlands. Ik had zeker niet willen wisselen met deze gevangenen, kleine cellen en niets om handen. In de namiddag wou Bientje de hippie buurt, Haight Ashbury, bezoeken. Veel tweedehands winkels en extravagante kledingzaken in prachtige panden. Ook heel wat rare snuiters, toch absoluut geen onveiligheidsgevoel. Ook Castro street, bestempeld als de homo en lesbienne wijk was een wereldje op zich. Na deze 2 decadente plaatsen was het tijd voor een devoot moment in Mission Dolores. En zo zat ons dagje er alweer op. Nog even vermelden dat we tussendoor 2 microbreweries bezochten met als resultaat een lekker biertje en een waterachtig biertje.
Na een vermoeiende dag, met een klein uurtje vertraging en een discussie bij het autoverhuurbedrijf, zijn we eindelijk in ons motel in San Francisco aangekomen. Het was reeds donker bij aankomst maar de GPS heeft zijn werk feilloos uitgevoerd. Morgen maken we kennis met deze prachtige stad en houden we jullie verder op de hoogte, hopelijk met enkele mooie foto's.